~6penbareverkooping7 VELDVIIUCHTEN. KUITENLANI). BURGERLIJKE STAND. APVERTBNTlM. V K It K O O PI van den Scheveningschen reeder Hoogeveen, die zijne diensten kosteloos aan het gouvernenaent heeft aangeboden en Woendagavond op de Naerebout is opgenomen. Zijne hulp kan van eenige waarde zijn, omdat hij kort na het ongeluk, de Adder over- komen, in zee heeft gezien een stuk bout, dat hij voor een gedeelte van een vlaggestok hield, en een atuk ijzer, dat volgens zijne beschrijving een schoor- ateen kau geweest zijn. Stuurinan Keus hoopt het wrak te vinden tusschen de banken de Gouden Bergen en den St. Jakobstoren. Uit Maaasluis werd gemtld, dat aan de zuidzijde van Rozenburg een flesch was aangespoeld, gedeelte- lijk gevuld met wijn, waarin een briefje gevonden was met de volgende woorden: Adder zinkt, geen redding mogelijk. Van der Aa." Het briefje is naar het departement van marine opgezonden, maar of het werkelijk van de Adder afkomstig is, valt zeer te betwijfeien, want alles wat tot dusver daarvan gevonden werd, kwam steeds benoorden Scheveningen Ban, en 't is dus niet aanneraelijk, dat die flesch zooveel zuidelijker zou kunnen zijn aangespoeld Hoogstwaarschijnlijk heeft men hier alleen te doen met een ,/aardigheid," die in dit geval wel zeer ongepast heeten mag. Nogmaals wordt de aandacht gevestigd op het nut, dat ook de marine van postduiven zou kunnen hebben. Aan de Haagsche postduiven—vereeniging de Ooievaar, die lhans hare duiven ten behoeve van de defensie te land africht, is het niet te wijten, dat die zeepost nog niet in werking is. Jammer inderdaad, dat het departement tot dusver van geen postduiveudienst aan boord van zeeschepen heeft willen weten; men zou dan zeer waarschijnlijk minder in 't onzekere verkeeren omtrent de oorzaak van de ramp. Te Nieuwediep is het lijk van den tamboer 8e klasse H. D. van der Pluyrn aangebracht. Het was in zee opgevischt en in onherkenbaren staat. Het wapennoramer van de kleeding wees de identiteit van het lijk aan. Thans zijn 37 lijken gevondennog 26 personen worden vermist. Het nader onderzoek naar het door de stoom- schepen ^Naerebout" en #Schelde" gevonden wrak kon gistereu niet met vrucht worden voortgezet, omdat wind en zee het ne£rdalen van de duikers beletten. Er zal op aflandigen wind enkalmezee moeten gewacht worden, eer met de duikers een onderzoek kan worden ingesteld. Het loodsvaartuig yPrans Naerebout" is naar den nieuwen Maasmond gestoomd, waarschijnlijk tot het innemen van materieel ten gebruike hij het in zee zoeken met duikers. Omtrent de loopbaan der drie luiten. ter zee, die met de #Adder" zijn omgekomen, wordt het volgende medegedeeld De drie luitenants ter zee 2e klasse G. Borel, G. Jonckheer en E. van Voorthuijzen, bekleedden hunnen rang nog pas sedert 16 October 1879, na op 1 September 1877 als adelborst le klasse het Koninklijk Instituut voor de maiine te hebben ver- lateh. Ofschoon jong in leeftijd en dienst, hadden zij reeds in ruime mate ervaring opgedaan op een eskaderreis en tijdens hun langdurig verblijf in Oost-Indie. Een nieuwe leerschool, het varen op het gepantserd materieel, was nu voor hen open- gesteld, en helaas, moest hun dit het leven kosten. Het land verliest daarmede drie jengdige officieren in de voile kracht van het leven en van de beste verwachting. Nog meer jonge luitenants hadden verzocht de oefeningstochten van de //Adder" onder den bemin- den kommandant E. Simon van der Aa mede te maken, maar hun verzoek was niet ingewilligd, omdat de plaatsen reeds vervuld waren. Gemengde Berichten. Bij geringe verwachting wordt wel eens gezegd Men kan niet weten hoe een koe een haas vangt Maar, dat een kat een haas vangt zullen onze courantenlezers nimmer vernomen hebben. Donder- dag morgen zat in den tuin van den heer M., te Hoek een haas zich te vergasten aan het jeugdig groen der koolen. Eene kat, nog geen jaar oud, bemerkte hat dier, sprong er op toe en kwam binnen weinige oogenblikken triomfeerend met haar buit aandragen. De dienstbode aan boord van de stoomboot Schouwen en Duiveland, liggende aan de Ooster- kade te Rotterdam wilde haar farnuis aanmaken en wierp daaitoe petroleum op het vuur. De ops ijgende vlammen grepen haar aan en zij bekwarn zoo hovige brandwonden, dat zij op last van een geneesheer onmiddelijk naar het ziekenhuis vervoerd moest worden. Zondag avond, omstreeks 8 ure, trok een dame, die in ykennelijken staat" verkeerde en van twee kinderen vergezeld was, de aandacht der tal- rijke wandulaars op den Haagweg bij Delft. Op de hoogte van Rijneveld boden eenige heeren aan, haar huiswaarts te geleiden, doch zij sloeg alien bijstand af. Teneinde schandaal te voorkomen, daar de volksmenigte zeer was aangegroeid, werd de ongelukkige toen door eenige medelijdende toe- schouwers in het heereu-logemdnt gebracht en bij den stalhouder Van Osselen een rijtuig besteld, waarmee de dame naar haar woning werd vervoerd. Men leest in de Arnh. Ct.Eene beschaafde jonge juffrouw, P. Gzag zich gaarne als huis- houdster bij een eenig heer geplaatst, om na kennismaking en goedvinden een huwelijk aan te gaan. Adres fr. Bravo; dat is vooruitgang! Een vrouw op beziens! eene vrouw op keur, eerst beproefd als huishoudsterDit is geen kat in den zak koopen, maar eene eerlijke oprtchte negotie. In de buitensocieteit te Bergen op Zoom heeft een vogeltje tegen de kiosk, op M. boven den grond, een nestje gebouwd. Niettegenstaande de societeit dagelijks druk wordt bezocht, aller blikken op het nestje zijn gevestigd en de muziek zich daar drieiraal 's weeks laat hooren, vliegt het ouderenpaar, zelfs onder het hevigst rnmoer van groote trom en pauken, gestadig in en uit, zonder zich in het minst te storen aan de drukke omgeving. Onlangs vond te Hollenbeck in Mecklenburg een boerenbruiloft plaat. De eetgrage gaslen deden zich daarbij te goed aan twee varkens, twee vette kalven, zeven ganzen, een groot aantal kippen, en een flinken os uit Jutland besteld. Dit alles werd bevochtigd met den inhoud van 900 flesschen wijn en ettelijke tonnen bier. Een zeer tragische gebeurtenis heeft te Peter- hoff plaats gehad. De Czaar wandelde in den tuin van zijn paleis en zag in de verte eenige werk- lieden arbeiden. Hij stelde belang in hun werk en wenkte een hunuer nadcrbij te komen om hem wat te vragen. De man wierp zijn gereedsehap neder en snelde toe, doch op twee pas van den Keizer sloeg hij de armen in de lucht en viel, door het hart geschoten, dood neder. Een schild- wacht, die last heeft te schieten op iederen vreemde- ling die den Keizer nadert, had gevuurd, niet wetende, dat de Czaar den man geroepen had. Z. M. hielp het lijk opheffen en toonde de bitterste smart. Madame Bernays is jl. Woensdag opnieuw door den rechter van instructie gehoord en Armand Peltzer is in haar tegenwoordigheid gebracht. De weduwe van den vermoorden advocaat was o. a. door haar vader, den heer Pecher, vergezeld. De proefneming in Belgie met vrouwelijke telegrafisten genomen, schijnt uitnemend teslagen. In het post—telegraaf bureau te Gent doen 9 jonge meisjes dienst, over wier stiptheid, ijver en ge- zeggelijkheid met den hoogsten lof gesproken wordt. Twaalf adspiranten, bestemd voor het groote stations- telegraaf bureau aldaar, ontvangen er thans onderricht. De statistiek van 1881 door het Ministerie van binnenlandsche zaken uitgegeven, is verschenen. Het aantal inwoners van Belgie bedroeg 5,519,844 zielen. Van 1840 tot 1880 vermeerderde de be- volking met 36 pCt. of 1,446,673 inwoners. De vermeerdering was hetgrootst in Luik (62 pCt.), verder in Brabant (59 pCten Antwerpen (56 pCt In 1840 telde men 2508 gemeenten; in 1880 telt men er 2583. Vier gemeenten telden 100,000 zielen en meer; 161 minder dan 300. In alle provincien overtreffen de geboorten de sterfgevallen. Deze week is te Antwerpen aan boord van een Engelsch schip, liggende in het Kempische Dok een opstootje uitgebroken. Verscheidene man Hen der equipage waren dronken en enkelen wei- gerden aan de bevelen der officieren te gehoorzamen. Een worsteling ontstond en de messen werden te voorschijn gehaald. De equipagemeester met den dood bedreigd, zocht een schuilplaats in zijn kajuit. Er stond veel volk op den wal, doch niemand durfde aan boord gaan, daar de muiters, degenen die dit zouden dnrven wagen, met den dood be- dreigden. De agenten van den havencoramissaris van het incident in kennis gesteld, rukten spoedig aan en namen twee der opstandelingeu gevangen, een derde was in 't water gesprongen, doch werd op zijn beurt ook gearresteerd. De orde was toen hersteld. Van 1 tot 15 Juli 1882. CLINGE. Huwelijks-voltrelikirgen. 1 Juli. Petrus Johannes Huijbrecht, oud 22 j., jm. en Stephanie de Wilde, oud 20 j., jd. Geboorteu. 2 Juli. Emelia, d. van Petrus van Gocthem en van Fidelia Viva. 14 Juli. Josephina Mathilda, d. van Aloisius Gransart en van Maria Philomena van de Broeck. Overlijden. 1 Juli. Augustinus Praet, oud 57 j., echtg. van Maria Louisa Vermorcken. KOEWACHT. Geboorten. 10 Juli. Houore, z. van Dominicus Michielsens en van Maria Louisa Camfijn. Overlijden. 7 Juli. Jaoobu3 Franciscus Coone, oud 1 m., z. van Adolphus en van Prudentia Rombaut. PHILIPPINE. Geboorten. 7 Juli. Edinondus, z. van Petrus Fran ciscus de Kousemaeker en van Sophia Francisca Groot- haert. 12 Juli. Stephanie Francisca, d van Kdmondus Adolf de Mul en van Regiua Eugenie Lauret. De Notaris S. A. de Smidt te Axel, zal in het openbaar presenteeren te verkoopen 1. Met tnsschenkomst van den heer Kieboom to Westdorpe en de Notaris De Cock te Seizaete ten verzoeke van mad™ weduwe van den heer H. J. DE MEESTER te Weatdorpe c. s., op hunne hofstede gelegen te Westdorpe, in de Axelsche straat, op Naandag den 31 Jnli 1882, des namiddagt een unr. 8£ hektare zware TARWE, 2£ extra zware PAARDENBOONEN, 5 HAVER, 2 AARDAPPELEN, en het GRAS der dulvcn. 2. Vervolgens met tusschenkomst van den heer Kieboom voornosmd, ten verzoeke van P. J. DE RIDDER te Westdorpe, op de bij bem in pacht zijnde landen van den heer Van Oost te Brussel, gelegen in de polders Smitsschorre, gemeente Axel: 1^ hektare TARWE, 2 r PAARDENBOONEN, v HAVER, 2 SUJKERBIET, 1 KLAVER 2e suede, en H HOOI. Te vergaderen op de bovengemelde hofstede. De Notarissen C. J. J. Fercken en Dir. J. P, Dronkers te Ter Neuzen, zullen ten verzoeke van GILLES DE BOKX, landbouwer, wonende te Zaamslag, op Dinsdag den 25 Jali 1882, des namiddags ten 2 ure, in het openbaar verkoopen: 6 hektaren HAVER en 6 dito TARWE, wassende op landen in den Zaamslagpolder, gemeente Zaamslag. Te vergaderen in de Groenstraat aldaar. Voorts zal gezegden Notaris Fercken, op Dinsdag den 1 Augustus 1882, des namiddags ten een ure, ten verzoeke van CORNELIS MARINUS VAN DIXHOORN, landbouwer wonende te Zaamslag, op de vroeger door hem bewoonde hofstede in den Groote Huijssenpolder, gemeente Zaamslag, in het openbaar verkoopen VAN l 4 h t n

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1882 | | pagina 2