I EH nEUZEHSCHE COURANT. Algemeen Meuws- en Adverteotieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Binnenland. BURGERLIJKE STAND. BIJVOTSGSEJL Woensdag 21 Juni 1882. No. 1784. RECHTSZAKEN, Arrondissements-rechtbank te Middelbnrg. GEMEN BIDE BERICHTENr HULST. AXEL. BOSCNKAPELLE. GRAAUW. HENGSTDSJK. HOEK. KOEWACHT- VA.N DIE De hondententoonstelling, welke de volgcnde week te 's Hage zal worden gehouden, belooft veel, zij is in da tegenstelling van de vroegere nationaal. Er zijn ruirn 300 honden ingeschreven ook zullen er eenige liesten van jonge honden zijn. Verder zal men er vindeu een verzameling van jachtbe- noodigdheden, vele boek— en plaatwerken over het vak en een bootje voor jacht op het waterwild. Tal van prijzen zijn uitgeloofd. Te 's Grevelduin Capelle (Langstraat) heerscht een werkstaking van bizonderen aard. De leden van het collegie van zetters der directe belastingen hebben gezamenlijk hun ontslag ingezonden aan den Commissaris des Konings, omdat Gedeputeerde Staten zich veroorloofd hadden in zake van een paar reclamation een beschikking te nemen, in strijd met het gevoelen van de zetters. Die heeren schijnen dns van oordeel te zijn, dat Gedeputeerde Staten, aan wie de beslissing op reclamation bij de wet is opgedragen, in dat opzicht niets anders te doen heb ben dan het advies der zetters te volgen. Uit het verslag omtrent den toestand der vereeniging Eigen Hulp, blijkt, dat op 1 Jan. 1882 het aantal distiicten 43 bedroeg. Drie waren er te niet gegaan. Het ledental is daarentegen toegeno- inen, en bedraagt nu 5220 waarvan 170 in geen district zijn opgenoinen. De opbrengst van 's rijks middelen is, hoe- wel niet onbevredigend, niet zoo gunstig als in het vorige jaar, grootendcels tengevolge der min- dere opbrengst van de successierechten en van den accijns op het gedistilleerd. Die laatste verminde- ring geett opuieuw een verblijdend getuigenis van de werking der drankwet. In de eerste vier maau- den des jaars had de zedelijke invloed der wet zich reeds duidelijk doen gevoelen, maar nog grooter zijn de resultaten, welke de feitelijke werking in de eerste maand van haar feitelijk leven heeft op- geleverd. De opbrengst van den accijns is n. I., nadat met 1 Mei het stelsel der vergunningen in to'epassing is gekomen, in de afgeloopen maand f 60,606 beneden die in Mei 1S81 gebleven. Deze som vertegenwoordigt een vermindering met bijna 3'/5 pet., of 106,300 liters, welke hoeveelheid sterke drank in een maand minder veraccijnd en dus, naar men mag aanneinen, ongeveer minder gedronken werd. De rechtbank heeft in hare sitting van 16 Juni het volgende vonnis uitgesproken G. v. H., sohipper te Cauter (Clinge), is wegens mishandeliug veroordeeld tot een celstraf van 15 dageu, eene geldboete van 8 of 1 dag celstraf. In de tweede helft van Aug. e. k., zal te's Gra ven hage een examen worden gehouden voor de betrekking van landmeter van het kadaster. Naar men verneemt, is consessie voor een stoomtram Bergen-op-Zoom-Antwerpen aangevraagd. Zekere Kinsbergen te Amsterdam beleefde jl. Donderdag zijn honderdste jaarfeest. De grijsaard is nog opge- wekt en in het bezit zijner zintuigen. Te Arnhem werd een vrouw wegens dronkenschap ter ontnuchtering iu een der cellen van de politiewacLt geplaatst. Wakker geworden wist zij een ijzeren pin uit de brits te trekken en bracht zich daarmede zulk een gevaarlijke keelwoud toe, dat men aan haar levensbehoud wauhoopt. In de gemeente West-IJselmonde is evenals te Barendrecht een geval van pokken voorgekomen. In beide gevallen waren de patienten niet ingeent. Op een onlangs te Parijs gehouden veiling van eigenhandige brieven van histonsche personen, werd o. a. ook een brief van onze overleden Koningin Sophie verkocht, en met 200 francs betaald. Te Algiers zijn twee juryleden van het hof van assises veroordeeld tot 500 francs boete, omdat zij weigerden den ecd af te leggen. De nalatenschap van Charles Darwin is aangegeven op 146,000 pd. st. of f 1,752,000. Ten gevolge van de talrijke zelfmoorden die sedert eenigen tijd plaats hadden, is het voortaan verboden de Vendoine-zuil te Parijs te beklimmen. Professor S. uit Bonn, voor eenige dagen met zijne vrouw op reis gegaan, verloor te Halle zijn reistasch, raakte te Naumburg door het overhaaste vertrek van den trein zijne vrouw kwijt en te Gotha vergat hij zijn demiesaison en hoededoos in den waggon. Een begin, dat wel hoop geeft, dat het vervolg beter zal gaan. In het geheel bedraagt de lengte der telegraaflijnen in de vcrschillende landen in gebruik, anderhalf millioen kilometer. Wilde men die draad als geheel beschouwd, om de aarde slaan, dan zou zij er ongeveer 40 maal om knnnen. Onder Hillegom is een tuiniersknecht door den stoomtram, welke aldaar 's avonds ten half elf aankomt, overreden, zonder dat er iets van bemerkt werd voor Maandagmorgen, toen het lijk met eene groote wonde aan hoofd en schouder door een voorbijganger werd gevonden. Drank- misbruik wordt vermoed de oorzaak van het ongeval te zijn. Donderdagnacht ten 2 uur heeft Pieter Kok, weggejaagd matroos op eon oorlogschip, op de Noordermarkt te Amsterdam een met scherp ge- laden pistool gelost, op een in zwangeren toestand verkeerend meisje, waarmede hij liefdesbetrekkingen had aangeknoopt, die in den laatsten tijd echter zeer waren bekoeid. De dader aanvankelijk out- vlucht, is in handen der justitie en bekende met voorbedachten rade uit minnenijd te hebben ge- handeld. Het pistool is door hem in de Haarlemmer- vaart geworpen. Voor zijn slachtoffer bestaat vooreerst geen levensgevaar; haar kleederen geraakten door het schot in brand; liet schot werd op slechls een paar passen afetand gelost. Te Saint-Chamond in Frankrijk is volgens verschillende bladen het geheele personeel van het gemeentehuis wegens verduisteriug van gelden en valschheid in openbare geschriften in hechtenis genoinen. De geldverduisteringen moeten sedert verscheidene jaren gepleegd zijn en aanzienlijke sommen beloopen. Naar het schijnt, is de zaak alleen mogelijk geweest ten gevolge van de achte- loosheid des burgermeesters, die tevens lid der Kamer is. Te Liverpool heeft zich een fatsoenlijk man, Arthur Golding genaamd, aangegeven wegens het bij ongeluk doodschieten van zijne meid. Hij liet haar een revolver zien, en zij vroeg hemwat zoudt gij doen, als men u eens dreigde dood te schieteu? Hij lichtte zijn revolver op, vergetende dat hij dien geladen had om een bond te dooden, haalde over en trof haar vlak voor het voorhoofd. Zoo althaus luidde zijne verklaring. De zaak wordt onderzocht. mnniwtmm 111.11 urnwi—wwwm—mi- Van 1 tot 15 Juni 1882. TER NEUZEN. Hu*vel\jks-aangiften. 1 Juni. Petrus Dominicus Bruggeman, oud 38 j., jm. en Anna Catharina de Nijs, oud 31 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 1 Juni. Josepkus Judocus Vossaert, oud 21 j., jm. en Marie Bernier, oud 18 j., jd. Geboorten 31 Mei. Catharina Prederika, d. van Jacobus Johannes Balje en van Maria Margrietha Wallart. 3 Juni. Arthur Amandus, z. van Theophilus Marinus Fermont en van Mathilda Maria van Kecke. Angelica Maria, d. van Victor Ernestus Galle en van Aathoinetta Maria Heijeus. 4 Juni. Neeltje, d. van Wiilem Prederik Kaijser en van Tona Prederiksen. Angeliqua Maria Juliana, d. van Desiderius van Graefschepe en van Prudentia Cortvriendt. 11 Juni. Januetje, d. van Jacobus Johannes Donze en van Adriana Jerina Platteeuw. Overlijden. 3 Juni. Dirk Pieter de Regt, oud 1 m., z. van Cornelis en van Anna de Heer. 4 Juni. Pieteruella de Doelder, oud 2 in., d. van Adriana Johanna de Doelder. Hendrina Harte, oud 84 j., wed. van Gerrit Kamerik. 6 Juni. Marinus Sehoonakker, oud 15 j., z. van Jozias en van Adriana Remijnse. 9 Juni. Johannes Deij, oud 31 j., echtg. van Maria de Feijter. Cornelia Suzanna van der Hooft, oud 3 w., d. van Marians en van Cornelia Wieland. Jan de Doelder, oud 6 m., z. van Jacobus en van Elisabeth Loof. 12 Juni. Magdalena Elisabeth van Dale, oud 1 m., d. van Abraham en van Jacomina Suzanna Christiaansen. 13 Juni. Cornelia Hamelink, oud 68 j., d. van Dirk en van Pieternella Willemsen. Huwelijks-voltrekkingen. 14 Juni. Aloisius Ver- meersen, oud 26 j., jm. en Rozalia Schelfhout, oud 28 j., jd. Geboorten. 4 Juni. Johannes Jacobus, z. van Berend Teune en van Anna Maria La Feber. 8 Juni. Paulina, d. van Gustave van Overmeir en van Sophia Charlotte Arnold. 9 Juni. Eugenia Josephina, d. van Josephus Volleman en van Clementina Mathilda Aarens. 10 Juni. Stephanie Margareta en Desire, dochter en zoon van Eduardus Leonardus de Bruijn en van Maria Ludovica Thomaes. Overlijden. 2 Juni. Sophia Broeekaert, oud CO j., wed. van N. P. Verdurmen. 3 Juni. Augustina Johanna Salemant, oud 64 j., jd. Sophia Durit^ok, oud 72 j., wed. van C. C. Wegenhausen. 7 Juni. Albertus Preijser, oud 82 j., weduwn. van E. van Campenhout. 8 Juni. Petrouella de Maaijer, oud 72 j., wed. vau C. Polfliet. 12 Juni. Marinus de Haan, oud 92 j., weduwn. van M. Weiremans. Huwelijks-voltrekkingen. 1 Juni. Abraham Leunis, oud 20 j., jm. en Janneke Catharina Eekman, oud 23 j., jd. 8 Juni. Pieter Herrebout, oud 27 j., weduwn. en Cornelia Pieternella van Alten, oud 28 j., jd. 15 Juni. Willem Mechiel ViBScher, oud 83 j., jm. en Adriana Keukelaar, oud 24 j., jd. Geboorten. 1 Juni. Adriaan, z. van Pieter van Hoeve en van Johanna van Dixhoorn. 10 Juni. Josephu9 Antonius, z. van Johannes Jacobus Claessens en van Agnes Catharina Maria van Spanje. 13 Juni. Maatje, d. van Willem Oppeneer en van Jacoba Pieter nella van de Velde. 15 Juni. Susanna, d. van Karel Riemeus en van Pieternella Reminsen. Jogchem, z. van Pieter van de Wege en van Elisabeth Dieleman. Janna Maria, d. van Lambertus Cornelis Rinn en van Janna 't Gilde. Overlijden. 1 Juni. Jacoba Maria Scheele, oud 85 j., wed. van Dingeman van Zuijen. 3 Juni. Jaco mina Suzanna Goossen, oud 18 m., d. van Marinus en van Leijntje van der Peijl. 4 Juni. Johannes Herrebout, oud 68 j., weduwn. van Janna Prederiksen. 5 Juni. Pieter Meesen, oud 47 j., echtg. van Dina Johanna van der Hooft. 9 Juni. Anna van Dron- gelen, oud 42 j., d. van Jacobus en van Sara van Liere. Huwelijks-voltrekkingen. 9 Juni. Jan Prancies Kriekaert (van Stoppeldijk), oud 41 j., weduwn. van Johanna de Jong, en Christina Herman, oud 46 j., jd. Geboorten. 4 Juni. Maria, d. van Petrus Lambert en van Dorothea Kouijzer. Huwelijks-aangiften. Petrus Ludovicus Pica vet, oud 32 j., jm. en Rosalia Dingeman, oud 28 j., jd. Petrus Serie (vau Biervliet), oud 37 j., jm. en Petrouella van Sikkeleris, oud 32 j., jd. Geboorten. Catharina Clarisse, d. van Petrus de Koning en van Judoca Verraeulen. Mathilde, d. van Josephus de Kraker en van Anna Weemaes. Overlijden. Egidus Louis Machielsens, oud 72 j., weduwn. van Angelina de Poorter en van Isabella Maria de Smet. Petrus Johannes Willems (van Hulst), oud 18 j., z. vau Anthonius Franciscus en van Rosalia de Waal. Perdinandus Boeijkcns, oud 1 j., z. van Anthonius en van Apolonia Francisca Kuijcks. llnwelijks—aaugiften. 1 Juni. Jacobus Bellarminus Piron, oud 33 j., weduwn van Attna Catharina Buijens, en Seraphina Eulalia van Buijten (van Moerbeke), oud 30 j., jd. Geboorten. 11 Juni. Rosalia Catharina Apolonia, d, van Cornelia van Esbroek en van Dorothea Verschueren. Overlijden. Een als levenloos aangegeven kind van het vr. geslacht van Dina Klaassen. Huwelijks-aangiften. 10 Juni. Adriaan Pieter Zegers, oud 19 j., jm. en Adriana Cornelia Bedet, oud 20 j., jd. Geboorten. 7 Juni. Camille Felix Marie, z. van Vietalus Cortvriendt en vau Ema Leocadia Goethals. 9 Juni. Catharina Leintje, d. van Marinus Verbrugge en van Catharina Klaassen. Overlijden. 13 Juni. Abraham Koster, oud 24 j., z. van Jozias en van Anna Dieleman. Huwelijks-aangiften. 2 Juni. Jan Baptiste Eete- sonne (van Assenede, Belgie), oud 27 j.,jm. en Maria Jacoba van Overloop, oud 29 j., jd.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1882 | | pagina 5