TER NEUZENSCHE COURANT. No, 1722 Woensdag 16 November 1881. 21e Jaargang Algemoen Algemeen Nieaws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaaoderen. BUITENLAND. BPRGERL1JKE STAND voor BIJVOEQSBL Zaterdag 12 November 1881. No. 1721. HONTENISSE. STOPPELDIJK. TER IMEUZENSGHE COURANT VAN DE RECHTSZAKEN. Arrondissemeuts-rechtbauk te Midilelburg, De reohtbank heeft in hare zitting van 8 November het volgende vonnis uitgesprokeu P. de Z., zonder beroep te Ter Neuzen, is wegens mishandeling veroordeeld tot eene geldboete van 12 of eene gevangenisstraf van 4 dagen. Deze week werden op de Koninklijke mu- ziekschool te Brussel de prijzen uitgedeeld. De Nederlandsche kweekelingen hebben zich bizonder onderscheiden. Den eersten prijs in de solfege ontving Mej. Sara Keyzer, uit Rotterdaqa; de eerste prijs voor de viool werd toegekend aan Jacques Haakman, uit Amsterdam, en Hendrik Tibbe, uit Zutphen, behaalde den eersten prijs in de piano- klasseTibbe kreeg bovendien esn ^hoogst loffelijke vermelding," hij is pas 17 jaar oud endejongste der mededingers. Tusscben Londen en Brighton rijdt tegen- woordig bij wijze van proefneming een spoorweg- waggon van Pullman, met electrisch licht verlicht. De wagen telt eene batterij van Paure van 3 J elementen, waarmede twaalf lampjes van Swan worden gevoed, hoedanige reeds op verscheidene Engelsche pakketbooten zijn ingevoerd. Saksen is een waarlijk onverwacht buitenkansje ten deel gevallen. Te Leipzig is nl. een rijke dame, zekere weduwe Mende gestorven, die een vermogen nalaat van 17 millioen M. en daar zij njet dan zeer verre bloedverwanten had, maakte zij den Staat tot univereeel erfgenaam. Naaftrek van eenige legaten waaronder een van 150,000 M. voor de stad Leipzig tot het oprichten van een of ander monumentaal bouwwerk, schiet er voor den Staat nog 12 millioen over. Wanneer de berichtgever wel is ingelicht, dan is aan de erfenis de voorwaarde verbonden, dat de rente moet gebezigd worden tot ondersteuning van personen die niet uit de openbare armenkas ondersteuning genieten. Twee echtgenooten, die in Frankrijk niet meer veilig waren, omdat zij er bedriegerijen gepleegd hadden, en onlangs te Rijssel tot twee maanden celstraf wegens diefstal waren veroordeeld, waren onlangs naar Gent gekomen en hadden in de Schepen- huisstraat een kamer gehuurd. De man kreeg werk als bakkersknecht en de vrouw als dienstbode bij Merr. L., Veldstraat. Er verdwenen weldra kleedingstukken en verschillende voorwerpen uit het huis van Mevr. L. De vermoedens vielen op de nieuwe dienstbode. Er werd een aanklacht bij de politie gedaan en deze wilde de beide echtgenooten gevangen nemen, toen de vrouw eensklaps ver- direen. Vdor de stad te verlaten, had zij echter besloten een grooten slag te wagen. Zij begaf zich bij een slotenmaker en zeide dat zij gelast was het buitengoed van den heer L. te Gentbrugge in orde te brengen, doch zij kon de deur niet openen, daar mijuheer de sleutel op reis had mee- genomen. De zaak eischte ecliter spoed. De slotenmaker liet zich overtuigen 8n opende het tuinhek en de deuren. Daarna deed de meid commissionaire komen, gaf hun bevel al de meubelen en al wat zich op het buiten bevond, weg te voeren en verkocht alles aan een oudkleerkoopster, die zij ook had weten te bedriegen. Ondertusscheu had de politie den man der diefegge aangehoudeu deze gaf eenige aanduidingen en alzoo viel de vrouw ook in het net en zij zit nu achter de grendels. De gestolen voorwerpen zijn bijna alien terugge- vonden en in beslag genomen. Van 16 tot 31 October 1881. GRAAUW. Geboorten. Claris Catharine, d. van Josephus Cornelia en van Paulina de Blook. Willem, z. van Jan Prancies Strijdonk en van Rosin a Dorothea Delien. Alphonsus, z. van Petrus Bernardns Verschote en van Virginia Kint. Louisa, d. van Augustinus Want en van Phelomina Asseiman. Overlijden. Pieter Verlinden, oud 56 j., echtg. van Anna Cathariua Schaade. Alphonsus Verlinden, ond 12 j., z. van Pieter en van Anna Catharina Schaade. Huwelijks-voltrekkingen. 22 Oct. P. Vlassenrood, oud 39 j., weduwn. van P. de Backker, en P. C .du Bois, oud 29 j., jd. Geboorten. 17 Oct. Rosalia, d. van J. Verschuren en van P. Dobbelaar. Alphonsus, z. van P. Mangnus en van I. Sponsele. 19 Oct. Rozalia, d. van J. Ebert en van A. C. Baart. Joseph, z. van J. Goossen en van M. Bogaert. 20 Oct. Judocus, z. van J. Bal en van A. de Nijs. 21 Oet. Maria en Apolonia, doehters van Paulina Weesepoel. 22 Oct. Enphemia, d. van J. F. de Waal en ven W. Cornelissens. 25 Oct. Anna Maria Philomena, d. van J. de Roeok en van A. C. Dankers. 30 Oct. Alphonsus Desire, z. van A. van Damme en van J. van Mol. 31 Oct. Jan Willem, z. van P. Sarneel en van P. van Jole. Johauna, d. van P. de Burger en van A. Cornuijt. Overlijden. 26 Oct. Everaert Wouters, oud 80 j., weduwn. uit het eerste huwelijk van A. C. de Wet en uit het tweede huwelijk van C. van der Hooft. 27 Oct. J. A. Hermans, oud 85 j., weduwn. uit het eerste huwelijk van Coleta Romijn en uit het tweede huwelijk van Joslna Maes. Geboorten. Alphonsus, z. van Jan Prancies van den Bergen en van Anna Maria Feremans. Petrus Johannes, z. van Pieter de Preijker en van Bosina Coolsen. Overlijden. 19 Oct. Maria Louisa Koolegem, oud 4 m., d. van Cornelia en van Anna Catharina de Dalie. Zeetijdingen. Van 4 tot en met 10 Nov. zijn in deze haven bin- nengekomen, bestemd voor Gent: 4 Nov. Eng. stoomb. Rosa, kap. Dumberley, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Richard Moxon, kap. King, van Goole met stukg. Nederl. koftjalk Nanna, kap. Mulder, van Hamburg met graan. 5 Nov. Eng. driem. schooner Tar, kap. Pearmain, van Londen met creosoot. Eng. schooner Rebecca, kap. Wils, van Lijnn met graan. 8 Nov. Eng. sloep The Frances, kap. Cowey, van Londen met lijnkoeken. 8 Nov. Eng. stoomb. Norma, kap. Atkington, van Goole met stukg. verhinderd, dat voomemen uit te voeren. Undanks deze dreigementen gelooft niemand in ernst aan een kanseliers—crisis. De Keizer zal nu evenmin als vroeger het ontslag van Bismarck aannemen. Iutegendeel zal het op een nieuwe uitbreiding van den kriug des rijkskanseliers bevoegdheid uitloopen. De Keizer zal hem volmacht geven tot het sluiten van een overeenkomst met den Paus, teneinde zich daardoor van de hulp der katholieken te verzekeren om zijn staatshuishoudkundige plannen door te drijven. In Frankrijk is de strijd gestreden. Heftig waren de aanvallen op de regeering, die de af- gevaardigde Clemenceau in de Kamer deed, uaaar de Minister—president verdedigde zich kraciitig en met Gainbetta's hulp heeft de Kamer bet Ministerie op een donzen kussen laten vallen. Gambetta is thans door den President der republiek belast met de vorming van een nieuw kabinet. Met het oog hierop zijn de troepenverzeudingen naar Tunis gestaakt en zullen uadere bevelen voor den veld- tocbt afgewacht worden. In Engeland heeft het gewone feestmaal bij den Lord Mayor van Londen plaats gehad. Gladstone sprak over Ierland, waar hij teekenen van beterschap bespeurde. Een eerlijke beproeving van de landwet achtte hij verzekerd. Hij gewaagde met lof ran de schieting gehouden, waaraan 47 schutters deel- namcn de drie daarop gestelde oppervogels werden afgeschoten door Ch. Chelquin van Assenede, prijs 30 franken; P. van Poucke van Lokeren, prijs 20 franken; Aug. IJsebaert van Koewacht, prijs 20 franken. Z. D. H. Monseigneur Van Beek heeft be- noemd tot kapelaan te Steenbergen den heer F. Potters, thans te Hulst en tot kapelaan te Hulst den heer F. Loonen, priester in het seminarie. In de gisteren gehouden zitting der Tweede Kamer is de heer Rutgers van Rozenburg beeedigd, waarna deze heeft zitting genomen. Met 29 tegen 24 stemmen is aan den heer Bergsma verlof verleend tot het houden, op nader te bepalen dag, eener interpellatie over de sluiting der openbare vermakelijkheden wegens het over lijden van Prins Frederik. Over de aanvraag van den heer Van Houten om verlof tot eene eedsir.terpellatie werd gedebatteerd. De heeren Van Delden en Roell achtten thans de interpellatie onnoodig, met het oog op de aanstaande behandeling van het adres van den heer Hartogh Heijs van Zouteveen. De aanvrage werd verdedigd door de heeren Heydenrijck en Van Houten, die liaar bestempelde als introductie tot eene motie. Sjjurcii, Uiljtb YUUl b UUgOllUtlR img 1U 1ICI UUI3101, maar zal waarschijnlijk wel spoedig opgehelderd worden. De Madura, kap. Adriani, mede van de maat- schappij Nederland, was 22 October van Batavia vertrokken en had in last gekregen het mogelijke te doen tot opsporing van de schipbreukelingen. Zooals bekend is, zonk het stoomschip Koning der Nederlanden den 5 October en begaven de opvarenden zich in zeven sloepen, ten getale van 213 personen. Er zijn nu gered vier sloepen, bevattende 123 koppen, zoodat er nog drie sloepen met 90 personen vermist worden. Uit Yeere wordt nog gemeld: De ijverige nasporingen der justitie hebbon nog niet geleid tot de aanhouding van den vermoedelijken moorde- naar. In de laatste dagen won het vermoeden veld, dat hij zich nog in de gemeente schuil hield en Vrijdag werden verschillende ledig staande ge- bouwen zonder gewenscht resultaat doorzocht. Uit Katwijk aan Zee wordt gemeld, dat uit het onderzoek, ingesteld omtrent den toestand van de verongelukte schuit de Yrouw Arentje is ge- bleken, dat het wrak geheel weg is. De acht zich nog in de schuit bevindende lijken waren in ver- gevorderden staat van ontbinding. De persoon, die

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1881 | | pagina 5