BEKE\DMAK1\uT~ No 1743, voor BINNEN LAND Zaterdag 28 Januari 1882. 22e Jaargang. Algemoen Nieuws- en Advertentieblad ABONNEMBNT. <£eeuwsch~ Vlaanderen ■Ij dezc conrant behoort een bljroegsel. Ter Neuzen 27 Januari. Gemengde Berichten. TER NEUZENSCHE COHRWT Per drie maandsn binnen Ter Neuzen f 1,—. Door het geheele Rijk 1,10. Dcor gebeel Belgie f 1,40. Men abouueert zioh by alle Boekhandelaars, Pootdirec teuren en Brieven'uuikoudera. ADVERTENT iJlN. Van 1 tot 4 regels f 0,40. Voor elke regel meer f 0,10. Grootere letters worden naar plaataruimte berekend. Advertentien gelieve men aan den Uitgever in te sendee uiterlijk Dinsdag en Vrijdag namlddng BRIE area. Oil blad iremhi|nt Bln»4*|- en TrljdagaTond blj k. BHONT Ter Nenien, In den loop der maand Februari a. s. moeten, ter voldoening aan art. 8 der betrekkelijke veror- dening, alle inannelijke ingezelenen, wonende in de kom der geineente, geboren in het jaarl851, en ook die van ouderen leeftijd, voor zoover zij hun 50e jaar nog niet zijn ingetreden, die in het vorige jaar zich in de gemeeute hebben gevestigd, ter geuaeente secretarie aangifte doen om voor de diensl bij de brandweer te worden ingescbreven. Die deza aangifte verzuimen worden, onvermin- derd de daartegen bedreigde boete, ambtshalve in- geschreven, of, wanneer het verzuim eerst na de loting wordt ontdekt, zonder loting in dienst gesteld. Ter Neuzen, 24 Januari 1882. Burgemeester en Wethouders aldaar, J. A. VAN BOVEN, Burgemeester. J. D1ELEMAN, Secretaris. i Uverzicm Toen voor eenige weken geleden verscheidene Oostenrijksche bladen melden, dat er in Crivoscie een oproerige beweging was uitgebroken, die zich over Zuid-Dalmatie en de Herzegowina dreigde uit te breiden, werd van alle kanten zoo stellig mogelijk verzekerd, dat er voor deze berichten geen de minste grond bestond. Hoewel de Oosten rijksche bladen nog weinig bevatten, dat liclit ver- spreidt over helgeen er in Dalmatie en het aan- grenzend gebied voorvalt, loochent men dit thans evenwel niet meer, doch men is toch geneigd, om de zaak tot de kWnst mogelijke evenredigheden terug te brengen. Zoo- zouden de gezamenlijke kosten slecbts de bagatel van 10 millioen florijnen bedragen, wat echter voor arme landen als Oosten- rijk en Hongarije, waar men bij zware belastingen steeds met tekorten sukkelt reeds een zware be proeving zoo zijn, als het bij dat bedrag kon blijven. Ook zou het legerbestuur niet voornemens zijn nieuwe troepen naar het zuiden te zenden; de troepen znllen alleen ,/versterkt" worden. In Frankrijk zal bet voorstel van grondwets- herzieuing werkelijk tot het aftreden van Gainbetta aanleiding geven. De commissie, die bet voorstel onderzocht, heeft geweigerd hare goedkeuring te schenken aan de wijziging door Gambetta voor- gesteld omtrent de verkiezing der afgevaardigden. Donderdag heeft de Kainer een zoer gewichtige beslts-ing te nemen. Het geschil tu^scben de republiktinsche regeering en de republikeinsche meerderheid baart groot opzien. Men hoopt nog altijd om op een of andere wijze tot een vergslijk te komen. Intusschen zijn de koningsgezinden reeds in de weer om van den toestand zooveel mogelijk partij te trek ken. Turkije zal overigens zelf de iianden vol krijgen. De opstand in Arabie is nu in alien ernst uit gebroken. De bevolking heeft den Sultan afge- zworen en haar eigen Emir uitgeroepen. De opstandeliugen hebben degeregeldeTurksche troepen verslagen en de Turksche bevelhebber heeft te Konstantinopel versterkingaangevraagd. Op de Turk sche nota over de Egyptische zaken zullen Engeland en Erankrijk antwoorden, dat zij de rechten van den Sultan onverkort erkennen, maar wenschen dat de Khedive op den troon blijft. In Egypte zelf duurt de strijd om het gezag onverzwakt voort. Daar het zeer waarschijnlijk wordt geacht dat Cherif-pacha door de kuiperijen van bet leger gedwongen zal worden om af te treden en de Khedive dan aan de genade van Arabi-bey is overgeleverd, verwacht men eerstdaags een ge- wapende tusscbenkomst. Rusland heeft tegenwoordig ook met geldelijke bezwaren te kampen. De regeering geeft zich alle moeite om de ongunstige berichten, die omtrent haar geldelijk beheer in omloop zijn, te weer- leggen. Ondertusschen krijgt Rusland het met iedereen te kwaad; met Duitschland tengevolge van de vervolging waaraau de Duitschers in de laatste dagen in de Oostzee—provincien hebben bloot gestaan; met Erankrijk omdat de dagbladen daar openlijk partij trek ken voor de nihilisten, waar de Russische regeering zeer boos over is; met Engeland omdat men daar inschrijvingen 1 openstelt voor de vervolgde joden. Dan trekt Rusland's voortdringen naar Merw op nieuw de aandacht in Engeland, en vraagt men zich af wat het beteekent dat er zulk een aauzienlijke Russische troepenmacht in de onmiddelijke nabijheid van Merw samengetrokken wordt. Oorzaken voor bot- singen zijn er dus overal te over. Eiudelijk is het proces tegen Guiteau afge- loopen. De jury geeft hem schuldig verklaard aan moord op president Garfield. Gisteren werd in de zitting der Tweede Kamer aan de orde gesteld het voorstel der commissie van onderzoek vau de geloofsbrieven van den beer Mr. P. C. 't Huoft en A. Buma. De conclusie der commissie was: lo. dat geen redelijk vermoeden bestaat dat de stembiljet,ten van Middelburg, ofschoon niet mat de vereiscbte waarborgen overgebracht, zijn vervalscht, zoodat de heer 't Hooft kan worden toegelaten 2o. a. de meerderheid, dat volgens de vaste jurisprudentie del' Kamer de stemmen op enkel i A. Buma terecht als geldig zijn aangenomen en dat de andere informaliteit geen nietigheid ver- eischt of medebrengt, zoodat de heer Buma moet worJen toegelaten; b. de miuderheid, om de stembriefjes op te vragen: subsidiair om den heer Buma niet toe te laten op grond van niet duidelijke aanwijzing op 130 briefjes. Na een langdurige discussie is besloten met 69 tegen 7 stemmen tot toelating van den heer Buma, na verwerping met 61 tegen 13 stemmen van een voorstel van den heer v. Wassenear tot niet-toelating. Met algemeene stemmen is besloten tot toelating van den heer 't Hooft, na verwerping met 68 tegen 2 stemmen van een voorstel van den heer v. Eck, om aan den Minister van Binnenlandsche Zaken te vragen inlichtingen omtrent de overbrenging der stembussen. Omtrent deze beslissing zegt het Yaderland het volgende: Het deed ons leed, dat de heer Van Eck den uit- slag der verkiezing van Middelburg bestreed. Wat wij meenen ten aanzien van de verkiezing van Sneek, ill. dat het duidelijk is, dat de meerderheid der kie- zers den heer A Buma gekozen heeft, meenen wi ook ten aanzien van de verkiezing van Middelburg* nl. dat de meerderheid der kiezers daar den heer 't Hooft duidelijk heeft aangewezen. Er zijn geem formaliteiten verzuimd, wier vervulling op st.raffe vaa nietigheid is voorgeschreven, en daarom moest de heer 't Hooft worden toegelaten. De heer v. Eck echter dacht er anders ov#r, doch stond, toen over ziju raotie, om nadere inlichtingen van den Minister te vragen, alvorens een besluit te nemen, gestemd werd, nageuoeg alleen. Met bijna algemeene stemmen werd de heer 't Hooft toegelaten zooals het be- hoorde. Ziamslag, 24 Januari. Ileden werd alhier, bij publieke veiling, eene hofstede met landerijen enz. verkocht; de perceelen 1-5 en 7-9, samen groot 28 hektaren 96 aren 20 centiareu (bijna 65 oude Genischegemeten), werden verkocht voor/37,047,66 of f 570 per 44 aren 56 centiaren (oud Gentsch geraet), en het 6de perceel, de onverdeelde helft in eene weide, groot 1 haktare 76 aren 40 centi aren, voor 1588,48 of 400 per 44 aren 56 centiaren (oud Gentsch gemet); de boompnjzen voor de eerstgenoemde perceelen bedragen f 250 en voor het 6<*<> perceel voor het geheel f 50- alles gelegen in deze gemeeute, in den Ziamslas- polder. De verkiezing van een lid der Tweede Kamer in het kibsdistrict Gorinchem, ter vervanging van den heer H. Seret, zal plaats hebben Dinsdag 14 Februari, en herstemming, zoo noodig, Dinsdag 28 Februari e. k. Zooals men weet, is den 17 Januari jl. de schuur van den landbouwer Kctelaar onder Colijns- plaat afgebrand. Een onderzoek heeft aan het lichfc gebracht, dat die brand is aangestoken. Voor hem, die den dader aanwijst, is eene be- looning van honderd gulden ter beschikking gesteld van den officier van justitie te Middelburg, aan wien ook de beslissing over de toekenning is overgelaten. Aan //Daily News" werdgeseind, dat het stoom- schip //Persiau Monarch" Dinsdag te New-York aan- kwaic en rapporteerde, dat het Ncderl. stoomschip //Edam" zijn scbroef verloren had en omstreeks 100 mijlen O^st van Sandy Hook om hulp seinde. De Monarch" trachte de „Edam te shpen, maar de kabel brak en in een sneeuwstorm dreef de *EJam uit het gezicht. Verscheidene sleepbooten waren ter adsistentie uitgezonden. De vorige week, heeft te Dreischor, in tegen- woordigheid van het bestuur van den polder Dreischor en velo belangstellendtn, de officieele proefmaling plaats geliad van het ten belioeve van genoemden polder gesticht hevelcentrifugaalpomp-stoomgemaal, nadat reeds vooraf de polder van bet vele over- tollige water door het nieuwe werktuig was ontbloot, waar bij reeds de uitmuntende werking was ge- constateerd. Wat in de 19e eeuw ten plattenlande nog voorvalt. Het tooneel speelt in de Alblasserwaard. De onderwijz-r te X. geraakt in onmin met da

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1882 | | pagina 1