BUITKNLANR ADVERTENT I FN. MEUBELEN EN HEBBEKGGEIUEF Openbare Verkooping z,.™ s~ ,*.-1. »«aoo«»vEm™,™, OPENBARE VERKOOPftt G. aldaar en in de kamer van B. en W., hebben zoo go. >1 voldaan, dat dezen tlians aan den Raad hebben voorgesteld (ot verbetering vande verwanning en luchtververschiiig der raadzaal eeu volledige proef te, nemen met bet, genoemde stelsel. De onkosten in deze, voor dat vrij groote vertrek aan te wenden, worden geraamd op f 500. De burgemeesler der gemeente Schijndel is, in strijd met ander8 gemeentebesturen, van meeniug, dat liet voldoende is in een der vertrekken waar sterke drank wordt verkocht, een afschrift van bet vergunnings-bcstuit en een exemplaar der wet duidelijk leesbaar op te hangen, en dat het onnoodig is, dit in ieder locaal te doen waarin drank ge- scbonken wordt. Hij heeft een officieel besluit van den Minister van justitie uitgelokt, waaruit blijkt, dat men volstaan kan met in den der ver trek ken, waarin krachtens dezeltde verguuning sterke drank wordt verkocht, het afschrift dier ver guuning en een exemplaar van de wet op te hangen. Yerhuizing. B. J. Z., vroeger te Appelscha, thaus te (jrorredijk, is door het kantongerecht te Beetsterzwaag veroordeeld tot f 10 boete, subs. - Als eene zeldzaamheid wordt genield, dat eene zeug van den landbouwer J. H Boezcwinkel te Diepenheim, een twaalftal higgen heeft gewor- pen, waar van twee eene driekleurige huid bezitten; deze ziju n. 1 wit, zwart en rood geteekend, ter- wijl bij het eene dier rood de hoofdkleur is, wis- selen bij het andere roode, zwarte en witte vlekken elkander af. Zooals bekend is, heeft de bekende Armand Peltzer na den moord, te Biussel op advocaat Bernays gepleegd, beweerd, dat zijn broeder Ldon met in Belgie was geweesi, eu veiklaarde hij na Ldons arrestatie even s'ellig, dat hij dezen eerst na den moord had gezien en gesproken. Volgens de Etoile moet het thans onweerlegbaar vaststaan, dat de twee broeders elkander ontmoet hebben twee maanden vdor den moord, en wel in het zeltde huis, waar de gruwel geschiedde. Het hof van assises van West-Vlaanderen heeft zekere H. de Roo, oud 48 jaar, geboren te Januari, Thielt, beschuidigd in den nacht van 1 gevangemsstraf van 3 dagen, wegens het niet binnen vrijwillig de schuur der hofstede van P. Lauwereyns, dene Anaand, nadat zij hare wtrkelijke woonplaats te Breedene, in brand gestoken te hebben, tot 20 had overgebracht vRn eene gemeente in het Rijk jaar dwangarbeid veroordeeld. Hierbij deed zich naar eene andere, daarvan verklaring doen aan het het volgende feit voor. In Juli 1861 stond de Bestuur der laatstgonoemde gemeente, onder over- bekl. voor eene zelfde misdaad terecht, en werd legsing van het vereischte getuigschrift. hij door hetzelfde hof tot dezelfde straf veroordeeld, Wij deolen dit geval mede tot waarschuwing voor zjodat hij onlaugs zijne vrijbeid terug kreeg, om onwetenden en zorgeloozen ten opzichte der „over- eene tweede brandsticliting te begaan. schrijving." Er zijn er die denken och, dat steekt 'l'e Liverpool zijn aan boord eener boot, die zoo nauw met. Maar als onze politie—beambten naar New—York zou vertrekken, tien personen ge- de goedheid niet hadden velen te waarschuwen, er jurtgteerd, verdacht van den moord te Dublin te zouden meer in de val loopen. hebben gepleegd, of aan de misdaad medep.ichtig In de Wekstem waarschuwde een predikant te zijn. Ook op een andere boot, die reeds in van de cbristelijk gereformeerde kerk tegen bet zee de Sjthu, zijn passagiers, die onder dezelfde 45jarige Echtvereei JOOST WIELAND, rustend schipper, JACOB A PIETERNELLA VAN DER HOOFT. Ilunne dankbare kinderen, be- huwd- en kleinkinderen. Ter Neuzen, 20 Mei 1882. Op Dinsdag 23 Mei a. s. hopen door Gods goedheid JACOBUS VAN DER IIOOFT en A LI DA HENDERICA KAMERIK hunr.e 25jarige ecktvereenijfing te her- denken. Ter Neuzen, 19 Mei 1882. SASVAN GENT. De Notaris Coniuck Wcstenberg, te Sas van Gent, zal op Dinsdag den 30 Mei 1882, des te Sas van Gent, ten ver- voormiddags 10 ure meening een gevaarlijk spel drijft. Men is tegen den dwang der ouders, maar zoolang niemand durft opstaan om te bewijzen dat de vaccine door God ora hen, nog voordat zij te New-York voet aan zijn logement, openbaar verkoopen wal zetten, te arresteeren. Uit een brief van Lady Frederik Cavendish verboden is. heeft men in dezen zser zwakken on- aan den Ouderkoning van Ierland is het volgende dergrond. ^Alleen zij, zegt de schr., die in deze openbaar gemaakt: overtuiging leven, behoorden een anti-yaccinatiebond i „Ik zou gaarne Ierland doen weten, dat ik het te vormen; maar dan ook ouvoorwaardehik gewei- offer van het leven mijns lievelings niet betreuren gerd, tot in het uiterst toe, om zich te laten zal, indien bet slechts mag bijdragen tot beteuge- vaccineeren. Ik noem het niet conscientieus, te ling van het vreeselijke euvel in den lande. Hij zeggenGod wil de vaccine niet, en zich of zijne zelf zou bet nooit betreurd hebben, indien hij had kinderen toch te laten vaccineeren. Zulk een kunnen hopen dat zijn dood meer goed zou doen, houding dwingt geen eerbied af en zal nooit tot een dan zijn leven." overwinning komen om redenen aan gewetens- jn zajje het te Wesnen gevoerde Ring- vrijheid ontleend. Ik voor mij liet mijn kinderen theater proces is door het gerechtshof uitspraak vaccineeren, ook als er geen verplichting van over- ge(taan. heidswege ware nitgevaardigd. Ik voor mij meen Januer, directeur, is veroordeeld tot 4 maanden mij te bezondigen tegen de wenken der Voorzie- eeuvoudige gevaugenisstraf, Gehringer, huisinspec- nigheid, als ik dat niet deed. Landbonvvber ichten. Gedurcnde de verledene week was de middenprijs van het vette vee op de voomaamste markten van Belgie als volgt: Ossen 78 centimen tot fr- 1,06, stieren, koeien en vaarzen 68 tot 88 centimen, kalveren 90 cen timen tot fr. 1,40. Vette varkens fr. 1,06 tot fr. 1,12; alles berekend per kilo lever.d gewicht. De markten waren flauw bezet, opslag 2 centimen. Voor vlas werd per 3 kilo besteedte Waregem fr. 3,54 tot fr. 5,10, Aalst fr. 3,40 tot fr. 4,60, Mechelen fr. 4,83, Thielt fr. 5,00, Deinse fr. 3,00 tot fr. 4,00, St. Nicolaas fr. 4,00 en te Brugge fr. 4,50. Een proef, vanwege de Pruisische Regeering genomen met Pasteur's inenting van runderen en schapen tegen miltvuur, is met den gunstigsten uitslag bekroond. De Minister van Landbcuw heeft nu last gegeven om op een kudde schapen van 250 stuks nieuwe proefnemingen te doen, teneindc ook te kunnen oordeelen over de werking eener eenigzins sterkere inentingsstof, door Pasteur te leveren. Als een bewijs van de hooge waardc van het rundvee kan dienen, dat door den heer D. Jongens Cz., in de Beeraster, aan een Amerikaansche Com- pagnie zijn verkocht 6 stuks graskalveren voor den aanzieulijken prijs van f 700. De bedoelde kal veren zijn slechts 5 weken oud. teur tot 4 maanden slrenge gevaugenisstraf, en Nitsche, manchinemeester, tot 8 maanden strenge gevaugenisstraf, voor de beide laatsten de straf verscherpt met den dag vasten per maand. De overige beklaagden zijn vrijgesproken. Gemengde Uerieliten Wanneer bedelaars uit het rijksgesticht Om- merschans worden ontslagen, landen zij gewoonlijk het eerst te Zwolle aan, plegen daar vele ongere- geldheden, verteren hun ontvangen geld aan jenever en berokkenen ingezetenen en politie zeer veel moeite. Maandag jl. heeft zich dit weer voorge- daan wegens openbare dronkenschap en wanerdelijk gedrag moest een vijftal in bewaring worden ge- bracht. Een hunner verzette zich bij zijne arrestatie zoodanig, dat hij met een mes om zich lieen hakte en een politieagent op den neus verwondde en hem ter hoogte der keel door de uniformjas stak. Eene vrouw te Londen heeft hare drie kin deren vermoord, en vervolgens zichzelve zulke ernstige wonden toegebracht, dat zij weinige uren later in het West London Hospital orerleed. De vermoorde kinderen werden door den vader, een hovenier, toen bij 's middags ten 1 uur thuis kwam, gevonden. De ongelukkige kan onmogelijk de reden der verschrikkelijke gebeurtenis gissenhij heeft 12 jaar met zijne vrouw steeds gelukkig ge- leefd. Vermoedelijk is de rampzalige vrouw aan een plotselingen aanval van zinneloosheid ter prooi geweest. Een goed loopend Biljart met toebehooren, 1 Coulissetafel met 17 inlegbladen, 5 Ledikanten met be- hangsels, 3 pluimen Bedden, 3 wollen Matrassen, pluimenPeluwsen Kussens, wollen en katoenen Dekens, 60 Stoelen, 15 ronde en vierkante Tafels, 2 Speel- I tafels, 3 Kasten, 3 Kachels Koolbakken, Spiegels en Schilderijen, T'oiletspiegels, Lampen, Banken, 170 platten en diepen Borden, 3 Soepterrines, eene partij Linnengoed, Koper-, Tin— en Blikwerk, Geleierd-, Glas- en Aardewerk, Koelbak, Messen, Lepels en Vorken en hetgeen verder gepresenteerd zal worden. Koopen beneden f 3,— contant. ZEGT HET YOORT. De Notaris C. J. A. Fercken te Ter Xeuzen, zal ten verzoeke van JACOBUS VAND1XHOORN, landbouwer, thaus wonende te IJzendijke, op Woens- daff den 24 Mei 1882, des namiddags ten 3 ure, in het openbaar verkoopen: 2^ hektare welgewassen KLAVER, was- sende op landen ran de vroeger bij hem bewoond geweest zijnde hofstede in den Zaam- slagpolder, gemeente Zaamslag, in den Othen- schenhoek, alwaar te vergaderen. De veiling der SMEDERIJ, WOONHUIS, SCHUUR en ERF, van J. Butler te Axel, zal, in plaats van op Donderdag 25 Mei 1882, des morgensom 10 ure, zooals is geannon- ceerd, plaats hebben op Donderdag den 1 Juni 1882, des voormiddags om 10 ure. Mr. J. P. DRONKERS, Notaris. Aan belanghebbenden wordt bekend fyn®i§r gemaakt, dat de cerstvolgende winter de meestoof de Hoop, staande op het Naaikussen bij Ter Neuzen, disponibel zal wezen lot het ver vnardigen van racine. De boekhouder, Ter Neuzen. A. T H O L E N S. VAN EN VAN TE .w, Lnnn nil \'n.n Vr«»lr (Tnnl nnn nnn ArvumOllt nnon no q i* xror knnnon

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1882 | | pagina 2