TER NEUZENSCHE COURANT. No 1768. Woensdag 26 April 1882, 22e Jaargang, Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor £eeuwsch Vlaanderan. BINNENLAND Algemeen Aieuws- en Advertenlielilad voor Zeeawsch-Vlaanderen. BU1TENLAND. advebtentiEn. e.. Ter Neuzen, 25 April. BIJVOEGSEL Zaterdag 22 April 1882. No. 1767. QEMENQDE BERICHTEN. TER NEUZENSCHE COiMNT A B 0 N N E M E N T. Per drie maandea binnen Ter Neuien f 1,—. jjeheele Bij it 1,10. Dcor geheel Belgie f 1,40. Men abonneert lick bij alle Boekhandelaars, teuren en Brievenbuskouder*. SJit bind reraiiljat 9lB»da|- Poalihreo- Vrljdagavond Door het Van 1 tot 4 regels f 0,40. Voor elite regel meer 0,10, Grootere letters worden naar plaataruimte berekend. Advertentien gelieve men aan den Uitgever in te zendan oiterlijk Dinedag en Vrijdag namlddag BRIE urea. D 9 JK T te Ter Neaien. JPolitieli Overzicht. Bij gebrek aan ander nieuws houden de Euro- peesche bladen zich bijna uitsluitend bezig met de hooding door Rusland aangenomen sedert de defi- nitieve benoeming van den heer Giers tot minister van buitenlandsche zaken als opvolger van Gort- schakoff. Reeds sedert eenige dagen loopen er geruchten door de pers, dat graaf Ignatieff als Ruslands minister van bimienlandsche zaken zal worden vervangen, 't zij door Lobanoff, gezant te Londen, -t zij door graaf Adlerberg, 't z;j door Loris Melikoff, Jt zij door den bekenden graaf Schu- waluff. Volgens de Morning Post zijn Lobanoff en Melikoff daarvoor naar St. Petersburg ontboden en zou Adlerberg in aanmerking komen, omdat bij de mooie gelukwenschen van den Czaar aan Keizer Wilhelm opstelde. Of Schuwaloff echter minister zal worden, betwijfelt men, daar men het in de omgeving van den Czaar altijd aan zijn invloed blijtt toeschrijven, dat Rusland op 't congres van Beilijn geen betere voorwaarden heeft weten te bedingen en bij zich heeft laten beetneraen door den ybelangloozen" Bismarck op hunne bijeenkom- sten te Friederichsriihe, welk feit eigenlijk de oorzaak De heer C. J Waeijhaert, telegrafist der tweede klasse alhier, deed dezer dagen met gunstig ge- volg examen in den postdienst. Z. M. beeft herbenoemd tot plaatsvervangende kantonrecbtersin het kanton Ter Neuzen, Mr. J. P. Dronkers en S. A. de Smidt; Hulst, C. C. P. Pierssens; Oostburg, C. le Nobel en W. C. de Smidt. Uit Middelburg schrijft men Z. Exc. de Commissans des Konings en de Eugelsche consul bebbeu Zonclag hun opwachting geinaakt bij den Vorst van Waldeck-Pyrmont. Na bij de Vorstiu en de Prinsessen in haar hotel een bezoek gebracbt te hebben, bezichtigde de Vor3t onder meer de oudbeidskamer op het raadhuis. De Vorstiu en de Prinsessen hebben het hotel niet verlaten. De bruid van Prins Leopold maakt I een allergunstigsten indruk. Gisteren is de vorsteiijke familie met de Victoria and Albert" naar Eugeland vertrokken. Een eerewacht van 150 officieren en van soldatenvan door L. de F., landbouwerszoon te Ter Neuzen, tegea een arrest van het gerechtshof te 's Gravenhage, waarbij bij wegens het toebrengen van slagen, stootea en kwetsuren is veroordeeld tot 45 dagen celstraf en f 8. Bij deze uitspraak was ook toegewezem een vordeiiug der beleedigde partij, hoewel do bekl. uiinderjsrig was. In strijd met cle conclusio van het Openb. Min. beeft het hoogste rechts- college thans beslist, dat dergerlijke vordering niet tegen den vader of den voogd van den bekl. be- hoeft te worden ingesteld, maar dat de minderjarigo ook in zoover verantwoordelijk kan zijn. Bij Koninklijk besluit zijn subsidien voor het onderwijs toegestaan aan de gemetnten Herpen 400, Vlieland 2715, Westkapelie 1700, Hoofdplaat f 500 en Ambt Hardenberg f 10,300. Het laatste subsidie strekt om de kosten te helpea dekken van den aanbouw van 3 scliolen met on- derwijzerswoningen, met bet terrein ad f 540, f 36,036 kostende. De overige subsidien zijn ter voorziening in gewone kosten van bet onderwijs. Bij de examens voor het lager onderwijs, jl. Donderdag en Vrijdag te Middelburg gehouden, werden van de opgekomen 11 mannelijke en 1 /tuniliMqfpn VO'1 3 VAN Dt F-iandbonwberichten. Als esn zeldzaamheid wordt vermeld, dat op de boerderij van den baron De Vos van Steenwijk te Voorst een koe drie levende kalveren, een van het mannelijk en twee van het vrouwelijk geglscbt, heeft ter wereld gebracht. Maandag zijn door een hovenier te Naaldwijk de eerste nieuwe aardappelen van den kouden grond aan HH. MM. den Koning en de Koningin aangeboden. Vijftien Engelsche landbouwers bezoeken ons land, het doel is, volgens het Hbl., zich met eigen oogen te overtuigen, dat het Hollandsche vee niet is in een toestand, die den maatregel der Engelsche regeering wittigt, dat het vee bij aankomst te Londen onmiddelijk moet worden gcslacht. De uitvoer van melkvee en de transito- bandel over Engeland lijdt daaronder, en men wil nn trachten het Engelsche gouvernement tot intrekking van dien maatregel te bewegen. Leon Peltzer beeft tbans volledige bekente- nissen afgelegd en erkend, dat bij den moord op Bernays met voorbedachten rade heeft gepleegd. Na de misdaad ontvlucht, keerde hij naar Brussel terug, zoodra hij van zijn "broeder telegrafisch het bericht had ontvangen, dat nog niets was ontdekt. Vervolgens ging bij naar Antwerpen, drong met verbieking van afsluiting in de woniug van zijn slachtoffer, stal daar alle voorwerpen van waarde, en verwisselde de kleederen van het geheel ver- stijfde lijk, waarbij bet noodig was, de armen te breken. De akten, welke hij in de zakken vond, bracht hij weer naar Antwerpen op het bureau van Bernays, waar de justitie ze met verwonderiug vond, nadat een bekende van den vermoorde haar met stelligheid bad medegedeeld, dat hij ze door den advokaat op de reis bad zien medenemen. Te Gent heeft Jl, Zondag aan de Brugsche poort een moord plaats gehad. Eeu 20tal jonge- iingen waren aan het vechten en een bunner, 19 jaar oud, Desire Begyn genaamd, kwam tusscben- beide om ze tot bedaren te brengen. Allen vielen op hem aan en een bunner, zekcre Van de Voorde, bracht hem een messteek in bet hart loe, waaraan de jongeling bezweek. De justitie beeft zich met de zaak bemoeid. De voorwerpen, die na afloop van de Parijsche Wereldtentoonstelling van 1878 met zijn afgehaald en waarvan de eigenaan sedert vrucbteloos waren gesommeerd om ze te komen balen, werden publiek verkocht. De artikelen waren van den meest uiteenloopenden aard Cbineesche meubelen, hjdraulische pompen, machinerieu, Bobeemscb kris- tal, papieren artikelen, enz. enz. Het geld zal nog eenigen tijd ter be3chikking blijven van de eigenaars der verkocbte voorwerpen en dan aan den Staat vervallen. Maandagnacbt is voor een aanzienlijken waarde aan aangeteekende brieven uit bet centraal- postkantoor te Parijs ontvreemd. Omtrent deu diefstal verneemt men, dat de aangeteekende brieven, die niet konden worden bezorgd, in een stevigen eikenhouten en goed ge- sloten kast waren bewaard. Die kast werd open- gebroken en van de 230 brieven werden 190 ge- stolen. Men denkt dat de waarde aan baukbil- jetten en cliques meer dan 1 millioen frs. be- draagt. De diefstal werd'snachts te 4 uren ontdekt. De daders zijn nog oubekend. Het afgebrande theater te Schwerin werd in 183235 gebouwd. Men is het niet eens over de plaats en het uur, waarop de brand is ontstaan volgens sommigen was bet 10 uren en ontstond de brand in een kleedkameranderen beweren, dat reeds tusschen 8 en 9 uren boven in den noorde- lijken vleugel van het gebouw, in de bewaarplaats der tocneelacccssoires, brand was ontdekt. Terstond bij bet uitslaan der vlammen werd het ijzeren brand- scherm neergelaten. De groothertog sprak het publiek toe. Hij verklaarde tot het laatst in zijn loge te zuller. blijven, om toezicht te houden op de ontruiming. Hij beval alle aanwezige officieren en sol- daten de orde te handbaven en in de eerste plaats de in onmacht gevallen schouwburgbezoekers weg te dragen. Even na middernacht was men bet vuur ineester; een man van de vrijwillige brand weer kwam bij het reddingswerk om; enkele anderen zijn gewond. De bibliotbeek en de muziekverzameling zijn gered, maar de garderobe is een prooi der vlammen geworden. In het bekende Engelsche techniscbe blad The Engineering leest men, dat hoe tegenstrijdig ook de verschillende bericliten omtrent den gang der werkzaamheden aan bet Panamakanaal zijn, zooveel tamelijk zeker schijnt, dat de ofScieele rap- porten, die van tijd tot tijd in de dagblsden geplaatst worden, weiuig vertrouwen verdienen. De voortgang van het werk zou tbans geheel gestaakt zijn, en de aangevoerde werktuigen onvoldoende bevonden. Onlangs nog werd eene machine uit Frankrijk aangebracht, voor de uitgravingen bestemd, maar die eerst in werking kon komen, nadat andere werk- tuigkundigen ontboden waren. Toen bleek bet weder tot het uitgraven van krommingen ongesehikt. Kostbare monsterwerktuigen staan op die wijze on* gebruikt, te roesten. Reeds zijn, volgens dat blad 800 raenschen, ingenieurs en werklieden, bet slacht offer van bet heillooze klimaat geworden. De stoomboot Surrey, van de Ned. Stoomvaart- maatschappij, met haar groot aantal landverhuizers aan boord, is Maandag te New—York aangekomen. Mevrouw Beersmans blijft aan bet Nederlandsch tooneel verbonden. Zij gaat niet naar Antwerpen. De beer en mevrouw de Vos zullen bij de afdeeling Rotterdam van bet Nederlandsch Tooneel op- treden. Te Kralingen is eer, geval van ver- giftiging voorgekomen bij twee knaapjes, waar. schijnlijk door het gebruik van geverfd snoepgoed j

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1882 | | pagina 5