1ER (IEUZENSCHE COURANT. Algemeen Aieuws- en AslvertenlielilaiJ voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Binnenlartd. BITRGERLIJKE STAND. BIJVOEQSEL Woensdag 3 Mei 1882. No. 1770. GEMENGDE BERIOHTEN. AXEL. BOSCHKAPELLE. GRAAUW. VAN DE Zaterdag is door het bestuur van het water- schap Oud en Jong Breskens in de directiekeet, bij enkele inschrijving verpaebt: Het recht tot weghalen van broed— en mosselzaad van de voor- uitstekende werken op den vooroever van vcornoemd waterschap. Hiernaar werd het hoogst ingeschreven door P. Minneboo te Philippine, voor f 851. Tot waarschuwing voor hen, die rneenen dat men ongestraft met pistolen kan vuren, overal waar men zulks verkiest, diene het volgende Vijf personen te Appelscha zijn door het kanton- gerecht te Beetsterzwaag veroordeeld ieder tot f 3 boete, of subs, gevangenisstraf van 1 dag, wegens het afschieten van een pistool binnen 125 meter afstand van een huis te Appelscha. In de gemeente Dalfsen is het getal van hen die het radicaal bezitten om sterken drank in het klein te verkoopen gedaald tot beneden het getal dat volgens art. 2 der drankwet in die gemeente wettig mag bestaan. Het oorspronkelijk getal van 35 slijters is tot 18 of 19 gedaald. Er hebben zich echter al heel spoedig een paar sollicitauten aangemeld om de ontbrekende plaatsen aan te vullen. Jaarlijks wordt in onzen tijd voor eene waarde van 150 millioen gulden aan uurvverken in den handel gebracbt. Zwitserland en N. Amerika strij- den thans bij de vervaardiging om den voorrang. 't Eerste levert rneer horloges, 't laatste meer klokken. De een millioen horloges per jaar uit Zwitserland hebben eene waarde van ruira 42 mil lioen gld. Amerika levert voor 33 millioen gld. 2,700,000 klokken eu nog horloges voor 9 millioen gld. Dan volgeu Frankrijk, Engeland en Duitsch- land. De Engelsche en Amerikaansche uurwerken zijn de nauwkeurigste, de Fransche de fraaiste, de Zwitsersche de goedkoopste, waaronder echter het werk niet lijdt. Naar verhouding 't goedkoopst zijn echter de Amerikaansche. Landbouwberichten, Door den veehandelaar A. van Boven te Drie- wegen zijn van den landbouwer G. Nijsse, gekocht twee vette koeien voor de enorme som van f 750, iets wat zeer zeldzaam is. Het plan van den kooper is ze naar de markt van Gent te vervoeren. De miliciens der lichting 1879 zullen worden opgeroepen om deel te nemen aan de najaarsoefe- ningen. Zij moet«n van 3 Aug. tot 11 Sept. onder de wapens blijven. Yrijdagavond isopdeweek- markt te Zwolle een zakkenroller gearresteerd, die eene portemanuuie stal uit een van buiten aange- brachten mantelzak van eene dame, Hij is naar de gevaugeuis overgebracht. Voor een huis in aanbouw te Oosterbeek is een steiger ingestort, waarop vijf werklieden arbeidden. Vier van hen hebben zich nog kunnen grijpende vijfde echter is naar beneden gestort en werd ernstig gewond. Te Nijmegeu had een verkooper van sterken drank in het klein, teveus schatter van de perso- neele belasting, den Koning verzocht om ontheffing van het verbod om met verkoop voort te gaan. De minister van justitie heeft echter, nameus den Ko ning, afwijzend op het verzoek beschikt. Door den storm is te Heerenveen het stationsgebouw van de Nederlandsche tramwegmaatschappij omver- gewaaid. Het gebouw was gedeeltelijk voltooid. Twee broeders uit Harderwijk, die zich Zaterdag- nacht bij het stormweder op de Zuiderzee bevonden, zijn door het omslaan van hun vaartuig verdronken. Te Iloogland heeft een landbouwer zijn eigen eenig kiud, van 1^ jaar, met een mest wagen overreden. Het kind, wiens hoofdje geheel verbrijzeld werd, was terstond een lijk. Uit Arnhem is met de noorderzon naar Amerika vertrokken een horloge- maker, die onder den naarn van de bekende firma Berendts Co. handel dreef in goedkoope klok ken. Een wedstrijd per luchtballon is onlangs te Berlijn gehonden tusschen de lnchtreizigers Godard en Opitz. Een zuid zuidwesten wind dreef de bailons in de richting van Bernau, waar Godard na lj uur aankwam, terwijl Opitz eerst na verloop van ongeveer 3 uren op een weide tusschen Bernau en Werneuchen neerdaalde. De verkoop van de meubelen, de diamanten enz. van Marie Heilbron (mcvr. de la Panouse) is te Parijs begonuen. De diamanten biachten 1,200,000 frs. op. Te Molenbeek St. Jean is een werkpiaats van valsche munters oatdekt, en zijn dien ten gevolge twee personen, een schrijnwerker en een schoenmaker, die herhaaldelijk valsche 5-fraucs stukken ter wisseling hadden aangebodan, gevangen genomen. Bij een ingezeten van Rotterdam bestaat het plan, om een overdekten wagen door de stad te lateu rijden, waar men zich tot billijken prij3 koffie, bier, brood enz. zal kunnen aanschaffen. De wagen zal zich voornamelijk daar ophouden, waar veel verkeer is. Zulk een koffiewagen heeft men ook in Amsterdam laten rijden, maar men rnoest er, om de kosten, weer mede ophouden. Onder de uitgaven van vergelijkende examens over 1880 door verschillende gemeentebesturen van Groniugen in rekening gebracbt, komen o. a. voor kosten van jenever. Het schijnt toch wel, dat men in ons laud al zeer weinig kan doen zonder er jenever bij te gebruikeu! Dat om een vergelijkend examen af te nemen voor hoofd eener school, ook al de jeneverflesck aange,sproken wordt, is toch wel wat heel kras. In eenige van Arnhems straten was het Zaterdag ochtend een waar luilekkerland. Een be- spaunen boereukar, beladen met boter en eiereu, was door het schrikken van het paard op hoi ge- gaan, waarbij de inhoud door hot geweldige stooten zich rechts en links als hagelsteeneu en modder verspreidde, zoodat-, toeu het dier eenmaal tot staan was gebracbt, niets meer van de vracht over was. Ongelukkig waren ook de boer en zijne vrouw van de kar gevallen, waarbij de eerste zwaar eu de laatste licht werd gewond. Woensdag is te Haarlem een workman ge- huwd, die weinig reden heeft met Vondel te zingen: //Waar werd oprechter trouw, dan tusschen man en vrouw, ter wereld ooit gevoudeu Reeds des avonds van den huwelijksdag toch is hij de hulp der politie komen inroepen, om zijne echt- genoote op te sporen, die de echtelijke woning was ontvlucht. Men schrijft uit Heareuveen Kan of kou Amsterdam bogeu op zijn millioenen- juffrouw, Friesland is niet minder rijk, in een miluoenenheer. Is hij in oneigeulijken ziu uit de lucht komen valleu, letterlijk is hij voor den dag gekomen uit eeua boerderij in Lemsterland, waar hij als knecht diende. De mond des volks maakt hem eigeuaar van een kapitaal, hetwelk als mini mum 30, als maximum 80 millioen groot genoemd wordt, eu noemt hem den buiten huwelijk geboren zaon eener Duitsche gravin. Zij zou het zijn, die bij testamentauo beschikking den boereuknecht in een nnUiouair herschapen had. Het oorsproukelijke plan van den milliunair moet geweest zijn, zich in den omtrek vail Arnhem te vestigen in een villa, maar wellicht heeft de gedachte dat een boereu knecht die met op een dag de airs der groote lui kan aannemen, eene eigenaardige vertooning zou maken tusschen zoo veel grootheden, hem daarvan weerhouden en doen besluiten den overgang gelei- delijk te makendoor zich provisioned bier te vestigen. De meubileering van een deftige heerenhuizinge moet hij een ouzeringezelenen hebben opgedragen. Een under geruc'ht zegt, dat de baron, zoo is de nieuwe titel voor den boereuknecht, door de justitie gezocht wordt. Of dat waar is, weteu we met; misschien heeft afgunst en nijd het verzonnen. De tijd zal den sluier wel wegschuiven en wij fcopen, dat de millioenenheer zich dan gelukkiger presen- teert dan de Amsterdamseh6 mill oeuenjuffrouw. Onze lezers herinuereu zich wellicht nog, dat een hull'etjuffrouw en een kellner aan het station te Keulen elkander de premie van 25,000 francs belwistten, die voor de aanwijzing van Leon Peltzer was uitgeloofd. Wij vernemen thans, dat dit geschil tot geen proces zal leiden, want partijen hebben goed gevonden elkander hand en hart aan te bieden en in het huwelijksbootje te stappen. Zij schijnon echter wat voorbarig geweest te zijn, want, er is van de premie nog niets uit- betaald en 't is meer dan waarschijnlijk, dat noch de kellner, noch de bulfetjuffrouw er aanspraak op hebben! Het schijnt dat men op het nieuwe paleis van justitie te Brussel den outworpen koepel met zal kunnen plaatsen. Men zegt, dat de ondernemer, de heer De Vestel, verklaard heeft de werken onder zijne verantwoordelijk niet meer te willen voortzetten en dat het eene groote onvoorzichtigheid zou zijn het gebouw nog 15 of 20 meters hooger te maken. Dit kostelijk paleis zal men dan mis schien nooit kunnen voltrekken Van 16 tot 30 April 1882. TER NEUZEN. Huwelijks-aargiften.22 April. Cornells Harms, oud 27 j., jm. en Johanna Drabbe, oud 26 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 20 April. Achille Louis Derire Marie Ange Bril, oud 36 j., jm. en Jacobs Johanua Meskes, oud 18 j., jd. 21 April. Marcus Malcorps, oud 28 j., jm. en Jacoba Wisse, oud 22 j., jd. Geboorten. 16 April. Janneke Maria, d. van Jacob Hendrik Mielen eu van Pramjoise Berbera Dieleman. 18 April. Jan Pietcr, z. van Cornelis van Alten en van Martha Catharina Cornelia Mangold. Dirk Pieter, z. van Cornelis de Regt en vau Anna de Heer. 20 April. Jacob Servaas, z. van Jacob Nijssen en van Pieteruella Sara Verbrugge Adrianus Leonardus, z. vau Gerardus van de Ven en van Anna Maria Wilheimiea van de Wiele. 21 April. Edouard Louis Francois Marie, z. van Francois Joseph Petijt en van Marie Jeanne Alloucius. 22 April. Janna Sara, d. van Pieter Liebens en van Catharina Hamelink. 26 April. Anna Heudrika, d. van Tjitte van Borssum Waalkes en van Gepke van der Weerdt. Krijn Francois, z. van Anthonie Hamelink en van Paulina Francisca Ploegsert. 30 April. Jacob, z. van Cornelis de Rijke eu van Amelia Catharina Sponselee. Louisa Francina Catholiua Adriana, d. van Franiscus van Meir en van Carolina Kliippelberg. Krina, d. van Pieter Dregmans en van Kaatje Mulder. Matthijs Adriaan, z. van Krijn van Boven en van Marina Pieternella Bootsgazel. Overlijden. 15 April. Jacobus Scheele, oud 44 j., echtg. van Jozina Elisabeth Leunis. 21 April. Pieter- nelia Jacobs, oud 27 j., echtg. van Augustinus Fran- ciscus de Rijke. 23 April. Margaretha Baart, oud 4 m., d. van Hendricus en van Maria Josephs Wingeiuler. Catharina Cathalijntje van Kerkvoort, oud 3 w., d. van Maarten eu vau Cathalijntje le Mahieu. Stefanie van de Velde, oud 31 j., echtg. van Johannes Frauciscas Hameriinck. 25 April. Pieter Willem Riemeus, oud 22 in., z. van Anthonie eu van Janna Frederiksen. 26 April. Francina Cornelia Marina Bootsgezel, oud 3 m., d. van Jaoob en van Anna Maria Michielsen. 29 April. Anna Simonsen Steenkamp, oud 54 j., echtg. van Jan van Pienbroek. Jan de Zeeuw, oud 17 j., z. van Adriaan en van Pieteruelia Covd. Huwelijks-voltrekkingen. 20 April. Gilles Drabbe, oud 56 j., weduwu. en Cornelia Goossen, oud 50 j., wed. 27 April. Franoiscus de "Vliegher, oud 29 j., jm. en Paulina de Moor, oud 27 j., jd. Geboorten. 17 April. Camilus, z. van Petrus Verbruggen en van Authonetta Hageman. 20 April. Charles Louis, z. vau Adolphus IJseCaert en van Prudeutia de Rechter. 21 April. Hermanus, z. van Leeudert de Regt en van Pauliaa Dieleman. 23 April. .Vlaria, d. van Audries Dieleman en van Pieternella de Putter. 17 April. Johanna Verplanke, d. van Jaspert en van Johanna Pladdet. Huwelijks-aangiften. Gjjsbregt Coolsen, oud 32 j. eu Virgiua de Rooij, oud 28 j. Geboorteu. 22 April. Constantinus, z. van Jan Francies Everaert en vau Mathilda Dullaart. Huwelijks-aangiften. Adriaan Verdurmen, oud 28 j. jm. en Cornelia Scheerders, oud 23 j., jd. Desiderius Bonwens, oud 31 j., jm. eu Phelomiua Roelans, oud 24 j., jd. Ferdinaudus van Gassen, oud 35 j., weduwn. van Anna Maria Cambeen, en Maria Jndoca vau den Bos, oud 32 j., jd.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1882 | | pagina 5