TER 8EUZERSCHE COURART Alqenieen A'ieuws- en Advertenlieblad voor Zeeuwsch-Vlaaniieren. BIJVOICaSJEJL Zaterdag 31 December 1881. No. 1735. TerNeuzon. 27 December. De nieuwjaars-commissie, welke alhier is samen- gesteld onder het voorzitterschap van het lid vau den gemeenteraad, den heer A. C. N. Grenu, heeft zich mogen verblijden in de ontvang9t van f 774,50. Zij die nog giften voor die commissie willen af- zonderen kunnen die nog bij de leden doen bezorgen. Gisteren heeft alhier door het bestuur der wa- terkeering van den calainit.eusen polder Nieuwe Neuzen de aanbesteding plaats gehad van: het maken van werken tot verdediging vau den oever vau den bovengenoeradeu calamiteusen polder. Hiervoor was het minst ingeschreven door den heer H. Hage, te Middelbnrg, voor f 16480. Nog waren inschrijvingsbiljetten ingekoinen van de heereu: D. de Jong Az., te Ter Neuzen, voor f 16690; D. Tholens, te Hoek, voor f 16798; C. van der Hooft, te Ter Neuzen, voor f 17200; P. J. van Remortel Nz., te Bontenisse, voor f 17400; J. Tollenaar, te Ter Neuzen, voor 17800; en L. Koole, te Hoek, voor f 17900. De begrooting bedroeg f 17616,9-3^. Axel, 29 December. Gisteravond hield ^Zaam- slags Mannenkoor" alhier een concert ten voordeele van de weduwen en weezen der verongelukte visschers te Katwijk a/Zee. De stukken, op het programma vermeld, werden Sink uitgevoerd, evenzoo de twee aangekondigde tooneelstukjes. Alle eer daarvoor komt dat gezelschap toe en niet het minst den directeur, den heer J. de Vos, die zich met hart en ziel aan zijne moeilijke taak toewijdt. Het is jammer, dat het aantal belangstellenden, vooral ook met het oog op het liefdadig doel, niet grooter was. Waarlijk, het was te wenschen, dat bier meer liefhebberij voor dergelijke diugen be- stond, wij zouden ons evenzeer in het bezit van zulk een nuttige vereeniging kunnen verheugen. Axel, 30 Dec. Door den raad dezer gemeente is in zijne sitting van heden benoemd tot onder- wijzeres in de nuttige handwerken aan de openbare school alhier mejuft'rouw P. van Vessem. De heer J. A. Goedbloed, predikant bij de Christelijk Gereformeerde gemeente te Axel, is als zoodanig beroepen te Broek op Langendijk. Hoek. De heer G. Jurrij Jz., thans werkzaam als onderwijzer aan de openbare school te Sas. van Gent, is op een jaarwsdde van f 600 als zoodanig benoemd te 's Heer Hendrikskinderen bij Goes. Door Z. M. is bepaald, dat de stembriefjes ter verkiezing van een lid van de Tweede Kamer der Staten—Generaal, in het hoofdkiesdistrict Middel- burg op 3 Jan. 1882 in te leveren, zullen worden geopend op 5 Jan. daaraanvolgende. Het examen voor vrouwelijke surnumerairs bij de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoor wegen, waarvau wij dezer dagen melding maakten, zal 26 Jan. a. s. te Utrecht aan het centraal- bureau gehouden worden. De candidaten moeten tusschen 16 en 35 jaar oud zijn. Het programma van het examen en van de andere vereischten is kosteloos aan het hoofdbureau te verkrijgen. De grootsche plannen, die men sedert lang voor Wijk aan Zee koesterde, hebben nu, meer dan ooit, kans om verwezenlijkt te worden, aan- gezien zich thans een maatschappij heeft gevormd, om het badhuis te exploiteeren met een kapitaal van 7 ton. Op een gedeelte van de beschikbare gronden zullen villa's aangelegd worden en in het dorp zelf zal de noodisre opruiming plaats vinden, om het geheel een fraaier aanzien te geven. In het Handelsblad leest men het volgende: 't Is avond. Een opperman vindt een pakket, blijkbaar van hooge waarde. De stempel waarvan het was voorzien, verklaarde wie de eigenaar was. Het was een der voornaamste Amsterdamsche ban- kiers. Hij gaat er heeD, doch vindt mijnheer niet tehuis. Na elven gaat hij er andermaal heen en dringt er bij den huisknecht op aan tot den bankier te worden toegelaten. Hij stelt deze het gevondene ter hand, een waarde vau f 35,000. De bankier gee.ft den opperman al vast f 200 voor belooning en verzoekt hem, met het oog qp het late uur, den volgendon morgen terug te komen. Het week- loon van den opperman bedroeg f 8. Levenslang heeft de bankier hem toen f 8 daarenboven toe- gezegd als loon voor zijn eerlijkheid. Ziedaar twee edele daden. RECHTSZAKEN. Arrondissenieuts-recktbiutk te Middelburu. De reohtbank heeft in hare zitting van 27 Decem ber de volgende vonnissen uitgeeproken P. W., ond 27 jaar, polderwerker te Houtenisse, ter zake van: lo. het met geladen schietgeweer zich in het veld bevinden zonder de vereischte jachtaete, zon- der consent of Jmiteugewone machtiging, en 2o. be- leediging met woorden, gebaardeu en dreigemeoten aan een bedienend beambte in de waarneming zijner be- diening gedaan; veroordeeid tot 2 geldboc,teu, 1 ad 10 en 1 ad 8, subsidiair 3 dagen gevangeuisstraf voor iedere boete e. e. C. de V., oud 32 jaar, arbeider te Clinge, en H. V., oud 23 jaar, arbeider te St. Jansteen (Kspellebrug), in dienst bij het 3e regement veldartillerie, ter zake van wederkeerige mishaudeling; de eerste veroordeeid tot 6 dagen celstraf en de tweede tot 15 dagen cel- straf en f 8 boete of 1 dag celstraf. A. V., oud 21 jaar, boerenknecht te St. Jansteen, in dienst bij het 3e regement infauterie, ter zake van moedwillige mishandeling; veroord. tot 8 dagen celstraf. F. H. (bjjgenaamd F. B oud 18 jaar, en M. van de W., oud 28 jaar, beide klompenmakersknechts te Clinge, ter zake van moedwillige mishandeling; ieder veroordeeid tot 12 boete of 4 dagen gevangeuisstraf. QEMENQDE BERICHTEN. De heer A. Benier, consul van Belgie te Ylis- singen, is ber oemd tot ridder der Leopoldsorde. Gedureude 1881 zijn per directe lijn Amsterdam- New-York naar Amerika vertrokkeu 10345 land- verhuizers. Den 2 Maart van dit jaar werd die lijn geopend. De gemeenteraad van Yerseke VAH US u

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1881 | | pagina 5