bijrgerLi,jke""stand. GEMENGDE B^TcHTin! KOEWACHT. ZUIDDORPE. eischte consent op twee verschillende tijdstippenveroord. tot twee geldb. ieder van 10, subs. 1 dsg gevang. voor iedere boete en in de kosten. 8. C. L. C., te Meerdonk, ter zake van het laten grazen van vee op eeu anders in oogst staande grotid op twee verschillende tijdstippen; veroord. tot twee boeten ieder van 0,50, subs. 1 dag gevaug. voor iedere boete en in de kosten. 9 J. N., te Axel, ter zake van het vervoeren van boomen met een zoogenaamde mallejan waarvan de banden of velgen der wielen niet de vereischte breedte hadden, en het niet gebruiken van kruislijnen met twee paarden daarvoor gespanuen naasl elkanderveroord. tot twee geldb ieder van f 1, subs. 1 dag gevang, voor iedere boete en in de kosten. 10. P V., te Hontenisse, ter zake van overtreding van het reglement op het voerwezenveroord. tot eene geldb. vau 3, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 11. P. V., te Hengstdijk, ter zake van overtreding van het reglement op het sluiten der herbergen te Hengstdijkveroord. tot eene geldb. van f 1, subs, gevaug. van 1 dag en in de kosten. 12. J. d. K., P. d B. en A. d. N., alien te Hengstdijk, ter zake als vorenveroord. (de tweede bij verstek) ieder tot eene geldb. van 1, sub. gevang. van 1 dag en solidair in de kosten. 13. P. V. en J. v. d. B., fceiden te Koewacht, ter zake van diefstal van hout(in deze verklaarde de kantoniechter zich onbevoegd.) 14. C. L. B., te St. JansteeD, ter zake van dief stal van te veld staande veldyruchtenvrijgesprokeu. I jundbouw bertchten. Bij den tuinman Rensen, te Deventer, staan aardappelen op het land, die reeds bloesemknoppen dragon. Als een bizonderheid wordt gemeld, dat een schaap te den Andel in 2 tempo's 4 levende 1am- ineren wierp, eerst 2 en 5 dagen later nog 2. Bij G. Scheffel, in Klarendal, is thans kos- teloos een geit te zien, geboren met acht pooten en vier ooren. Naar men verneemt, zal de Tweede Kamer op 24 dezer bijeenkomen. In het district Goes is de anti-revolutionaire kandidaat voor de verkiezing van een lid der Provinciale Stateu van Zeeland Mr. C. Lucasse, advnkaat en prokureur te Middel- burg. In het bedstroo van een dezer dagen te Ellewoutsdijk overleden weduwe, dat na haar over- lijden uit de slaapstede verwijderd werd, moeten ge- vonden zijn eene som van f 1990 aan papieren geld; f 700 aan gouden tientjes en eenige effecten. Een zonderlinge bewaarplaats voorzekerTe Amsterdam is een inbraak gepleegd bij een horloge- maker. De dieven hebben een ruit stukgeslagen en vijf of zes horloges, die voor het raam hingen, weggenomen. Door een geaeht ingezetene van Leeuwarden is ter gelegenheid van een huiseliik feest f 500 geschonken, aan het diakenessenhuis aldaar. Door Gedep. Staten van Noord-Brabant ziin twee miliciens-piaatsvervangers voor den tijd van vijf jaren ingelijfd, omdat zij, na de teekening van bun contract, weigerden te voldoen aan de op- roeping voor den dienst. Te Overschie is op 89jarigen leeftijd overleden, de heer P. II. Martin, de vroeger alorn bekende dierentemmer, daarna werkelijk en laatst eere-direkteur vau de Rotterdam- sche diergaarde. Te Koog aan de Zaan is in den tuin van den heer G. H. reeds een lijsternest gevonden met een paar levende jongen. Te Amsterdam is in de Groote Wittenburgerstraat een mtisje door een houtwagen, die door de nauwe straat reed, uit de handen der moeder gerukt en overre- den. Het kind was onmiddelijk eeu lijk. Terwijl de winkelier L. te Bergen-op-Zoom eergisteren naar de kerk, en zijne vrouw in den winkel bezig was, zijn te zijnen huize uit een bureau op de slaapka- mer ontvreemd 60 rijksdaalders en eenige vreemde muntspecien. De dader is nog niet ontdekt. Een brug over de Theems te Putney is aanbesteed aan den minsten inschrijver van de negen, voor 240,000 p. st. Het hoogst wasingeschreven voor 360,000 p. st. De voerman v. K. is te Deurne onder zijn ge- laden kar geraakt, doordien het paard op hoi ging. Hij werd zwaar gekwetst opgenomen en 3tierf kort daarna. Naar men uit goede bron verneemt, zijn te Amsterdam een 70-tal Russische Joden aange- komen, die voorloopig bij verschillende Joodsche familien gehuisvest zijn. Een diamant van bui- tengewone grootte, namelijk van 217 karaat, is in het bezit van een man in de diamantvelden van Kiuberley (West Griqualand) gevonden. De gemeente Biervliet zal geen telefonisehe verbinding met het telegraafnet bekomen, omdat de gemeenteraad, nu voor f 100 geen geschikt persoon voor de bediening van de telefon te vinden is, er tegen opziet, om de som, welke daarvoor beschikbaar was gesteld, met 50 te verhoogen. Te Amsterdam werd door het hoofd eener school van gemeentewege eene viool govraagd om het zangonderwijs te geleiden. De plaatselijke schoolcommissie was van oordeel dat hij die viool ka>- spelen, ook wel een viool zal hebben en hij die geen viool kan spelen, met eene gemeente-viool evenmin te recht kan als met een particuliere viool. Men vreesde ook dat als het verstrekken van een viool van gemeentewege facultatief werd, anderen een harmonica of een fluit zouden aanvrageu. Aanvankelijk zou ieder gedacht hebben dat van de zijde der lierbergiers het grootste verzet tegen de d.ankwet komen zou, die hun een werke lijk niet geringe belemmering in de uitoefeuing van hun bedrijf veroorzaakt. Toch is niets minder waar, althans te Amhem heeft eene bijeenkomst plaats gebad van kasteleins, die een vereeniging wilden sticbten tothandhaving en bevorde- ring der drankwet. Heden zouden ze opnieuw vergaderen. Weder is in Belgie een nieuwe misdaad ge pleegd, die sehande brengt over een geachte familie. De Prius de Looz—Corswarem had verzuimd een wissel van duizend francs te betalen; de deurwaarder Charles kwam het bedrag vorderen; de Prins be- taalde, maar weigerde de kosten, vijf francs, te voldoen. De deurwaarder dreigde met protest en toen haalde de Prins een revolver uit zijnen zak en schoot den ongelukkigen man van de wet een kogel in den buik. Da toestand van Charles is zeer bedenkelijk. De moordenaar is in hechtenis genomen. Deze rnoordom vijf francs werd bedreven te Ciney, in de provincie Namen. Leon Peltzer heeft Vrijdag jl. weder een lang- durig verhoor ondergaan voor den rechter van instructie. Id en bevestigde, dat hij bekeud heeft de moordenaar te zijn van den advocaat Bernays en in een memorie aan den rechter van instructie het volgende heeft verklaard/fDe zaak der trans- atlantische stoombooten, waarover ik, onder den naam van Vaughan, met Bernays onderhandelde, was zeer ernstig. Ik had een anderen naam aan- genomen en mij vermomd, omdat hij mij kende, en ik vreesde dat de moeielijke toestand, waarin ik met inijne handelszaken verkeerde, wantrouwen bij hem zou verwekken. Het meubileeren van bet huis no. 15 in de rue de la Loi bskostigde ik met het geld, dat de Engelschman Murray mij verschaft had om de transatlantische onderneming op touw te zetten. Doch niettegenstaande mijne vermom- ming herkende Bernays mijhij beleedigde mij en dreigde mij als oplichter aan te geven. Ilierdoor ontstond een worsteling tusschen ons, en toen loste ik een pistoolschot op zijnen nek; ik wilde hem bijstand verleenen maar hij was dadelijk dood. Mijn broeder Armand is er volstrekt niet bij be- trokken." De instructie is door die bekentenis thans in een nieuwe phase getreden. Men verhaalt dat Mr. Van Calster de in vrijheid- stelling van Armand heeft gevraagd, en dat nog al hevige debatten ontstaan zijn tusschen den verdediger en den procureur-generaal. De meervermelde hardlooper, te Parijs als tfde stoomman" bekend, heeft verleden Zondag te Clichy tegen een paard en een ander hardlooper, ten aanschouwen van 2000 menschen, geloopen. Het gold in 1^ uur 30 kilometer af te leggen, Het paard en de tweede renner moesten het opgeven, doch de ^stoomman" zelf bezweek, na in 70 minuten 22,875 meter te hebben afgelegd. Van 16 tot 31 Maart 1882. AXEL. Huwelijks-aangiften. 17 Maart. Jozias de Kraker, oud 21 j., jm. en Janna de Pooter, oud 23 j., jd. Martinus Jansen, oud 24 j., jm. en Janna van IJk, oud 17 j., jd. 24 Maart. Adriaan Kooman, oud 25 j., jm. en Maria Smie3, oud 24 j jd. Huwelijks-voltrekkingen. 30 Maart. Jozias de Kraker. oud 21 j., '"m. en Janna de Pooter, oud 22 j. jd. Martinus Jansen, oud 24 j., jm. en Janna van IJk, oud 18 j., jd. Gcboorten. 16 Maart. Neeltje, d. van Jacobus Hamelink en vau Neeltje Goossen. 21 Maart. Hendrik, z. vau Pieter Dieleman en vau Geertrui van Oosten. Laurina, d. van Pieter Florussen en van Wilhelmina Krokke. 25 Maart. Pieter, z. van Jacobus Verstraten en van Cornelia de Putter. 28 Maart. Jacomina, d. van Frantjois Dieleman en van Maria Buijze. Overlijdeu. 20 Maart. Adriaan Verstraten, oud 83 j., echtg. van Maatje de Koeijer. 23 Maart. Jan Deij, oud 75 j., echtg. van Maria Stuijaart. Huwelijks-v-dtrekkingen. Charles Louis van de Velde, oud 31 j., jm. en Prudentia Maria van Aver- maete, oud 20 j., jd. Geboorten. 31 Maart. Justina Maria, d van Fran- ciscus de Maeijer en van Antonia de Bruijne. Overlijden. 22 Maart. Hypolite Joseph van Goeije, z. van Augustus Franciscus en van Rosalia Camfiju. Geboorten. 2L Maart. Josephus, z. van Augustinns Joannes Kindt en van Maria Prudentia Lamuieus. 23 Maart. Theophilus Joannes, z. van Joannes Albertus de Smet en van Christina Verschueren. Overlijden. 29 xMaart. Natalia Boone, oud 45 j., echtg. van Xaverius de Smet. Zeetijdingen. Van 4 tot en met 10 April ziju in deze liaven bin- nengekomen, bcstemd voor Gent 4 April. Deensche schooner Heimdal, kap. Andrs- asen, van Libiu met gerst. Noordsche bark Viking, kap. Olsen, van Christiansand met hout. Duitsche schooner Marie Thun, kap. Voss, van Stettin met hout. 5 April. Noordsche schoonei^Uuionen, kap. Knudsen, van Christiansand met hout. 6 April. Deeusche galjas Neptunis, kap. Albertsen, van Pillo met graan. Eng. stoomb. Resolute, kap. Holliday, van Londen met stukg. Noordsche brik Nissen, kap. Pettersen, van Christiansand met hout. 7 April. Eng. stoomb. Rosa, kap. Dumberley, van Goole met stukg. Eug. stoomb. Richard Moxon, kap. King, vau Goole met stukg. Noordsche brik Larus, kap. Jensen, van Christiansand met hout. Duitsche schooner Doris Mentz, kap. Staben, van Dantzig met hout. 8 April. Zweedsche brik Josefina, kap. Anderssen, van Gothenberg met hout. Eug. stoomb Bittern, kap. Kelly, van Liverpool met stukg. Eng. stoomb. Victory, kap. Lumley, van Londen met stukg. 10 April. Eng. stoomb. Norma, kap. At- kingson, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Romeo, kap. Drurey, van Goole met stukg. Van 4 tot en met 10 April zijn uit deze haven ver- trokken komende van Gent 5 April. Eng. stoomb. Victory, kap. Lumley, naar Londen met stukg. Eug. stoomb. Romeo, kap. Drurey, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Norma, kap. Atkingson, naar Goole met stukg. 6 April Eug. stoomb. Whimbrel, kap Booth, naar Liverpool met stukg. 8 April. Eng. stoomb. Rosa, kap. Dumberley, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Richard Moxon, kap. King, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Resolute, kap. Holliday, naar Louden met stukg. In deze haven zijn binnengekomen om aan den spoorweg alkier te lossen en te laden: 4 April. Noordsche schooner Eliezer, kap. Melson, van Frederikstadt met hout. 6 April. Eng. stoomb. Killarney, kap. EmpsoD, van Goole met koleu. 8 April. Eng. stoomb. Lizzie Stewart, kap. Mordy, van Bilbao met menerie. E.ig. stoomb. Mona, kap. Grand, van Londen met stukg. Spaansche stoomb. Enero, kap. Ovibe, van Bilbao met menerie. 9 April. Eng stoomb. Laura, kap. Brown, van Bilbao met menerie. Eng. stoomb. Wetherall, kap. Parlett, van Whitehaven met ruw ijzer. 10 April. Eng. stoomb. Jutland, kap. Fisk, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Woodstock, kap. Fulton, van Middlesbro met ruw ijzer. Eng. stoomb. Monaco, kap. Cole, van Bilbao met menerie. Uit deze haven zijn vertrokken na aan dea spoor weg te hebben gelost en geladen 5 April. Eng. stoomb. Mona, kap. Grand, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Windsor, kap. Clark, uaar Duinkerken met stukg. Eng. stoomb. Jutland, kap. Fisk, naar Londen met stukg. 7 April. Eng. Btoomb. Killarney, kap. Empson, naar Goole ledig. 9 April. Eug. stoomb. Mona, kap. Grand, uaar Londen met stukg. 10 April. Eng. stoomb. Lizzie Stewart, kap. Mordy, naar Bilbao ledig. Van 4 tot en met 10 April werden langs de Oost- sluizen alhier 63 binnenvaartuigeu op- en 47 afgeschut.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1882 | | pagina 2