bekendmakingT advertentiEn. BEKENBMAKLNG. OPEIliBARE VERKOOPlilGEN. Teiegraphische berichten. 0|>enbare Verkooping Verder eenig HUISBAAD, vergissing of een verzuim had plaats gehad. Aan verzuim van den brievengaarder te Veere daclit hij zoo weinig, dat hij dezen niet eens van bet geval in kennis stelde. Intusscheu .'.at bet Rotter- dam«ciie handelshuis niet stil, inaar deed onderzoek en mededeeling van het niet ontvangen van den postwisse 1 aan de booge postautoriteit, waarvan het gevolg was een aan den postdirecteur te Middelburg verstrekte last tot onderzoek der zaak te Veere. Het resultaat daarvan is bekend. 's GrnvenlngC, 2 Juni. De President van den Hoogen Raad der Nederlanden, Mr. C. H. Gockinga, is heden op straat, tengevolge van eene beroerte, plotseling overleden. De ondergeteekende betuigt bij deze, 11 zijn iiiirtelijkea dank aan het Bestuur en de Ingelanden van den Zaams'agpolder, voor de eer hem aangedaau, en waarvan melding is gemaakt in de Ter Neuzensche Courant van 81 Mei 1882. Zaamslag, den 1 Juni 1882. LEENDERT VAN D1X1IOORN Lz. Voor de vela bewijzen van belang- stelliog, zoowel van hier als van elders ontvangen, gedurende de ziekte en bij het nver- lijden mijner echtsenoote ANNA SIMONSEN STEENKAMP, betuig ik, ook namens kiuderen en behuwdkinderen, mijnen hiirteiykcn dank. Ter Neuzen, 2 Juni 1882. J. VAN PIENBROEK Jz. Van 80 Mei tot en met 1 Juni zijn in deze haven binnengckomen bestemd voor Gent: 30 Mei. Duitsche brik Franziska, kap. Voss, van Riga met slippers. Russische bark Anna, kap. Skuje, van Riga met vlas. 31 Mei. Russische schooner Maria, kap. Michelson, van Sundswal met bout. Eng. brik Eliada, kap. F.iis, van Zweden met houi. Duitsche bark Prins Adalbert, kap. Gerehn, van Zweden met bout. Zweedsche schooner Olof, kap. Jansson, van 's Kelleftea met hout. j Nooidsche bark Louise, knp. Cnristoffelsen, van Riga met hout. Duitsche bark Victoria, kap. Tes- now, van Riga met hout. Russische schooner Alma, kap. Mdson, van Sundswall met hout. 1 Juni. Eng. sloep Bee, kap. Harvey, van Hull met boonen. Ruseircbe schooner Nikanor, kap. Hagmrn, van Kotka met bout. Deensche schooner Anna, kap. Hansen, van Libou met graan. Deensche schoom r Kierstine Eliss, kap. Hansen, van Kouingsbergen met graan. Russische schooner Amanda, kap. Sjolund, van Kotka met hout. Russische schooner Ele, kap. Karlson, van Kotka met hout. Nederl. schooner Odin, kap. Glimminga, van 's Kelleftea met hout. Duitsche brik Mobil, kap. Heijer, van Riga met hout. Van 30 Mei tot en met 1 Juni zijn uit deze haven vertrokken komende van Gent: 1 Juni. Eng. stoornb. Contest, kap. Barker, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Victory, kap. Lumley, naar London met stukg. Eng. stoomb. Zaimis, kap. Wilkenson, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Whimbrel, kap. Booth, naar Liver pool met stukg. Uit deze haven zijn vertrokken na aan den spoorweg te hebben gelost en geladen: 31 Mei. Eng. stoomb. Jutland, kap. Fisk, naar Londen met stukg. Fransche stoomb. Leon, kap. Tandeau, naar Brest ledig. 1 Juni. Eng. stoomb. Gainford, kap. JVedden, naar Bilbao ledig. Van 30 Mei tot en met 1 Juni werden langs de Oostsluizen alhier 36 binnenvaartuigen op- en 20 afgcschut. Ondertrouwd I. MOUTH A AN, en H. A. KROL. Zaamslag, 80 Mei 1882. Heden overleed tot diepe droefheid van mij en mijne kinderen, mijn geliefde echtgenoot, bun zorgdra^ende vader, PIETER DIELEMAN, in den ouderdom van ruim 47 jaren. Ter Neuzen, 31 Mei 1882. C. OPPENEER, Wed. P. Dikleman en kinderen. Heden overleed in den gezegendeu ouder dom van 85 jaar en 8 maanden onze geliefde moeder en behuwdmoeder JACOBA MARIA SCHEELE weduwe D. van Zuijen. Namens de familie, N. VAN ZUIJEN. Axel, 1 Juni 1882. Door den zeldzamen ouderdom en wegens het groot aantal nakomelingei:, nasrelaten door wijlen den eerzamen PIETER DE FEIJTER Lzin loven rustend landhouwer in deze gemeente, aclit zijne familie, ook in het belang der waarheid, het niet ondienstig, het navolgende mede te deelen. De overledene was uit het huweiijk van zijne ouders het eenig kiud dat huwde en wel den 4 September 1811 mttJANNA DEIJ, die den 23 October 1869 overleed. Van hunne afstammelingen zijn nog in leven 13 kinderen en behuwdkinderen, 76 kleinkirderen, 108 achterkleinkinderen en 6 overachterkleinkin- deren, samen 203 kinderen, zoodat hij in zijn leven nog zijn vierde geslacht heeft aanschouwd> Ter Neuzen, Uit aller naara 2 Juni 1883. J. DE FEIJTER Pz. Mr. J. I*. Dronkers, Notaris te Ter Neuzen, zal ten veizieke en ten huize van JOHANNA DE SMIDT, op het Nieuwediep te Ter Neuzen, op Woensdag den 7 Juni 1883, des namiddags om 2 ure, in het openbaar presenteeren te ver- koopeu 1 Kleerkast, 1 Chiffonniire, 1 Tafelkast, 1 Kastje, 1 Ledikant, 2 pluimen Bedden, 9 dito Kussens, 1 Kapokbed met een pluimen Peluw, 1 Matras en eenige Dekens, 3 Ta- fels, 17 Stoeltn, 1 Wieg, 1 Kachel, 3 Spie- gels, eenige Prenten, 3 Limpen, 2 Kisten, 5 Bloemvazen, 1 Tafelstoel, 5 koperen Ke- tels, 1 dito Wasehketel, eenige Tobben en Emmers en eindelijk eene partij geleierd en ongeleierd Aardewerk en eenig Blik IJzer- en Koperwerk en wat meerder zal worden geveild. Koopen beneden de f 3 k contant. Mr. J. G. vail lleiuse, Advocaat en Notsris te llnlst, zal in het openbaar presenteeren te verkoopen IOp Dinsdag den 20 Juni 1882, des voormiddags om 10 uur, ten verzoeke van de weduwe C. DE VLIEGHER, landbouwster te Koewacht 5 kloeke Werkpaarden waaronder 3 Ruinpaarden, alien beneden 7 jaar 5 Melkkoeien waar onder 2 bekalfde, 5 Runders, 2 Stieren en 1 Varken dik vanBiggen. I 2 Menwagens, 3 Ploegen waar onder 1 Waalsche Ploeg, 2 bouten en 1 ijzeren Eggen, 1 Zaadzeil, en hetgeen verder zal worden aangeboden. Mitsgaders 2 hektaren welgewassen Klavers, groeiende in den polder Nieuw Beoostenblij, nabij het Kasteeltje. Alles zich bevindende op de door de verboopster bewoond wordende hofstede in de gemeente Koewacht 2 Op Woensdag den 21 Juni 1882, des voormiddags om 9 uur, ten verzoeke van mejuffrouw CORNELIA HEIJMAN, weduwe van den heer Willem Kuijpers, landbouwster in den Perkpolder, gemeente Hontenisse: 9 Werkpaarden waaronder een 4 en pen 5jarige Merrie met veulen, 1 tweejarig Ruin- paard en 1 Hengsfjaarling. 9 baatgevende Koeien, 5 Runders, 4 Kalvers, 13 E jnden, 80 Hoenders en Haneu en 1 Bandhond. 1 nieuwe Cbais, 3 Menwagens met ijzeren assen, 1 Vrachtkar, 3 Ploegen, 1 kleine dito, 1 Onderaardsche en 1 Meedekploeg, 1 Rolblok, 1 Molbord, 2 ijzeren en 5 bouten Eggen, 3 Sleden, 1 Beerbak met sprei, I Stroosnij- inolen, 1 Stampbak met stamper, 2 Kuie- snijbakken met messen, 1 staande dito, 3 Ladders, 1 Vlasreep, 1 Bookhamer, 1 Wind- molen, 1 Geesselblok, 1 Granmaat, 2 Draag- kleeden, 2 Zaaikleeden, 1 Balans metschalonen gewichten, Zeissen Rieken, Vorken en Mest- haken, 1 Kern, Melkkuipen, Melkteelen, Emmers en 1 Sehraag. 1200 Mutsaards, Ivodden en Brandhout. bestaande in 1 Ledikant, 1 Kabinei, Spiegels, Kasfen, Stoelen, Banken, Talels, Schilderijen, 1 Wafel- ijzer, Koper-, Tin-, Blik-, IJzarwerk en hetgeen verder zal worden aangeboden. Alles zich bevindende op de door de verkoopster bewoonde hofstede in den Perkpolder, gemeente Hontenisse. Die daartoe gading hebben komen ten dagen, uur en plaatsen voornoemd, aanhooren de condition en doen voordeel. Nalatige debiteuren worden niet als koopers aangenomen. ZEGT HET VOORT. Het Bestuur der waterkeering van den cala- miteusen polder Nieuwe IVeuzen, maakt bekend, dat de ontworpen Begrooting der inkomsten en uitgaven van het waterschap, opge- richt voor het besturen, beheeren en bekostigen van de zeewering en oeververdediging van dien polder, voor het dienstjaar 1883/83, met memorie tot toelichting, van af den 2den tot en met den 10den dezer miaiid, is nedergelegd ten kantore van den Secretaris-Ontvanger te Ter Neuzen, ter inzage van de besturen en grondeigenaren van de polders of waterschappen, die bij de zeewering en oeververdediging vap genoemden calamiteusen polder zijn betrokken, en voorts dat genoemde begrooting, tegen betaling der kosten, voor hen verkrijgbaar is. Ter Neuzen, 1 Juni 1882. Het Bestuur voornoemd, M. DE REGT, Voorzitter. J. STURM, Secretaris-Ontvanger. Het Bestuur van den polder Nieuw O bene, maakt bekend: 1°. Dat eene vergadering van ingelanden zal gehouden worden op Woensdag den 14den Juni 1882, des namiddags te 2 uren, in het Nederlandsch logement bewoond door A. Batenburg te Ter Neuzen. 2°. Dat ten kantore van den Ontvanger-Griffier, van af den 3den tot en met den 12den dezer maand, voor de grondeigenaren in den polder ter inzage zullen zijn nedergelegd de rekening en verant- woording over het dienstjaar 1881/82 en de be grooting voor 1882/83 met memorie tot toelichting. 3°. Dat de begrooting andermaal ten voornoemde kantore ter inzage liggen zal en wel van af den 15den tot en met den 23»ten dezer maand, en 4°. Dat de rekening en de begrooting, tegen betaling der kosten, in afschrift of druk verkrijg- baar zijn. Ter Neuzen, 2 Juni 1882. Het Bestuur voornoemd, D. E. WOLFERT, Dijkgraaf. J. STURM, Ontvanger-Griffier. Vredikant ie Eymond aan Zee, VAN t

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1882 | | pagina 2