BUlTENTiAND. Telegraphische berichten. invoer van meer kevers niet onmogelijk is, zoo worden da landbouwers dus ernstig vermaand, bij het aanstaande pooten van aardappelen goed toe te zien, en wel le letten op de vroeger (in 1878) te dien aanzien verordende maatregelen. Aan de Belgische bladen ontleenen wij nog bet volgende ointrent den moord in de rue de la Loi te Brussel. Leon Peltzer werd niet, zooals vroeger Armand, in een rijtuig, maar in een gevangenwagen van de Petits-Carmes naar het Paleis van Justitie gebracht om daar het bevel tot zijn inhechtenisneming te hooren bevestigen. Zijn handen waren geboeid. Hij zag er slecht uit en was pover gekleed. De nieuwsgierigheid van het volk scheen hem zeer te hinderen. De //Etoile" zegt, dat. hij er opge- wekt' uitzag en vlug uit den wagen stapte, maar dat hij op straat zekeren D. M. zag, die hem te Buenos- Ayres had gekend, en toen zeer geagiteerd werd. De rechter van instructie heeft zich jl. Zondag aangemeld ten huize van den heer James Peltzer en hem na een nader verhoor medegedeeld, dat alle maatregelen van surveillance tegen hem waren opgeheven. De heer James Peltzer had gedurende acht dageu zijn huis niet mogen verlaten. Ook over mevr. Bernays is het toezicht opge heven; zij kan thans uitgaan zonder door agenten te worden gevolgd, maar haar huis wordt nog steeds bewaakt. Haar zoontje is bij zijn tante mevr. Emile Pecher. Mevr. Bernays werd zelfs's nachts in haar kamers door de politie bewaaktde Procureur des Konings heeft ook hieraan een einde gemaakt. De #Escaut" zegt, dat Henry Vaughan zeker wel 20,000 frs. uitgegeven heeft. Eenige maanden ge- leden had Armand Peltzer te Antwerpen een wis- sel van 6300 Mark doen verkoopen. De //National" mcent, dat mevr. Bernays reeds 3 jaar geleden haar juweelen bad verkocht en dat Bernays dat eerst 6 maanden geleden had bemerkt. Armand heeft verzocht voorloopig op vrije voeten te worden gesteld. Zijn advocaat Yau Calster is van plan zich, ondanks zijn wensch, een advocaat van de Brusselsche balie toe te voegen. De ^Etoile" houdt vol, dat de beide broeders elkaar nog niet gezien hebben, sedert zij in de gevangenis waren, en dat de pistolen, in het huis van de rue de la Loi gevonden, niet van Armand waren. Leon had die kort vdor de misdaad gekocht. De onderstel- ling van een derden medeplichtige vindt thans gee» geloof meer. Volgens de ^Opinion" verhaalde Armand, dat Leon hem een langen brief had geschreven, waarin hij den moord beschreef. Wat kon hij doen? Zijn broeder aanklagen Armand vernietigde den brief. In den nacht van Zaterdag op Zondag zag hij L6on aan het station du Nord en gaf hem 100 frs., zeggende, dat hij niet beter kon doen dan zich dood te schieten. De //Opinion" zegt nog, dat Armand den nacht van 7 Jan. wel in zijn woning doorbracht. Dat er in de kas van Bernays 109,000, (anderen zeggen 135,000 frs.) te weinig is gevonden, wordt door de //Escaut" aldus verklaard. De moordenaar zou na den moord de sleulels van Bernays hebben meegenomen, zijn geld hebben gestolen en later de sleutels weer in de zakken van het lijk hebben gestoken. De bediende van Armand Peltzer is niet gear- resteerd, maar alleen in verhoor genomen. De kleine Marietta Peltzer is naar haar grootvader te Neuenkirchen gezonden. Ed. Pecher heeft den vice-president van de //Federation liberale" te Antwerpen verzocht, van hem het voorzitterschap over te nemen; zijn dochter mevr. Anspach is nog zeer ziek en hij blijft dus te Mentone. - Er wordt zeer geklaagd over de toenemende weelde onder de officieren van het Duitsche leger. Aan den Duitschen Kroonprins werd onlangs door de officieren te Breslau een collation aangeboden. Toen de Prins de zaal binnentrad, stond hij verbaasd van de pracht van den disch en den rijkdom van het menu. Men verzocht hem plaats te nemen, maar hij weigerde. vNeen,. mijne heeren, ik ben niet gewoon zoo lekker te dejeuneeren," zeide hij en yerliet het lokaal weder. Uit Amerika wordt bericht, dat in 't Missi- sippidal de overstroomingen steeds erger worden. Het water bedekt dertig landschappen (counties) en de beste katoenlanden; 60000 menschen zijn zonder dak en brood. Duizenden arbeiden onver- poosd ter bevestiging der dijken. De regeering verleende onderstand. GEMENGDE BERICHTEN. De gemeenteraad van Vlissingen heeft het kohier van den hoofdelijken omslag voor 1882 vastgesteld op f 20919,72. Te Veere zal een rijks-telefoon- kantoor worden opgericht, in verbinding met het telefoonkantoor te Middelburg. De Dood is officieel uitgenoouigd om zich te melden tenstadhuize te Amsterdam, afdeeling militie en schutterij. De heer Vos en zijne echtgenoote vierden dezer dagen te Den Bosch, hun 25jarig huwelijks-feest met hun zeventien kinderen. Een waardig jenever- collega vindt mejuffrouw de hondenscheerster in den heer Theodorus Schiffel te's Hage, die voor de 84ste maal veroordeeld is wegens drankmisbruik. Men verneemt, dat de millioenenjuffrouw Jaantje Struik haar woonplaats van Amsterdam naar Rotterdam zal overbrengen. Een beschonken Maandag- houder werd te 's Hage, door een agent van politie uitgenoodigd hem naar het politie-bureel te volgen. ,/Maar ik zweer je bij de nieuwe drankwet, dat ik nuchteren ben 1" riep de man. Te Andijk heeft, naar men verhaalt, een ongetrouwde vrouw hare moeder, die haar onderhield over haar zwangerschap, in hare drift willen verworgen, maar zij werd daarin door een buurman verhiuderd. Een poosje later gaf de dochter het leven aan tweelingen. Een bijziende banketbakkersbediende geraakte met zijn karretje in de Prinsengracht te Amsterdam, een kwartier later werd hij als lijk opgevischt. De bevolking van het tuchthuis te Leeuwarden bestond op 1 Januari uit 400 personen, zijnde 37 minder dan een jaar te voren. In den loop van het jaar werden opgenomen 50, stierven 13 en vertrokken 74. In de gemeente Odoorn, vindt men 3107 per sonen van het mannelijk, en 3101 van het vrou- welijk geslacht. Nauwkeuriger in evenwicht zal men de verhouding inisschieu nergens vinden. -— Met den toestand der pokken te Gouda staat het zeer gunstigsterfgevallen worden niet geraeld. In de laatste dagen kwamen er ook geen nieuwe gevallen van pokziekte voor. Maclean, die Vrijdag voor het hof van Windsor verscheen, was zeer kalm toen de getuigen hun verklaringen aflegden. Nu en dan lachte hij en de beschuldiging van hoog- verraad scheen hem niet te treffen. Op de vraag of hij wat op te merken had, antwoordde hij alleen z/Ik bewaar mijn verdediging." Hij is nu weSr naar de gevangenis te Reading overgebracht. De oudste man van Boheme, en vermoedelijk van de geheele wereld, is Mathias Korowieka uit Stein- Aujezd nabij Eule. Hij is 115 jaren oud, zijn geboor en gezicht zijn even als zijn beenen nog zeer goed. De politie te Rotterdam tracht nog voort- durend de oorzaak van den noodlottigen brand van 5 dezer op te sporen. Zij schijnt ernstige redenen te hebben, om aan iets ergers te denken, dan aan een toeval of een verzuim. Er hebben te dier zake herhaalde verhooren plaats gehad. Men beweert dat in de kamer, waar de brand ontstond, matten zijn gevonden met petroleum besmeerd. Bewijzen zijn echter tot dusver niet gevonden. De societeit Amicitia te Leiden heeft in gevaar verkeerd, door de drankwet gedood te worden, daar in het nieuwe gebouw voor 1 Mei 1881 na- tuurlijk niet getapt werd. Gedeputeerden van Zuid-Holland hebben nu echter B. en W. gemach- tigd, voor Amicitia een uitzondering te maken. Men vleit zich dat deze beslissing ook aan de nieuw op te richten stations zal ten goede komen. Dezer dagen vervoegde zich op een klein postkantoor in Noord-Brabant een poldergast, van welke personen men anders gewoon is te zeggen, dat zij hun geld aan Bachus wijden, om zijn spaarpenningen, die al jaren in zijn kist hadden gelegen, op de rijkspostspaarbank te zetteu. Het bedrag (ruim f 400) werd echter niet eerder af- gegeven, dan nadat de directeur hem verzekerd had, dat het geld nu rente opbracht, altijd kon teruggevraagd worden en nooit weg was. De poldergast gaf eindelijk toe, maar verklaarde „dat er anders niet veel eerlijke menschen in de wereld zijn." Een ellendeling, die reeds 14 veroordeelingen achter den rug heeft, is in het stoelenhok van de Katlredraal van Valence gedrongen en heeft de stroozittingen in brand gestoken. Het vuur greep spoedig zoo om zich heen, dat alleen tijdige hulp de prachtige kerk heeft kunnen redden. De brandstichter, die te vergeefs andere kerken in brand had trachten te steken, heeft zich bij de politie aangegeven en bekend, dat hij op deze wijze voor een geruimen tijd op staatskosten wilde leven. In het kantoor voor inkomende rechten te Moskou hebben de ambtenaren ia een aantal hoeden- doozen, waarvan de adressanteu niet te vinden waren en die niet werden afgehaald, verscheidene hoeden gevonden met een dubbelen bol, waarin eene ontplofbare stof verborgen was, zoodat zij, op den grond geworpen, dezelfde uitwerking zouden hebben als een bom. De politie heeft een onder- zoek ingesteld, maar tot nogtoe de eigenaars van deze gevaarlijke hoofddeksels niet kunnen ontdekken. 's Gmvenhage, 14 Maart. De gewijzigde zegel- wet is heden in de Tweedo Kamer met 55 tegen 2 stemmen aangenomen. De bepalingen omtrent het gebruik van plakzegel zullen later bij Kon. besluit worden geregeld. Yoorts zijn aangenomen met 58 tegen 3 stemmen het verleenen van eene subsidie aan Zaandam, voor de verbinding der voor- zaan met het Noordzeekanaal en de voorgestelde subsidie. voor de verbetering der scheepvaar tkanalen in Groningen. Zeetfjdingen. Van 10 tot en met 13 Maart zjjn in deze haven bin- nengekomen, bestemd voor Gent: 10 Maart. Eng. stoomb. Rosa, kap. Dumberley, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Richard Moxon, kap. King, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Re solute, kap. Holliday, van Londen met stukg. 12 Maart. Eng. stoomb. Bittern, kap. Cotter, van Liverpool met stukg. 13 Maart. Eng. stoomb. Victory, kap. Lumley, van Londen met stnkg. Eng. stoomb. Romeo, kap. Drurey, van Gools met stukg. Eng. stoomb. Norma, kap. Atkington, van Goole met stukg. Noordsche stoomb. Baltic, kap. Mohu, van Libau met vlas en slippers. Van 10 tot en met 13 Maart zjjn uit deze haven ver trokken komende van Gent: 11 Maart. Eng. stoomb. Richard Moxon, kap. King, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Rosa, kap. Dum berley, naar Goole met stukg. Eng. sloep Edith Mary, kap. Smith, naar Favershaven met leien. 12 Maart. Eng. stoomb. Resolute, kap. Holliday, naar Londen met stukg. In deze haven zijn binnengekomen om aan den spoorweg alhier te lossen en te laden: 10 Maart. Eng. stoomb. Saga, kap. Warden, van Middlesbro met ruw ijzcr. 12 Maart. Eng. stoomb. City of Hamburg, kap. Lamont, van Marryport met ruw ijzer. 13 Maart. Eng. stoomb. Jutland, kap. Fisk, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Lizzie 8tewart, kap. Morday, van Bilbao met menerie. Uit deze haven zijn vertrokken na aan den spoor weg te hebben gelost en geladen 10 Maart. Eng. stoomb. Lord Byron, kap. Jones, naar Antwerpen met ruw ijzer. Eng. stoomb. John Bladworth, kap. Ritfort, naar Goole ledig. 11 Maart. Eng. stoomb. Saga, kap. Warden, naar Middlesbro ledig. 12 Maart. Eng. stoomb. Moua, kap. Grand, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Laura, kap. Brown, naar Bilbao ledig. 308ste Staatsloterij. HANDELSBER1CHTEN. Rotterdam, 13 Maart. Se Klasse. Trekking van 10 Maart. Prijzen van f 100 en daarboven. 1000 no. 4219 11758 16168 17940. 400 1795 5184 10777 1179S 15441 16872. 200 3516 4173 5137 11496 1970S. 100 972 2092 4968 10023 10687 11883 14697 15493 19991. De aanvoer van Tarwe was heden matig, de kooplnst zeer gcring, zoodat mindere aoorten tegen 25 cent lager niet geheel oprnimde. Haver 10 n 20 cent hooger. Bruinebaonen 50 cent lager. Wiiteboonen 50 cent hooger.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1882 | | pagina 2