No 1785. Zaterdag 24 Juni 1882. 22e Jaargang. v o o r Zeeuwsch-Vlaanderen. LAGER ONDERWIj"si BEKENDMAKING. BINNENLAND, Algemoen Nieuws- en Advertentieblad ABONNEMENT. Per drie maandea binnen Ter Nemen f 1,Door het jeheele Rijk 1,10. Dcor geheel Belgie f 1,40. Men abonneert zich by alle Boekhsndelaars, Poatdireo- woren en Brievenbuskonders. Dit blsd versehtjnt 0lnwla|- ea *r«jda*»»ond ADVERTENTlfiN. Van 1 tot 4 regela f 0,40. Voor elke regel meer f 0,10< Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertentien gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Dinedag en Vrijdag aamlddag DRIE area. E. E. IHONT te Ter Neoxea. tieze conrant behoort een bljvoeg»cl. Tot het doen van aanvragen om toelating van kinderen op de openbare scholen dezer gemeente, zal gelegenheid bestaan op Dinsdag, den 27 dezer, 's namiddags van 34 ure, op het gemeentehuis. Ter Neuzen, 21 Juni 1882. Burgemeester en Wethoudcrs aldaar, J. A. VAN BOVEN, Burgemeester. J. DIELEMANSecretaris. Uverzicht. De loop der gebeurtenissen in Egypte "versterkt de Westersche mogendheden in hunne meening, dat een gezanten bijeenkomat onvermijdelijk ia en zelfa zoo spoedig inogelijk bijeen behoort te komen. Ook de andere mogendheden erkeunen daarvan de noodzakelijkheid en volgena eene mede- deeling van den Miniater Dilke in het Engelache Lagerhuia hebben deze thana het vooratel aange- nomen om 22 Juni te Konatantinouel bijeen te komen, ten einde te onderhandelen over het Egyp- tisehe vraagstuk, echter zonder medewerking van Turkije, want de Sultan blijft van meening, dat zulk een vergadering van gezanten nergeus toe dienen zal. Na eerat op alle vertoogen ter onder- steuning van het plan zoowel van Duitschland als van Engeland en Frankrijk geantwoord te hebben, dat hij er bealiat tegen was, draaide de Sultan later zooveel bij, dat hij aan de overige mogendheden overliet eene bijeenkomat te Kon- stantinopel te houden. Hij deed echter niet mede en de Tnrksche regecring zou er zich niet tegen verzetten. Deze verklaarde zich zelfa bereid om kennis te nemen van voorkomende voorstellen en die ernatig te overwegen. Hoewel dit voor een snelle oplossing der kweatie zeker niet zeer bevorderlijk zou wezen, werd met dit tegenvoor- stel toch genoegen genomen, ten einde de ge- dachtenwiaseliug met de Turksche regeering ge- makkelijker te maken en spoediger te doen plaata hebben. De gezanten zouden, al naar den uit- alag hunner bijeenkomaten, met haar in onder- haudeling treden. Te elfder ure laat de Sultan nu door zijn Miniater Said-pacha aan de gezanten mcdedeelen, dat de Turksche regeering volhardt in hare bezwaren tegen eene bijeenkomatzij had van Derwisch-pacha een bericht ontvangen, waar- in gezegd wordt, dat de toestand in Egypte zeer bevredigend ia en dat Arabi-pacha aan de bevelen van den Khedive nauwgezet voldoet, zoodat de Turksche regeering eene bijeenkomst ontijdig acht. Overigena zijn de berichten zeer tegenstrijdig en neemt de verwarring allerwege toe. Engeland, dat er steeds een eer in heeft gesteld da bescherming der Britsche vlag over geheel de aarde te verzekeren aan iederen Engelschman, wien alechts een haar van het hoofd werd gekrenkt, is thana in zulk eene dubbelzinnige stelling geraakt, dat het, uit vreea voor de andere mogendheden en voor zijn eigen belangen, de noodige maatregelen niet durft nemen om zijn onderdanen te beschermen. De laatste" zitting van 't Lagerhuia was zeer on- stuiinig. De regeering werd met een stortvloed van vragen overstelpt. Het voortduren van den tegenwoordigen toestand van regeeringloosheid, dit erkende de regeering zelf, kan niet worden geduld, maar meer wist zij ook niet te zeggen. Onder die omstandigheden vorderen de Iersche wet,ten niets in't Lagerhuia en hebben de Iersche toestanden allerwege een schrikbarenden, hartverscheurenden omvang verkregen. In een week zijn weder duizend leenpachters uit bun erven gezet. Werwaarts moeten deze ongelukkigen zich wenden, die de vruchten van hun veeljarigen arbeid moeten missen en nu van alles ontbloot zijn Is het wonder, dat de ontevredenheid toeneemt. In Londen is in Clerkenweel in een grooten stal een geheim wapen- magazijn ontdekt. Daar werden gevonden 60 h 100 duizend patronen in doozen en kisten gepakt, 400 Snider- en andere geweren, 25 dozijn zes- loopa revolvers en een menigte andere wapenen, allea bestemd om naar Ierland verscheept te worden. Toen de politie haar vangst deed, was niemand in de stal of op het erf te vinden. Zij nam een Ier in hechtenis, die opgegeven was de huurder te zijn van den stal en bij wien men in huis nog meer wapentuig vond. In Frankrijk is in de Kamer de besprekiug over de toestanden in Egypte, die dezer dagen zou plaats hebben, tot de volgende week uitgesteld. De bekende geestige schrijver John Lemoine van de Debats levert een bijtende satyre op den tegen woordigen geest, die ea de Kamer en het Eransche volk bezielt. Engeland en Italie moeten het daarbij vooruamelijk ontgelden, Engeland om de dubbel zinnige en Italie wegens de ondankbare rol, die zij in de Egyptische kwestie spelen. Ook de be sprekiug der Saida-zaak is uitgesteld op dringend verlangen van den Minister Ereycinet. In Spanje ia in de Kamer het verleenen van schadevergoeding voor de Spaansche offers van het bloedbad te Saida (Algiers) ook besproken. De Minister vertrouwde, dat de Fransche regeering zich niet aan de op zich genomen verplichtingen zal onttrekken. Ter Neuzen, 23 Juni. Bij beschikking van het gerechtshof te 'a Hage van den 21 dezer maand, is de heer P. Dregmans, deurwaarder bij het kantongerecht te Ter Neuzen, tevens benoemd tot deurwaarder bij de arrondisse- ments-rechtbank te Middelburg, ter standplaats Ter Neuzen. Gedurende de tweede helft der maand Mei is door het postkantoor alhier de volgende onbe- stelbare brief verzonden, aan het adres vanG. J. van der Wiele, te Helder. Door het hulp- postkantoor Zaamslag, aan het adres vanC. Berkmoes, te IJzendijke. Ter behandeling in de op 4 Juli ts houden zomervergadering der Provinciale Staten van Zeeland hebben Ged. Staten o. a. de navolgende voorstellen a. tot het verleenen van een subsidie van f 500 ten behoeve van de ambachtsschool te Middelburg, en f 300 voor die te Zieiikzee, beide voor 5 jaren, en tot verhooging met f 300 van het subsidie voor de ambachtsschool te Goes b. tot toekenniug van een subsidie van f 500 voor de in de gemeente Goes te houden Zeeuwsche tcntoonstelling voor nijverheid, met daaraau ver- bonden wedstrijd van handwerkslieden c. om de beslissing op eene subsidie-aanvraag van A. Nijssen te Kapelle, voor eene proefneming op het gebied der zuivelbereiding, aan te houden d. om het besluit van 8 Juli 1881, no. 12, omtrent de vereeniging van den Oranjepolder be- noorden IJzendijke en den Dierentijdpolder tot een waterschap te wijzigen e. in te willigen het verzoek van den gemeen- teraad van Philippine om subsidie ter aflossing der geldleening voor de verbetering van de Post- hoornstraat f. op te beffen het waterschap voor de Nol van Ouwelek en g. vasttestellen een reglement op het beheer der uitwatering door de sluis aan den Oosterland- polder. Verder zal in die zitting een waarnemend griffier der Staten worden benoemd, wegens voortdurende ongesteldheid van Mr. E. Fokker. Met betrekking tot de ingekomen adressen, houdende bezwaren tegen het reglement op de wegen en voetpaden, stellen Ged. Staten voor, het reglement te behouden zooals het is vastgesteld. De stoombooten der Maatschappij Zeeland hebben den dienst op Queenboro hervat, waardoor de reizigers weder het voordeel hebben om, na slecht weder des nacht, het laatate deel der reia, zoodra de boot Noord-Voorland voorbij is, in betrekke- lijk kalm water af te leggen en wat te bekomen, als ze door zeeziekte geplaagd werden. Het grootendeels afgebraude hoofd maakt, met zijn verkoolde spitsen en doorgezakta gekromde spoorwegrails, een zonderlingen indruk. Duidelijk onderscheidt men bij laag water, waar de water- lijn was tijdens den brand. Daaronder is het zware paal- en balkwerk nog volkomen stevig. Aan de oostzijde van het hoofd is de ruine met nieuwe palen versterkt, waarlangs, op vijf pontons, eene brug naar den wal is aangebracht# V6or deze brug en een deel van het hoofd, ligt een oud, masteloos schip, dat den dienat van ponton voor het aanleggen doet. Het eenig on- gerief voor de passagiers is, dat zij een eindweegi ongeveer 100 meter van de boot naar den treia moeten wandelen. Op den aterfdag van wijlen den Kroonprins, Prins Willem van Oranje, werd door een on be kende Zwitserache dame een kruis met witte rozen naar den Haag gezonden, om op het graf van den Prins te worden gelegd. Naar aanleiding daarvan schrijft men uit 'a Hage de volgende romantische geschiedenis. ffEenige jaren geleden was er ernatig sprake van een echtverbintenia van den Prins. Zijne Koninklijke Hoogheid had namelijk een ernstige liefde opgevat voor een jonge dame uit een onzer aanzienlijkate adelijke geslachten, en die liefde werd beantwoord. Ofschoon de dame niet behoorde tot een vorstelijk gealacht, wenschte de Prins haar te huwen overeenkomstig de bepalingen der Grondwet TER NEIJZEIMSCHE COURANT

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1882 | | pagina 1