De rekening en verantwoording van Gedeputeerde Staten en de begrootiugeu voor 1882 worden alien goedgekeurd, waarna deze zomervergadering is gesloten. Voor het gerechtshof te 'a Hage zal den 26 Juli a. s. behandeld worden de zaak van P. A. Jansen, directeur van het huis van arrest te Middel- burg, beklaagd van lo. het als ambtenaar bedrieglijk veranderen in acten, tot zijn post behoorende, van het wezen of de omstandigheid daarvan, door valsche feiten als waar uit te maken, en het desbewust gebruik maken van 4 valsche stukken2o valsch- heden in onderhandsch geschrift, door het verzinnen eener kwijting en het desbewust gebruik maken van de valsche stukken. Zeven getuigen zijn gedagvaard. Zr. Ms. Rammonitor Adder. Daar zijn van die tijdingen, zoo verschrikkelijk, dat men bij de eerste ontvangst weigert ze te gelooven. De Adder met liaar bemanning vergaanbij wien kon dat zoo gereedelijk ingang vindenj al deed ook het te IJmuiden aangespoelde lijk van Duinker het ergste vreezen. Zou 't toch waar zijn, zou hij, de loods, nu de doodstijding hebben binnengehracht De Adder ging, zooals wij uit spelevaren zouden gaan. Wat was het meer, zulk een tochtje langs de kust, op een zoelen zomerdag, om aanstonds langs denzelfden wal een ander vaartuig te ont- moeten, waarmee men oefeningen zou doen, de feiten, de werkelijkheid zegt Zr. Ms. rammonitor de Adder is jl. Woensdag met man en muis vergaan. Een vreeselijke sluier ligt over het lot van den monitor Adder en zijn bemanning. Woensdag in den voormiddag verliet het vaartuig bemand met 63 koppen de haven van IJmuiden, bestemd naar Hellevoet- sluis voor oefeningen met een anderen oorlogsbodem. Het had onder gewone omstandigheden dienzelfden dag stellig zijn bestemming kunnen bereikeu. Toen de vermoedelijke tijd van aankomst verliep men was toch ontegenzeggelijk te Hellevoetsluis op de komst voorbereid maakte men zich blijkbaar niet spoedig ongerust. Immers het werd Donderdag, Vrijdag, Zaterdag in den ochtend van dien dag spoelt te IJmuiden het lijk van den loods Duinker aan, voorzieu van een zwemgordel van de Adder en 's naraiddags omstreeks half drie wordt eindelijk uit Hellevoetsluis ter bevoegder plaatse per telegram gevraagd, of er ook iets met de Adder was gebeurd, onat ze nog niet was aangekomen. Is het in de orde, dat men eerst na drie dagen zich laat gelegen zijn aan een schip, dat langs den zoom van het land nog v6or den nacht ter bestemder plaatse had kunnen aankomen? De Adder behoort, gelijk men weet, tot de vaartuigen voor binnenwateren en de kust, welke niet veel storm of zee kunnen verdragen. Het kan dus zijn, dat het schip, hoewel het Woensdag niet zulk een hooge of oustuimige zee is geweest, niettemin vol is geloopen en gezonken; ook kan aan aanvaring worden gedacht, maar in ieder geval moet het gevaar zeer plotseling zijn opgekomen, daar de kommandant anders den monitor wel onmiddelijk met alle kracht op het strand zou hebben gestuurd, in welk geval de opvarenden ten minste gered zouden zijn. Kommandant van de Adder was de luit. ter zee le klasse Simon van Aa. Het lijk van den loods Duinker, voorzien van een zwemgordel der Adder, is Zaterdag in zee, op de hoogte van Zandvoort, gevonden. Een redding- boei der Adder is te Nieuwediep aangebracht, en aan het strand te Egrnond zijn aangespoeld eenige zwemgordels, waarschijnlijk ook afkomstig van den rammonitor. Uit Nieuwediep zijn de stoombooten Erans Naere- bout en Hercules en van Hellevoetsluis een stoom- barkas ter opsporing van de Adder uitgezonden. Deze barkas is teruggekeerd, maar bracht geene bizonderheden mee. Aan het departement van marine waren Zondag middag nog geen officieele berichten omtrent deze ramp ingekomen. Door een schipper uit Nieuwediep is Zondag buitengaats nog opgevischt een reddingsboei, waarop geschilderd Zr. Ms. monitor Adder. Benoorden de haven van IJmuiden is het lijk van ecu marmier aangespoeld. Gevonden zijn de lijken van den luitenant ter zee Jonckheer, den konstabel Scholtsz, de matrozen Kremer, Reisiger en Theeuwes, den machinist Dal- meijer, den vuurstoker Wagenaar en den zeeloods Duinker, welke lijken op passende wijze in de gemeenten, alwaar zij aangebracht zijn, ter aarde werden besteld. Op het lijk van den luitenant Jonckheer, is gevonden een met potlood geschreven wachtaantee- kening, waarop stond geschreven dat men door storm en hooge zeeen naar IJmuiden trachtte terug te keeren, doch dat de schroeven herhaaldelijk haar dienst weigerden. De ramschepen Schorpioen en Buffel benevens vele stoombooten doorkruisten te vergeefs de Noord- zec om een spoor van de gezonken Adder te vindeh. Onder de bemanning van den Adder behoort vermoedelijk Philippus, Johannes, Joost, Leijn de Ruijter, matroos 3e klasse, geboren te Ter Neuzen, den 7 October 1860 en die in Februari 1878 bij de Nederlandsche marine in dienst is getreden. RECHTSZAKEN. Arrondissenients-rechtbank te Hiddelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 7 Juli de volgende vonnissen uitgesproken J. V., werkmau te Ter Neuzen, is wegens: lo. het door iemand, tenvyl hij in staat van droukensehap verkeert, in het openbaar de orde verstoren 2o. ge- welddadige en feitelijke weder9tand jegeus den ge- wapenden arm 3o. het slaan van een agent van de gewapende macht onder het waarnemen van zijn dienst, veroordeeld tot een celetraf van eene inaand. J. B. v. d. B., landbouwer te Ter Neuzen, geboren en wonende te Westdorpe, appellant van een vonnis van den kantonrechter te Ter Neuzen, dd. 6 April 1882, is wegens het zich in kennelijken siaat van dronkenschap bevinden op den openbaren weg na binnen de laatst verloopen zes maanden, wegens een zelfde feit de boete vrijwillig te hebben betaald, veroord. tot IB boete of 3 dagen gevangenisstraf. GEMEN3DE BERICHTEN. Za.erdag is op de werf van de Kon. Maatsch. z/de Fchelde" te Vlissingeu de kiel gelegd van de z/Batavia," een der twee groote voor de Oost- Indische vaart bestemde stoomschepen, die door deze maatschappij voor rekening van de firma Buys Zonen te Rotterdam worden gebouwd. Tegen een herbergier te Bergen-op-Zoom is proces-verbaal opgemaakt wegens het tapped van bier aan iemand die in kennelijken staat van dronkenschap verkeerde. In het tuchthuis te Leeuwarden waren op den 1 dezer 395 gevangenen, waaronder 9 levenslang veroordeeld. Een voor een paar dagen gedegra- reerde opperwachtmeester der huzaren te 's Hage heeft zich in de kazerne door een karabijnschot van het leven beroofd. Nabij den Hooru op Texel is een pakje aan het strand gespoeld, waarin het lijk van een pasgeboren kind van het mannelijk geslaeht was geborgen. Een steen was aan het lijkje toegevoegd. De eerste tentoonstelliug, in ons land gehouden, was die te Leiden, in het jaar 1699. Daar waren allerlei merkwaardigheden uit dien tijd te zien, voorwerpen uit verre landen, vreemde dieren enz. In den Marienpolder onder Dinteloord is een jongetje van drie en een half jaar in eene sloot gevallen en verdronken. Onder Roosendaal is een kindje van 14 maanden zonder toezicht gelaten, in een mestkuil gevallen en daarin om het leven gekoinen. Door den trein, die van Cleef naar Arnhem vertrekt, is bij Griethuysen een elfjarig kind, dat niet tijdig genoeg wist te' wijken, overreden en geheel verpletterd. Te Eysden zijn twee meisjes door koeien, die op het zien van een hond woedend werden, aangevalleneen der meisjes werd nedergeworpen en weder in de hoogte geslingerd. Geluk-kig werden zij door eenige land- bouwers ontzet en kwamen zij met eenige kneu- zingen en verscheurae kleederen vrij. Dezer dagen stond te Parijs terecht de gravin Boudan de Boislaurentze bad haar vermogen verloren en hield een drankwinkel. Zij werd aangeklaagd van wijn te hebben vervalscht en veroordeeld tot het betalen eener boete van 50 fr. Dat de wet, die slrafgesteld heeft op bet zich bevinden in //kennelijken staat" nu en dan tot onaangenaamheden aanleiding geeft is Zondag 2 dezer weder te Sluis gebleken. Een reisgezelschap uit Brugge bewoog zich aldaar door 's Heeren straten, en daaronder bevond zich een moeilijk ter been zijnd notaris, die door drie marechaussdes „ver- baliseerd" werd wegens het zich bevinden in „kenne- lijken staat," terwijl door tal van personen, het tegendeel werd beweerd. Fen landbouwer te Schijndel baging de verre- gaande onvoorzichtigheid, bij het hinnenkruien van eene hooikar in de schuur, er bovenop te blijven liggen. Door het opdringen van 't hooi raakte hij met den nek zoodanig tegen de plaat bekneld, dat hem onder de hevigste pijnen de laatste H.H. Sacramenten moesten worden toegedieud. Een aan den drank verslaafd persoon te Bielefeld zeide tot zijn achtjarig dochtertje dat hij zich ging ophangen, daar zijn vrouw hem zijn slecht gfcdrag verweet. Niettegenstaande het waken van het kind haalde hij een strop uit den zak en hing zich in de deurpost op. Het kind liep om hulp roepende de deur uit, doch toen de buren kwamen en hem afsneden was hij reeds een lijk. t He berichten van landverhuizers naar de Vereenigde Staten van N.-Amerika, die indertijd uit Hunsingo vertrokken, luiden over 't algemeen niet gunstig. Een hoofdonderwijzer, die voor om streeks een jaar zich derwaarts begaf, is thans teruggekeerd en fungeert reeds weder in hetzelfde district als tijdelijk hoofd eener school. Post- en spoorwegkantoren krijgen vaak vreemde zakeu te verzenden, maar een zending zooals dezer dagen in Salonica werd geexpedieerd, zal nog nooit in Europa zijn voorgekomen. Het was een kist voor Koustantinopel en bevatte volgens opgave menschenhoofden. Bij opening der kist vond men er werkelijk negen hoofden in, afkomstig van roovers, die in Macedonia gevangen genomen en onthoofd waren. Die negen hoofden werden uaar Konstantinopel gezonden om te doen zien, hoe ijverig de politie zich van haar taak kweet Het vorig jaar werden te Nordhausen twee boeren, vader en zoon, veroordeeld, omdat de vader zich in een lading hooi verborgen had ten einde de wicht van het hooi zwaarder te doen schijnen. I bans heeft zich daar weder een dergelijk geval voorgedaan. In een wagenvr.tcht klaver uit Peters- dorf aangevoerd had zich namelijk eene vrouw verborgen. Het afladen va de klaver ging zoo onhandig, dat de wagen omviel cu toen werd de vrouw ontdekt, die zich bij den val in het ge- laat bezeerde. De geheele 4c wijk van Actwerpen was verleden week in rep cn roer over het verdwijuen van het lljarig kind van den beer A. de Wit, die den geheelen avond was weggebleven uit het atheneum. len 1 uur 's nachts belde men aan bij den leeraar, doch die was nog niet thuis. De geheele nacht verliep voor de ouders en buren in doodelijken angst, toen eindelijk het kind te 7 uur in den morgen thuis kwam. De leeraar had den jongen die des middags school had moeten blijven, vergeten. Steetljclinsren- Van 7 tot en met 10 Juli zyn in deze haven bin- nengekomen bestemd voor Gent: 7 Juli. Eng. stoomb. Richard Moxon, kap. King, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Resolute, kap. Holliday, van Londen met stukg. 8 Juli. Eng. stoomb. Whimbrel, kap. Booth, van Liverpool met stukg. 10 Juli. Eng. stoomb. Romeo, kap. Jordan, van Gcole met stukg. Eng. stoomb. Norma, kap. Atkinson, van Goole met stukg. Eng.tstoomb. Victory, kap. Lumley, van Londen met stukg. Van 7 tot en met 10 Juli zyn uit deze haven ver trokken komende van Gent: 7 Juli. Duitsche driem. schooner Graf Klot Eraut- vetter, kap. Bohn, op avontuur met ballast. Russische driem. schooner Lijdia, kap. Mattsson, naar's Killiftia met ballast. Noordsche schooner Nordahl Brun, kap. Hendriksen, naar Riga met ballast. 8 Juli. Duitsche schooner Elisabeth, kap. Schleinhege, op avontuur met ballast. Duitsche schooner Sophie, kap. Eredup, naar St. Petersburg met chigory. Duitsche brik Tugend, kap. Voss, naar Lulia met ballast. Duitsche brik Franz und Ernst, kap. Balruss, naar Hernosand met ballast. Eng. stoomb. Richard Moxon, kap. King, uaar Goole met stukg. Eng. stoomb. Rosa, kap. Dumberley, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Resolute, kap. Hol liday, naar Londen met stukg. 9 Juli. Duitsche driem. schooner Gustav en Adelheid, kap. Ghem, naar Sun derland met ballast. Duitsche schooner Ernst, kap. KrauthofF, naar Engeland met ballast.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1882 | | pagina 2