TER NEUZENSCHE COURANT Aigcmeen Aieuws- en Advertenliehlad voor Zeeuwscb-Viaanderen. BURGERLIJKE STAND. BIJVOEQSEL Woensdag 5 April 1882. No. 1762. rechtszakIn- Arrondissements-rcchtbank te Middelburg. QEMENGPE BER1CHTEN TER NEUZEN. TerNeuzen, 7 April. H U L S T. BOSCHKAPELLE. VAN DS De rechtbank heeft in hare zitting van 1 April de volgende vonnissen uitgesproken 1. H. G., oud 11 j. 2 T. deB, oud 13 j. 3. V. H., oud 12 j., alien te Westdorpe, ter zake van gequalificeerde diefstal, veroordeeld de le en 3e tot 8 dagen cell, gevang., de 2e tot 15 dagen coll. gevang. D. V., oud 30 j., arbeider te Clinge, ter zake van hoon, veroord. tot f 8 boete of 3 dagen gevang. E. E. E. L, oud 31 j., stationchef, J. F. R., oud 36 j., wisselwachter, beiden te Sluiskil, zijn wegens bet doen ontstaan van gevaar voor een trein vrijgesproken. Z. M. do Koning heeft den heer Louis Bouw- meester begiftigd met de groote gouden medaille van verdienste. Door Jkr. J. L. de Jonge, oud— lid der Tweede Kamer, is eon flink kerkgebouw met bijbehooren en een stuk gronds aan de Christ. Ger. gemeenle te Zierikzee ten geschenke ge- ge.ven. Op den 2n Pinksterdag zal, bij genoegzame deelneming, te Kruiningen een groot festival plaats hebben. Reeds zijn van de ingezetenen voor dat docl ruime bijdragen ingekomen. Het stoomschip „P. Caland" ran de Nederl. Amerik. stooravaart- maatschappij is Zaterdag met ruim 700 passagiers naar New-York vertrokken. Te Steenwijk zou een weerbarstige os met de boot naar Blokzijl worden vervoerd. Het dier, dat door de stoomfluit schrikte, rukte zich los, sprong van de boot op den wal en wierp zich op een drom kinderen. en zal het slechts tot uitvoering kunnen komen, nadat aan de regeeringen van Fraukrijk en Euge- land, wier gevoeligheid ten zeerste moet ontzien worden, uitvoerige eu //openharlige" ophelderingen gegeven zijn. Wie nu nog in de verhouding van de drie groote mogendheden in het midden en het Oosten van ous werelddeel, oorlog ziet, behoort bepaald tot de zwartkijkers van beroep. Uit Duitschland komt het zorgvolle bericht, dat ongesteldheid den Keizer noopt zijn kamer te houden. Er werden geen persouen ten gehcore, noch op rapport ontvangen. Hoewel de Keizer na een rustige nacbt zijne gewone bezigheden weder heeft hervat, spreekt het van zelf, dat Zulk een bericht bij den hoogen leeftijd van den Keizer meer de aandacht trekt, dan anders het geval zou zijn. In Oostenrijk heeft de regeering groote plannen tegen de sochlisten. De troepen in 't gebied des opstands hebben weder een tailitaire wandeling gemaakt tot aan de grenzen van Montenegro en bier en daar gevechten gelevcrd. Een helderifeit der troepen op hun weg verdient vermelding. Toen zij den top van den berg Rogjet bijna bereikt hadden, boinerkten zij een beude oproerlingen in de vallei Farra, die op twee platboomde vaartuigen met hun have en vee en zeer zeker ook met vrou- wen en kinderen de rivier overstaken om te ont- komen. De troepen opeuden het kanonvuur op de schuiten met hun weerlocze vracht en schoten er een in den grond. Vele //opstaudelingen" ver- dronken, is 't wonderde overigen vluchtten in noordelijke richting. De troepen vonden de lijken van 39 opstaudelingen, en het aantal dat verdronk is onbekendde troepen leden geen verlies. Dit laatste is bizonder. Berichten uit slavische bron melden van eeu hevig gevecbt, waarbij de Oosten- rijkers tegen de Crivosciers zwnre verliezen leden. Deze gebeurtenissen zijn wel geschikt om hen, die meenen mochten, dat werkelijk de Dalmatische opstand reeds was geeindigd, te ontgoochelen. Twee van ben werden hoogst gevaarlijk gewond. Weldra werd het razende dier gegrepen en af- gemaakt. De korporaal Nvan het 5e reg. infanterie te 's Bosch, eenige dagen geleden gear- resteerd ala de vermoedelijke dader van den met ,rasten-avond gepleegden manslag, heeft zijn tnisdaad bekend. Zekere M. K., dienstbode te Reutum, is in hechtenis genomen wegens kindermoord; zij moet de misdaad reeds bekend hebben; liet kind hing aan een touw in den put. In bet post- kantoor te Avereest is ingebroken en uit een lade omstreeks f 77 ontvreemd. De groote ver- zendiogen van oesters uit Bergen op Zoom hebben opgehouden. Slechts weinige zijn er nog voorhanden, zoodat aan de overgroote aanvraag niet meer kan voldaan worden. Op Lantz, die zijn grijzen vader vermoord had, is te Versailles het doodvonnis vol- trokken. De veroordeelde had een wit hemd aan, was barrevoets en had een zwarten sluier over het hoofd, zooals dat het gebruik is bij de terecht- stelling van vadermoordenaars. Te Berlijn bestaat een vereeniging van kaalhoofdigen. De vergaderingen worden in een locaal aan de Schonhauser allee gebouden. Een kruitfabriek te San Francisco is door een ontploffing vernield. Er werden elf personen gedood en vier gevaarlijk gewond. Onder de eerstgenoemden waren zes Chineezen. Bij geruchte wordt vernomen, dat de bedrijvers van den diefstal, die aan de Braziliaansche Keizerin al hare juweelen kostte, te Bordeaux gevat zijn. De Keizerin had geene enkele harer kostbaarheden meer in bezit. Van 16 tot 31 Maart 1882. 11 u w elij ks-aan gif te a18 Maart. Joost Leunis, oud 27 j., jm. en Elizabeth Tollenaar, oud 17 j., jd. Marians van der Est, oud 28 j., jm. en Adriana Maria Meijer, oud 24 j., jd. 23 Maart. Frederic Rauh, cud 34 j., weduwn. en Anna Maria Marcella van IJsselsteijn, oud 31 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 30 Maart. Marinus van der Est, oud 28 j., jm. en Adriana Maria Meijer, oud 24 j., jd. Door bet gerechtshof te's Gravenhage is benoemd tot deurwaarder bij de rechtbank te MiJdelburg, ter standplaatst Oostburg, Jacobus Adriaan Weiifalt, notarisklerk alhier. Eergisteren viel, bij de Axelsche brug alhier, Job. Stombes, woonachtig te Bosclikapelle, door het op bol gaan van een paard, van zijn voertuig, ten gevolge waarvan bij eeu been brak. Door den geneesheer J. van Pieubroek behandeld, is hetzelve met goed gevolg gezet en bevindt zich de lijder tot heden naar omstandigheden zeer wel. Het ijzeren schoonerschip Carlolta, kapitein W. M.Pearmain, hetwelk verleden Zondagmiddag van hier vcrtrok, bestemd voor Louden, is iit den nacht van Zondag op Maandag, op twaslf mijlen afstands van den Westiiinder, tengevolge van het inneraeu vail ballast, gezonken. De opvarenden konden zich met moeite redden en hebben alles moeten achterlaten. Zij werden door eene visch- sloep van Calais opgenomen en aldaar aan land gebracht, van waar zij door bemiddeling van den consul van Engeland naar Londen werden overge- bracht. De geredden betaigden hun hartelijken dank voor de vriendschap, die zij van de equipage der vischsloep ondervonden hebben. De naam dier sloep bleef nog onbekend. De Carlotta was nog niet lang geleden aangekocht, te Gent in orde gebracht en zou te Londen zijne eerste lading heb ben ingenomen. De Staatscommissie ter examineering van arlseo, zitfing houdende te Leiden, heeft in de vorige week het diploma voor bet geneeskundig gedeelte uitgereikt aan den heer Jac. van Pien- broek, geboren te Zaamslag. De dezer dagen staande de terechtzitting der arrondissements-rechtb '.nk te Middelburg op requi- sitoir van het Openbaar Ministerie in hechtenis Qeboorten. 17 Maart. Edemondus Eduardus, z» van Leonardos de Witte en van Maria Louise Freijne. 18 Maart. Pieternella, d. van Johanna de Doelder. Maria Jacoba, d. van Pieter de Kraker en van Maatje Catharina Hamelink. 19 Maart. Maria Jaiineke, d. van Cornelis Eekhout en van Anna Maria Broek- hoven. Jozias Cornelis, z. van NicolaaB Scheele en van Janna de Zeeuw. 20 Maart. Jacoba Elisabeth, d. van Jan Pieter Meijer en van Francina Maria Meeusen. 23 Maart. Johan Karel, z. van Pieter van Liere en van Cornelia Susanna de Bruijn. 24 Maart. Laurence Maria Elisabeth, d. van Pieter Jacob van de Sande en van Mergaretha Cornelia Pothoven. 25 Maart. Abraham, z. van Hendrik George Brugge- man en van Catharina Smit. Lijdia, d. van Cornelis Jacobus Berwald en van Jacoba de Jonge. £7 Maart. Jacomiua Catharina, d. van Jan Jacobus Michielsen en van Sara Maria Yel. Koraelia Johanna Helena, d. van Martinus Eijke en van Leaa van der Swan. 28 Maart. Catharina Cathalijntje, d. van Maarten van Kerkvoort en van Cathalijntje le Mahieu. Overlijden. 18 Maart. Franciscus Johannes Hamer- linck, oud 5 m., z. van Aloisius en van Angelina Heijens. 20 Maart. Jacobus Joris Kolijn, oud 15 m, z. van Francois en van N'eeltje Elisabeth Balnikker. 24 Maart. Christina Pieternella van Sprang, oud 41 j., d. van Pieter Marinus en van Johanna Kos. 25 Maart. Jan Baptiste Dooms, oud 6 m., z. van Jan Baptiste en van Jacoba Dieleman. 31 Maart. Maria Louisa de Rijcke, oud 1 m., d. van Augustinus Franciscus en van Pieternella Jacobs. Geboorten. 22 Maart. Frantjois Pieter, z. van Pieter George Schutz en van Cornelia Jacoba Sly pen. 24 Maart. Johannes Franciscus, z. van Cornelius Verlinden en van Hendrika Mel. 26 Maart. Josephina Maria, d. van Leopoldus Gysel en van Rosalia Ver- meersen. 29 Maart. Joseph, z. van Jan Francies van den Broek en van Maria Isabella Blommaert. Overlijden. 27 Maart. Petrus Ludovicus de Brnyn, oud 8 m., z. van Johannes Bernardus cn van wijlen Isabella de Vogelaar. Huwelijks-voltrekkingen. 25 Maart. Johannes Her man, oud 60 j., weduwn. van Maria Mark, en Anna Catharina van der Walle, oud 57 j., wed. van Petrus Groothaert. Geboorten. 23 Maart. Veneranda, d. van Pieter Lambert en van Monica RoctuG. 29 Maart. Jacobus* J 37- oJ - sedert de invoering met 1 April 1881 ruim 1,163,800. Door den gemeenteraad van Zierikzee is aan den heer W. van den Berge, oesterhandelaar te Bruinisse, vergunning verleend om, tot het nemen van proeven met oesterteelt door middel van uannen, te rnogeu gebruiken de buitengronden en slikken langs de zeedijken, van den Val af tot aan Flauwers, zijnde een uitgestrektheid van ca. 1£ uur gaan9, en zulks voor vijf j lar k f 35 's jaars. Uit Amsterdam meldt men aan het Utr. Dbl. De directie der Stoomvaartmaatschappij Nederland schijnt, helaas, de hoop van nog wel iets van de drie vermiste sloepen van de ,*Koning der Neder- landen" te zullen vernemen, op te geven. Dezer dagen zijn ten minste aan de familie der vermiste passagiers do gelds— of papierwaarden, die zij den kommandant gedurende de reis ter bewaring hadden gegeven en die bij de schipbreuk alle gered zijn, aangeziou ze in een cassette waren gesloten ter hand gesteld en zijn aan de achtergebleven betrekkingen der equipage de hun toekomende gelden veistrekt. Landbouvvberichten. Gedurende de verledene week was de middenprijs van het vette vee op de voornaamste markten van Belgie als volgt Osseu 75 eentimen tot fr. 1,03, stieren, koeien en vaarzen 65 tot 85 eentimen, kalveren 90 een timen tot fr. 1,45. Yette varkens fr. 1,06 tot fr. 1,12alles berekend per kilo levend gewicht. De markten waren flauw bezct. Voor vlas werd per 3 kilo bestead te Waregem fr. 3,45 tot fr. 5,10, Aalst fr. 3,20 tot fr. 4,60, Mecbelen fr. 4,83 tot fr. 5,04, Thielt fr. 5,00, Deinse fr. 3,00 tot fr. 4,00, St, Nicolaas fr. 3,81 en te Brugge fr. 4,35.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1882 | | pagina 5