BUITENLAND. Telegraphische berichten. onder den naam van #seinpost" bekend en van waaruit Mesdag zijn panorama schilderde, zal spoe- dig worden genivelleeid. De afgraving meet vdor of op den 15 April 1882 gereed zijn. Op dien grond zal aan de zeezijde een groot hotel of Kur- haus verrijzeu. Van de Wassenaarsche slraat zal men daarheen geleid worden langs een avenue ter breedte van 15 meter en van een lengte van 250 meter, van beide zijden langs villa's loopende, welke ten getale van 14 zijn geprojecteerd. Be gebeele oppervlakte, door die opgraving te ver- krijgen bedraagt 17,467 vierkante meter. Aan de zeezijde zal een verbreed hoog voet- en rijpad worden aangelegd, aan den bestaanden lagen rijweg langs het strand aausluitende nabij ket Scbuitengat. Uit Nijmegen meldt men, dat op de begrooting voor 1882 voorkomt een post van ontvang groot f 7000 wegens vergunningsrecht op den klein- handel in sterken drank. Te Leiden is sedert het in werking treden der drankwet tegen 56 personen proces-verbaal opge- maakt. Als de drankwet volledig in toepassing zal zijn, mag Amsterdam 640 localiteiten hebben waar sterken drank in het klein verkocht wordt. Thans zijn er ruim 2000 zulke gelegenheden. lemand uit Haarlem zal eerstdaags moeten terechtstaan wegens een feit dat zeldzaam voorkomt, nl. wegens bigamie. De man, wiens eerste vrouw overleden was, leefde zeer ongelukkig met zijn tweede echtgenoote, verliet daarom de echtelijke woning, waarvan scheiding van tafel en bed het gevolg werd. Hij begaf zich eenigen tijd later naar Eugeland, sloot daar een derde huwelijk en keerde in ons land terug. Sedert is geruimen tijd verloopen, totdat nu door zijn tweede vrouw eene aanklacht tegen hem ingediend is. RECHTSZAKEN." Arrondisseiuents-rechtbHnk te Middelburg, De rechtbank heeft in hare zitting van 6 December de volgende vonnissen uitgesproken C. B., vrouw van A. P., te Hulst, ter zake van hoon; veroordeeld tot f 8 boete of 3 dagen gevangenisstraf. R. P., arbeidster te Hulst, ter zake van laster; veroord. tot f 8 boete of 3 dagen gevang. In Ierland volgt de eene agrarische moord der //Lalk-Realschule," spoorloos verdwenen. Men den anderen. Niet ver van Rothdowney, graaf- vermoedt dat zij, aangeprikkeld door het lezen van schap Kilkenney, werd een jtugdig gerechtsdienaar zee-romans, verhalen over het jagersleveu onder vermoord op den straatweg gevonden. Men had hsm den schedel verpletterd. Eenige verdachte personen werden gearrestoerd. Een pachter, met name William Stewardwerd Zaterdag op de binuenplaats zijner bezitting te Belfort dood ge vonden. Naast het lijk lagen een hamer en bijl, waarmede de moord verricht was. Niet ver van Stsnnonbridge, King's County, werd de pachter Milligan, die onlangs zijn pacht had betaald, op de brutaalste wijze dood gestagen. Te Erankford, niet ver van Parsonstown, staken eenige landligisten huizen van autoriteiten in brand. De bewoners redden slechts met moeite het leven en verloren alle have en goed. Brandstichtingen komen dagelijks en overal in Ierland voor. QEMENGDE BERICHTEN. Te Antwerpen hebben weder een groot aantal militairen zich op aieuw aan ongeregeldheden schuldig gemaakt. Op het Kiel werden in een herberg de ruiten verbrijzeld en tafels, stoelen en glazen stuk gestagen. De heldhaftigheid van het Belgische leger schijnt inderdaad alle perken te overschrijden. De laatste storm die op de Engelsche kust heeft gewoed, heeft het leven gekost van twee Ostendsche visschers, K. Watel, oud 42 jaar, en Jan Burke, oud 25 jaar. Deze laatste maakte deel uit van de bemanning der visscherssloep no. 184, die vergaan is. De overige bemanning werd door een Eranschen logger gered en door dit vaartuig naar Ostende gebracht. Voor het vreedzame bombardement van den gevaarlijken Risikopf bij Elm is nu alles gereed. Prof fleim heeft, als technisch leider der werk- zaamheden met andere deskundigen den berg nauwkeurig onderzocht, en volgens de uitkomst van dat onderzoek zijn de stukken geschut geplaatst. Donderdagochtend zijn het dorp en de geheele omtrek door de bewoners ontruimd, en het terrein door een kordon afgesloten, zoodat leven en veilig- heid der menschen genoegzaam gewaarborgd zijn. De kanonnen worden bediend door een kapitein en twaalf onderofficieren, die vrijwillig en op eigen kosten tot dat doel naar Elm gereisd zijn. Een afdeeling kanonniers zorgde voor het vervoeren der zware stukken naar de bestemde plaatsen op den Duniberg. Voorloopig wordt de Risikopf met granaten beschoten, en na de eerste 100 schoten hoopt men te kunneu beslissen, of men al dan niet nog zwaarder en verder dragend geschut zal gebruiken. Donderdagmiddag zou men beginnen, maar een mist belette het volvoeren van het plan, en Vrijdag moest men het schieten nog om dezelfde reden uitstellen. Zaterdag werden 40 schoton gelost, maar zonder merkbaar gevolg, en ook toen moest men weer ophouden wegens mist. De bevolking ziet in gespannen verwachting den uitslag der onderneming tegemoet. de Indianen enz. misschieu ook wel van Don Quichot zelven avonturen zijn gaan zoeken. Daar zij echter geen geld hebben, en dus den overtocht naar Amerika niet kunnen betalen, ziet men hun spoedige terugkeer te gemoet. Een Berlijnsch brievenbesteller gaf een circulaire, waarvan hij den adressant niet vinden kon, aan een dienstmeisje, dat ook circulaires rond- bracht, en zeide dat zij er mee doen kon wat zij wilde. De patroon van het meisje gaf hit gebeurde aan, en de besteller werd tot drie maanden ge vangenisstraf veroordeeld en voor 2 jaren onbevoegd verklaard tot het bekleeden van eenig open- baar ambt. Heden heeft te Middelburg, aan het gebouw van het provinciaal bestuur, de aanbesteding plaats gehad van: het driejarig onderhoud van de Rijks- r M "rn l jwaterleiding bewesten en beoosten het kanaal van hebbers. lerwijl de vrouw van den schoenmaker vali V. D. te Kampen even haar woning verliet, speelde Neuzen. Hiervoor is het minst ingeschreven het vierjarig zoontje met papier in den kachel. door den heer C. van der Hooft te Ter Neuzen Toen de moeder thuis kwam, stond het kind geheel voor f 4710 per jaar. in vlam. Hoewel geheel met brandwonden overdekt, m leeft het kind nog. Aan de stadswaag te Graveiihage, 9 December. Iweede Kamer. Haarlem is dezer dagen een varken gewogen, dat ^a aannemi"g met 42 tegen 24 stemmen van het respectabele gewicht van 758 pond (379 kilo) het amendement van den heer Van Delden, tot had. Te Middelharnis werd een schunr met den ,»t,r»nninr, f loinnn i i L senrapping van 121000 voor den aankoop van daann geborgen oogst, en behoorende aan den F bouwman Lodder, een prooi der vlammen. Ook nenoodigde terrein, voor een nieuw rechtsge- een koe en een paard kwamen in de vlammen om. Oorzaak onbekend. Te Sclieveningen is een timmerman door een gat van een zoldering naar beneden gevallen en met de hersens op de sieenen terecht gekomen. De onmiddelijk geroepen ge- neeskundige kon slechts constatteren dat de val den man gedood had. Te De venter is iemand, In den avond van den 14 December zal weder een komeet zichtbaar zijn. Voor twee vacante betrekkingen van veldwachter in de gameente Ede (jaarwedde f 375) zijn niet minder dan 65 lief- bouw te Rotterdam, is hoofdsluk Justitie aange- nomen met 68 stemmen tegen 1 stem, die van den neer Van Houten. Tevens is aangenomen de begrooting der landsdrukkerij. Daarna heeft de interpellatie van den heer Bergsma I plaats gehad, over de sluiting van publieke ver- door het uvermatig gebruik van sterken drank, overleden. Dat do eerlijkheid nog met tot do raakehJkheden; vraag aan welke wettelijke geschiedenis behoort, heeft een armoedig meisje bepaling de Regeering de bevoegdheid tot sluiting bewezen, dat onlangs bij de politie een bankbiljet ontleende, antwoordde de Minister Six, dat die van f 300 bracht, dat op de Oude turfmarkt te Amsterdam gevonden werd. De eigenaar heeft de 8 e rus maar op de eerlijke vindster ruim beloond. Getal land- 8ePas^"ei(* 0,11 ae nationale rouw niet te verstoren. verhuizers, in November te New-York aaugekomen He heer Van der Hoeven juichte de handeling der bedraagt 31000, tegen 19000 in die maand van Regeering, onder bravo's van verschillende leden toe t vorige jaar. Daaronder zijn 151 Nederlauders.u„ j - Gustaaf Philippart, tweede zoon van den bekenden C 6 ee 81,1 erPe a 1 va" den heer Belgischen financier Philippart, werd deze week ^an htuten plaats gehad, die afkeurde, dat de veroordeeld tot 100 frs. boete, omdat hij aan een Regeering eischte voor de vrijheid om belofte af der gewezen bedienden van zijn vader, met wien te leggen door het behooren tot eene Godsdienstige nij een woordenwisseling had gehad, op de voile r» n- beurs een oorveeg gegeven had. De schoenmaker 8ezm( te -e mister Six verklaarde, dat alien, Biinger uit Berlijn verdreven en later te Bochenheim w'er geloofsleer niet verbiedt het afleggen van den woouachtig, is door het Rijksgesticht veroordeeld eed, verplicht zijn door de wet dien af te leggen It til"™ tUchthui8s;ratf e" drie J(6ren ¥erlie« He heer Van Houten kondigde een motie aan.' van rechten wegens majesteitsschennis, hoog verraad en verspreiding van verboden geschnften. Een "en voortzetting. jongmensch te Mittweida iigt gevaarhjk ziek aan bloedvergiftiging, tengevolge van het dragen van groeue glace-handschoenen, terwijl hij een klein open wondje aan den vinger had. .Van de genees- kundige Academie te Parijs is een meisje van zes jaren vertooud, dat 120 pond weegt. Het lieve kind is 1,15 Ned. el hoog en de omvang van het onderlijf bedraagt 1$ el. Te Middelburg kon men jl. Dinsdag eene „heu8che" schipbreuk aanschouwen. Eenige heeren te Middelburg hadden, zooals men weet, in open- bare veiling te Borssele, voor f 5000 ongeveer, gekocht het daar gestrande Spaansche barkschip Augustina. Na het van p. m. 800 kelders jenever outlast te hebben, kreeg men het vlot en toog men met een paar sleepbooten er mee naar Middel burg. De reis ging voorspoedig tot nabij de stad, waar men het vaartuig in het dok wilde doen her8telien, doch daar met het doel voor oogen geraakte de bark lek en liep in 't kanaal aan den grond. Gelukkig is 't kanaal breed en diep genoeg, zoodat deze /schipbreuk in de haven" geen stremming in de vaart veroorzaakt. Deze week zijn te Berlijn vijf jongens van een leeftijd varieerende tusschen 12 en 14 jaren kinderen van geachte ouders en leerliugen Zeetfidingen. Van 6 tot en met 8 Dec. zijn in deze haven bin- nengekomen, bestemd voor Gent: 6 Dec. Eng. stoomb Bittern, kap. Cotter, van Li verpool met stukg. 8 Deo. Duitsche kof Anna, kap. Habben, van Bergen met stokvisch. Duitsche brikJohann Priedrich, kap. K.ell, van Riga met hout (bestemd voor Zelzaete.) Eng. sloep William, kap. Smith, van Ipswieh met graan. Van 6 tot en met 8 Dec. zijn uit deze haven ver- trokken komende van Gent: 7 Deo. Bug. stoomb. Victory, kap. Lumley, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Normakap. Atkington, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Romeo, kap. Drurey, naar Goole met stukg. 8 Dec. Eng. stoomb. Bittern, kap. Cotter, naar Liverpool met stukg. In deze haven zijn birinengekomen om aan den spoorweg alhicr te lossen en te laden: 7 Deo. Eng. stoomb. John Bladworth, kap. Ritfort, van Goole met kolen. 8 Dec. Duitsohe stoomb. Schmidborn, kap. Jessen, van Middlesbro met ruw ijzer. Uit deze haven zijn vertrokken na aan den spoor weg te hebben gelost en geladen: 7 Dee. Eng. stoomb. Jutland, kap. Pisk, naar Londen met stukg. 8 Deo. Eng. stoomb. John Blad worth, kap. Ritfort, naar Goole met ziuk. Van 6 tot en met 8 Deo. werden langs de Oost- gluizen alhier 21 binnenvaartuigen op- en 24 afgeschut. CO O O

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1881 | | pagina 2