BU1TENLAND. ADVERTENT! EN. zers, GEMENGDE BERICHTEN. INGEZONDEN STUKKEN, HANDELSBER1CHTEN. 24 Maart. 17 Maart. De onderzoeksrechter Mr. Ketels, heeft Mevr. Bernays andermaal in verhoor genomen. De weduwe is lijdend en zeer vermagerd; zij eet weinig en gaat niet meer uit. Behalve den advocaat Delvaux en haar familie onlvangt ze niemand. De ffEscaut" schrijft, dat Bernaj's most zijnge- dood door een zoogenaatnden ,/Coup du taureau" aan alle bewoners van La Plata bekend. Iedereen daar weet de plek in den rug, die moet worden geraakt, om dadelijk den dood tengevolge te hebben. Leon Peltzer woonde, zooals men weet, in La Plata. Het parket van Brussel heeft de koffers ont- vangen die de bagagc van L6on en Armand Peltzer samenstelden; ze zijn ten getale van 10. De meubels in het huis van de rue de la Lei zijn alien weer op hun plaats gebracht en de justilie zal nu eerst- daags met Leon Peltzer het huis bezoeken. Te Autwerpen was men sedert eenigen tijd werkzaam aan de Tavenierskaai. Vrijdaguacht om- trent een uur, is de kaai, te beginnen van het hoofd vau het oude dok, op eene lengte van 30 a 40 meters en op eene breedte van 5 A 6 meters, van den oever losgeraakt en in de Schelde gestort. Gelukkig dat dit ongeval niet gedurende den dag doel is zeker prijzenswaardig. 't Is te hopen, dat het bereikt zal worden. Daartoe is noodig ver- vulling zijner belofte door den fabrikant en niet minder krachtige steun van de zijde der ingezetenen. De bakkers zijn natuurlijk met deze nieuwig- heid niet ingenomen. Zij hebben de hoofden bij elkander gestoken en den prijs van hun brood met 2 cent per kilogr. verminderd, met het voornemen om, als de prijzeu der tabriek dalen, evenzeer af te slaan. Die konkurrentie komt aan- vankelijk ten bate der konsumenten. H. M. de Koningin van Zweden, welke weder eenigen tijd te Amsterdam vertoefthandhaaft wederom zoo strikt mogelijk haar incognito. Zij leeft zeer eenvoudig, schept bizonder behagen in een rit per tram, wandelt langs 's Heeren straten in de meest eenvoudige kleeding, bezoekt dikwijls Artis en het Vondelspark, mag gaarne in de Kalver- straat rondkijken en doet daar dikwijls kleine in- koopen. Van het rijtuig, dat de heer Egidius tot hare beschikking heeft gesteld, maakt zij weinig gebruik, uit vrees daardoor haar incognito in gevaar te brengen. In list hotel is zij de meeste be- minnelijke gast, altijd even welwillend tegenover een ieder, tot den minsten bediende. Naar men verneemt, is Kerdijk, 'de vroegere Ueluklng dat uit. ongevai mei geuuieuuc umuag - heeft plaats geliad, anders had men ongetwijfeld compagnon van P coffs ofa den dood van een vijftigtal werklieden en nieuws- Ja"g« gevangemsstraf, te Utrecht uit de cellulaire aen uoou van een ijiu0i<» gevangenis ontslagen, waarna hij met zijn vrouw naar Mechelen, in Belgie, is vertrokken. aezer aagen verscume.iue Mejuffrouw Maria Christina de Leeuw onze uit den voortijd van Metz, onder welke een kleiu bekende Haagsche hondenscheerster, is veroordeeld heidensch altaar uit den tijd der Romeinen van wegens openbare dronkenschap tot 6 dagen gevan- bizonder belang is. Ongeveer 300 Romeinschc genisstraf. Nog den zulk een wetsovertreding en munten met de beeldenaren van verschillende Kei- zij kan haar honderdste vonnis hooren vellen. Zij 1 /"N 1. 1.i. ..Ui lnnl nnn /Id ofunf 4o rrflirnp gierigen te betreuren gehad In de voorstal Sablon, nabij Metz, werden dezer dagen verschillende antiquiteiten gevonden illy 1UCI UC ucciunutucil i vituuu.vu-vJ 1 c zers vau Julius Caesar tot Constantijn den Groote, schijnt niet veel last van de straf te gevoelen. twee paar gebronsde en vergulde vazen met trech- Telkens, wanneer zij wordt geverbaliseerd, ontvloeien tervormige openingen, een vaas van brons, drie hare rozenlippen een stroom van woorden, die noch kleine ijzeren messen, een menigte schalen, kruiken in ons Nederlandsch woordenboek, noch in Kramer 8 en vateu van verschillende afmetingen vormen het woordentclk te vinden zijn. Toch heeft ieder overige gedeelte van de vondst. Het vaatwerk van gebakkeii klei is volkomen goed geconserveerd en is deels rood, deels zwart gekleurd. Sommige zijn geemailleerd, andere gUd gebakken. Een grootere vondst werd Dinsdag gedaan, doordieu de fondamenten van een toren van zes meter in door- snede werden blootgelegd, waarvan het muurwerk zeer goed geconserveerd is. De gemeenteraad van Vlissingen heeft B. en W. gemachtigd met de regecring eene overeenkomst te sluiten tot overneming der vestinggrondenaldaar. Mejuffrouw P. J. Ketting, klerk 2e klassa bij de rijksttlegraaf te Amsterdam, wordt met 1 Mei liaar Vlissingen verplaatst. Dit is de eerste vrouwe- lijk ambtenaar bij de rijkstelegraaf in Zeeland. zwaar woord zijn beteekenis. Mijnhecr de Redacleur I Mag ik voor onderstaande een plaatsje verzoeken no. van Woensdag a. s. als autwoord op het 1. i. If ..1 .1 d Hnn 1 Q \f (iimt l 1 in uw lcdig. Eng. stoomb. Rosa, kap. Dumberley, naar Goole met stukg. 27 Maart. Eng. stoomb. John Bladworth, kap. Ritfort, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Resolute, kap. Holliday, naar Londen met stukg. In deze haven zijn binnengekomen om aan den spoorweg alhicr te lossen en te laden: 24 Maart. Eng. stoomb. Laura, kap. Brown, van Bilbao met menerie. 25 Maart. Eng. stoomb. Flo rence Niehtingale, kap. Forsyth, van Bilbao met menerie. 26 Maart. Eng. stoomb. City of Hamburg, kap. Lamont, van Marryport met ruw ijzer. Eng. stoomb. Woodstock, kap. Fulton, van Middlesbro met ruw ijzer. 27 Maart. Eng. stoomb. Jutland, kap. Fisk, van Londen met stukg. Uit deze haven zijn vertrokken na aan den spoor weg te hebben gelost en geladen 25 Maart. Eng. stoomb. Saga, kap. Warder, naar Middlesbro ledig. Eng. stoomb. Mona, kap. Grand, naar Londen met stukg. Van 24 tot en met 27 Maart werden langs de Oosl- slaizen alhier 20 binnenvaartuigen op- en 20 afgesehut. iu u II "Vi p - ---- j geschrevene in het Hulsterbl&d van 18 Maart jl. „,3uia.u. Men lecst daar: Z. M. heeft bij besluit van 16 j Kempzaad dezer B«nn«md- tot hursremeester van Stotmeldiik en Lijnkeekei Rotterdam, 27 Maart. De aanvoer van Tarwe was niet groot zoodat Tarwe zonder schot tot goed vorige prijzen opruimdemindere soorten werdon lsngzaam tot vorige prijzen verkocht. Witteboonen 50 cent lager. Puike Zeeuwsche en Vtaamsche Tarwe f 11,25 a 12,50 beste 9,50 a f 10.50, mindere 8,00 a f 9,25. Rogge 7,50 a 8,00, mindere 6,00 a 7,40. Gerst, winter 7,00 a 7,50, mindere 5,25 a f 6,90 zomcr aito 6,00 a/ 6,50 mindere 5,00 a J 5,90. Haver korte J 3,40 a/ 5,50, lange 2 80 a 4,80. Paardenboor.en 7,00 a f 7,50 mindere 5,50 a f 6,80. Daivenboonen 8,00 a f 8,50 mindere f 7,25 a f 7,75. Bruiueboonen f 10,60 a f 10,50 mindere f 8,25 a f 9,25. Witteboonen Walchcrsche 11,75 a 18,00. Zeeuwsche 10,00 a f 11,50 mindere 5,50 a 9,75. Erwten 9,25 a 10,00. Zeeuw sche 8,50 a 9,00. Kanariezaad teste J 9,75 a f 10,50, mindere f 8,50 a f 9,50. Koolzaad a Lijnzaad f 10,00 a f 12,50. Eieren J 3,20 a f 3,30 per 100 stake. Aardappelen Zeeuwsche 2,10 a f 2,40. Vlas. Gedurende de afgeloopen week was bet veel stiller in het artikel. Aangevoerd werden heden ca. 39000 steen, die toi ieta lsgere prijzen grootendecls verkocht werden. De kwaliteit was over bet algemeen beter. Gent. Tarwe, witte, 100 k., id. Roode Rogge Gerst, Haver, Boekweit, p. hect. Duivenboonen, Paardenboonen, Koolzaad, 100 k. Lijnzaad, Te Hoedekenskerke is een 3jarig rneisje, dat door -- rr o - hare grootmoeder in huis was gelaten, door het benoeming daar bij de bespreking van een te stelleu nare grooiuio 5 candidaat uit StODDeldnk, voor beide gemeenten: zich benoemd, tot burgemeester van Stoppeldijk en Boschkapelle, de heer J. Vereecken. Voorzeker zal deze benoeming den inwoners dier gemeenten uiterst aangenaam zijn, daar de keuze van den Vorst, ook de keuze is der gemeentenaren, die reeds bij het afsterven vau hunnen algemeen geachten burgervader, deszelfs zoon, den benoemde, als den waardigen opvolger aanwezen. Dit nu, i3 voor wat de gemeeute Stoppeldijk betreft, eene bepaalde waarheid, doch wat aangaat de gemeente Boschkapelle, een grove leugen, dat ook weet of liever wist men te Stoppeldijk reeds lang voor de 1 .1M l.I Ln«, /\va1/i n rv iron nan 4 .o atallan spelen met lucifers in brand geraakt; zij heeft zulke verschrikkelijke brandwonden bekomen, dat het kind twee dagen na het ongeval bezweken is. De dag voor het negende Zuider-Zendingsfeest is voorloopig bepaald op 19 Juli. In de gemeente Hillegom, op Rusthof, staat een hyacinth met 10 bloemstengels in vollen bloei, op dezelfde plaats waar zij vdor 9 jaren is gezetzij is nooit ver- plant. Tot de bemanning van de Willem Barents zal ook behooren J. ten Hoepen, sioeproeier bij het Nederlandsche loodswezen te \lissingen. Tegen een Amsterdamsch politie-agent, die op eigen gezag een man in arrest heeft gehouden, wordt als straf 1 jaar eenzame opsluiting geeischt. De heer Martin, de vermaarde diereutemmer, oud- directeur van den dierentuin te Rotterdam, ligt te Overschie zeer gevaarlijk ziek. Te Amsterdam zal eene passage gebouwd worden van de Prins Hendrikkade naar den Nieuwendijk, waartoe het Hotel-Lieth en acht andere perceelen afgebroken zullen worden. Ilet Nederl. schip Hollander, kapt. Van Beest, van Probolingo naar Sidney, is op zee afgebrand. De vrouw te Dordrecht, die onlangs door haren man met een scheermes in dan hals verwond werd is hersteld. Uit Middelburg schrijft menDonderdag is alhier tene broodfabriek geopend. De ondernemer is de heer Albert Jeronimus, die zich ten doel stelt goed en goedkoop brood te leveren. Dit Lijnkeeken, Koolzaadkoeken Kempzaadkoeken, Eieren per 26, fr. 28,00 a 29,00 tr, 27,00 a 28,00 20,50 2o!50 21,00 24,00 24,00 24,50 22,00 20,00 21,00 17,00 17,00 19,50 19,75 16,75 17,00 31,00 81,00 80,00 32,00 30,00 31,00 23,00 24,00 2-6,00 27,00 26,00 27,00 20,00 20,00 16,00 16,00 o f-H o c- r-H 1,70 1,80 Tarwe fsrm. Londen, 27 Maart. Haver 3 st. hooger. Gerst 3 st. hooger. candidaat uit Stoppeldijk, voor beide gemeenten; zich drie der zes aanwezige leden van Boschkapelle's bestuur tegen het voorstel van H. de Moor hebben verklaart. Getuigen daarvaa al de bij die gelegenheid aanwezig geweest zijnde leden van het bestuur van Stoppeldijk. En blijkt niet duidelijk uit het aan Z. M. gericht verzoek om een Burgemeester uit de ingezetenen, dat ook het lid, die door ongesteldheid afwezig was zich tegen dat voorstel zou hebben verklaart. Het betaamt mijn3 dunkens niet dergelijke onwaar- heden aan het lezend publiek mede te deelen. Boschkapelle, 27 Maart 1882. Zeetijdint>en. Van 24 tot en met 27 Maart zijn in deze haven bin nengekomen, bestemd voor Gent: 24 Maart. Eng. stoomb. Rosa, kap. Dumberley, van Goole met stukg. Eng. stoomb John Bladworth, kap. Ritfort, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Resolute, kap. Holliday, van Londen met stukg. 26 Maart. Eng. driem. Bcho'oner Tar, kap. Strangen, van Londen met creosoot. 27 Maart. Eng. stoomb. Bittern, kap. Cotter, van Liverpool met stukg. Eng. stoomb. Norma, kap. Atkington, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Romeo, kap. Drurey, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Victory, kap. Lumley, van Londen met stukg. Van 24 tot en met 27 Maart zijn uit deze haven ver trokken komende van Gent: 24 Maart. Eng. stoomb. Vigilant, kap. Smith, naar Londen met stukg. Duitsche brik Johann Friedrich, kap. Kell, naar New-Castle met ballast. 25 Maart. Eng. stoomb. Bon Accord, kap. Smith, naar New-Castle Bevallen van een meisje L. A. EIJKE—v. d. Swan. Ter Neuzen, 27 Maart 1882. Menigeeu zal reeds bekend zijn met het ongeval op Vrijdag, 24 Maart jl. Pieter van Vijven, een zeer oppassend varensgezel, verloor dieu dag op reis naar Dordrecht op eene noodlottige wijze het leven. Hij laat eene Wednwe met zes kin- deren achter, die, willen zij niet van gebrek om- komen, krachtige hulp belioeven. Komaan, laten we de handen ineenslaan, en der arme Weduwe, die nog nooit voor 't onderhoud van haar vrij talrijk gezin om hulp kwam vragen, en immer heeft getoond eene eerlijke huismoeder te zijn, geen tijd gunnen een aalmoes te komen bedclcn, maar zonder uitstel vrijvvillig bijstand verleenen Lijsten zullen langs de woningen circuleerer. en op verschillende plaatsen ter invulling gedeponeerd worden. Alle bijdragen, ook van buiten deze gemeente zullen volgaarne in ontvangst genomen worden door onderstaanden. Wij hopen op medewerking van alle kanten. Moge ze niet te vergeefs gevraagd zijn C. VAN UIJK. P. J. VAN DE SANDE. J. G. HARTE. A. BOLIER. A. C. N. GRENU. P. A. van de VELDE. A. II. DONZE. Ter Neuzen, den 28 Maart 1882.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1882 | | pagina 2