BU1TENLAND- ADVERTENTLER een WOOflHOIS 01 pnlp van fen, Openbare Verkooping en andere Boerende Goederen, Bcestiaal. Landbouwgereedschappcn. Op Zalerdag den 27 Aiei 1882, "Vlissingen aanbracht. In omgekeerde richting ver- trok de boot Vrijdsgavond van Vlissingen naar Dover in plants van naar Queenboro. Sedert varen de mailbooten der maatschappij Zeeland regelmatig tusschen Dover en Vlissingen en is de personeu- dienst volledig verzekerd. Ook in bet goederen- verkeer is, hoewel met eenige beperking, voorzien geworden. Zeven stoomschepen brachten den 15 dezer 6781 landverhuizers te New-York aan, grootendeels Duitscliers en leren. Er zijn dit jaar reeds 3000 Russische Joden in de Vereenigde Staten aange- kornen; bijna alien hebben zij dadelijk werk ge- vonden. Dit is trouwens met al de 17000 immi- granten, die sedert de vorige week zijn aangebracht het geval. Yooral de vraag naar landbouwers voor de westelijks staten is groot. Een onbezoldigd rijksveldwacbter te Zeven- huizen, die aangesteld was om toezicht te houden op jacht- en visscberij-overtredingen, werd in de vorige week door bet kantongerecht te Gouda ver- oordeeld tot zes boeten van 20 gulden of 18 dagen snbsidiaire gevangenis3traf, oindat hij zelf in de weg nabij Middelburg van den raolenaar Nijpels. De molen is geheel afgebrand; het buisraad is gered docb het rneel verbrand. Ook is gisteren op den binnenweg naar Kruiningen een jongeling door den bliksem doodgeslagen. Zijn horloge en zijne gouden knoopen werden verbrijzeld. Onder de geineente Heescb, in de zooge- naamde nienwe erven, is verleden week de woning van de weduwe M. Zegers, vermoedelijk door ou- voorzichtigheid, des nachts in brand geraakt, en met de weinige meubelen, kleederen, beddegoed en granen vernield. Ruira f 500 aan kontanten, ongeveer f 25 aan gesmolten zilvcr, de koe, de geit en enkele der kippen zijn gered, Niets was verzekerd. Vrijdagnacht is in een berberg in de Tolbrug- straat 's Hertogenbosch een moord gepleegd. De kastelein Maieohal beeft een der bezoekers van zijn herberg, met wien hij over bet betalen eener kruik bier hevige woorden kreeg, met de bewuste kruik een slag op het hoofd gegeven, tengevolge waarvan die bezoeker (de 26jarige Sattervan beroep metselaar) dood nederzeeg. Het lijk is gisteren vorige maaud in gesloten jachttijd liad gestroopt morgen naar bet gasthuis en de moordenaar naar op jachtvelden van auderen in den Zuidplaspolder buj9 van vcrzekering overgebracbt. onder Nieiiwerkerk. rj>0 Utrecht is zekere juffrouw C. v. d. H. Verscbillende bladen deelen mede dat do ,g kantongJerecht wroordeeld tot komeet van Wels, die in aantocht is reeds met Wbot)ten iedef van /lfiQ of 6 dftgen ge- het bloote pog gezien kan worden. prof. Oude- n;89traf 9 gepleegde waarzeggerij. 't Is mans echter schnjft, dat bet hem nog met heeft J djfc duirelbanner8 inckj9) mogen gelukken de komeet met bet bloote oog de bev0Sgde macht wordt nagezien. te zien, hoewel by nauwkeung met de plants Q wl bjj eloovige menichen worden, helaas 1 bekend is, waar zij te vmden was. Met een inaar'al te weel de dupe hunner oplichterijen tooneelknker daarentegen was zij zeer goed te 3 r onderscbeiden. In den kometenzoeker was de staart Bij bet graven voor de fundamenten van ongeveer 40 minuten te vervolgen. Hij was ten een kerk bij het dorp Bufarfre op Gothland zijii 12 u. 15 ro. M. tijd gericht 29°,7 oostelijk van een aantal middeneenwscbe ondheden govonden. het noorden. Binnen weinige dagen moet de Onder een en ander bevinden zich vier lage sil- komeet wel voor bet ongewapende oog zichtbaar veren scbalen, versierd met gegraveerde voorstel- worden, inaar bet raaanlicht zal daartoe niet be- lingen van St. Olaf, de Evangelisten en dc Apostelen, vorderlijk zijn; men zal dns, om haar te vinden, van fantastische dieren enz. Al deze schalen dag- moeten wachten tot de raaan onder is. Tot nog teekenen uit de veertiende eeuw. Nog een grootere too biedt de komeet geen bizonderheden in baar schaal is vermoedelijk uit de twaalfde eeuw andere uiterliik aan. Aan de kern vertoont zicb nog scbalen dragen ruuenopscbriften. Zeer trekken liiets wat aan de waaiervormige uitstraiingen van nog de^aand&ckt een menigte armbanden van zuver andere kometen herinnert. De ondergeteekende maakt door deze aan vrienden en begunstigers bekend, dat hij zijn KRUIDENIERSWIN KEL heeft over- gedaan aan zijn zoon I*. de Rui'er, en zijn MO- LENAARSZAAK aan zijn schoonzoun I*. de Kraker, bartelijk dank zeggende voor het zoo ruimschoots genoten vertrouwen, beveelt hij beide opvolgers in de welwillende gunst aan. Zaamslag, 22 Mei 1882. JAC. DE RIOTER. Ons houdende aan bovenstaande ad- vertentie, verzoeken wii vriendelijk het in onze ouders gesteld vertrouwen, ook ons te schenken, zullende wij van onzen kant niets onbe- proefd laten, om dat waardig te worden. P. DE RUITER Jz. Winkelier. P. DE KRAKER, Molauaar. gemeente JsJtoppeldijlc. en gevlochten goud. De politic te Parijs heeft wederom een post- beamble doen arresteereu. De personen, die nu wegens den diefslal aldaar zijn gearresteerd, zijn te Middelburg, van: Aanbestedingen. Op Vrijdag, 9 Juni 1882, des voormiddags ten 10 ure, aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur ten getale van vijf. Allen hebben diefstallen ten I. nadeele van bet postbeheer op bet geweten, docb geen enkele der beschnldigden heeft iets bekend aangaande den grooten diefstal van verleden maand. De laatst aangehoudene is een jongmenscb van j[ 20 jaar, die door valsche haiulteekeningen het be- drag van postwissels ontving in de van de centrale post afhankelijke bij-burenux. Intusschen heeft de Het leveren en storten van steen tot voort- zetting van de oeververdediging vdor Ter Neuzen, behoorende tot de werken van het kanaal van TerNeuzen. (Raining 6500). Het uitnemen en weder inbaugen van de ijzeren deuren der groote sluizen van bet kanaal door Zuid-Beveland. (Raining f 17600.) Deze aanbestedingen zullen gesciiieden bij enkele politic baar toezicht verdubbeld. I inschrijving, volgens 441 der Algemeene Voor- deii 17 dezsr bet doodvonms Te Durham is voltrokken aan Thomas Tursr, wegens bet vermoor den van zijn bijzit. Deze moord die in 1869 gepleegd was, zou waarschijulijk nimmer ontdekt zijn, als niet zijn bedrijver na 13 jaren door berouw gefolterd, zich zelf had aangegeven. Marwoodvol- bracbt, als altijd, de treurige taak. Te Hannover is thans eene groote interna- tionale honden-tentoonstelling georganiseerd, die duizemlen bezoekers trekt. Onder de tentoonge- stelde bonden is er een: de Champion Zulu, wiens waarde up 1000 pond sterling (12000 gulden) is bepaalddit dier is eigendom van zekeren beer Royle. Ecu andere bond, een Schotsche herders- hond, Clausmann genaamd, heeft eene waarde van 200 pond sterling. Vrijdag jl. is de nieuwe vuuitoren van Ed- dystone, bij Plymont, ingewijd. Ilij isdubbelzoo hoog als de oude en kan dus op veel grooter afstand waargenomen worden. De vorige toren, door Smea- ton gebouwd, was 123 jaren oud en nog stevig genoeir, inaar de rots waarop hij stond begon on- veilig te worden. Men beeft den nieuwen nu op een naar alien schijn veiliger plaats gezet. sebriiten, gewijzigd bij beschikking van den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid van 17 anuari 1881 no. 6, afdeeling Waterstaat A. 309de CHnatftloterlj. De Notaris A. ft. van itijsonrt van Jlcurs, gevestigd te Hulsi, zal ten verzoeke van de weduwe en erfgenamen van wijlen JOIIAiNNES JACOBUS DE BARKER, in leven landbouwer, gewoond hebbende en overledeu in de gemeente Stoppekiijk, op Dinsdag deu 13 Juui 1882, des voormiddags 9 uren preeies, in bet, openbaar ver- koopen 8 kloeke Werkpaarden waaronder 3 met Veulen, 2 tweejarige Ruin- paardeu en 1 eenjarig Merricpaard. 10 baatgevende Koeien, 5 Kalf- vaarzen, 7 eenjarige Vaarzen, 6 Stieren waaronder 2 Springstieren, 7 Kalvers, 1 vet Varken, 3 Zeugen dik van Biggen en 1 Beer. 50 Scbapen met Ijammeren, 10 eenjarige Schapen en 3 Scbaapbonden. 100 lloenders en Hanen, 3 Kalkoeuen, 4 Ganzen en 10 Eenden. 4 Menwagens met ijzeren as, 1 Vrachtkar, 1 Chais, 4 nieuwe Zeeuwscbe Ploegen, 1 Rolblok, 1 Molbord, 1 Beerbak, 6 ijzeren en 8 houten Eggen, 4 nieuwe Slfden, 1 Peenmolen, 1 Stroosnijmolen, 1 Snijbak, 1 Stampbak met stamper, 1 Waterbak, 1 Geeselblok, Zeisen, 1 Graanmolen met zeven, 4 Graauziften, 1 1 Kaarnmacbine, 1 Zaadzeil met draagkleeden, Grsanschoppen, 50 Graanzakken, 30 Balen, 1 Graanmaat, 1 Balsns met scbalen, 1 Bascule met gewichten, Spaden, Kappers, Vorken, Rieken, Rijven en Mesthaken, 1 llijzadel met toora en verdere Landbonwgereedscbappen. Eene groote part ij Brandiiout, Fasseel n 1000 Mutsaards. Vooits het BUISRAAD, hoofdzakelijk be- stasnde in: 2 Ledikanten, 3 pluimen Bedden met toebebooren, 2 Kabinetten, 1 Kleerkast, 1 Bureau, 1 Spiegel, 2 Uit- Tpy ronde Tafel, Gemengde Beriohten. Gisteren middag omstreeks half vijf uur sloeg <le bliksem in den koornmolen aan den Veerschen des namiddags ten vijf uren, zal in de berberg van Gustaae Poppe te Koewacl.t Zand, in bet openbaar worden verkocht staande te Koewacht in den polder Oud-beoosten- blij, ten verzoeke en toebeboorende aan L. VAN HOEIJE, werkman aldaar. Notaris DE SM1DT. trektafels, 1 Stoelen, Schilderijen, 1 Ka- S&tM chel met toebebooren, Kopcr-, Tin—, Blik— en IJzerwerk, geleierd en ongeleierd Aardetrtrk, Glaswerk en venlcre Goederen. Gegadigden komen ten dage en ure voormeld op de door de verkoopers bewoond wurdende Hofstede in don polder Groot Cam brer, gemeente Stoupeldijk. Nulatigc hoopers worden niet meer aar.jenorae!'. A'B. Orgeklraaiers, Licdjeszangers en Hasard- spelers worden op de Verkooping niet toigelaten. VAN IN DE Prijzen vsn f 100 ea daarboven. 3e Klasse. Trekkiag van 22 Mei. f 25000 no. 11964. 1500 8716 10448. 1000 6487. 400 1164 2165. 2C0 1848 4224 20054. 100 5663 14789.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1882 | | pagina 2