KLAVERS 75 ara {500 mien) Slavers 1 hectare 75 aren (4 pEten) Slavers, ADV EliTENT tEN. Buitenland. Openbare Verkooping Telegraphische berichten. offers, lietgeen intusschen sehijnt te bewijzen dat niet roof maar politiek de drijfveer was. Tot heden heeft uog geen aanhouding plaats gehad. Intnssohea zijn alle politiestations in Ierland van den moord onderricht en op alio ver- trekkende stoombooten zal gedurende eenige dagen toezicht gehouden worden. De toegangen tot de villa van den onderkoning in het Phoenixpark worden door een sterke politiemacht bewaakt. Naar men uit Brussol meldt, zrjn in den Muntschouwburg aldaar proeven genomen met electrische verlichting, ook van het tooneel, door de ^Belgisch-Nederlandsche Maatschappij voor elec- triciteit." De proeven, in tegenwoordigheid van den burgemeester, de raadsleden en de ingenieurs der hoofdstad, met 75 lampen naar het stelsel van Lane Pox, gevoed door accumulateurs van Paure, genomen, moeten voortreffelijk geslaagd zijn en zullen twee maanden lang worden voortgezet. GemeDgde Berichten. Te Sappemeer heeft een man zijn huisgezin verlaten, na eerst van de afwezigheid zijner vrouw kinderen gebruik te hebben gemaakt om alles kabinet werd aluiten van 30 Aug. 1880 (Staatsblad no. 167) en 20 October 1880 (Staatsblad no. 181) worden vastgesteld algemeene regoleu omtrent den bouw en de inrichting van schoollokalen. Omtrent ver- schillende punten is in dat besluit rekening ge houden met de omstandigheden, die zicb bij den bouw van een school kunnen voordoen. De eischen zijn daardcor veel minder zwaar als bij het vorige besluit. In de eilanden Schouwen en Duiveland ver- krijgt de meekrapteelt gaandeweg wederom meer levendigheid, zoodat, onder anderen, nu weder de meestoof te Zonnemaire als naar gewoonte met den teelt 1882 zal werken. De teleurstellingen in mindere opbrengst en der gewenschte prijzen van vele landbouwproducten in de laatste jareu, doet den landman besluiten, bij eenige meerdere vraag en eenigzius verbeterde prijzen, den teelt in meekrap wederom bij de hand te nemen; ook de gedachten aan de vroegere welvaart en de schatten daardoor gewonnen, waarvan nog menige farailie de vrucht.en geniet, geven natuurlijk eene prikkeling tot eene nieuwe beproeving. Te Amsterdam heeft zich eene commissie gevormd, teneinde eene vereeniging te stiehten, die te vernielen. Het kabinet een ("J' ten doei heeft aan de ziekeu en gewonden in de stuk gehakt, de kachel verbrijzeld, de stoelen werden verschillende ziekenhuizen, en zoo mogelijk aan de tot brandhout gestagen, een viertal bedden werden weeshuizen, geregeld bloemen en vruchten uit te stukgesneden, de veeren door het strco geroerd en en 's Gmveiihage, 9 Mei. Heden is bij de Tweede Kamer ingekomen, een wetsontwerp tot bevordering der verdeeling van Markegronden. De Minister van Financien, de heer Mr. T. C. baron Van Lijnden ran Sandenburg, herhaalde zijne mededee- ling heden in de Eerste Kamer gedaan, dat het geheele Ministerie zijn ontslag heeft aangeboden, waarop besloten is voorhands de aan de orde gestelde wetsontwerpen te schorsen. Een motie van den heer Van Houten, om de aandacht van de toekorn- stige kabinetsformateurs ook te vestigen op de wenschelijkheid der herziening van bet Kiesrecht, als een element van onzen staatkundigen toestand, zal, op voorstel van den heer Van Baar, nader worden behandeid. De Kamer is tot nadere bijeenroeping geseheiden. deeleu. Uit ondervinding wetende, hoe fien enkele hloem dagen lang door een zieke wordt verpleegd, welk een vreugde het is, wanneer in het midden der zaal eenige planten het eentoonige grijs en wit der vertrekken verbreken, hoe zelfs een stervende nog genot heeft van een verfrisschende vrucht, oordeelt zij het niet te veel gevraagd aan alien, die 's zouuers zoo ruimschoots op hunne buitenvcr- toen met water begoten, kleederen verscheurd enz Geen stuk bleef in bruikbaren staat. Een geacht ingezetene van 's Hage vermiste een belangrijke som aan bankbiljetten, die hij den vorigen avond in zijn lessenaar gesloten had. De verdenking viel al zeer spoedig op de dienstboden, terwijl inmiddels van de vermissing aangifte werd gedaan bij de politic. Deze deed de verdachten blijven dit alles genieteu, iels te willen afzonderen ontbieden en een streng verhoor ondergaan, zonder voor hen, die hiervan geheel terstoken zijn. dat echter lets omtrent de vermiste golden aan het Uit Port Said is het telegrafisch bericht licht kwam. Nogthans werden de beide dienst- ontvangen dat in de Roode Zee overleden is Dr. P. A. Bergsma, directeur van het magnetisch e^meteoro- logisch observatorium te Batavia. meisjes en de oppasser gedurende den nacht in bewaring gehouden. Wie schetst echter de ont- zetting van den huisheer en de blijdschap der De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft dienstboden, toen den volgenden ochtend de bank- dat de examens ter verkrijging van de biljetten in den lessenaar tusschen ander gelds- en als hoofdonderwijzer 1882 zullen aanvangen hepaald akte van bekwaamheid hoofdonderwijzeres voor op 19 Juni e. k met het afnemen houden te Leeuwarden, Zwolle, Arnhem, Breda, Amsterdam en 's Gravenhage. waardig papier werden teruggevonden! Voor den doorgestanen angst en de ongegrond en dat de commissien, belast gebleken verdenking, ontving ieder bediende van dezer examens, zitting zullen den meester een geschenk van f 100. Te Rotterdam kwam de politie in de Zwa- nensteeg om iemand in arrest te nemen. Dit viel volstrekt niet in zijn smaak en moest hij zich al gewonnen geven, dan ten minste wilde hij zich niet lafhartig overgeven. Toen de agenten naderdea, Omtrent de afschuwalijke moordwelke op wierp hij eerst een ketel met kokend water naar lord Cavendish den nieuw benoemden staatssecre- buitcn, toen volgdcu trekpotten, kominen, emmertjes taris voor Ierland en den onderstaatssecretaris Burke enz. Na deze en sonrtgelijke projectielen ver- Op <*en 29 April 11. overlecd na een langdurig en smartelijk doch geduldig lijden, en na voorzien te zijn van de laatste II. Sacramenten der stervenden, in den ouderdom van 67 jaren, 3 maanden en 26 dagen, onze geliefde vader en schoou vader, JACOBUS BELLABMINUS VAN LEUVEN. Hontenisse, 8 Mei 1882. P. VAN LEUVEN, E. VAN LEUVEN. J. VAN LEUVEN. J. A. PATEER Ez.Van Leuvkn. Eenige en algemeene kennisgeving door om standigheden tot heden vertraagd. Heden herdenk ik de 12ijurige jgpeopr trouwe dienstbetrachting van MARIA JOHANNA OVERBEEKE. Haarlem, 8 Mei 1882. Douairiere VAN DEN BRANDELER— Van de Poll. gepleegd is, zijn de volgende berichten vernomen. Lord Cavendish en Burke deden na het middag- maal een wandeling in het Phoenixpark en waren ongeveer vijftig yards van den hoofdweg afgedwaald, toen ten omstreeks half acht op die plaats een kar verscheen, waarop vier rnannen gezeten waren. In een oogwenk waren zij van de kar afgesprongen en vielen de twee wandelaars aan, waarop een hevi?e worsteling ontstond. De moordenaars over- mandden hen spoedig en overlaadden hen met messteken. Na hunne slachtoffers afgemaakt te hebben, lieten zij ze in hun bloed badende achter en draafden met de kar weg. Dit alles sehijnt veriiaald te zijn door een knaapdie van verre de worsteling aanschouwde. Ruim een kwartier later passeerden twee velocipbdisten de plek en vonden de lijken. Zij hadden de beide heeren te voren in het park zien wandelen, doch wisten niet wie zij waren dit bleek hun eerst uit brieven die zij in de zakken der ongelukkigen vonden. Zij gaven er de politie kennis van, welke ze naar het hospitaal vervoerde, waar men echter slechts den dood kon constateeren. De lichamen zijn vreeselijk verminktCavendish had vier steken door de longen zijn linkerarm is geheel vermor- seld. Burke was de keel doorgesneden. Tallooze dolkmeswonden, alle even noodlottig, bedeklen de lijken en bleek het uit deze dat de strijd hardnek- kig was geweest. Daar de knaap de eenige die de moordenaars gezien heeft hen niet kende, zal het wellicht moeielijk zijn een spoor van hen te ontdekken, te meer daar zij zich niet hebben meester gemaakt van het geld, de kleinoodien en papieren hunner slacht- schoten te hebben, presenteert hij zijn geweer, dat hij als schutter in huis had. Dit wist men te grijpen, waarop hij op het dak vluchtte en met pannen begon te werpen, tot men den lieven jon- gen eindelijk in handen kreeg en voor de securiteit goed vast hield. Later zal wel blijken welk oor- deel de justitie over dat soort moed velt. Een ijsbeer in een menagerie te Parijs is tijdens een onweer door den bliksem gedood. Drie oppassers, die voor het hok stonden, werden tegeu den grond geworpen. Toen zij weer uit hun verdooving ontwaakten, zagen zij het dier met gesloten oogen en gapenden muil levenloos in zijn hok liggen. Voor den Amerikaanschen sergeant Mason, die veroordeeld werd wegens schieten op Guiteau, zijn duizenden petitie naar den President der repu- bliek opgezonden om zijn genade te vragen. Een inschrijving voor hem heeft 5000 dollars opge- bracht; een koopman van Chicago heeft den ver- oordeelde, zoodra hij vrij komt, eene plaats van klerk aangeboden, met een jaarwedde van 1500 dollars. Te Cabannes een klein dorpje in Prankrijk werd dezer dagen een 75-jarige grappeu maker ter aarde besteld. In zijn testament kwam de zon- derlinge bepaling voor, dat alle personen, die zijne begrafenis met hunne tegenwoordigheid zouden vereeren, een pijp tabak moesten leegrooken. Ter belooning daarvoor had hij 300 fr. ter beschikking gesteld, die ze na afloop in een kroeg moesten gaan verteren. Driehonderd personen waren bij de begrafenis tegenwoordig en aan ziju ;/uiter»ten wil" werd voldaan. SAB VAN GENT. De Notaris Coninck Westenberg te Si»s van Gent, zal op Zaterdag den 13 Mei 1882, des namiddags 3 ure, te Sas van Gent, ten verzoeke van den heer BAUWEN8 aldaar, openbaar ver- koopen wassende op de vestinggronden; en Onmiddellijk daarna: in den Sint Albertpolder, in pacht bij den heer Pauwels. Vergadering aan Koop Een. ZEGT HET VOORT. De Ontvanger der Registratie en Domeinen te Hulst, zal op Woessdag den 24 Mei 1882, des voormiddags elf uren, te Ter Neuzcn, in het openbaar, tegen koutunt geld, verkoopen Onbruikbaar Artillerie materieel en Geniegoederen. Die daartoo gading hebben komeu op dag en uur voormeld. Te vergadereu op het kogelpark aldaar. De Ontvanger voornoemd, BERGSMA. ii f ii lk I.4 b I n.,rl n ran irusa/tnonro onv VAN TE

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1882 | | pagina 2