TER NEUZENSCHE COURANT. No 1738, Woensdag 11 Januari 1882 Algemoen Nieuws- en Advertentieblad v o o r Zeeuwsch-Vlaanderen. Algernon IVienws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. 22e Jaargang, ABONNIMENT. Per drie maanden binnen Ter Neuzen f 1,Door het geheele Rijk 1,10. Dcor geheel Belgie f 1,40. Men abonneert zich by alle Boekhandelaars, PoBtdireo- tenren en Brievenbuskouders. iDVISTENIliN, Van 1 tot 4 regels f 0,40. Voor elke regel meer f 0,10 Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertentien gelieve men aan den Uitgever in te zenden niterlijk Dinsdag en Vrijdag namlddag DRIE area. BIJYOEQSEL Zaterdag 7 Januari 1882. No. 1737. Kantongereclit te Hulst. Zitting van 29 December 1881. 1. E. R., te Meerdonck, ter zake van het herstellen ▼an wildstrikkenbij verstek veroordeeld in eene geld- boete van 20, subsidiair gevangenisstraf van 5 dagen en in de kosten. 2. C. K., arbeider te Stoppeldijk, ter zake als voren bij verstek veroord. in eene geldb. van f 40, subs, gevang. van 7 dagen en in de kosten. 3. A v. M., te Wachtebeke, ter zake van het jagen zouder sehriftelijke vergunning van den eigenaar van den bejaagdeu grondbij verstek veroord. in eene geldb. van 30, subs, gevang. van 7 dagen en in de koaten. 4. J. F. T., te Graanw, ter zake als vorenveroord. ia eene geldb. van 10, subs, gevang. van 3 dagen en in de kosten. 5. A. v. d. P. en P. F. v. d. P., te Kemseke, ter zake als voren; bij verstek veroord. ieder in eene geldb. van 20 en solidair in de kosten en ieder tot 7 dagen subs, gevang. 6. P. F. L., te Hontenisse. 7. J. B., te Hontenisse. 8. J. C., te Koewacht. No. 6, 7 en 8 alien ter zake van overtreding der wet op den ijk; veroord. no. 6 en 7 by verstek, ieder in eene geldb. van 0,50 en subs, gevang. van 1 dag met verbeurdverklaring der in beslag genomen maten en gewichten. 9. A. de P., te Boschkapelle, ter zake van over treding van het reglement op de tapperijen te Stoppel dijk veroord. in eene geldb. van f 1, subs, gevang. van 1 dag en de helft der kosten. Zynde deze veroordeelde vrygesproken van het hem ten laste gelegde feit van het vissehen zonder aote of vergunning. 10. A. de D., te Stoppeldijk, ter zake van over treding van het reglement op de herbergen te Stoppel- dijkveroord. in eene geldb. van f 1, snbs. gevaag. van 1 dag en in de kosten. 11. H A. G,, te Boschkapelle, ter zake van het vissehen des nachts zonder acte; bij verstek veroord. in eene geldb. van 6 en subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 12. B. A. M., horologiemaker te Hulst, ter zake van het werpen van vuiligheden tegen eens anders huisbij verstek veroord. in eene geldb. van 3, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 13. E. v. K., te Hulst, ter zake van het na aan- zegging niet vast leggen of muilbanden van een hond; veroord. in eene geldb. van 3, subs, gevang van 1 dag en in de kosten. 14. P. A., te Koewacht, ter zake van het gaan over eens anders in den oogst staanden grond zonder ver gunning; veroord. in 3 geldb. ieder van 3, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 15. W. E. v. d. E., te Graauw, beklaagd van jaehtovertreding; vrygesproken. 16. G. S. en J. K., te St. Gillis, ter zake van het jagen in gesloten jachttijd; ieder veroord. in eene geldb. van f 20, subs, gevang. van 7 dagen en solid, in de kosten. 17. Fred. B. en F. B., te Clinge, ter zake van overtreding van het reglement op het bevissehen der Schelde en Zeeuwsche stroomen; by verstek veroord. ieder in eene geldb. van 10, subs, gevang. van 3 dagen en solid, in de kosten. ^QEMENQDE BERICHTEN. Mejuffrouw Besier, de gouvernante van Prinses Wilhelmine, heeft om redenen van gezondheid zich verplicht gezien voor die betrekking te be- danken. Tot de patienten van Dr. Mezger te Amsterdam behoort thans kapitein Bruyns, van de ,/Koning der Nederlanden," die teugevolge van de doorgestane ontberingen in de sloep, een lang- durige behandeling zal behoeven. Tegen een tapper onder Charlois is proces-verbaal opgemaakt wegens het tappen van sterken drank aan een knaap beneden 16 jaar. Te Groningen, een stad met 45,000 inwoners, zijn 609 aanvragen inge- komen voor den kleinhandel in sterken drank, of £en aanvraag op de 74 inwonersDe Israelietische onderwijeer J. de Haan te Smilde werd door zijn vrouw zoowel op nieuwjaarsdag als op oudejaarsdag in 1881 verblijd met de geboorte van een kindje. Op oudejaarsdag waren te Schiedam de meest gebruikt wordende postzegels niet verkrijgbaar, waardoor de ingezetenen en niet het minst de handelstand zeer gedupeerd werden. Te Haarlem is een vrouw bij het gebruiken van een stuk vleesch gestikt. Op oudejaarsavond is te Sidde- buren de woning van den schoenmaker Janssen verbrand, terwijl de bewoners naar de kerk waren. Te Berlijn is voor een paar dagen een 15jarig meisje, dochter van een predikants-weduwe, het ouderlijk huis ontvlucht, om met twee jongetjes van haar leeftijd en 12,000 Mark, die zij haar mama ontstal de wijde wereld in te gaan. Te Trier heeft het ijs reeds twee slachtoifers ge- eischt. Een jongen van 14 jaren was onder het ijs geschoten. Een ander persoon, vertrouwende op zijn bekwaamheid in het zwemmen, begaf zich te water, doch werd waarschijnlijk door kramp overvallen en verdronk eveneens. -— Te Lutschental bij Grindelwald (Zwitserland) had een geweldige aardstorting plaats. Verscheiden huizen werden geheel vernield; gelukkig waren de bewoners intijds gewaarschuwd van het gevaar en konden zij ontkomen. De schilder Ludwig Hermann is den 29 December na een ziekbed van verscheiden weken op 69jarigen leeftijd overleden. Naar wij vernemen, houdt men zich te Parijs onledig met de oprichting eener maatschappij van weldadig- heid voor behoeftige Nederlanders aldaar. Toen het hof van Washington op den 31 Dec. uiteen- gmg, wenschte Guiteau alien een gelukkig nieuw- jaar en zeide hij, dat hij den volgenden dag in de gevaugenis een reeeptie zon houden, waarop hij iedereen, die daarin lust had, uitnoodigde. In het cirkus Carr6 te Amsterdam is thans een man te zien, acht voet en negen duim lang. Deze reus is een Hongaar en heet Drasal. Hij is goed gevormd, maar zijn beenen schiinen wat te lang in verhouding tot het bovenlichaam. Het werkend personeel van het cirkus, waaronder zoovele krachtig gebouwde personen, schijnt wel een pyg- maeenvolk bij dezen kolossalen Hongaar. - Aangaande de verdwijning van den kastelein 8- te 's Bosch verneemt men nog nader, dat hij sinds geruimen tijd een aanzieulyk bedrag in effecteu upnum on aus met van piar, scnijnt aie siellmg te ontruimen. Er worden nu weder protest-nota's verwacht. De verkiezingen, die zooveel beweging gemaakt hebben, zijn, zoo men uit Athene meldt, gnnstig voor de regeering afgeloopen. In Italie verkeert men omtrent de pauselijke kwestie in afwachtende houding. Het bevestigt zich, dat Bismarck het vraagstuk in alien ernst bij enkele mogendheden ter sprake heeft gebracht. In Duitschland komt heden de Rijksdag weder bijeen en wordt de zitting van den Pruissischen Land dag Zaterdag 14 dezer geopend. De strijd belooft heftig te zijn en vele gissingen over den waarschijnlijkcn loop der dingen zullen dan tot bun recht kunnen komen. Op nieuwjaarsdag heeft de Keizer nog aan de Ministers, die hem kwamen gelukwenschen gezegd, dat de tegenwoordige oiiaan zeven stoomschepen eene voldoende aanlegplaats. Ook hat aangevangen jaar schijnt niet onvoor- deelig voor de plaats onzer inwoning te zullen zijn, daar door den heer L. Schalk alhier een contract is gesloten voor het ontschepen en verzenden van ruim 140000 K. M. ijzererts vdir 1 December van dit jaar; waarschijnlijk zal ook nog een wekelijksehe dienst worden geopend van Goole op Ter Neuzen. De binnenvaart was in 1881 bier niet zoo druk als in het vorige jaar; er werden aan de Oost- sluizen opgeschut 2 zeeschepen, 124 Rijnschepen (direct van den Rijn v. v. naar Belgie) en 3338 binnenschepen, samen inhoudende 247646 K. M.; afgeschut zijn: 1 zeeschip, 77 Rijnschepen en 3401 binnenschepen, samen inhoudende 253994 K. M. In de Oosthaven hebben verloefd, zonder te laden of te lossen 651 vaartuigen, inhoudende 18857 K. M. menigte leverschnddingen. De mededeeling, dat het derde en laatste concert op 19 Februari, indien daartegen bij de recht- hebbenden geen bezwaar bestaat, tegen betaling van entreegeld, ten voordeele der armen zou worden toegankelijk gesteld, ook voor niet-leden, werd met donderend applaus ontvangen. In het belang der armen is het te hopen, dat eene ruime opbrengst het gevolg zij van het belangeloos en zeer te waardeeren pogen der Harmonie. Zaauislag, 9 Januari. Voor de betrekking van waterbouwkundig ambtenaar bij het waterschap van de calamiteuse polders Margaretha c. a., zijn door bet bestuur op het drietal geplaatstde heeren J. van de Velde, te Cadzaud, M. Magielse, te Kerk-Driel, en C. Muller, te St. Annaland. TER NEUZENSGHE C0UR4NT. VAN DK

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1882 | | pagina 5