BU1TENLANK Telegraphische berichten. A I.) V KNT i B N." (HE MB ARC i/EKiiCOPIMG. Openbare Verkoopirig. EENb-lN BJEKtiN-INSPAN, Bij de heden gehouden verkiezingen in Belgie voor de Senaat en voor de Kamer der Yolksvertegenwoordigers zijn de liberaien gekozen te: Gent, Charleroi, Antwerpen, Brussel, Huy, Luik Waremme. Soignies en Ath Gemengde Berichten Outiertrouwd J. J. LANSEN Na afioop ook nog 1 litkiare KLAVFIt, Koopen tot en met f 3,kontaut. YiH Amsterdam, 20 Juni 5,35 'savonds. Via Napels, (Fransche mail) 23 Juni 7,30 'savonds. De Fransche pakketbooten doen Riouw, Banka en Palembang niet aan. Lan«l bou w berich t*#n, De beroemde duizen^jarige rnzenboom, die bij den dom te Hildesheim staat, bloeit dit jaar met een pracht en volheid als in vele jaren niet het geval is geweest. De vrees, dat de plant znu gaan sterven, is verdwenen, nu de nieuwe uit- loopers van de laatste jaren zeer kraclitig zich hebben ontwikkeld. De vorigo week zijn te Zwijndrecht de eerste komkommers van den kouden grond geplukt. Dit is ruim ceil maand vroeger dan gewoowlijk. Eenigen tijd geleden werd door de justitie opgespoord de kapper, die de pruik vervaardigde, waarmede Le :n Peltzer de rol van Henry Vaughan" zoo mtesterlijk speelde, en hem de kunst ran grimeeren leerde tot hetzelfde doel. Deze kapper is genaamd Louis Daumouche en woont te Parijs Rue de Trevise 3. Hij heeft de portretten van Ldon Peltzer, die hem te Parijs door den expresselijk overgekomen Bdgischen magistraat werden vertoond, herkend. Veertien dagen \6or de misdaad kwam hij iederen morgen bij den kapper om pruiken te passen, zeggende dat achter de grap een liefdeshistorie stak. Einde- lijk was hij zoo goed geholpen, dat de kapper zelf zijn bezoeker voistrekt niet rneer herkende. Ver- heugd, dat hij dit kon constateercn, vertrok de booswickt naar Brussel en volvoerde zijn plan. In Parijs wil men ook een onderaardschen spoorweg bouwen, bestuande uit vier lijnen, die de stations onderling en met de belangrijkste punten van verkeer zouden verbinden. De onderaardsche spoorweg te Londen bracht na driejarige expoitatie reeds 700,000 en na 12 aren 110,000 fr. per kilometer op aan bruto- ontvangsten. Op grond daarvan verwacht men in Parijs, dat het daar te besteden kapitaal rijkelijk renten zal dragen. Deze spoorweg zal niet door middel van stoom maar van samengeperste lucht worden bereden. Last van rook, gelijk zich de reiziger onder den grond te Londen inoet laten welgevallen, zal dus niet te vreezen zijn. Voorts zal de tunnel door elektriciteit holder als de dag verlicht worden, zoodat men in de trein zal kun- nen lezen. Een en ander zal zeker naar den zin zijn van de licht en lucht beminnende Parijzenaars. Bij Saint Germain heeft men uit de Seine het lijk opgehaald van een man; een looden plat- gemaakte buis was viermalen om den hals geslagen, onder de linkerkuie doorgehaald, die tegen de borst was aangedrukt, vervolgens weer om den hals geslagen en toen aan het rechterbeen bevestigd. Met een servet was de mond gesloten, terwijl door de lippen been een groote speld was gestoken. Het lijk droeg verder sporen van mishandeliug en een aantal wonden. Volgens berichten uit Clarus wordt het dorp Elm, dat den 11 September jl. door eene berg- storting meer dan half vernield werd, thans opnieuw bedreigd. De scheuren in de rotsen, vooral van den Risikopt, worden hoe langer hoe grooter en, komen deze te vallen, dan zullen juist die huizen bedolven worden, welke verleden jaar gespaard bleven. De school is gesloten, het gemeentebestuur heeft de archieven, de inwoners hebben hunne bezittingen zooveel mogelijk in veiligheid gebracht en zijn gereed te vluchten, zoodra do grond in beweging komt. Het zilveren huwelijksfeest van den Koning en de Koningin van Zweden, is schier in elke stad en!elk dorp met bizouderen luister gevierd. De hoofdstad Stockholm muntte uit in allerhande versierselen. In alle straten was vlaggedoek en groen aange- braclit en op de pleinen en in de hoofdstraten wareu triomfbogen opgericht. Op aandrang der regeering en van duizenden in Italie besloot de familie van Garibaldi bet lijk niet te verbranden, maar heeft zij het doen bal- semen. Do operatie schijnt echter niet goed geslaagd te zijn. Inlusschen heeft men de ont'binding kunnenstuiten en na het alcoholbad is het lijk zeer hard geworden. Men constateerde daarop tien Sajonetwonden. Voor- loopig werd het lijk bijgezet op het kerkhof van Caprera. Een jongeu te Tilburg bracht eenigc jonge musschen thuis, en een vroegen dood zou het on- middelijk gevolg geweest zijn. Eene huisduif schsen ook die gedachte te hebben, ten minste ze trok zich bun lot lerstond aan, voerde de kleine hulpeloozen, ging er op zitten, net als een kip op hare kiekens, en ze pikt met een vinnig oog naar ieder, die haar mandje nabij komt. De pleeg- moeder heeft volkomen succes, de musschen groeien als koolen. Een winterkoninkjes-paar in den tuin van den beer de Boer te Vierverlaten kozen tot hunno huwelijkspondehet brievenbakje, aan den in- gang van ilen tuin geplaatst, en gaan evenals de brieven en drukwerken, door de gleuf zeer gerust in en uit. Vrijdag hadden ze bun zestal eiertjes bij elkaar. De beer de Boer zal hun, zoo mogelijk, een rustig genot van deze woning blijven ver- zekeren. Te Ter Apel werd een kindje van een jaar uit het water gehaald. Ieder hield het reeds voor een lijk. Eene vrouw beproefde niettemin de le- vensgeesten weder op te wekken en na daarmede langer dan een uur overeenkomslig de regeleu, door de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen verspreid, te zijn bezig geweest, vertoonden zich weder teekenen van leven. Eene nieuwe bevesti- ging, dat ten opzichte van drenkelingen de schijn gemakkelijk inisleideu kan. Onlaugs zijn drie aangeteekende brieven, waarbij een met een bedrag van f 100, aange- bracbt aan het postkantoor Onderdendam met be- stemming voor Warffum, spoorloos verdwenen. Dat ze verduisterd zijn, lijdt geen twijfeldoch ondanks het onderzoek der justilie, is het nog niet gelukt den dader te ontdekken. Hoe iemand goedkoop een reis om de wereld kan rnaken Figaro schetst niet ouaardig den tegenwoordigen toestand van de menschelijke maat schappij in zeker opzicht. Wie uit Oostenrijk goedkoop naar Amerika wil reizen, wordt jood en gaat naar Rusland. Daar wordt hij dadelijk het land uitgejaagd en komt in Lemberg, waar een agent oogenblikkelijk zorgt voor de expeditie en kostelooze reis naar Ameiika. In Amerika verandere men zich in een Chinees, en men komt dadelijk op kosten van een philauthropische maatschappij naar China. Daar heeft men zich slechts voor een Rus uit te geveu, om naar Rusland verwijderd te wor den. Van daar als jocd andermaal naar Oostenrijk verjaagd, beeft men de sehoouste reis om de wereld gratis volbracht. jfceetrirliiitrf'n Van 9 tot en met 12 Juni zijn in deze haven bin- nengekomen bestemd voor Gent: 9 Juni. Eng. stoomb. Whimbrel, kap. Booth, van Liverpool met stukg. Eng. stoornb. Richard Moxon, kap. King, van Goole met stukg. 10 Juni. Eng. schooner De Kar, kap. Ford, van Hull met boonen. II Juni. Eng. .stoomb. Victory, kap. Lumley, van Londen met stukg. 12 Juni. Eng. stoomb. Zuimis, kap. Wilkinson, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Killarney, kap. EmpBon, van Goole met stukg. Noordsche brik Dan, kap. Berg, van Sundswall met hout. Van 9 tot en met 12 Juni zijn uit deze haven vet- trokken komeude van Gent: 9 Juni. Russische bark Anna, kap. Skuje, naar Riga met ballast. Deensche schooner Rigmor, kap. Lcrssen, naar Blijth met ballast. 10 Juni. Eng. stoomb. Vigilant, kap. Smith, naar Londen met stukg. 11 Juni. Eng. stoomb. Richard Moxon, kap. King, naar Goole met stukg. In deze haven zija binnengekomen om aan den spoorweg alhier te lossen en te laden 9 Jani. Eng. stoomb. Mona, kap. Grandt, van Londen met stukg. 10 Juni. Eng. stoomb. Glencoe, kap. Muttit, van Middlesbro met ruw ijzer. 12 Juni. Eng. stoomb. Lionel, kap Conolly, van Bilbao met meuerie. Eng. stoomb. Gwendoline, kap. Jmksou, van Middlesbro met ruw ijzer. Eng. stcomb. Jutland, kap. Fisk, van Londen met stukg. Uit deze haven zijn vertrokken na aan den spoor weg te hebben gelost en geladen 9 Juni. Spaansche stoomb. Galea, kap. Landarte, naar Bilbao ledig. 10 Juni. Eng. stoomb. Lambetb, kap. Viveash, naar Shields ledig. Spaansche stoomb. Euero, kap. Ovibe, naar Bilbao ledig. 11 Juni. Eng. stoomb. Mona, kap. Grandt, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Glencoe, kap. Muttit, naar Middlesbro ledig Van 9 tot en met 12 Juni werden langs dc Oust- sluizen alhier 29 binnenvaartuigen op- en 34 afgeschut^ EN A. S. LE BLEU Ter Neuzen 0 T ,uuo 12 Juni 1882. Breskens Bevallen van eeu doc liter A. J. DONZEPlvttmeuw. Ter Neuzen, 11 Juni 1882. Heden overleed na een smartvol lijden van bijna 2 jaar, mijn geliefde echtgenoot JOHANNES DEIJ, in deu jeugdigen leeftijd van 31 jaar en 4 raaanden, mij nalatende 5"n kind hetwelk nog te jong is om dit groot verlies te bestffen. Ter Neuzen, MARIA DE FFIJTER, 9 Juni 1882. Wed. J. Djsij. Ons dochtcrtje MAGDALEVA ELISA BETH werd ons heden door den dood ontnomen. A. VAN DALE en Echtgenoote. Ter Neuzen, 12 Juni 1882. De Notaris C. J, A. Ferckca te Ter Neuzen, zal, krachtens artikel 1223 Burgerlijk Wetboek, ten laste van Mahinus Jongejan, kooptnan te Axel, op Zatcrdag den 1 Juli 188.2, des namid- dags ten 2 ure, in het logemeut //het Gulden Vlies," bewoond bij de Wed. L. B. A. Rolff te Axel, in het openbaar verkoopeu MEen WOONHUISJE en ERF te Axel aan de Oude stad, kadastraal sectie G no 1734, groot 70 centiaren, bewoond bij genoemden M. Jongejan. De Notaris C. J. A. Fercken te Ter Neuzen, zal op Uonderdag den 29 Juei 1882, des mor- gens ten 10 ure, ten verzoeke van de kinderen DE NIJS, op de door hen bewoond wordende hofstede, in den Overslagpolder, gemeente Overslag, in het openbaar verkoopen bestaande hoofdzakelijk in 2 Paarden, 3 baatge- vende Melkkoeien, waar- onder 1 dik van kalf, 2 Vaarzen idem, 3 Runders, een Kalf, een Zeug met Biggen, 2 groote magere Varkens, Hoenders, Treemkar, Driewielskar, Eggen en Ploegen, Graan- en Peen'molen, Beerbak, Krui- wagen, Rieken, Vorken en Mesthaken, Stal- geriefvoorts Meat en Beer, gezaagd Hout, Brand hout, eene groote partij Huismeubelen, als Tafels, Stoelen, Kasten, Kisten, Huis-, Haard- en Keukengerief, Glas-, Geleierd- en Aardewerk en wat meer zal worden geveild. En op Doudcrdag den 6 Juli 1882, des namid- dags ten 2 ure, zal gezegden Notaris, op de landen bij voormelde hofstede, alsnog verkoopen 1 hektare Gerst, 3 hektareu Rogge, 1 dito Aardappelen2 dito Haver, 1 dito Vlas, dito Erwten en dito Boekweit. Te vergadercn als voren.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1882 | | pagina 2