ftUlTENLANI). die belast zal worden met de schatting van de perceeleu, voor welke vergunuing zal worden ver- leend tot verkoop van sterken drank in het klein, werd bepaald op f 40. In de vergadering van burgemeester en wethouders, den 21 dezer gehouden, werd tot die betrekking benoemd de heer P. van Mieghem, rijksschatter voor de personele belasting. De onderwijzeressen in nuttige vrouwelijke hand- werken R. Hoveniers, M. W. Schouten, A. van Driessche en P. de Smit, die in voornoemde be- trekkingen tijdelijk werkzaam waren, zijn in voor- melde raadsvergadering in hunne respectieve be- trekkingen definitievelijk aangesteld. Men schrijft MiddelburgHet is thans zeker, dat de heer P. A. Janssen, wieus veelbewogen levensloop zooveel stof tot schrijven en wrijven gaf, op bevel van den Minister van Justitie zijne woniug bet huis van arrest en bewaring albier, waarvan hij directeur was moet verlaten en voor den rechter zal inoeten verschijnen, om zich wegens de omtrent hem loopende kompromitteerende klachten te verantwoorden. De maatschappij tot exploitatie van Staats- spoorwegen heeft, naar men mededeelt, een sorn van f 10,0u0 uitgekeerd aan de weduwe en kinderen van den arbeider M. van Gils, die te Moerdijk bij het jongste spoorwegongeluk het leven verloor. Door de Holl. IJzeren Spoorweg-maatschappij is op eenige treinen de verwarming met gas toe- gepast voor voetverwarming. Binnen het rijtuig is niet anders zichtbaar dan een verwarmde ijzeren plaat in den vloer langs de zitplaatsen. Door de Haarlem-Zandvoort Spoorweg-maatschappij zijn in de salons en coupes harer njtuigsn gaskacbels ge- plaatst van een nieuwe constructie, die een aan- gename warmte verspreiden. Parijsche bladen melden, dat HH. MM. de Koning en de Koningin, waDneer zij het huwelijk van Prinses Helena van Waldeck met Prins Leopold in Engeland gaan bijwonen, eerst enkele dagen in Parijs zullen vertoeven. De provincial Noord-Brabantsche watersnood- commissie te's Hertogenbosch heeft tot een gezamen- lijk bedrag van f 18,000, eene verdeeling ontworpen, tot schadevergoeding voor ten gevolge van den jongsten watersnood in de gemeenten VJijmen, Nieuwkuik, Herikhuizen enz. plaats gehad hebbende verzandingen. Het ontwerp is ter goedkeuring gezonden aan de algemeene Nederlandsche waters- nood-commissie te Amsterdam. Een der transatlantische booten de Bath City van de Bristol City Line naar New-York is, door de Novemberstormen verongelukt. Van de sloepen, waarin de bemanning zich trachtte te redden is er een omgeslagen, in een andere kwam vier man om van koude, terwijl 18 man van dederdesloep werden opgenomen door de Foley, die hen te Liverpool aanbracht. In den nacht van jl. Vrijdag is de Twenteche katoenspinnerij te Enschede verbrandzij was ver- zekerd bij verschillende maatschappijen, op Amster- damsche beurspolis. In de fabriek was een smid bezig zijne werkzaamheden te verrichten. Ver- moedelijk zijn eenige stofdeelen katoen in aanraking gekomen met het gaslicht. Door het niet aanwezig zijn van extincteurs, was de redding van de fabriek onmogelijk. De machinekamer, de duivelskaraer en belendende gebouwen zijn behouden gebleven; het overige der fabriek was in een uur tijds totaal uitgebrand, waardoor 30 £t 40 menschen voorshands zonder werk zijn. De fabriek stond onder directie van de heeren B. S. ten Cate. Het is de derde maal dat deze fabriek geheel af brand. In de maand October 11. zijn, voor zoover bekend, 16 Nederlandsche zeeschepen gestrand, gezonken, verbrijzeld of onbrnikbaar geraakt. RECHTSZAKEN. Arrondissenients-mhtbank te Midiielburg. De rtchtbank heeft in hare zitting van 24 Dec. de volgende vonnissen uitgesproken: P. H., to Ter Neuzen, is wegens laster veroord. tot f 8 boete of 3 dagen gevangenisstraf. M. A. S., arbeidster, verlaten huisvr. van C. v. B., te Boschkapelle, is wegens bedelarij ver- oordeeld tot 3 dagen gevang. Kantongereclit te Hulst. Zitting van 22 December. 1. M. T. L. huisvr. van J. C. v. d. H,, te Cauter, Clinge, ter zake van het uiten van scheld- woorden; veroordeeld in eene boete van f 1, subsi- diaire gevangenisstraf van 1 dag en in de kosten. 2. B. de S. en C. L. de beide te Koewacht, ter zake van het te zamen en in vereeniging na lezen van aardappelen op grond nog niet van oogst ontbloot; veroord. ieder in eene boete van f 1, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 3. A. v. D., te Boschkapelle, beklaagd als voren; vrijgesproken. 4. F. Z. en V. V. zijne huisvr., beide te St. Jansteen, ter zake van diefstal van dennen- naaldeu te zamen en in vereeniging gepleegd veroord. ieder in eene boete van f 0,50, subs, gevang. van 1 dag en solidair in de kosten. 5. H. H. en R. de W. diens huisvr., beide te Koewacht, ter zake als voren; veroord. de eerste bij verstek, ieder in eene boete van f 1, subs, gevang. van 1 dag en solidair in de kosten. 6. C. v. B., te Stekeue, ter zake als voren; bij verstek veroord. in eene boete van 2, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 7. C. L. V., te Koewacht, ter zake van het jagen zonder acte of schriftelijke vergunningver oord. in twee boeten ieder h f 10, subs, gevang. van 2 dagen voor iedere boete en in de kosten. 8. E. P., te Ciinge (Waes), ter zake als voren; bij verstek veroordeeld in twee boeten ieder h f 10, subs, gevang. van 3 dagen voor iedere boete en in de kosten. 9. L. W. N., te Antwerpen, ter zake van het zich op de openbare straat bevinden in kennelijken staat van dronkenschap; bij verstek veroord. in eene boete van f 3, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 10. J. C. de W. en J. de W., beide te Clinge; bij verstek veroord. ieder in eene boete van f 10, subs, gevang. van 1 dag en solid, in de kosten. 11. F. v. O. en P. J. v. O., beide te Clinge; bij verstek veroord. ieder in eene boete van f 10, subs, gevang. van 1 dag en solid, in de kosten. 12. G. A. de C., te Clinge; bij verstek veroord. in eene boete van f 10, subs, gevang. van 3 dagen en in de kosten. 13. J. de W., te Clinge; bij verstek veroord. in eene boete f 10, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 14. J. F. de R., te Hontenisse; veroord. in eene boete van f 10 subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 15. C. de W., te Clinge; bij verstek veroord. in twee boeten ieder van 10, subs, gevang. van 3 dagen voor iedere boete en in de kosten. 16. P. v. J., te Graauw; bij verstek veroord. in eene boete van f 10, subs, gevang. van 3 dagen en in de kosten. 17. S. D., te Graauw; bij verstek veroord. in eene boete van f 10, subs, gevang.* van 1 dag en in de kosten. 18. J. D., te Graauw; veroord. in eene boete van f 10, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 19. J. F. de R., te Hontenisse; veroord. in eene boete van 10, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. Van no. 10 tot en met 19 zijn alien veroord. ter zake van overtreding van het reglement op het bevisschen der" Schelde en Zeeuwsche stroomen. Lanrlbouwberichten. Met 1 Januari 1882 treedt in werking het nieuwe reglement op de wegen en voetpaden in Zeeland. Wij achten het niet overbodig landbouwersopmerk- zaam te maken op art. 101 luidende als volgt 1. ,/Als twee of meer paarJen naast elkander voor den wagen zijn aangespannen, moet van kruis- lijnen worden gebruik gemaakt." 2. ffDeze bepaling is niet van toepassing op vervoer van en naar den akker, en evenmin op dat van landbouv. werktuigen naar of van het veld." Op overtreding van deze bepaling, is bij art. 113 eene straf bedreigd van eene geldboete van een tot tien gulden. De landbouwers zijn dus verplicht, waiineer zij paarden spannen voor den wagen, beladen met granen ter aflevering, van kruislijnen gebruik te maken. De 2e voorstelling van de nieuwe opera Herodiade te Brussel, heeft niet minder succes gehad dan de eerste. Massenet, de componist, is tot ridder der Leopoldsorde benoemd en is ten hove een diner tc zijner eere gegeven. Het rr.onteeren van het stuk heeft 100,000 frs. gekost, zoodat de directeur van het Theatre de la Monnaie 40 voorstellingen zal inoeten geven met voile zalen eer hij een cent winst kan maken. Intusschen heeft Brussel de primeur van deze opera gehad, waarmede de Franschen alles behalve ingenomen zijn. Parijs heeft een zijner vroegere troetelkinderen verloren in den heer Vautrain, die er eens zoo beraind was, dat hij, in 1871 door de Commune— maunen gearresleerd zijnde, door het volk werd bevrijd. Hij was toen maire van het vierde arron- dissement, een betrekking die hij ook reeds in 1848 had vervuld. Gedurende het Keizerrijk onthield hij zich echter van alle openbare betrekkingen en van politiek. In 1872 was zijn populariteit nog zoo groot, dat Parijs hem tot afgevaardigde verkoos boven Victor Hugo. In het 20e en laatste deel der geschiedenis van den Fransch-Duitschen oorlog van 1870'71, door den Duitschen generalen staf, en onder di rectie van den veldmaarschalk graaf Moltke uitge- geven, blijkt, dat de oorlog Duitschland is komen te staan op 123,453 man en 6247 officieren, die buiten gevecht werden gesteld en waarvan 40,031 sneuvelden of aan hunne wonden stierven. De Duitsche strijdmacht, die aan den oorlog heeft deelgenomen, bedroeg aan manschap en officieren 1,451,944. Te Longhbough in Engeland werd dezer da gen een kolossale klok gegoten voor de St. Pau- luskerk te Londen. Het gevaarte weegt zeven- tienduizend vijfhonderd kilo, het is 8 voet en 10 duim hoog en heeft een doorsnede van 9 voet en 6 duim. Yolgens deskundigen is het de grootste klok die op het oogenblik in Engeland bestaat. Met Paschen zal zij voor de eerste maal worden geluid Volgens ddpeches uit Madrid heerscht daar eene groote sensatie wegens de ontdekking eener dievenbende, die stelselmatig jaren lang het post- kantoor plunderde. Vijf duizend brieven zijn door die bende gestolen. De arrestatie van een post- beambte die de rooverij in de hand werkte leidde tot de gevangenneming van zestien medeplichtigen. Te Madrid en in de provincien is huiszoeking ge- daan bij de medeplichtigen en toen zijn zeveu hon- derd brieven met waarde ontdekt. De firma Elder Co. te Liverpool heeft den heer William Pearce naar Amerika gezonden, om te onderhandelen over het stichten van een nieuwe stoomvaarthjn tusschen New-York en En geland, waartoe nieuwe schepen zouden gebouwd worden, welke de reis in zes dagen moeten doen. De heer Pearce gelooft zelfs dat men er in slagen zou den overtocht tot vijf dagen te beperken De booten zouden van staal worden vervaardigfl en elk een millioen dollars kosten. Guiteau verklaarde voor het hof dat zoo- genaamde //experts" meer menschen hadden doen ophangen dan doctoren hadden gedood. De doctoren, zeide hij heftig, hadden Garfield vermoord en aldus zijn werk vollooid. Garfield was gestorven, omdat God het zoo wilde. Guiteau noemde Shaw (die vroeger had verklaard dat Guiteau hem had gezegd dat hij het voorbeeld van Booth wilde volgen (den grootsten leugenaar van zijn tijd. Guiteaus verdediger trachtte Shaws getuigenis te doen verwerpen omdat Shaw vroeger wegens meineed had terechtgestaan, maar het bleek dat Shaw toen was vrijgesproken. Men zegt dat sommige speculanten in assuranties van Pennsylvania hebben getracht een polis van 100,000 dollars te krijgen op Guiteaus leven. Uit Algerie worden verschrikkelijke bizonder- heden van de overstrooming aldaar gerneld. Een Arabisch dorp, aan de rivier Habra gelegen, met 300 inwoners, werd geheel weggespoeld, toen de dijk doorbrak en twee gehuchten der Ouled Said trof hetzelfde lot. In het eerste dorp had men

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1881 | | pagina 2