TertrBt ler Irierciiafl naar OesMii. BU1TENLAND. Telegraphische berichten. ze uit het wrak gehaald heeft, is twee dagen daarna, ten gevolge van de ingeademde pestlucht, bezweken. Ook belette die vergevorderde staat van ontbinding dat men getracht heeft de lijken te herkennen; ze werden dadelijk begraven. POSTER IJ EN. ViS, Brindisi, 17 Nov. 5,35 's avonds. ViS, Amsterdam, 18 Nov. 5,35 's avonds. Via NapeJs, (Fransche mail) 25 Nov. 7,30's avonds. ViS Napels, (Maats. Nederl.) 28 Nov. 7,30'savonds. De Fransche pakketbooten doen Biouw, Banka en Palembang niet aan. RECHTSZAKEN. Arrondissements-rechtbank te Middelbnrg. De reclitbauk heeft in hare zitting van 12 Novem ber de volgende zaken uitgesproken P. J. B., naaister te Ter Neuzen, is wegens l&ster vrijgesproken. H. S., schaapboer te Koewacht, is wegens hoon veroordeeid tot f 8 boete of 3 dagen gevangenisstraf. Verleden week is voor de eerste maal een trein den St. Gothardtunnel van het begin tot het einde doorgereden. Er waren 60 passagiers, behoorende tot het peisoneel der aannemers en ingenieurs met hunne vriendtn. Er zijn te Goschenen lokomotie- ven aangekomen voor den geregelden dicnst. We gens de groote kosten is besloten, den tunnel niet electrisch te verlichten. De reis van Bazel naar Milaan met een exprestrein zal 11 uren duren, van Bazel naar Florence 24 en naar Borne 33 uren. De ,/Vuurlanders" die zich, zooals men weet, thans te Berlijn bevinden, zijn ziek. Aan de wilden was het struisvogelhuis als woning aangewezen. Tegen het verbod van Hagenbeck hadden de be- wakers van den tuin de kachel hard gestookt. Iederen morgen hadden zich toch die menschen uit de stikkend heete ruimte in den vijver begeven, waarvan zij het ijs vooraf stuk moesten hakken om hun gewone bad te nemen. Tengevolge daarvan lijden alien aan longontsteking. Men hoopt hen echter in 't leven te zullen behouden. Een Afrikaansche neger, William Benner, geboren te Sierra-Leone (West-Afrika), heeft aan de universiteit van Brussel de drie examens van doctor in de rcedicijnen met groote onderscheiding afgelegd. Hij is van plan naar Afrika terug te keeren, om zijn beroep uit te oefenen op de kust der golf van Guinea, waar het klimaat hoogst na- deelig is voer de blanken. Te New-York is een groot huis in de Fifth Avenue ingestort; 5 personen kwamen daarbij om een aantal werd gekwetst en men denkt, dat nog 20 personen onder het puin zijn bedolven. De vermisten zijn meest vrouwen en kinderen. Het gebouw, dat drie verdiepingen hoog was, stortte i n, zonder dat men te voren iets had bemerkt, dat op gevaar wees. Beeds zijn 7 lijken uit het puin gehaald. In Parijs, waar vroeger slecbts een enkel glas bier werd gedronken, vertrouwt men nu zijn oogen niet meer, indien men eens een statistiek van het bierverbruik te zien krijgt. Dat afschuwelijxe //mengsel," zooals Jean Bechepin nog vdor kort dien drank noemde. wordt in Parijs tegen woordig als't ware verzwolgen. Vroeger ging er slechts een enkel vaatje uit Elzas over en de Oudste bierhuizen werden bijna uitsluitend in afgelegen straten opgericht. Nu is dit geheel anders geworden, Er is bijna geen Duitsche brouwerij van eenigen naam die niet een eigen bierwagen op de spoorwegen naar Parijs heeft loopen. De herbergiers kwamen langza- merhand in de meer bevclkte wijken en de ten- toonstellingen maakten, dat het bier al meer en meer in aanzien kwam. Wat er nog aan ontbrak om het een goed debiet te verzekeren, brachten de wijnverkoopers wel aan, door hun wijnvervalsching en dure prijzen, en nu is het geen wonder als men lungs de boulevards drie, ja soms vier bier huizen naast elkander ziet. Er zijn in Engeland die, hoewel Lefroy reeds veroordeeid is, nog steeds gelooven, dat hij de ware moordenaar niet is. Zoo vertelde men dezer dagen, dat op den dag van de misdaad in het hos- pitaal te Brighton een man werd opgenomen, die bij een val uit den spoortrein zijn been had ge- broken. Dit wil men nu in verband met de misdaad brengen. De familie van den veroordeelde is geheel ternedergeslagen. Miss Mapleton, zijn zuster, heeft zich de zaak zoo aangetrokken, dat zij krankzinnig is geworden. De verdediger van Lefroy heeft zich tot den Minister van binnenl. zaken gewend, met verzoek, om verdaging der terechtstelling van den moordenaar op grond van krankzinnigheid. QEMENQDE BERICHTEN. Een drietal heeren te Bergen op Zoom hebben f 70,000 bijeengebracht voor den aanleg en de exploitatie van een stoomtram van daar naar Tholen. De werkzaamheden zullen spoedig een aanvang nemen. Mietje de Leeuw is door het kanton- gerecht in den Haag voor den 89n keer wegens openbare dronkenschap veroordeeid, Theodoras Schif- fel voor de 7 9e en Scheidele voor de 458 maal. Een huis te Oldeboorn, voor omstreeks 5 jaren gekocht voor f 3400, kon dezer dagen bij publieke veiling slechts 1700 opbrengen. Een zestal knapen van 8 tot 12 jaren oud zijn te Haarlem in hechtenis genomen, omdat zij zich dagelijks door middel van insluiping aan onderscheidene ditLtallen in winkels schuldig maakten. De koetsier, die met zijn vigilante in een gracht te Amsterdam geraakte, waardoor het verlies van twee menschen- levens te betreuren is, heeft zich dit ongeval zoo- danig aangetrokken, dat hij aan volslagen verstands- verbijstering lijdt. Ook het eigendomsrecht op den toren van het voormalige groote kerkgebouw te Veere, dat thans aan den Staat behoort, is door den gemeenteraad dier plaats aan het Bijk overgedragen. De echtelieden M., te Bergen op Zoom, vierden Donderdag jl. feest. Ze zijn te zamen 100 jaren oud. Voor 50 jaren werden zij op denzelfden dag geboren en hebben toen elkander voor de eerste maal ontmoet bij gelegenheid van hun doop. Te Woltersum zeeg tijdens de gods- dienstoefening in de Herv. kerk eene vrouw van 77 jaren neder. Toen men haar hulp kwam bieden, bleek zij reeds stervende te zijn. In de Belgische gemeente Houdery heeft een stiefmoeder de kinderen van haar man gemarteld, door de voetjes in het vuur te roosteren. Twee knaapjes hebben die marteling doorgestaan; het derde kind, een meisje, is de woning ontvlucht. Te Parijs is een maat- schappij opgericht van verzekering tegen diefstal. Te Hastings in Engeland wordt de Zondag zoo gestreng gevierd, dat zelfs de brievenbus door middel van een stuk hout gesloten wordt. De tweede strafkamer van het Landgericht te Berlijn veroordeelde verleden week den Bussischen Prius Georg Eristow tot twee jaren gevangenisstraf en tot twee jaren verlies van eer, wegens oplichting. Te Autwerpen is eene maatschappij opgericht om eene passage te bouwen in den trant der #Galeries St. Hubert" te Brussel. Zij zoude niet minder dan 600 meter lang zijn. Die plannen moeten reeds bij het gemeentebestuur zijn ingediend. Niet minder dan vijf speculanten hebben zich in Cleveland opgedaan om den lijkwagen van President Garfield te koopen. Een bood er zelfs vijftig duizend dollars voor. Het behoeft bijna we! niet gezegd te worden, dat de aanbiedingen van de hand werden geslagen. De Koning van Ashanti heeft 200 jonge meisjes ter dood doen brengenhij had haar bloed noodig om dat te verinengen met de kalk en het cement, die gebruikt werden om een zijner paleizen te restaureeren! Een der meisjes ontkwam; zij zegt, dat dergelijke gruweldaden meermalen ge- beuren. Het Ministerie van Oorlog in Oostenrijk- Hongarije heeft een dagorder uitgevaardigd, waarbij het aan de officieren van het leger wordt verboden, om in de dagbladeu huwelijks-aanvragen te plaatsen, omdat een Oostenrijksch officier altijd een goede partij kan vinden, zonder de toevlucht te behoeven te nemen tot de publiciteit. In den nacht van Donderdag op Vrijdag werd te Culemborg een bruiloft gevierd, die voor een der gasten minder aangename gevolgen had. De heer S. die zijn paard gedurende het feest in de weide had gelaten, bemerkte toen hij naar huis wilde gaan, dat men het dier gestolen had. Op het graf van den ongelukkigeu Marius Boogaardt, op de begraafplaats „Eik-en-Duin" bij Den Haag, is thans een gedenkteeken geplaatst, uit wit marmer, door een te Bome gevestigd kunstenaar gebeiteld. Het stelt een vrouw voor die treurende een afgebroken kolom omhelsd houdt. Amerika schijnt niet voor ieder het land van belofte te zijn. Te Zuid—Beijerland keerde in de vorige week van daar een arbeidersgezin van 4 personen terug, dat in Juni van dit jaar daar- heen vertrokken was. Het was bij zijn terugkomst bijna van alles ontbloot. Te Apeldoorn is weder eene kunstboterfabriek „Daninark" verrezen van den heer C. A. Weerts. Het sierlijk gebouwtje lokt tot bezoeken uit, en dit doet vele vooroordeelen tegen het gebruik dier boter verdwijnen. Alles gaat er even zindelijk en zorgvuldig toe. Te Argenteau, op de lijn LuikMaastricht heeft men Vrijdagavond 11. getracht den trein te doen ontsporen. Tot dat einde was een ijzeren staaf dwars over de rails gelegd, die gelukkig echter door den machinist nog in tijds werd ont- dekt. Vreeselijk zouden de gevolgen zijn geweest, indien dit snoode plan ware gelukt, daar de spoor- weg te dier plaatse vlak langs de Maas loopt. De justitie van Luik, die een onderzoek heeft inge- steld, heeft de schuldigen tot heden nog niet kunnen ontdekken. Bij microscopisch onderzoek, door deskundigen ingesteld, is gebleken, dat in een vat pekelspek, uit Amerika te Bossum aangebracht en in het klein uitverkocht wordende, tnchinen aanwezig waren, tengevolge waarvan de geheele inhoud van het vat door de politie in beslag is genomen, en tot nadere onderzoeking ter beschikking van des kundigen is gesteld. Toen de heer O., te Groningen, dezer dagen met zijn huishoudster een avondbezoek bij de familie van laatstgenoemde had afgelegd, wipten zij, huis- waarts gaande, nog even bij een goeden kennis, den tapper d. V., aan. Diens vrouw tracteerde op een glaasje, toen de goede kennis een uur later thuis kwam werd nog eens ingeschonken en zoo ging de tijd tot middernacht gezellig om. Minder prettig werd echter de heer O. verrast, toen hij, thuis komende, een belangrijke leegte vond in zijn draagbare have: een dief was ingebroken en had heel wat kostbaarheden en geld gestolen. In zijn ^horror vacui" liep de heer O. naar de politie; deze ging snuffeleu en opsporen, en ten 4 ure lichtte zij den rustig te midden van zijn buit slapenden dief van zijn bed, nl. den //goeden kennis" d. V. Er doet zich te Oosterwolde een ongewoon verschijnsel voor, dat veler aandacht trekt. Bij den smid Heintz worden namelijk bijna dagelijks ruiten stuk geschoten, zonder dat er geluid van schoten gehoord wordt. Zelfs werden op een oogenblik dat de burgemeester en de rijksveld- wachter in het huis van Heintz waren om een onderzoek in te stellen, eensklaps weer twee ruiten verbrijzeld en den verwer die bezig was een nieuwe ruit in te zetten, werd deze in de hand verbrijzeld. Het is eene wonderbaarlijke geschiedenis, die om het rare van 't geval soms de lachspieren op- wekt, hoe ellendig het ook is van den grappen- maker, die dit kunstje bij de hand heeft. Men vermoedt, dat het met een windbuks geschiedt, maar wie het doet is tot nog toe een raadsel. 's firttvenhage, 15 November. In de zitting der Tweede Kamer van heden zijn de nieuwe griffiers Mrs. J. D. Veegens en Zillesen beeedigd en gtinstalleerd, terwijl de voorzitter, onder toe- juichingen der Kamer, hartelijk afscheid nam van hunne voorgangers Mrs. D. Veegens en Cort van der Linden. Het debat over de Indische begrooting werd voortgezet. De heer Kool drong aan op versterking van het Indisch leger; de heer Keuchenius keurde af het veibod van Mekkatochten en drong aan

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1881 | | pagina 2