BEKENOMAKING. BEKENDMAKING. TER NEUZEHSCHE COURAIVT. BINNENLAND ftULTENLANP. No. 1784. Woensdag 21 Juni 1882. 22e Jaargang. Algemoen iNieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen Algcmeen Nieuws- en AJvertenliehlad voor Zeeuwsch-VlaandereD. Binnenland. Ter Neuzen, 20 Juni. In eene jl. Zaterdag daartoe belegde vergade- ring, hebben de bestuursleden van het muziekge- zelschap ,/Apollo" en de zangvereeniging ,/Neuzens Mannenkoor" alhier zich vereenigd, en gemeen- schappelijk besloten, op 15 Augustus a. s., den dag van den bier te houden internationalen stoom- en zeil- wedstrijd, bunnerzijds mede te werken, tot opluiste- ring van dat feest. BIJVOEG8EL Zaterdag 17 Juni 1882. No. 1783. RECHT3ZAKEN. Arrondisseiuents-rechtbank te Midtlelbnrg. Q=VI=N3DI BS31QHT&N. TER NEIIZENSCHE COURAIVT ABONNKMENT. Ber drie maaudea binnen Ter Nenzen 1, geheele Ryk 1,10. Dcor gebeel Belgie f 1,40. Men abonneert rich bij alle Boekhandalaara, teuren en Brievenbusbouderg. Pootdirec- iDVERTENIllN. Van 1 tot 4 regela f 0,40. Voor elke regel meer f 0,1(1 Grootere letters worden naar plaataruimte berekend. Advertentien gelieve men aan den Uitgever in te sends* uiterlijk Dinsdag en Vrijdag namlddag DRIE nren, Dtt blad venwhljal Bludaf- en Yrljdagavoud bij A. K. BnONi te Ter Hsozea. BIJ deze courant behoort een bljrocg»el, BURQEMEESTER en WETHOUDERS van AXEL niaken bekend dat op Maandag den 26 Juni a. s.des voormiddags ten 10 uur, ten raadhuize alhier, zitting zal worden gehouden tot het afgeven der bewijzen van toelating van kinderen van 6 12 jaren, op de openbare lagere school alhier, Axel, den 20 Juni 1882. F. OOSTER, Burgem. J. V. D. SCHOONAKKER, Seer. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente ZAAMSLAG, provincie Zeeland maken bekend tot afscheid. Hun vertrek geleek meer op een vlucht dan op een krachtige poging oin de orde te gaan herstellen, hoewel alles gewoon in 't werk ging, de muziek speelde en de soldaten salueerden. Alle str&ten, die de onderkoning en de Turksche com- missaris met bun gevolg doorreden, alsmede het spoorwegstation, waren echter door politie-mannen en soldaten afgezet, terwijl hunne rijtuigen tot zij 't spoorwegstation bereikt hadden, streug bewaakt werden. Ilet volk was bij de geheele vertooning onverschillig en toonde geen geestdrift. Arabi-bey is thaus feitelijk alleenbeerscber in de hoofdstad en het kan gezegd worden, dat Arabi niet eukel een der boudste, maar ook een der slimste tooneel- spelers is in dat gedeelte van 'i Ocsterscbe treur- spel, hetwelk in Egypte wordt afgespeeld. Intus- schen neemt de schrik onder de Europeescke be- volkiug allerwege toe en krijgt verontrustende afmetingen. Egyptische priesters prediken voor de geloovige scharen den gauschen naeht bij de graven der heilisen. hen ouruirnde tev«n de. Eurnneanfin. plaatsen moet het werk bervat zijn tegen bet oude loonop andere plaatsen onderhandelden de werk- lieden over een hervatting tegen een loonsverhooging van 5 pCt. Geleid door de overweging, dat die dag voor de gemeente van groot belang is, en wenschende te toouen, zoowel aan de ontwerpers van dien wedstrijd als aan de vele alsdan hier te verwachten VAN DE Z. M. heeft de navolgenda pensioenen rerleend aan Jhr. Mr. W. Six, Minister van binnenl. zaken, f 3912, P. W. Vervoorn, adj.-comm. le klasse ter prov. griffia van Zaeland, f 1162, W. G van Swerts, hoofdonderwijzer te Midddlburg, f 731, J. Valentijn, hoofdonderwijzer te Vanlo, f 419 en Mej. A. M B. Achilles, onderwijzeres te Middelburg, f 678. In den naeht van den 10 op den 11 Juni jl. bezweek het laatste gedeelte van den vroegeran zeedijk aan den Nol van Oawelek, voor den Sophia- polder in de gemeente Wissekerke (Noord-Beveland). De golven stroomden in en over den binnenberm van den polder, en de toestand zou nog erger geworden zijn, indien niet door tusschenkomst van den hear M. Dees aldaar, met toestemming van de directie, eene ringkade was gelegd van p. m. 32 meter lengte, tot bekoud zijner vruchten in da bedijkte kuip van den polder. Het bekende Nederlandsche paleis, te Berlijn is door de erfganamen van wijlen Prins Frederik der Nederlanden verkocbt san den Pruisiscken staat. De koopsom bedraagt 2| millioan mark of 1,500,000 gulden. Aan het Centraal spoorweg station te Rotter dam zal van 1 Juli a. s. af de dien3t op het telegraafkantoor en op het bureel voor de afgifte van plaatskaartjes uitsluitend aan vrouwelijke ambte- nareu worden opgedragen. De rechtbank heeft in hare zittiug van 13 Juni de volgende vonnissen uitgeaproken I. d. M., workman te Zuiddorpe, ia wegens lo. dron- kenschap op den opanbaren weg, 2o. beleediging mat woordan aan een bodienend baambte in funetie, ver- oordeald tot eene boate van f 3 en eene vaa 8, of 1 er, 3 dagon gevangeniastraf. J. F. d. N., arbaider te Honteniase, ia wegens seven wanbedrijven van opliohting veroord. tot een celstraf van 3 maanden. C. II., arbaider te Axel, ia wegens miahandeling veroord. tot een celstraf van 4 dagau. F. V. en J. v. d. B., arbeiders te Koewacht, zijn wegens bet zich toeeigenen van htkboomen uit een in den Nieawbeoostenblijpolder gelegea hakboseh wederom verwezen naar deu kantoureohter te Hulst, nadat die ambtcnaar zich onbevoegd had verklaard van de zaak kennis te nemen. Landbouwberichten Godurende de ver'edene week was de middauprijs van het vette vee op de voornaamste raarkten vaa B.dgie als volgt: Ossen 80 centimen tot fr. 1,06, stieren, koaien en vaarzan 70 tot 91 centiraan, opslag 1 b 6 cen timen, kalveren 80 cantiman tot fr. 1,30, afslag 5 centimen. Vette varkens fr. 1,02 tot fr. 1,07; alles berekend par kilo lavend gewicht. Da markten waren flauw bezet. Voor vlas werd per 3 kilo besteedte Waregem fr. 3,45 tot fr. 4,80, Aalst fr. 3,60 tot fr. 5,20, Mechelen fr. 4,83, Tiaielt fr. 5,00, Dainsa fr. 4,00 tot fr. 5,01, St. Nieolaas fr. 4,00 en te Brugge fr. 4,98. Te Mureaux, dep. der Seine en Oiseis het geziu van den beer Andrieux aldaar behalve deze zelf, na hat gebruik van giftiga paddestoelen overleden. Da beer Andrieux zelf had er niet van gegeten, daar hij op reis was. Tehuis komende, vond hij zijne vrouw, zijn schoonzoon en vier kinderen, een jongen van 14 en drie meisjes van 15 tot 25 jaar, aan afgrijselijke smarten tsn prooi. Zij bezwaken spoedig, ondanks alle aangewendo middelen Uit New-York koman erastigc waarschuwingen om toch niet al te veel vervolgda Russische Jodea te zenden. Er zijn er nu reeds veel meer dan men plaatsen kan, omdat deze lieden als regel geen baud werk verstaan en dus met geld moeten worden voortgeholpen, wat nogal bezwaarlijk is. De welbekende luchtreiziger de heer Sim mons heeft eene luchtreis gemaakt van Maldon, in het Engelsche graafschap Essex, naar Arras, in het Fransche departement Pas de Calais, een afstand van 140 mijlen in minder dan twee uur. De heer Claude de Crespigny zou met zijne echtgenoot hem vergezellenmaar toen de ballon het eerst in beweging kwam, werd, doordat de to u wen aan de eene zijde te lang werden vast- gehouden, het schuitje zoodanig tegen een muur geslingerd, dat de heer de Crespigny er uit viel en zijn been brak. Zijne vrouw bad gelukkig te elfder ure haar voornemen opgegeven. Men verzekert, dat niet minder dan ruim 180 person an dezer dagen uit Amerika te Zutphen en omstreken zijn teruggekeerd, omdat zij er geen middel van bestaan konden vinden. De vrouw van V. te Strijp is van drie dochters bevallen. Een der kinderen overleed. De moeder en de twee ovorgebleven dochtertjes bevinden zich zeer wel. Te Oud-Beijerland zijn een vader en zoon naar Amerika vertrokken, en wel de zoon met achterlating zijner vrouw, met wie hij eerst sedert 5 weken gehuwd is. Te Nianwkoop zijn de pokken uitgebroken in een gezin, waarvan in de vorige week een lid aan dezelfde ziekte overleed te Woerden. Twee molens onder Oosthuizen zijn door den bliksem getroffeu en verbrandin een dier molens werden twee personen, man en vrouw gedood. Te Haarlem is op 63jarigen leeftijd overleden de kunstschilder J. J. H. Joosten. Te Groningen heeft zich een man met vocrbedachten rade op de rails van den tramweg gelegd, met het gevolg, dat de tram over zijn linkerbeen ging en dit bijna verbrijzelde. Hij is in 't academisch ziekenhuis opgenomen. Ongeveer f uur benoorden Noordwijk aan Zee is een jonge walvisch, omstreek 36 voet lang, aangespoeld. Hij verkeerde reed'

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1882 | | pagina 5