BEKENDIBAKIIHG. BEKEMJMAKING. No. 1784. Woensdag 21 Juni 1882. 22e Jaargang. Aigemoen Nieuws- en Advertentieblad v o o r Zeeuwsch-Vlaanderen BINNEN LAND I ABONNKMENT. Fer drie maanden binnen Ter Neuzen 1,Door het jeheele Rijk 1,10. Dcor geheel Belgie f 1,40. Mea abouneert rich bij alle Boekhaudalaars, Poatdireo- teuren en Brievenbushoudera. ADV EBTENTllN, Van 1 tot 4 regela f 0,40. Voor elke regel meer 0,10 Grootere lettere worden near plaataruimte berekend, Advertentien gelieve men aan den Uitgever in te zeadw uiterlijk Dinedag en Yrijdag uamlddag DR1E nree. D(t blad Tenwhljnt dlnadoj- en Vrljdagavoud btj J. E. C. DnONT te Ter Nsnzea. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AXEL maken bekend dat op Maandag den £6 Juni a. s.des voormiddags ten 10 uur, ten raadhuize alhier, zitting zal worden gehouden tot het afgeven der bewijzen van toelating van kinderen van 6 12 jaren, op de openbare lagere school alhier. Axel, den 20 Juni 1882. F. OOSTER, Burgem. J. V. D. SCHOONAKKER, Seer. BIJ deze coarant behoort een bljrocgsel. tot afscheid. Hun vertrek geleek meer op een vlucht -jan 0p eeu krachtige poging om de orde te gaan herstellen, hoewel alles gewoon in 't werk ging, de muziek speelde en de soldaten salueerden. Alle straten, die de onderkoning en de Turksche com- missaris met hun gevolg doorreden, alsmede het spoorwegstation, waren echter door politie-mannen en soldaten afgezet, terwijl hunne rijtuigtn tot zij 't spoorwegstation bereikt hadden, streng bewaakt werden. Het volk was bij de geheele vertooning onverschillig en toonde geen geestdrift. Arabi-bey is thaus feitelijk alleenheerscher in de hoofdstad en het kan gezegd worden, dat Arabi niet enkel een der boudste, maar ook een der slimste tooneel- spelers is in dat gedeelte V3n 't Ocsterscke treur- sptl, hetwelk in Egypte wordt afgespeeld. Intus- schen neemt de schnk onder de Europeesche be- volking allerwege toe en krijgt verontrustende afmetmgen. Egyptische priesters prediken voor de geloovige scharen den gauschen nacht bij de graven der heiligen, hen opruiende tegen de Europeanen. De opgewondenheid onder de inboorlingen is hoog gestegen en een nieuwe uitbarsting ieder oogenblik mogelijk. Alle zaken staan stil. De meeste kan- toren zijn gesloten, ook het kantoor van het Euro peesche toezicht op de openbare schuld, en al wat het land verlaten kan vlucht naar Alexandria. Alle zeemogendkeden hebben daarheen schepen gezondeu om hen aan boord te nemen. In Eugeland hebben Anglo-Egyptische banken haar Egyptische kantoren gesloten en verwacht men vele stakingen van betalingen van huizen, die in Egyptische ondernemingen betrokken zijn. In 't Lagerhuis verklaarde de Minister Dilke, dat een scuikkiug met Egypte en Italie betreffende de baai van Assab in de Roode Zee niet tot stand was gekomeu en stelde Gladstone voor, om bekalve de dwangwet voor alle overige zaken de wet tot betaling van de achterstallige en onbetaalde pachten in behandeling te nemen. In Ierland moet een uitgebreide samenzweering ontdekt zijn, die ten doel heeft alle hooggeplaatste personen te vermoorden. De onderkoning gaat niet meer zonder geleide uit en heeft versterkingen aangevraagd bij de Engelsche regeeriug. In Frankrijk heeft de Kauier besloten om de onafzetbaarheid der rechterlijke macht op te heffen. Thaus beraadslaagt zij over Nsquet's voorstel tot wederinvoering der echtscheiding, wat veel kans heeft aangenomen te worden. In Servie wil het met het nieuwe Koninkrijk maar niet vlotten. Eerst konden de Ministers het met de volksvertegenwoordigers niet vinden. Nu kuunen het de Ministers weder niet met den Koning vinden, en moet deze naar nieuwe raadsliedeu uitzien. Uit Rusland komt't bericht, dat Iguatieffs ontslag niet de beteekenis heeft van een wijziging in llusland's staatkuude. Tolstoi is slechts ad interim, dat is, hij vervangt hem tijdelijk. Ignatieff vertrekt om redenen van gezoudheid naar 't buitenland. Dit laatste is niet zonder beteekenis in den tegen- woordigen tijd. Dit had ook plaats voor het uit- breken van den laatsten Turkschen oorlog. Hij reisde toen naar Berlijn, Weenen en Londen om keelkundige hulp te zoeken voor zijn oogen. Uit Amerika wordt bericht, dat de werkstaking werkelijk reeds aan 't afnemen is. Op enkele De BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente ZAAMSLAG, provincie Zeeland maken bekend 1°. dat de gewone jaarlijksche paarden- en veemarkt alhier zal worden gehouden op Dinsdag den 4den Juli 1882, aanvangende des voormiddags te 9 ureu en eindigende des namiddags te 3 uren. Van wege de gemeente worden, te dier gelegen- heid, uitgeloofd elf verschillende premien, naar welke echter geene mededingiug wordt toegelaten aan de eigenaren van het grootste getal paarden en vee, die te deaer zake in het vorig jaar zijn be- kroond, alsmede voor de paarden en het vee, wegens welke alhier, reeds vroeger eene premie is toegekend, en voor de paarden en het vee na 11 uren wordende aangebracht. Geen liedjeszangers, orgeldraaiers en dergelijken worden, gedurende den tijd der paarden en veemarkt toegelaten. 2°. dat de kermis of jaarmarkt in deze ge meente zal plaats hebben op Dinsdag den 4<ien Juli 1882, tot en met Douderdag den 0d«n dier inaand. Zaamslag, den 9 Juni 1882. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, L. VAN DIXHOORN, Voorzitter. E. H. WORTMAN, Secretaris. Folitieir Ov«*rziclit« Nog steeds blijven de mogendheden in de Egyp tische duisternis rondtasten in groote verlegenheid wat te beginnen. Sedert de Westersche vlootvoog- den met hunne pantservaartuigen als vogelverschrik- kers voor Alexandria verschenen, heeft de loop der gebeurtenissen bewezen, hoe gegrond de vrees was, herhaaldelijk door Fransche en Engelsche bladen uitgedrukt, dat het door de soldaten en de Egyp tische partij aangestookte vuurtje den Europeanen in Egypte nog duur te staan kornen, en aanleiding tot bloedige tooneelen geven zou. Wij hebben de verschillende bedrijven zoo nauwkeurig mogeljjk gevolgd van het blij-, treur-of kluchtspel, dat met afwisseling aan den Nijloever wordt opgevoerd. Een nieuw bedrijf is geeindigd met de schijnbare mislukking der zsnding van Derwisch-pacha en het vertrek van den Khedive met de Turksche com- missarissen uit Kaiiro naar Alexandria. Arabi-bey begeleidde den Khedive en kuste hem de handen plaatsen moet het werk hervat zijn tegen het oude loonop andere plaatsen onderhandelden de werk- lieden over een hervatting tegen een loonsverhooging van 5 pCt. Ter Neuzer, 20 Juni, In eene jl. Zaterdag daartoe belegde vergade- ring, hebben de bestuursleden van het muziekge- zelschap „Apollo" en de zangvereeniging //Neuzens Mannenkoor" alhier zich vereenigd, en gemeen- schappelijk besloten, op 15 Augustus a. s., den dag van den hier te houden internationalen stoom- en zeil- wedstrijd, hunnerzijds mede te werken, tot opluiste- ring van dat feest. Geleid door de overweging, dat die dag voor de gemeente van groot belang is, en wenschende te toonen, zoowel aan de ontwerpers van dien wedstrijd als aan de vele alsdan hier te verwachten vreemdelingen, dat de ingezetenen een en ander op hoogen prijs stellen, hebben die vereenigde besturen een commiasie gevormd, om, baiten de door hunne societeiten toegezegde medewerking, tegen dien dag nog andere festiviteiten teorganiseeren. Over het algemeen is dit plan bij de burgerij met ingenomenheid vernomen, en eene opwekking tot het verstrekken van ruime bijdragen in de kosten dier feesten kan dus wel overbodig worden genoemd. Naar wij verneuien hebben zich vijf sollicitan- teu aangemeld voor de opengevallene betrekking van hoofdonderwijzer aan de openbare school te Sluiskil. Van de hand van den majoor der genie K. Eland, directeur van de 2e afdeeling der krijgs- school, bevat het Militair Blad eeu beschouwing van het door den tegen woordigen Minister van Oorlog ingediende wetsontwerp tot hervorming der vestingwet van 1874. Uit deze beschouwing nemen wij het volgende over Wat Ter Neuzen en Ellewoutsdijk betreft, herinnert de schr., dat in 1874 hoofdzakelijk twee redenen gegolden hebben, om die werken te be- houden de eerste, dat de Schelde voor een gedeelte op Nederlandsch gebied stroomt en dus hare neu- traliteit behoort te worden gehandhaafd de tweede, dat wij ze ten gerieve van Belgie moeten in wezen houden, omdat onzc onaf hankelijkheid met die van dat laud staat of valt. Wij moeten derhalve En- geland de gelegenheid laten, om Belgie te hulp te komen, en dit doel bereiken wij 't gemakkelijkst, door de Schelde open te houden voor Eugeland en die rivier des noods voor anderen te sluiten. Dit nu kan wel geschieden door een aanzienlijke vloot, maar met minder schepen, en veel zekerder kan bet plaats hebben bij het behouden van Ter Neuzen en Ellewoutsdijk. Bovendien is het wenschelijk, vasten voet te houden in dit gedeelte van Zeeland, met het oog op een mogelijke moeielijkheid met Belgie. Door den gemeenteraad te Hoek isopnieuw benoemd tot gemeente-geneesheer de heer G. H, Jonkers, te Ooltgensplaat, op eene jaarwedde van 1200 met vrije wouing. Tevens is besloten den hoofdelijken ornslag te verhoogen met 1000. llulst, 20 Juni. Zaterdag, den 17 dezer, werd TER IMEUZENSCHE COURANT

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1882 | | pagina 1