BU1TENLAND. op de bekende wijze pakjes per post verzonden kun- nen worden, zijn Belgie, Frankrijk en kolonien, Duitschland, Noorwegen, Oostenrijk en Zwitserland; voorts naar Bulgarije, Denemar en, Egypte, Italie, Luxemburg, Montenegro, Rumenie, Servie, Turkije en Zweden voor zuovcr de postkantoren er voor den dienst zijn opengesteld, waaromtrent men inlich- tiiigen aan de postkantoren kan bekomen. Het porto voor pakjes naar Belgie bedraagt f 0,50, naar Frankrijk voor't vasteland 0,75, voor de eilanden en de kolonien is het porto verschillend, en naar Duitschland f 0,50. Omtrent bet te Parijs geteekende nieuwe handelstractaat meldt men, dat de Fransche regee- ring bij het voeren der onderhandelingen de meest mogelijke vrijgevigheid heeft betoond en is tegemoet gekomen aan al de bezwaren, welke onze Tweede Kamer geleid hebben tot afstemming van het vorige tractaat. Alleen de rechten op de invoering in Frankrijk van aardappelenmeel maken daarop een nitzondering. Voor deze is bet niet mogelijk ge- weest minder dan 4 pCt. te bedingen. Kantongerecht te Ter Neuzen. Zitting van 31 Maart. VeroordeeldJ. Ph., voerman te Clinge, ter zake van bet rijden met aangespannen honden niet voorzien van beboorlijke muilkorven, in eene boete van f 2, subs. 1 dag gevang. J. v. H., koopman te Selzaete, ter zake als voren, in eene boete van 1, subs. 1 dag gevang. J. D., landbouwer te Hoek, ter zake van het niet met kruislijnen besturen van twee naast elkander aangespannen paarden, in eene boete van f 1, subs. 1 dag gevang. D. H., landbouwer te Hoek, ter zake als voren, in eene boete van f 1, subs. 1 dag gevang. J. v. A., landbouwersknecbt te Hoek, ter zake als voren, in eene boete van f 1, subs. 1 dag gevang. E. de G., arbeider te Westdorpe, ter zake als voren, in eene boete van f 2, subs. 1 dag gevang. P. P., visscher te Philippine, M. v. P., M. M. en L. S., arbeidsters te Bouckaute en N. v. W., zonder beroep te Bouchaute, ter zake van het visschen in een Zeeuwschen stroom, zonder het benoodigd concent, ieder in eene boete van f 10, subs. 1 dag gevang. J. de L., herbergier te Sas van Gent, ter zake van het zetten van eene houtmijt binnen een afstand van 3 meter van een weg in Zeeland, in eene boete van f 1, subs. 1 dag gevang. A. de H., L. V. en A. B., arbeiders te Wachte- beke, ter zake van het maken van nachtelijke burengeruchten, ieder in eene boete van f 5,50, subs. 2 dagen gevang. E. II., arbeider te Westdorpe, H. A., kleermaker te Ter Neuzen, P. J. v. d. V., horlogemaker te Axel en A. R,, smidsknecht te Axel, ter zake van het zich bevinden in kennelijken staat van dron- kenschap op den openbaren weg, ieder in eene boete van f 5, subs. 1 dag gevang. J. de M., schippersknecht, A. de V., werkman, en M. R., schippersknecht, alien te Ter Neuzen, ter zake als voren, ieder in eene boete van f 3, subs. 1 dag gevang. A. v. W., metselaar to Axel, ter zake als voren, in eene boete van f 7,50, subs. 2 dagen gevang. J. D., metselaar te Ter Neuzen, ter zake als voren, in eene boete van f 2, subs. 1 dag gevang. «f. V., werkman te Ter Neuzen, ter zake als voren, in 3 boeten elk van f 15, subs, voor iedere boete 4 dagen gevang. J. H. en J. H., beiden zonder beroep te Ter Neuzen, ter zake als voren, ieder in eene boete van f 1,50, subs. 1 dag gevang. Allen in de kosten der procedure. Kantongerecht te Hulst. Zitting van 30 Maart. 1. J. J. G., te Cauter, beklaagd vanhetjagen zonder acte; vrijgesproken. 2. R. d. G., huisvrouw van C. L. C., te Zuid- dorpe, ter zake van het uiten van scheldwoorden veroordeeld tot eene geldb. van f 1, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 3. D. T., huisvrouw J. v. d. B., te Lamswaarde, ter zake als voren; veroord. tot eene geldb. van f 1, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 4. J. B., te Clinge, ter zake van overtreding van het reglement op de wegen en voetpaden in Zeeland; veroord. tot eene geldb. van f 1, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 5. P. E. J., te St. Jansteen, ter zake als voren; bij verstek veroord. tot eene geldb. van f 1, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 6. A. K., te Stoppeldijk, ter zake als voren; veroord. tot eene gtldb. van f 1, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 7. P. F. v. C., te Hulst, ter zake van enkele diefstal van bout; veroord. tot een geldb. van f 0,50 subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 8. F. Z., te Clinge, ter zake als voren; veroord. tot eene geldb. van f 1, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 9. J. S., te Beveren, ter zake van twee over- tredingen van het reglement op de wegen en voetpaden in Zeeland; veroord. tot eene geldb. van 1 en eene van f 3, subs, gevang. van 1 dag voor iedere boete en in de kosten. 10. A. V., te Clinge, ter zake van het niet behoorlijk muiibanden van twee aangespannen hon den; veroord. tot eene geldb. van f 3, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 11. D. d. W., te Hulst, ter zake als voren; bij verstek veroord. in eene geldb. van f 3, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 12. H. J. E., te Hulst, ter zake van het ver- wekken van naehtelijk burengerucht; bij verstek veroord. tot eene geldb. van f 7,50, subs, gevang. van 3 dagen en in de kosten. 13. V. B., te Stoppeldijk, ter zake van over treding van het reglement op destraatpolitie te Hulst; veroord. tot eene geldb. van f 3, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 14. P. A. H., te Hulst, ter zake van het zich in kennelijken staat van dronkenschap bevinden op den openbaren weg; bij verstek veroord. tot eene geldb. van f 5, subs, gevang. van 2 dagen en in de kosten. 15. J. G., te St. Jansteen, ter zake als voren bij verstek veroord. tot eene geldb. van f 3, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 16. J. v. d. L, te St. Jansteen. 17. J. C. d. W., te Kouter CClinge). 18. J. C. d. R., te Kouter (Clinge). Van no. 16 tot en met 18 alien ter zake als voren; veroord. ieder tot eene geldb. van f 3, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. (No. 16 en 17 bij verstek veroordeeld.) 19. J. K. Az-, te Graauw. 20. A. K. Az., te Graauw. 21. F. K. Mz., te Ossenisse. Van no. 19 tot en met 21 alien ter zake van overtreding van het reglement op de visscherijen op de Schelde en Zeeuwsche stroomen; bij verstek veroord. ieder tot eene geldb. van f 10, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. De kanunnik Bernard die zich met een paar millioen uit de bisschoppelijke kas te Doornik uit de voeten maaktc, is in Engelaud gearresteerd. Te Chatelineau is zijn broeder, onderchef van het station, aangehoudenook deze is betrokken in het schandaal van Doornik. De kanunnik had een deel van de waarden uit de bisschoppelijke schatkist in Amerikaansche papieren omgezet. Het gerucht loopt, zegt de Prdcurseur, dat de bisschop van Doornik, Du Rousseaux, van plan is, zijn ontslag te nemen. Te Parijs had Bernard 200,000 frs. gedeponeerd bij het credit Lyounais; te Louden had hij een aanzienlijk deel van het gestolene geplaatst, ook dat is in belag genomen; de rest is in Canada in veiligheid gebracht. Statistische opgaven, die uit het geding tegen den giftmenger Lamson te Engeland, zijn voort- gevloeid, hebben opnieuw aan het licht gebracht, dat het misbruik van morphine, hetzij als uitwendig middel ovu slaap of aangename droomen te brengen, hetzij in den vorm van onderhuidsche inspuitingen tot het stillen van pijn of het kalmeeren van een geschokt zenuwleven, in Engeland op zorgbarende wijze toeneemt. Blijkens de uitgebrachte verslagen kost deze morphinomanie jaarlijks aan tal van personen het leven. Met het oog op de te Essen hetrscbende pokken-epidemie heeft de heer Krupp besloten, dat al zijne werklieden zich aan eene inenting of herinenting rnoeten onderwerpen of anders ontslagen worden. Om tegemoet te komen aan het bezwaar van hen, die voor het overbrengen van besmette- lijke stoffen bevreesd zijn, zal de stof vsn het kalf genomen worden. Eerst had de heer Krupp alleen bekend gemaakt, dat hij de in-of herenting zijn er werklieden aanbeyal, maar dat had weinig of geen gevolg gehad. Evenals in Duitschland, is ook in Zwitserland het aantal landverhuizers grooter dan onit te voren. In het vorige jaar vertrokken uit het Berner Oberland 1000 Soeren naar Amerika en men dacht toen dat dit veel was. Maar de vorige week ver trokken 450 boeren van dezelfde streek uit Thuu naar de Vereenigde Staten. De emigranten raoeten tot de beste inwoners behooren en voor het meerendeel niet onbemiddeld zijn; maar zij trekken naar de nieuwe wereld wegens de bezwaren, waarmede zij in hun land bij den landbouw te worstelen hebben. Gemengde Berichten. Een koopman in oude boeken te Leeuwardem die voorgaf naar Amsterdam te vertrekken teneinde aldaar bij eeneauctie tegenwoordig te zijn, is volgens geloofwaardig gerucht stilletjes doorgereisd naar Amerika, zijne vrouw en 4 kinderen in hulpbehoe- venden toestand achterlatende. Een ar.der huisvader aldaar die nan zijn plan om naar Amerika te vertrekken de noodige publiciteit gaf, teneinde reisgeld te erlan gen, heeft, toen hij dat had bekomen, stilletjes van zijn land- verhuiziugsplan afgezien en zich slechts bepaald tot eene verhuizing naar Bergum. Oulangs zijn twee Antwerpsche commissarissen van politie gevlucht, elk in gezelschap van een getrouwde vrouw. Een hunner, de commissaris De B. van de 8e wijk, had daarenboven een som medegenomen van 1600 fr., opbrengst van een liefdadigheidsfeest, gegeven ten voordeele van eene weduwe en hare kinderen. De B. is thans te Dover gearresteerd en het gouvernement heeft zijn uitlevering gevraagd. De andere commissaris is nog niet teruggevonden, doch zijn reisgenoote, wier man onlangs in 5t gasthuis overleden is, heeft hem te Londen verlaten en is thans weder te Antwerpen. Zekere Mathilde L., te Parijs als kamermeisje in dienst, was opgevoed in het vondelingshuis en had nooit iets van hare ouders gehoord, tot zij dezer dagen een brief kreeg van een notaris in den omtrek, haar kennis gevende, dat haar vader, de heer V., gestorven was en haar een vermogen had nage- laten van 600,000 francs. Intusschen eischt het vondelingshuis de helft, ter vergoeding van de aan hare opvoeding ten koste gelegde sommen. Een Duitsch lnchtreiziger, Opitz genaamd, steeg dezer dagen te Dantzig in een ballon op, met het doel om, geholpen door een westenwind, naar Koningsbergen te gaan. Toen hij echter halfweg over de golf van Dantzig gekomen was, kwam de ballon in een zuidwesteuwind en werd naar zee gedreven. Om nu te trachten weer in zijn koers te komen wierp Opitz al den ballast, dien hij bij zich had benevens zijn instrumenten, mondbehoeften en kleederen uit zijn schuitje, en gelukte het hem eindelijk in een oostenlijken luchtstroom te komen die hem, na eene angstige omzwerving van 12 uren, tegen lien uren in den avond bij den vuur- toren van Pillau bracht, waar hij den vasten grond weer bereikte. De troep van het theatre te Namen, die gedurende de wintermaanden te Maastricht voor- stellingen gaf, vertrok per spoor naar Luik, maar werd te Vise aan het Belgische grensbureau uitge- noodigd uit te stappen, teneinde de visitatie te ondergaan. Bij hun vertrek van Maastricht zagen verscheidenen hunner, zoowel heersn als dames, er welgedaan en mollig uit, maar toen de Belgische arabtenaren hen van de koffie en sigaren haddeu ontdaan, die zij verborgeu hadden, waren zij veel slanker geworden. De mislukte smokkelarij komt hun op een schade van 100 franken te staan.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1882 | | pagina 2