BU1TENLAND. RECHTSZAKEN. Arrondissements-recbtbank te Middelbnrg. Kantongerecht te Ter Neuzen. Kantongerecht te Hulst. QEMENGDE BERlChjTEN. Bijna het geheele leger bestaat uit jongelingen, die de handen kunnen reppeu en met aardewerken goed op de hoogte zijn. Eere den Minister, die in dit opzicht Probu9 tot voorbeeld neemt. Wie weet of Zijne Excelentie geen meerdere kracbten van het /,verterend" leger exploiteert ten belaoeve van's lands werken. Onder toeziclit van de genie zon er met voordeel voor 'elands schatkist heel wat kunnen gedaan worden. De rechtbank heeft in hare zitting van 3 Juni het volgende voimis uitgesproken P. de G., vrouw van L. 0zonder beroep te Axel, is wegens mishandeling veroordeeld tot 3 boete of 1 dag gevangenisstraf. Zitting van 2 Juni 1882. VeroordeeldH. v. d. V., herbergier te Ter Neuzen, ter zake van: lo. het zich bevinden in kenne- lijken staat van dror.kenschap op den openbaren weg, 2o. het zonder verguuniDg laten dansen met bege- leiding van muziek in zijne herberg, in twee boeteu elk van 3, subs. 1 dag gevangenisstraf voor elke boete. W. B., herbergierster te Ter Neuzen, ter zake van het geopend hebben harer herberg na het uur van •luiting, in eene bcete van f 10, subs. 2 dagen gevang. C. R., schipperskuecht, J. d. S., klerk, J. M., herbergier, L. C., klerk, en C. v. G., raatroos, alien te Ter Neuzen, ter zake van het aanwezig blijven in eens herberg na het uur van sluiting, ieder in'eene boete van f 4, subs. 1 dng gevang. L. W., voerman te Axel, ter zake van het vervoeren van boomen over een kunstweg met een mallejan wanrvan de velgen der wielen geen 15 centimeters breed zijn, in eene boete van 2, subs. 1 dag gevang. P. D., landbouwer te Axel, ter zake van het zonder toezicht laten loopen van zijn paard langs den weg, in twee boeten elk van 1, subs. 1 dag gevang. voor elke boete. A. O., C. d. P. en D. v. d. W., werklieden te Axel, ter zake van het loopen over eens anders met rijpende vruchten bezette grond, ieder in eene boete van 3, subs. 1 dag gevang. E. 8., diensiknecht te Axel, ter zake van het zich verwijderen van zijn voerturg, zonder het toezicht aan een ander over te dragen, in eene boete van f 3, subs. 1 dag gevang. C. P., herbergierster te Axel, ter zake van het in betaling geven van vreemde kopcren munt, in eene boete van 3, subs. 1 dag gevang. met bevel tot teruggave der in beslag genomen muntstukken. P. J. v. d. V., horlogemaker te Axel, ter zake van het zich bij herhaling bevinden in kenlijken staat van dronkenschap op den openbaren weg, tweemaal ge- pleegd, in eene gevang. van 2 dagen en eene boete van 10, subs. 2 dagen gevang. J. V., werkman te Ter Neuzen, ter zake als voren, in eece gevang. van 2 dagen. J. H. A., P. v. d. H., J. v. H., W. H., A. R, J. D., J. W., J. H., P. v. d. O., J. M. P. en J. d. S., werklieden, P. G., koopman, A. 8., timmerman, alien te Ter Neuzen, J. P., herbergier, A. d. K., landbouwer en R. B., slager, alle drie te Axel, en H. W., smid, te Zaamslag, ter zake van het zich be vinden in kenlijken staat van dronkenschap op den openbaren weg, ieder in eene boete van 3, subs. 1 dag gevang. C. H., werkman, te Ter Neuzen, ter zake als voren, in eene boete van f 6, subs. 2 dagen gevang. Allen in de kosten van het geding. Zitting van 1 Juni. 1. C. L., te St. Jansteen, ter zake van het uiten van schcldwoorden; veroordeeld tot eene geldboete van 2, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 2. D. B., te St. Jansteen, beklaagd van het laten loopen van vee op eens anders bezaaiden grond zonder daarop eenigerlei recht te hebben; vrijgesproken. 3. C. v. H., te St. Jansteen, beklaagd van het moedwillig toebrengen van 6chade aan eenB anders roerend goed; vrijgesproken. 4. A. V. en C. L. d. S., beiden te St. Jansteen, ter zake voor het te zarnen spelen met er. om geld op de openbare straat; bij verstek veroord. ieder tot eene geidb. van 2, subs, gevang. van 1 dag en solid, in de kosten. 5. J. S., te Kieldrecht, ter zake van het jagen in gesloten jachttijd; by verstek Veroord. tot eene geldb. van 10, subs, gevang. van 3 dagen en in de kosten. 6. P. M., te St. Jansteen, ter zake van het maken van nachtel\jk burengerucht; veroord. tot eene geldb. van 5,50, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 7. J. P., te Hulst, beklaagd van diefstal van dor hout; vrijgesproken. 8. A. J., te St. Jansteen, ter zake van overtrading van het reglement op Je straatpolitie, te Hulst; veroord. tot eene geldb. van f 3, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 9. J. C., te Moerbeke, ter zake van overtrading van het reglement op de wegen en voetpaden in Zeeland, (voerwezen); veroord. tot eene geldb. van f 0,50, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 10. J. M., te Koewacht. 11. W. P., te Zuiddorpe. Na. 10 en 11 beiden ter zake als vorenbij verstek veroord. ieder tot eene geldb. van 3, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 12. P. v. O., te Stekene. 13. F. v. H., te Clinge. No. 12 en 13, ter zake als voren, (het niet muil- banden van aangespannen honden); bij verstek veroord. ieder tot eene geldbcete van f 1, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 14. J. v. d. M., te Boschkapelle, ter zake van het niet bezigen van kruislijnen, wauneer twee paardeu voor cen voertuig zijn gespaunenveroord. tot eene geldb. van 1, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 15. P. T., te Stoppeldijk, ter zake van het graven in een dijk in Zeelandveroord. tot eene geldb. van 10, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 16. A. v. d. Bte Hontenisse, ter zake van over trading van bet herbergreglement aldaar; bij verstek veroord. tot eene geldb. van 1, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 17. J. R., te Stoppeldijk. 18. C. P., te Hontenisse. 19. J. v. G., te Grauuw. 20. A. M., te Axel. 21. L. R., te Boschkapelle. 22. J. P., te Hulst. 23. A. R., te Kuitaart. 24. G. v. O., te Hulst. 25. H. P., te Hulst. 26. W. P. d. K., te Hulst. 27. Tb. J. v. G., te Hulst. 28. E. d. W., te Clinge. 29. J. E. H., te Zuiddorpe. No. 17 tot en met 29 alien ter zake van het zich in kenlijken staat van dronkenschap bevinden op den openbaren weg; veroord. ieder tot eene geldb. van 3, sub. gevang. van 1 dag en in de kosten; no. 19, 20, 25 en 26 bij verstek veroord. 30. J. F. v. O., te Stoppeldijk, ter zake als voren; bij verstek veroord. tot eene geldb. van 5, subs, gevang. vau 2 dagen en in de kosten. 31. P. A. H., te Hulst. 32. H. J. E. te Hulst. No. 31 en 32 beiden ter zake als voren; bij verstek veroord. ieder tot eene geldb. van 10, subs, gevang. van 3 dagen en in de kosten. Landbouwberichten, Te Zwolle kotnen de nieuwe aardappelen al druk ter markt en gelden 50 cts. de 5 liters of 5 kop. De prijzen der oude aardappelen zijn erg gedaald. Otn strijd worden de beste soorten Eriesche aardappelen bij bekkenslag aanbevolen voor 8, 10 en 12 cts. de 5 kop. Sommige boeren in doze streken houden honderden rnudden over, die voor varkensvoeder moeten aangewend worden. Den 7 Juni zal het 5 maanden geleden zijn dat het lijk van Beruays werd gevonden. De gebroedcrs Peltzer zullen door het hof tot het verlengen vau hun preventieve gevangenschap hooren besluiten; het is niet waarschijnlijk dat de geruchtmakende zaak in Juli voor de assises zal komen en de beschuldigden zullen dus langer dan 6 maanden preventief gevangen zijn. Bij gelegenheid van het huwelijk van zijn dochter schonk Gustave de Rotschild 20,000 frs. aan de armen van Parijs. Voor de huwelijks- plechtigheid is door den heer David eene compositie gemaakt, terwijl door Eaure werd gezongen. Onder de aanwezigen in de synagogen behoorden de Prinsen van Orleans, Prinses Mathilde, de hoogste adel en de gezanten der groote mogendheden. - Uit New-York wordt gemeld, dat de wcrk- staking der arbeiders in de ijzer— en staalfabrieken den 31 Mei is begonnen. Zes fabrieken zijn in Pensylvanie gesloten. De werkstaking strakt zich uit over Ohio, West-Virginia, Missouri en Kentucky. Het aantal grevisten is omstreeks 50,000, waarvan alleen 18,000 in het district Pittsburg. Men gelooft dat wegens de besliste houding, zoowel vbu fubrikanten als werklieden, de greve van langen duur zal zijn. Guiseppe Garibaldi is jl. Vrijdagavond te Caprera gestorven. Hij werd 4 Juli 1807 te Nizza geboren. Reeds op jeugdigen leeftijd trad hij in dienst bij de Italiaansche marinebetrokken in de sainenzwering van 1833, moest hij in het volgende jaur vluchten. Hij begaf zich in 1836 naar Zuid- Amerika en onderscheidde zich in den dienst van de republieken Rio Grande en Montevideo. In 1848 keerde hij naar Italie terug, werd door de regeering van Lombardije tot bevelhebber van een vrijkorps benoemd, trad in December in dienst van de voorloopige regeering te Rome en verdedigde die stad tegen de Franschen en Napolitanen. In 1851 ging hij naar Noord Amerika en keerde in 1854 naar Italie terug hij kocht grond op Caprera. Hij nam in 1859 als Sardinisch generaal deel aan den oorlog tegen Oostenrijk. Toen de opstand op Sicilie uitbrak, landde hij met zijn vrijwilligers te Marsala op den 11 Mei 1860, aanvaardde de dic- tatuur, drong Palermo binnen en in Sept. Napels en versloeg de Koninklijke troepen bij Capua en bij de Volturno. Toen Victor Emanuel tot Koning wasverheven, legde hij de dictatuur neder en keerde in Nov. naar Caprera terug. In Juni 1862 begaf hij zich naar Palermo, om een beweging onder het volk tot verovering van Rome op touw te zetten. Hij veroverde Catanie en landde in Aug. op Calabrie maar werd bij Aspromonte in een trefFen met de Kon. troepen zwaar gewond. Hij kreeg ainnestie in October en keerde in Dec. naar Caprera terug. Dat hij in 1866 in Tirol deelnain aan den oorlog tegen Oostenrijk is bekend. Nadean- nexatie van Yenetie beproefde hij andermaal zich van Rome meester te maken. Bij Mentana werd hij door de Fransche en Pauselijke troepen verslagen en door de Italiaansche regeering gearresteerd. In November werd hij weer op vrije voeten gesteld en naar Caprera teruggezondsn. Ook aan den Fransch-Duitschen oorlog nam Garibaldi deel, maar met weinig succes. Volgens testamentaire bepaling zal Garabaldi's lijk worden verbrand, en de aech op Caprera in een urn worden bewaard. Guiteau, de moordenaar van Garfield, zal den 30 dezer op de binnenplaats der gevangenis te Washington opgehangen worden. Nadat eerst door vijf rechters ieder punt van de memorie van Guiteau was ondsrzoclit, hebben nogmaals, op last van den President der rechtbank, Mr. Cartter, vier leden van hot districtshof d8 verschillende argumenten der verdediging nagegaan. Allen waren eenstemmig van oordeel, dat de uitspraak van den eersten rechter volkomen wettig en het bezwaargchrift, tegen het doodvounis in geenerlei opzicht gegrond is. Aan de gemeenten Retranchement en Arnemuiden zijn subsidien voor de uitgaven van haar lager onderwijs verleend respectievelijk van f 715 en f 15,544. Tot het verkrijgen der hoofdakte voor het lager onderwijs hebben zich bij decommissie, die te Breda zal zitting houden, 54 candidaten aangemeid. In Maastricht is tengevolge der toepassing van de drankwet het aantal verkoopers van sterken drank van 435 tot 398 verminderd. Het vergunningsrecht brengt degemeente f 4190 op. Na zijn vrouw misbandeld te hebben, beproefde een timmerman te Breda zich voor een aankomenden train te werpen, doch werd nog bijtijds door de nabijzijnde politie in zijn voornemen verhinderd. De rechtbank te Zutphen heeft iemand te Twello, die opzettelijk het kenmerk had weggenomen, dat in een woning een besmettelijke ziekte heerschte, veroordeeld tot f 10 boete. Te Grave heeft zekere W. zijn vrouw verschillende verwondingen met een mes toegebracht. Ook zijn moeder en zijn kind trachtte hij te treffen. Hij is gearresteerd. Misbruik van sterken drank is hier weder de oorzaak. In eene vermicellie-fabriek in de Looierstraat te Maastricht, is een werkman, die meer dan 30 jaren daar arbeidde, met een machine in aanraking gekomen, waardoor cen zijner beenen verbrijzeld werd. In Mei kwamen te New- York ongeveer 84,000 landverhuizers aan, dat is

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1882 | | pagina 2