BUITENLANI) GEMENGDE BERICHTEN. Landbouwbericliten, Gedurende de verledene week is de middenprijs van het vette vee op de voornaamste markten van Belgie niet veranderd. De markten waren goed bezet. De gang was naar afslag. Voor vlas werd per 3 kilo besteed te Waregem fr. 3,54 tot fr. 5,10, Aalst fr. 3.80 tot fr. 5,40. Mecheleu fr. 4,97, Thielt fr. 5,00, Deinse fr. 4,00 tot fr. 5,00, St. Nicolaas fr. 4,00 en te Brugge fr. 4,80. Best vlas zeer gezocht. Woensdag zijn ongeveer twintig mandjes met de eerste kersen uit Duitschland te Rotterdam aangebraclit en naar EngelanJ verzonden. De blonde liaren, die in het riool van Armand Peltzers woniug werden gevonden, behoorden aan een dienstbode, die ze daarin had geworpen. Armand Peltzer zal worden verdedigd door Robert en Van Calster, bijgestaan door Schoenfeld en Vanderstraeten van de Antwerpscbe balie, Huysmans of Mestdagb zal als Leon Peltzers verdediger op- treden, 100 getuisjen a decharge worden opgeroepen. Het Openbaar Ministerie zal slechts een 20tal getuigen oproepen. De etad Brussel en bare voorsteden bevatten te zamen 65,000 buizen. Daarvan zijn cr tegen- woordig 7,200 te huur en 5000 te koop. Het is dus niet te verwondsren dat er de huur- en koopprijzen steeds vertninderen. Daarenbaven is de geldelijke toestand zeer sleehtde failissementen neraen steeds meer en meer toe. De deurwaarders bebben da hauden vol met uitstelling en weigering van betalir.g. Gelukkig Brussel! Sarah Bernhardt ware dezer dagen bijna het offer geworden van de oplichterij van zekeren Michaelis, oud 25 jaar en de zoon van den over- leden president van het gerechtshof te Avignon. Deze ine'.dde zich te Parijs, waar zij thans vertoeft, bij haar aan, met een kaartje van den juwelier Boucheron, verzoekende een gedeelte van de som die zij deztn had te betalen. Ongelukkig voor Michaelis, is Sarah Bernhardt den juwelier niets schuldig, zoodat zij dadelijk kwaad vermoeden kreeg. Haar echtgenoot Damalas wist den jonkman op te sluiten, zette zich in een rijtuig, reed naar Boucheron en toen bleek, dat de juwelier van niets wist en den zoogenaamden boodschapper niet eens kende. Michaelis bevindt zich thans in hechtenis. Men verneemt dat men thans de daders van den diefstal, welke den 15 April 11. in het post- kanloor te Parijs gepleegd is, in handen heeft. Een beambte die juist door de inhechtenisneming van een zijner college's een hoogere betrekking had gekregen, vroeg plotseling verlof en het ver- dachte hiervan werd nog vermeerderd door de groote verteringen, die men hem dagelijks zag maken. De politie bleef hem op het spoor cn toen hij na verstnjking van den verloftijd ver- lenging van het verlof aan vroeg, ging men tot eene huiszoeking over en vond tal van gestolen voorwerpen in zijne kamer weggeborgen. Dadelijk werd de vluchteling naar Parijs teruggevoerd en voor den commissaris van politie gebracht, ver- klaarde hij, den rliefstal te hebben gepleegd, noemde hij zijne medeplichtigen en vertelde tevens, dat hij reeds vroeger door vervalsching van geschriften gelden had verduisterd. In Rusland is weder rene stad afgebrand. Het telegram, dat tot aan de greuzen per post is verzonden, omdat de Russische autoriteiten meenen zulke berichten te kunnen onderdrukken, voegt er bij, dat op het Joodsche kerkhof eenige kinderen door het gepeupel zijn verbrand. Uit Ierland komen weder eenige berichten van wnndaden. Een man bij Limerick werd half- dood gesteenigd in de Catholieke kapel, waar hij zijne toevlucht had genomen hij had werk gedaan voor een vgeboycot" pachtcr. Te Limerick werd een ander met zweepen zoo goslagen, dat hij ster- vende is. Da politie, die de schuldigen arrestcerde, werd door het volk met eene hagtlbui van steenen hegroet. Een deurwaarder werd te Limerick door een ler in het water geworpen en met inoeite gered. Naar den machinist van den trein van Limerick liaar Ennis werd een steen geworpen, die hem gevaarlijk aan het hoofl wondde. Voor het verguiiningsrecht. om sterken drank te verkoopen in de Witte Societeit en de Tent in het Bosch, te 's Gravenhage raoet f 3900 worden betaald. Te Dordrecht is aan vergunningsrecht voor den verkoop van sterken drank in het klein f 9637,50 betaald. De konducteur van de Haag- sche Tramwegmaatschappij Tigchelman vond in deu wagen eene portefeuille met bank papier ter waarde van f 900, en stelde ze, zoodra hem de eigenaar bekend werd, dezen ter hand, die den eerlijken man met f 40 beloonde. Te Amsterdam heeft een berbergier een vail zijne glisten in een twist een raessteek toegebracht iri den hals. De man werd in vrij ernstig verwonden toestand naar het gasthuis gebracht en de kroeghouder in hechtenis genomen. In de buurtsehap Nieuwerbrug, onder Waarder, zijn twee kinderen en twee volwassenen, in den gezin, aan pokken bezweken, terwijl het jongste der kinderen daaraan mede lijdeude is. Dezer dagen vertrok van Rotterdam een persoon naar Amerika, die vrouw en 7 nog jeugdige kin deren in benarde omstaiuligheden acbterlaat. Ach- teruitgang zijner zaak en als gevolg daarvan, ho- pelooze financieele omstandigheden schijnen hem tot dien stap genoopt te hebben. Te Laersum heeft een boschbrand gewoed. Door spoedig toe- gesnelde hulp was men gelukkig het vuur spoedig meester. De brand is vermoedelijk ontstaan door bet wegwerpen van een brandend stukje sigaar. Te Surhuisterveen is bet bijna 4jarig zoontje van den daghuurder T. v. d. Veen in een pot met kokendheete brij geralleu; den volgenden dag be- zweek bet an de bekomen brandwonden. Gis- teren is tusschen den tweeden en derden overweg tusschen Velp en Arnhem eene tot nu toe onbe- kende dame door den trein overreden, met het noodlottig gevolg, dat zij op de plaats dood bleef. Te Amsterdam woont een David Aap. Vermoe delijk is deze brave koopiuan geen Darwinist, want hij lieeft Z. M. den Koning vergunning verzocht, zijne kinderen niet van een Aap te laten afstam- men, maar van een Davids. Van 15 Sept. tot 15 Oct. a. a. zai te MunGhen een tentoonstelling van modewaren en kleederdrachten gehouden wor den. De ler Boylau, wiens dronken vrouw te Glasgow door twee politie-agenten was opgepakt, viel dezen aan met een mes, waarmede hij hen herliaaldelijk verwoudde. Een hunner verkeert in levensgevaar. Louden bezit thans niet minder dan 57 theaters en 415 concertzalen. Deze ver- schillende lokalen kunnen 300000 bezoekers be vatten. Dc //Freiheit" verscheen deze week te Linden met twee blanco-pagina's, waarop alleen gedrukt stond ,/In beslag genomen door de En- gelsche Regeering." De politic had op al de lct- terkasten beslag gelegd. Te Breda lieeft deze week een hevige vecht- partij plaats gehad tusschen een man en zijne wcderhelft. De man sloes* een stoel op het hoofd zijner vrouw stuk, teugevolge waarvan hevige bloed- storting ontstond. De politie nam den woesteling in hechtenis en braclit hem naar het politiebureau, van waar hij oumiddelijk naar het liuis van arrest werd overgebracht. De zwaar verwonde vrouw is in het ziekeuhuis opgenomen; men vreest voor haar leven. Te VVeesp is een geval van vergiftiging voorgekomen door snoepgoed. Twee of drie kinderen gebruikten het en werden kort daarna ongcsteld. Het oudste, een jongetje van 8 jaren, isZaterdag- avond aan de gevolgcn overleden. Bij dc verkoopster is beslag gelegd op de aan- wezigc artikelen. Het treurige geval kan een waarschuwing zijn voor velen. Bij bet nazien vau de nalater.schap van een onlangs te Asscnilelft overleden persoon werd niet minder dan voor f 20,000 aan goud- en zilver- geld gevonden in zikjes, tromnels, kistjes en verborgen hoeken. Al die munten zagen er uit alsof ze pas Utrecht had leu verlaten. Meer gelijkend op zeker knorrend dier dan op een mensch, lag een bekend dronkaard, L. te Tilburg, in kennelijken staat, onder een lindeboom in bet slijk te wentelen. Op zijn rug bad de een of ander met groote witte letters het woord ffVergunning" geschreveo. Ds politie mnakte spoedig aan het walglijke tooiieel een einde, door hem op een handwageu naar het bureau te brengen. Het delven van ijzererts in de provincie Drenthe wordt met ijver voortgezet. Men vindt deze grond3tof op plaatsen waar men het Dimmer had vermoed; zij is overigens van zeer goede kwaliteit, doch de kosten van vervoer worden bier en daar to duur. In den naclit van 20 dezer zag de heer Schellens, bakker in de Ransfortstraat te Brussel, dat er brand ontstaan was in Let achtergebouw van het huis no. 188 derzelfle straat. Terstond ging hij de bewoners van dit huis wekken. De bewoners, verschrikt door het geroep van dien heer, wilden uit de vensters spriugen um het gevaar te ontkomen; daarenbove.il de trap stond reeds geheel in brand. Er werden ladders aangebraclit, en men kon de ongelukkigen redden. Van het achtergebouw, dat met goedereu gevuld was, zijn niets dan de vier mureu overgebleven. De scliade bedraagt 100,000 fr.; alles was voor 62,000 fr. verzekerd. Diciit bij het afgebrande gebouw bevindt zich een petroleum—depot, dat men gelukkig voor den brand heeft kunnen vrijwaren. Dezer dagen heeft men in de bo3schen van Luxemburg een groot getal everznijnen gesclioten, die daar op versehillende plaatsen in menigle moeten zijn. Sedert eenige maanden inaakt men jacht in de bosschen van St —Hubert op een beer die uit de handen van een rondreizenden beren- temmer ontsnapt is. Dit dier is sedert twee maanden bijna gehcel wild geworden Een industrie, waarvoor gewaarschuwd dient te worden, wordt door hare riddeis op de volgende wijze geexploiteerd. Men biedt van uit Berlijn tegen den hoogst billijken jirijs van 4 mark per 50 kilogr., een nieuw soort #vleeschmeel" aan, ter mesting van varkens en hoornvee. Ongelukkiger- wijze was het bij scheikundig ouderzosk niet moge- lijk ,vleeschzelfstandigheid" te ontdekken, maar wel fijngemalen handschoenenleder, aluin, keuken- zout en een weinig meel. Arme dieren, die daarop moeten teren Een vreeselijke geheurtenis heeft in een der voorsteden van Hamburg plaats gehad. In een arraoedige woning werden, in een bed, de lijken van een man met zijn 27jarige vrouw en hun twee kinderen, van 6 en 3 jaren, gevonden. In den grootsten koramer, op het punt van uit zijn huis te worden gezet, besloot de man zich met zijn gezin te doodeit; de eelitgenooten gaven eerst hu:i kinderen vergif in en maakteu daarna een einde aan hun eigen leven. Jumbo is boos geworden in zijn spoor wagen. Twee deelen van Barnum's trein kwainen wat hard tegen elkander, waarop Jumbo zijne ketens vcr- brak en Scott, die hem weer wilde vasi maken, zeer onzacht van zich smeet, zoodat de arme kornak zwaar gewond is. Zichzelf bezeerde het beest oak want's avonds bij de voorslelling iiinkte hij. Zijn Kugelsche vrienden zijn daarover zeer bedroeld. Zoudag 11. zijn de feestelijkheden ter opening van den St. Gotliard-spoorweg te Bazel geopend met de ontvangst der Duitsche genoodigden. De tunnel is 14,900 meter laug (ongeveer drie uur gaans), 2667 M. langer dan die van den Mont- Cenis. Hij loopt in esn reehte lijn van Goschenen, in Zwilserland, tot Airolo, in ltalie. Met het boren is men in October 1872 begonnen. I)e tunnel is van overgroot belang voor den Duitsclien bandel, die bierdoor tiuafliankelijk wordt van den Franscbeii weg door den Mont-Ceuis. Duitschland heeft het werk dan ook krachtdadig onderstcund. Ducb het bslarig van den nieuwen tunnel slrekt zich verder uit dan Duitschland. Voor Engeland, Nederland en Belgie levert hij den kortsten weg naar de Zuid—Itaiiaansciie havens en verdsr naarOost- lndie. Men uiecut, dat de Oost-Indische mail weldra dezen weg zal volgen. De boofd—ingenieur Btidel begroot lietaanial trsinen,die dagelijks door den tunnel zullen loo pen, op dertig. llij heeft getracht de gewone stoomwerktuigen, die overigens met slechts voldoen, to vervaugen, met het oog op de iuchtverversching, voor machines, welke door s.-.ii ngeperste luclit. in beweging worden gebracht; deze proef is ecliter mislukt. Thans heeft hij zich tot de heeren Sie mens te Berlijn gewend om het met electrische machines te btproeven.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1882 | | pagina 2