Tertret der brievenmail liaar OosMai. burge^IJke stand" BU1TENLAND, 0 A Telegraphische berichten. I TV POSTER IJ EN. KOEWACHT. OSSENISSE. OVERSLAG. 0 De uitgaven, die zij zich dan ook veroorloofde en de vorstelijke fooien die zij overal gaf, waren voor velen bewijs dat zij enorm rijk moest wezen. Zij- zelve sierde zich met diamanten en deed tegen contante betaling de wonderlijkste en kostbaarste inkoopen Zij werd zeer bekend en wanneer zij zich in de schouwburg vertoonde, werd zij aange- wezen als de juffrouw die zooveel geerfd had. In een hotel moest men haar verzoeken te gaan verhuizen, wijl alles in de war liep om haar het eerst te kunnen bedienen, daar zij zelfs voor een glas water een rijksdaalder fooi gaf. De portier van een hotel moet in betrekkelijk korten tijd een duizend gulden aan haar verdiend hebben. Nu is echter uitgekomen, dat de juffrouw die op het punt stond van te gaan trouwen met een eenvoudig jongmensch, aan wien zij nog onlangs een buitengewoon kostbaren pels had cadeau ge- maakt een oplichtster van het ergste soort is. Zij wist, onder voorgeven dat zij haar erfenis nog niet ontvangen had, van sommige personen geld te leenen tot een vrij aardig bedrag men spreekt van ruim drie ton en hoewel die personen een flinke vergoeding voor het leenen moet zijn toege- staan, is het vrij zeker, dat zij geen cent van hun geld zullen terugzien. fen familie vooral moet er voor een groot kapitaal inloopen, daar zij, verlokt door de hooge renten die zij van haar geld kon maken, en alles wat de juffrouw haar van de erfenis wijsmaakte geloovende, getracht moet hebben zooveel mogelijk snderen er uit te houden, om zelve de voordeelen te kunnen genieten. Het is opmerkelijk dat, terwijl dikwijls personen van gevestigde positie in nood geen paar duizend gulden ter leen zouden kunnen krijgen, men zich door zoo'n sluwe en vreemde bedriegster voor Zoo'n kapitaal laat oplichten. De kans van de buiten- gewone rente zal zeker wel een rol daarin hebben gespeeld. Het mooiste van het geval is, dat het gerucht gaat dat, men haar niets zal kunnen doeu; daar zij de accepten op haar naam heeft afgegeven en men bij niet betaling haar hoogstens in de grijzeling zal kunnen zetten. Op verzoek van een crediteur, die f 68,000 te vorderen heeft verleende de president der rechtbank vergunning tot beslaglegging. Daartoe vervoegde zich een deurwaarder aan het hotel, doch hem werd toegang geweigerd, omdat de officier last had gegeven niemand toe te laten. Diensvolgens werd de hulp ingeroepen van den waarnemenden commis- saris der tweede sectie Mr. Ed. van Raalte, die instructie vroeg aan den officier. Het gevolg was dat aan de deurwaarder toegang werd verleend. Hij legde toen beslag op niemendal; papieren, geldswaarden of kostbaarheden schijnen niet te zijn gevonden. Thans is bij den officier van justitie een aan- klacht ingediend wegens oplichting onder overlegging van negen accepten elk it f 25,000. De bedoelde schatrijke juffer moet zijn zekere Jaantje Struik, een boerendeern uit Yuren bij Gorkum, die met W. Hoeting, horlogemaker te Oorkum, ondertrouwd is. Via Napels, (Fransche mail) 23 Dec. 7,30's avonds. Via Napels, (Maats. Nederl.) 26 Dec. 7,30's avonds. Vih Brindisi, 29 Dec. 5,35 's avonds. Vih Amsterdam, 30 Dec. 5,35 's avonds. De Fransche pakketbooten doen Riouw, Banka en Palembang niet aan. In een herberg, nabij Luik, kwamen dezer dagen tegen den avond twee mannen, die een kruiwagen, beladen met een groote mand, bij zich hadden. Zij maakten eenige vertering en ver- zochten den herbergier de mand eenigen tijd te bewaren, wat deze beloofde. In den avond kwam een slager met zijn hond in dezelfde herberg. Het dier begon aan de mand te snuffelen en daartegen te knorren en was, ondanks het bevel zijns meesters, niet tot rust te brengen. Dit verwekte bij den slager achterdocktdie hij aan den herbergier mededeelde. Deze liet daarop de gendarmes ont- bieden, welke dadelijk verschenen. Een hunner stak met den sabel in de mand, waaruit toen een kreet opsteeg. De mand werd geopend en nu bleek, dat zich daarin een persoon gewapend met een revolver, had verborgen. Hij werd dadelijk gegrepen en zwaar geboeid naar Luik getrans- porteerd. Van zijne beide medgezellen is niets vernomen. Te Brussel is brand ontstaan in het magazijn van nouveautds »Aux 100,000 Coupons." De bewoners hebben zich slechts met moeite kunnen redden. De pompiers waren spoedig ter plaatse en zijn er in geslaagd in een uur tijds den brand te blusschen. De schade is zeer aanzienlijk; al de goederen, die zich in 't magazijn bevonden, zijn verbrand of zeer beschadigd. Het verlies wordt geschat op 20 h 30,000 fr. Alles was verzekerd. De jacht op kleiu wild, met uitzondering van die op houtsmppen, ook met schietgeweer, wordt Zaterdag 31 December met zonsondergang in ouze provincie gesloten. De verpachtingen van vijf provinciale tollen in Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen voor 1882 hebben tengevolge der draukwet, f 662 minder opgebracht dan voor 1881. Te Gene ra uiden is de dienstbode van de wed. t. H., aardappelen van den zolder haleude, van de trappen gevallen en kort daarna, met gebroken nek, dood gevonden. In Dordrecht was een pakket eifecten, ter waarde van omstreeks f 7000 verloren geraakt. Men zocht en deed aaugifte bij de politie, die mee hielp zoeken en ten slotte het verlorene terecht bracht uit de voeriug der japon van de eigenares zelve. Van Vianen is gevankelijk naar Tiel gebracht eeue boerendochter uit Heijkaop, beschuldigd van valschheid in geschriften. Een pakje, dat door een geheimzinnige dame te Deventer in het water werd geworpen en waarnaar de politie deed visschen, is gevonden en bleek in te houden hoofd- haarl Eene vrouw in de Baansteeg te Rotter dam is in de jenever, waaraan zij zeer verslaafd was, gestikt. Te Klaaswaal is een zevenjarig meisje met haar armpje in een dorsohmachine geraakt en aan de gevolgen overleden. Onder Nederslingeland (gemeente Giesen-Nieuwkerk) is dezer dagen een twist ontstaan tusschen eenige personen, waarop de draukwet nog geen gunstigen invloed had uitgeoeieud. Een daarbij tegeuwoordig persoon, een geacht nuisvader, werd een deel van den ueus afgesneden. Het nieuwe Paleis van Justitie te Brussel, dat nu zijn voitooiing nadert, zal een papieren koepeldak krijgen in plaats van een koperen, zooals eerst bepaald was. Dit dak is geheel van papier macheen 16,000 kilo zwaar. Godalming in Engeland is de eerste stad door electrisch licht verlicht. Het is veel goedkooper dan gas. De gemeente Kruiningen verloor dezer dagen door den dood een zijner oudste inwoners, den heer Ph. de Back, in den Imogen leeftijd van 92 jaren. Onder Napoleon's dynastie werd hij aangewezen om den tocht naar Rusland mede te maken; met weinigen aanvaardde hij ook toen den noodlottigen terugtocht. Na veel vennoeienissen en ontberingen op dien tocht te hebben doorstaan, werd hij in Ham burg gelegerd, destijds ten prooi aan hongersnood. Hij stond deze crisis gelukkig door en werd in 1814 gepasporteerd, waarna hij zich aldaar vestigde en als een stil burger leefde, geacht en bemind door alle ingezetenen. Donderdagavond werd door de politie te Vlissingen een man op heeter daad betrapt op het leggen van een steen op de rails van den tramspoorweg. De ontsporing, die Dinsdagavond plaats vond, is waarschijnlijk aan een dergelijke oorzaak te wijten geweest. De dader, een sleeper aldaar, heeft uit wraak tegen het vervoermiddel zich tot deze misdaad laten vervoeren. Het Rotterdamscb knaapje, dat bij herhaling levende inseeten braakte, schijnt thans hersteld te zijn. Het kind is ongevser 3 maanden in het ziekenhuis onder geneeskundige behandeling ge weest en heeft een operatic aan het voorhoofd boven den neuswortel ondergaan. In Amsterdam schijnt zich een nieuwe industrie te hebben gevestigd, daar in het Vaderland de volgende advertentie voorkomt: „Geheimhouding plechtig verzekerd. Jonge dames en weduwen die zich in den edit wenschen te begoven, worden bij deze beleefd uitgenoodigd zich te wenden met franco brievei) #geheim" aan het bureau van de kleine Kapitalist, enz." De hondenscheerster Maria Christiana de Leeuw te 's Hage is voor de 92e maal wegens 't bekende misdrijf veroordeeld. Het zal de vraag zijn of de zalen in Ommerschans en Veenhuizen voor het bestemde doel zullen ingericht zijn, voor dat mejuffrouw De Leeuw haar honderdste proces zal hebben. Inderdaad onzen hondenscheerster is eenig in haar soort, zij is reeds wereld bekend, daar haar naam zelfs in Duitsche bladen voorkomt als voorbeeld van volharding. De naastbestaanden van het met een luclit- ballon zeewaarts gedreven en zeer waarschijnlijk verongelukte Engelsche Parlementslid Powell hebben 200 pd. st. uitgeloofd voor dengene, die hem of zijn lijk weet te vinden; 100 pd. st. voor den eersten vinder van den vermisten ballon en 50 pd. st. voor eenig vertrouwbaar bericht omtrent den ballon of den luchtreiziger. De tentoonstelling van kanarievogels te Keulen belooft een schitterend succes. Uit tal van plaatsen zijn reeds vogels gezonden om naar de premien als besten zanger mede te dingen. Wanneer het waar is dat deze alien de hoogeschool doorloopen hebben, dan zal de jury een moeielijke taak hebben. 's Graveulutge, 20 December. Na aanneming der begrooting van het pensioenfonds is heden in de Tweede Kamer de beraadslaging over Hoofdstuk Oorlog der Staatsbegrooting aangevangen. De heeren Seret, Fabius, Kool en Wijbenga bestreden het budget, eerstens wegens de beginstden van den Minister in Militie en Schutterijwetde heer Wijbenga wegens het hooge eindcijfer der begroo, ting. De heeren De Caserabroot en Van der Schrieck steunden den Minister, De Minister verdedigde zijne begrooting en ont- kende, dat politieke redenen de Militie— en Schut- tei *ten vertraagd hadden. Hij verdedigde de algemee. dienstplicht bij de Schutterijen en zal ter oplussing van de kaderkwestie een ontwerp voorstellen tot vermeerdering van tractement voor onderofficieren. De discussie is gevoerd tot afdeeling Marechaussee. Morgen voortzetting. Van 1 tot 15 December 1881. HONTENISSE. Geboorten. 9 Deo. Petrus, z. van J. C. Nicolaas eD van R. van Waterschoot. Josephus, z. van F. van Troost en van R. Hendriks. 12 Deo. Rudolph Theodoras, z. van R. T. Schmiedeman en van J. 8. H. van Delen. 13- Deo. Anna Maria, d. van P. Asselman en van A. M. Brijssiuck. 14 Dec. Rosalia, d. van C. van Huffel en van A. C. Stoele. Overlijden. 1 Dec. P. Morcus, oud 2 j., z. van C. Morcus en van P. Verschuren. 8 Dec. Ida de Waal, ond 71 j., wed. van E. F. Noel. 13 Deo. Een als levenloos aangegeven kind van het vr. geslacht van P. J. v. d. Brande en van M. A. Cappeudijk, Geboorten. 5 Deo. Hemord Joseph, z. van Josephus de Puijsseleire en van Dominika van Gasse. Alphonse Joseph, z. van Charles Louis van Hooije en van Prudentia Scholten. 11 Dec. Emerenoe Marie, d. van Eduardus Vermeire en van Pelagie van Puijenbroeok. Overiijden. 1 Dec. Mariana Hoefijzer, oud 57 j., echtg. van Paulus Cappaert. 11 Deo. Een als levenloos aangegeven kind van het m. geslacht van Eduardus van der Ha en van Francisea Prudentia D'hooghe. 12 Deo. Petrus Celiaert, oud 39 j., echtg. van Jacoba van de Vijver. In deze gemeente hebben geene aangiften plaats gehad. Huwelijks-aangiften. 15 Dec. Aloysius de Nijs, oud 31 j., jm. en Leonie Maria Verdnrmen, oud 18 j.,jd. Geboorten. 3 Dec. Odila Celestina Augusta, d. van Dominicus de Moor en van Leocadia de Bruijcker.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1881 | | pagina 2