"buitenlanBT Zij was dienstbode bij mevrouw Yan B. te Arn- hem, waar zij in de keuken heimelijk beviel Hel kindje sneed zij met een tafelmes den hals af, waarna zij het lijkja in den tuin begroef. Twee dagen later haalde zij het weder te voorschijn en bracht het onder de spoorwegbrug in den Rijn, waar het gevonden werd door den veldwachter Van Elst. Het 0. M. had, om de onmenschelijke wijze, waarop het misdiijf was gepleegd, 8 jaren tuchthuisstraf tegen de kindermoordenares geeischt. Onder de gemeente Boxtel is brand ontstaan in de heide, met mastboomen beplant, toebehoo- rende aan den Staat der Nederlanden. De uitge- strektheid van het verbrande terrein wordt op ruim een hectare geschat. De oorzaak wordt aan kwaad- willigheid of het onvoorzichtig wegwerpen van lu- cifers toegeschreven. De Naaimachinen-Iudustrie. Tot welke hoogte deze, in verhouding eerst sedert korten tijd bestaande industrie geklommen is, bewijst een nit New-York afgezonden telegram. Hstzelve deelt uit het jaar- lijks verslag der Singer Manufacturing Co. mede, dat haar verkoop in het vorige jaar het enorme cijfer van 561,306 Naaimachines bereikte. Zulk een omzet van dene enkele fabriek, die meer dan een derde gedeelte van de geheele productie in Naaimachines bedraagt, heeft voorzeker hare betee- kenis, en spreekt in elk geval het beste voor de deugdelijkheid van het fabrikaat, zoomede voor het voortdurend streven der Singer Company om altijd nog meer volmaakte werktuigen voort te brengen. In werkelijkheid gaat dan ook geen jaar voorbij, zon- der dat deze fabriek verbeteringen aan hare Machines bewerkstelligt en nieuwe hulpapparaten of geheele nieuwe Machines uitvindt. Het is daarom ook geen wonder, dat haar fabrikaat algemeen het meest gezochte is en er overal de voorkeur aan gegeven wordt, te meer ook, omdat de instellingen dezer Maatschappij den aankoop barer Machines bizonder vergemakkeiijken en de grootste garantie voor deugdelijkheid en soliditeit opleveren. RECHTSZAKEN- Arrondissenieuts-rcchtbank te Mldilelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 26 Mei de volgeude vonuissen uitgesproken B. J. v. d. B., arbeider te Hulst, is wegens mis- handeling veroordeeld tot een celstraf van 8 dagen. J. F. M., voerman. L. P., arbeider. T. P. L., dienstkneoht, alien te Hulst, de eerste en derde in dienst bij het Se regiment infanterie, zijn wegens mishandeling door drie personen te zamen en in vereeniging gepleegd, veroord. tot een celstraf van 8 dagen voor den eersten en derden en van 15 dagen voor den tweeden beklaagde, de tweede boven- dien 8 boete of een dag cel. P. A. v. V., A. v. V., landbouwera te Koewaeht, zijn wegens mishandeling door twee personen te zamen en in vereeniging gepleegd, ieder veroord. tot een celstraf van 8 dagen. A. T., landbouwer. S. T., zonder beroep. P. T., landbouwer te Koewaeht, zijn wegens mishandeling door drie personen te zamen en in vereeniging ge pleegd, veroord. de eerste en tweede ieder tot 8 dagen celstraf de derde tot/12 boete of 4 dagen gevangenisstraf. Landbouwberichten. De Hollandsche kaas wordt nu ook al in Belgie vervaardigd. Te Knokke nabij Brugge is een fabriek van zoogenaamde Hollandsche kaas opgericht, welke fabriek reeds volop in werking is. Te Gelderraalsen heeft bij den landbouwer Klaas van Gelderen, een varken 7 biggen ge- worpen, die alien mismaakt zijn. Bij drie staan de pooten als van cen eend, twee hebben den staart op den rug, en bij twee staat de bovenste lip rechts en de onderste lip links. Geen van alien kon voedsel tot zich nemen. Als een staaltje van belangrijken veehandel met Engeland wordt gemeld, dat door den land bouwer C. Moll, te Ede in het afgeloopen seizoeu ruim 28010 schapen en 700 varkens geslacht naar Engeland zijn gezonden. Andere handelaars aldaar zonden eveneens eenige duizenden. Over het geheel bedongen zij ter Londensche markt goede prijzen. Het huis in de Rue de la Loi te Brussel waar Mr. Bernay3 vermoord werd, is nog steeds onder het voortdurend toezicht der politie geplaatst. Den geheelen dag houdt een politieagent de wacht op de straat; 's nachts houden eenige agenten de wacht binnen 's huis. Die dienst is ingericht om te bcletten dat er iets van plaats veranderd wordt in het kabinet, waarin de misdaad gepleegd is. De zegels zijn op dit kabinet gelegd. Uit een onderzoek is gebleken, dat Armand Peltzer in de zes maanden vdor den moord van Bernays veel meer uitgaf dan hij had en ongewone uitgaven deed. Wat Bernays betrof, 136000 frs., die hem toebehoorden aan waarden in portefeuille, waren verdwenen. In de zaal van het hof van assises te Gent hangt een goede copie naar de schilderij van Proud- lion. Cain vervolgd door de wroeging en de ge- rechtigheid verbeeldende. Een kwaaddoener heeft die schilderij moedwillig gescheurd. Men hoopt de schilderij te kunnen herstellen. De dader van die wandaad is niet bekend, doch men hoopt hem weldra in handen te krijgen. Bij de jongste opgravingen in Berkeley Square te Londen zijn houten pijpen gevonden, waannede in 1580 door een Hollander, Peter Morris of Maurice, uit de Theems water werd geleid naar de woningen. Hij had daartoe van de stad concessie gekregen en bij de oude London-bridge stond zijn fabriek. Te Glochau stierf dezer dagen een man, die niet alleen in alle staatsloterijen speelde, maar ook in alle mogelijke andere loterijen loten kocht. Uitvoerige door hem ingevulde staten geven een overzicht van zijn winsten en verliezen. Daaruit blijkt dat hij in loterijen heeft deelgenomen voor 14000 M., terwijl de door hem gewonnen prijzen slechts 8 in getal zijn tot een gezaraenlijk bedrag van500 M. Onlangs is te Seehausen een man overleden aan een wond, die hij in deu Pruisisch-Oosten- rijkschen oorlog van 1866, in den slag bij Koniggriitz, bekomen had. De kogel was 16 jaren in zijn schouder gebleven en hinderde hem bijna niet. Maar door to sterke iuspanning van den man werd hij onlangs verschoven, en er kwam ontsteking bij, die weldra zeer verergerde en den dood van den veteraan veroorzaakte. Van de Sleeswijksche kusten verneemt men ook al ernstige klachten over de benadeeling der Duitsche visscherij door de Engelsche visschers. Wei is waar eer- biedigen de Engelschen de Duitsche grenslinie, maar zij sluiten die grens door het groot aantal hunner vaar- tuigen als't ware geheel af met hun netten, zoodat er geen visch meer in het Duitsche gebied kan door- dringen, Daarbij komt nog, dat zij millioenen van visschen vangen, vooral kleine schol, die in Engeland geen waarde hebben, en die ze dus weder, grootendeels dood, over boord werpen, wat hoogst nadeelig voor de Duitsche visscherij is. Men wenscht, algemeen, dat de Duitsche regeering maat- regelen berame, en beveelt ten zeerste het uitbreiden van het zeegrens-gebied langs de Duitsche kust aan, opdat de visscherij niet geheel ten gronde worde gericht. Een koopman te Baltimore, Enoch Pratt, heeft zijne stad het vorstelijk geschenk van 1 millioen dollars f 2,500,000) aangeboden voor de stichting van eene bibliotheek ten dienste van de geheele bevolking. Hij laat reeds een brandvrij gebouw maken, dat in den zomer van het volgende jaar gereed komt, 225,000 dollars zal kosten en 200,000 boekdeelen zal kunnen bevatten. Maar hij heeft de voorwaarde gesteld, dat de stad de bibliotheek met een jaarlijksch subsidie van 50000 dollars ondersteunenzal. De werkstaking in Pennsylvania wordt met 1 Juni verwacht. 30 h 60,000 man zouden strike maken en 'oovendien zonden nog 16000 mijnwer- kers het werk staken, tenzij hun loon wordt ver- hoogd. De patroncn hebben niet tegen tijdelijke werkstaking, omdat de markt is overvoerd. QEMENGDE BimCHTEN. De eerste Schotsche haring is Vrijdag jl. te Rotterdam via Ylaardingen aangekomen. Te Amsterdam werd aan de Prins Hendrikkade een meisje, dat onder het touwtje springen struikelde, door den tram overreden; het kind verloor een arm. Het driejarig meisje van Z. te Kralingen vielaan de Kortekade in het water. Na cerst gezonken te zijn, kwam het kind een oogenblik later weer boven en werd toen gegrepen door hare grootmoeder, die het aldus redde. Te Waalwijk is de vorige week een bejaarde vrouw, die uit angst voor onweder in haar kelder was gevlucht, tengevolge van een wolkbreuk, waardoor hare kelder plotseling over- stroomde, bijna verdronken. De wisselwachter te Zwolle, die door het misstappen van de trede- plank van den bagagewagen onder den trein terecht kwam, zoodat hem de beide beenen verbrijzeld werden, is, ondanks de hem terstond verleende geneeskundige hulp, aan de gevolgen bezweken. Een 15jarige knaap uit Rucphen, die de schuur zijner ouders in brand heeft gestoken, omdat deze, naar zijne meening, te bouwvallig werd, is door de arrondissements-rechtbank te Breda vrijgesproken, als hebbende zonder oordeel des onderscheids gehandeld, doch zal tot zijn 18e jaar in het verbeterhuis te Alkmaar worden geplaatst. Door getuigen, voor den rechter gehoord, is ver- klaard, dat zij niet dc geringste gissing kunnen opperen omtrent de oorzaak van den brand te Queensborough. De Engelsche dagbladen zeggen, dat Prinses Beatrix, van de acht kinderen van de Koningin van Engeland nog alleen ongehuwd, eerlang in den echt zal treden met Prins Wilhelm van Ilessen-Rumpenheim. De Prins is 28 en de Prinses 24 jaar oud. Narcisse Lecomte, een talentvol graveur, is te Parijs op 88jarigen leeftijd overleden. Lecomte is o. a. de vervaardiger der gravure »Dante en Beatrix," naar Ary Scheffer. Koniugin Victoria van Engeland bereikte in deze week haar 63e verjaardag. Slechts elf heerschers van Engeland (gerekend van af de verovering door de Noormannen) overschreden dien leeftijd. Dr. Heinrich Scgliemann heeft naar Berlijn bericht gezonden, dat hij op groote diepte in den heuvel van Hissarlik overblijfselen van een groot gebouw gevonden heeft, dat hij zeker meent de burgt Pergamos van het oude Troje te zijn. Te Hoogeveen is de bliksem geslagen in de fabriek voor turfstrooisel, terwijl verschillende tim- merlieden in het gebouw bezig waren. De fabriek is in een ru'ine veranderder is echter geen brand ontstaan en, wat bijna onbegrijpelijk is, de werk- lieden kwamen met den schrik vrij. Bij het onweder, dat in de afgeloopen week woedde, zijn te Aalten twee personen door den bliksem doodelijk getroffen. De een, een zager, die voor de bui met zijn kameraad schuilen wilde, werd getroffen bij het passeeren van een dennen- boom, en de ander, een bakker uit Bredevoordt, was met kar en paard op het land. Ook een meisje werd getroffen en viel bewusteloos neer, doch is weder bijgekomen. Onder Nunspeet werd een paard, dat voor een kar was gespannen, gedood, maar de voerman bleef ongedeerd. Te Lochem werden twee koeien in de heide gedood, en in eene naburige gemeente eene boerenhofstede in vlam gezet. Te Sleeuwijk is een persoon, die be zig was een kalf te voederen, met het kalf door den bliksem gedood. Door den wachtmeester der marechaussee te Grave is proces-verbaal opgemaakt tegen een straat- artist, die in strijd met de wet op den kinderarbeid met twee bloeden van kinderen, vier en acht jaren oud, allerlei halsbrekende toeren verrichtte. Te Zierikzee had verleden week een treffend voorval plaats. Een jonge dochter zou trouwen en was op 't punt zich naar buiten te begeven, daar de rijtuigen reeds voor de deur gereed stonden, toen ze zich nog even naar een bovenkamer begaf om iets te halen. Weder naar beneden willende gaan, had zij het ongeluk met den hak van haar laars te blijven haken en van de trap te vallen; zij kwam op het hoofd neder en werd vreeselijk gewond opgenomen, zoodat er weinig hoop meer bestaat haar te redden. De bruidegom werd door schrik schier krankzinnig. Verleden week kwam een boer bij den ge- meente-veldwachter te Ede zeggen, dat eene vrouw tusschen de Klomp en dat dorp op den berm van den straatweg lag, en dat zij daar was bevallen. Juist om dien tijd ontlastte zich boven die gemeente een onweder, gepaard met zware regens. Op last van het gemeentebestuur reden de veldwachter,

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1882 | | pagina 2