WOOMIUS ERF, MEUBILAIR EK HUISRAAD. OPENBARE VERKOOPING AD V EItT EN TI E.N HUITKNLAND. Aan de Kiczers Openbare Verkooping Yoorloopige aankondiging. 1. Eene kapitale Hofstede 2. Een Hofsteedje Een Woonhuis en Erf, boelden, die warden opgewekt door de voorstanders ran bet verworpen tractaat om de aanneming door te drijven. Moge bet uitstel dat thans verkregen wordt, dienstbaar zijn om een gnnstiger en waar- diger tractaat tot stand te brengen, Omtrent bet jongste hofbal wordt aan de N. Gr. Ct. uit 's Hage geschreven Een hofbal is alles behalve een bal. 't Is een tentoonstelling van vrouwelijke schoonheid en dames— modeartikelenj een receptie van hoofd— officieren en andere autoriteiten een revue van gekostumeerde menschen, die zich vervelen en niet te huis gevoelen, een wedstrijd voor velen, vooral zeer voorname persoonlijkbeden, om zich op den voorgrond te dringen teneinde in het oog te vallen en door Z. M. te worden aange- sproken. Maar zij, die dansen, zijn slechts zeer weinig in getal. Diegenen, die niet tot bet gevolg van den Koning, of tot de hofstaten be- hooren, wagen er zich zeer zclden aan, hun lust bot te vieren, vooral ook omdat bet engageeren eener dame met zooveel moeielijkheden en omslag gepaard gaat. De meerderheid kijkt dus begeerig toe hoe de deftige heeren en dames dansen en dat is voor velen ook nogal vreemd, wijl 't zoo bizonder wild, buiten de gewone passen van de verschillende dansen en steeds als walsen is en koinen naar huis om te vertellen dat 't een stijve receptie is geweest en zij onopgemerkt hebben gestaan of gezeten. Dat is een hofbal. En zoo was bet ook ditmaal. De Koning, in kolonels—uniform der grenadiers, danste eveumin als de Koningin, die een licht- blauw satijnen kleed droeg en versierd was met het diamanten collier, haar bij haar huwelijk door de natie geschonken. Een vreeselijk ongeluk heeft in de staalfabriek van Angleur bij Luik plaats gehad. Een retort, dat ongeveer 5000 kilo gesmolten staal inhoudt, is bij het overgieten in het watcrreservoir plotseling gesprongen, waardoor 17 werklieden vreeselijke brandwonden bekomen hebben. Yijf waren onmid- delijk dood en een viertal verkeert in hoogst zorg- wekkenden toestand, terwijl ook de overigen niet buiten gevaar zijn. In geen land wordt zooveel kaart gespeeld als in Rusland. Van de hoogste kringen tot bij de laagste standen is het kaartspel de meest geliefde uitspanning. Er zijn zelfs een aantal familien die allecn van het kaartspel bestaan en op een grooten voet leven en de invloed die van zulke gezinnen uitgaat, werkt het nihilisme niet weinig in de hand. Een sprekend bewijs van de hoogte waartoe de kaarten-epidemie in Rusland gestegen is, geven de cijfers van het jaarlijksch verbruik. De kaarten— fabricage is er een monopolie der Kroon, en er bestaat maar dene fabriek, die het geheele land voorziet. In die fabriek worden alle dagen 24,000 spellen kaarten vervaardigd. Rekeut men de werk- dagen van een jaar op 300, dan levert zij dus jaarlijks niet minder dan 7,200,000 spellen af. Te Manchester is de vroegere directeur van de City- of Glasgow-bank, J. Nikol Fleming, die de bank bij het faillissement in 1878 voor meer dan een millioeu p.St. bestal, aangchouden. In 1878 had hij zich door de vlucht naar Spanje aan de justitie weten te onttrekken, maar deze vernam, dat hij zich nu bij zijn schoonbroeder te Manchester bevond, waar hij dan ook werd aangehouden. Guiteau heeft een lang adres tot het Ameri- kaansche volk gericht, waarin hij geld vraagt om verder te procedeeren. Men gelooft echter niet, dat het verzoek van zijn advocaat Scoville, om eene nienwe behandeling der zaak, door de reeht- bank zal worden ingewilligd. Esrst 30 Juni trou- wens wordt Guiteau gehaugen. Gemengde Berichten, Een Nederlandsche administratiedie druk- persen voor molens aanziet, is voornemens eerlang te tarifeeren: vrouwenhanden als drukwerken; ge- schenken voor echtgenooten als bliksemafleiders; penseelen als strijkinstrumenten; aandeelbouders als gelakte stroowaren; Makart-beelden als fijne vleeschwarenprospectussen van maatschappijen als lijm; neusvleugels als muziekinstrumenten; Spaan- sche vliegen als trekvee; stikstof als tapisseriewerk. Jannetje Struik, alias de millioenen-juffreuw, is door de arrond. rechtbank te Amsterdam ver- oordeeld tot betaling van het door de firma Warn- steker, fabrikant van gouden en zilveren voorwerpen aldaar, gevorderde bedrag, wegens door haar ge- kocbte en niet betaalde goederen. Op het gebied der gasverlichting is iets nieuws te zien in Overveen. Aldaar worden de dienst- lokalen van het postkantoor verlicht door gas geleverd door de gasfabriek te Zandvoort. Het gas wordt te Zandvoort samengeperst in een sterk ijzeren reservoir, 't welk per spoor wordt vervoerd naar Overveen, aldaar op een geschikte plaats opgesteld en verbonden met de gasleiding in het gebouw. Ongeveer 14 dagen kan de voorraad gas voor het noodige gebruik dienen, waarna het reservoir weder naar Zandvoort gaat om gevuld te worden. Kunstboter of Margarine-boter. v. Om ten slotte een denkbseld te verkrijgen van de reusachtige schaal, waarop de kuustboter-fabri- catie gedreven wordt, mogen de volgende opgaven dienen, die aan een Amerikaansch tijdschrift ont- leend zijn. In de Vereenigde Staten van Amerika worden jaarlijks ongeveer 11,800,000 runderen geslacht. Rekent men, dat elke koe gemiddeld 35 kilogram vet oplevert, dan maakt dit een totaal van 413,000,000 kilogram vet, dat, op margarine ver- werkt, daarvan 470,000 kilogram oplevert. Nu wordt in New-York alleen door drie margarine- boterfabrieken jaarlijks 22,500,000 kilogram boter i vervaardigd. Het springt in het oog, dat zulk een groote hoeveelheid kunstboter niet alleen uit de betrekkelijk geringe hoeveelheid echte margarine kan worden bereid. Bovendien worden er nog aanzienlijke hoeveelheden margarine naar andere landen uitgevoerd, en wel grootendeels naar ons land. Bedenkt men, dat in ons vaderland meer dan honderd kunstboterfabrieken bestaan, dan kan men zich een begrip maken van de hoeveelheid margarine, die uit Amerika wordt verzonden, maar dan zal men evenzeer inzien, dat er van de voor- schriften van Mege-Mouriez belaugrijk moet worden afgeweken, zoowel bij de bereiding der margarine als bij de bereiding der kunstboter. De groote hoeveelheden van zulke kunstboter, die hier te lande worden bereid, komen slechts voor een gering deel onder den waren naarn in den handel. Het grootste deel wordt gebruikt om er echte boter mede te vervalschen, of wordt zelfs als echte boter verkocht. De uitvoer van onze beroemde Friesche boter naar Engelaud lijdt zeer onder dit bedrog. Deze besohou-wing over de productie van kunst boter is door ons overgenomeu uit het tijdschrift De Natuur, uitgever J. G. Broese te Utrecht. Dit maandschrift is gewijd aan de uatuurkundige wetensohappeu en hare toepassingen, het wordt met tai van goede gravures opgehelderd. De prijs is slechts 5,20 per jaar. HAND£LSB£R1CHTEN. Dordrecht, 2 Februari. Lokeren, 1 Febr. 25 Jan. Heden overleed kalm en zacht mijne echtgenoot PIE1ERNELLA ANNA SCHRAM op den leeftijd van rutin 57 jaar, waarvan zij bijna 37 jaar lief en leed met mij deelde. C. VAN DIJK. Ter Neuzen, 1 Februari 1882. die mij met hun vertrouwen hebben vereerd, door mij te benoemen tot lid van den Raad dezer ge meente, betuig ik langs dezen weg mijnen karte- lijken dank, Hontenisse, den 2 Februari 1882. J. J. HEIJMAN. De Notaris Mr. J. P. DRONKERS te TER NEUZEN, zal ten verzoeke van de erven MARIA FRANSE en W®. BLOKLAND, en ten slerf- huize van de eerstgemelde in de Tholensstraat te Ter Neuzen, op Wornsdag den 8 Febrnari 1882, des namiddags om 2 ure, in het openbaar presen- teeren te verkoopen: - 1 Kleerkast, 1 Tafelkastje me' sehuiven, 2 dito met deuren, 2 Tafels, 1 eikenhouten Ledikant, 2 veeren Bedden met boofdpeluw en kussens, eenige Dekens en Lakens, 2 Kachels, 1 Hangklok, eenige Schilderijen, 1 stel groote Bloemvazen, 1 Hanglarop, 1 Lamp, 1 Muziekalbum, I koperen Balans met schalen, 1 stel koperen Gewichten, 2 Waschtobben, 3 Emmers, 1 Boekenkast, 1 Pottenkast, eenige ijzeren Potten, eenige koperen Ketels en Pannen, eene parlij geleierd- en onge- leierd Aardewerk, eenig Glaswerk en wat meerder te koop zal worden gepresenteerd. De Notaris C. J. A. Fercken te Ter Neuzen, zal op Donderdag den 23 Februari 1882, des namiddags ten 2 ure, in het logement //den Appel," bij J. DE VISSER te Zaamslag, in het openbaar verkoopen met ongeveer 50 hektaren beste GRONDEN in den Othenschenhoek, in den Zaam- slagpolder, gemeente Zaam slag, thans bewooud bij J; VAN Dixhoorn. met ongeveer 7 hektaren GROND, gelegen in den Zaamslagpolder, gemeente Zaamslag, thans bewoond bij J. van Dixhoorn Jr. van een zeer goed onderhouden TE HULST. iKr. J. G. van Deiuse, Advocaat en Notaris te llulst, zal ten verzoeke van mejuffrouw E. F. VAN TURNHOUT, winkelierster te Hulst, in het openbaar presenteeren te verkoopen: staande en gelegen in de Steenstraat te Hulst, kadastraal bekend onder sectie A no. 430, op eene grootte van ongeveer 3 aren 14 centiaren. Uitnemend geschikt voor allerhande nering en bedrijf en waarin sedert een aantal jaren de Brood-, Koek- en Banketbakkerij met goed succes is uitgeoefend. Desverkiezende kan de helft der koopsom, tegen 5 's jaars, als eerste hypotheek, op het ge- kocbte gevestigd blijven. Om met den 1 »ten Mei a. s. op het gebruik te komen. INSTEL op Maandag den 6 Maart VERBLIJF 20 IS8<:' telkens des namiddags om 3 uur, in het loge ment //Het bonte Hert" te Hulst, bewoond door den heer F. M. Brand te Hulst. ZEGT HET VOORT. Wegens beperkten aAnvoer van alle artikelen en geringe omgang van den htndel werd het isngevoerde tot vorige prijsen langzaain verkocht. Puike Zeenwsehe en Vlaaraache Tarwe f 12,00 a 12,50, mindere f 11,00 a j 11,60, nieuwe J 10,00 a J 11,25, Kogge nienwe Zeenwtche en Vlumsche J 8,40 a f 9,00. Over* maasaehe J 8,10 a f 8,50. Gerst Zeenwtche en Vlaamsche winter f 6,50 a f 7,30. Overmaatache f 5,50 a f 6,70. Zeenwtche en Vlaamache zomer f 6,00 a J 6,80. Over maatache 5,00 a 5,80. Haver dunne J 2,50 a f 8,80. Dikke f 3,00 a f 4,80. Paardenbooaen f 6,50 a f 7,50. Dnivenboonen f 7,00 a f 7,80. Witteboonen f 7,00 a f 13,00. Bruineboonen 6,00 a f 10,00. Erwten f 8,00 a f 9,50, Voeder 7,00 a 8,00, Koolzaad J 12,00 a f 12,60. Lijnzaad 11,60 tt. a 12,50 at. Tarwe, p. 1'06 fr. 24,75 a 26,75 I *4,50 a 26,50 Etogge, 0 v 15,50 0 16,50 15,50 16,50 Gerst, 0 15,75 17,00 15,75 17 09 Haver, p. zak 13 50 14.50 14,00 15,80 VAN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1882 | | pagina 2