OPmilE VEIiKOOPIW'O, Den Afbraak eener schnnr. ADVERTENTIEN. aan H. Wolfert te Hoek, voor het schoonste stuk rundvee uit de kantons Hulst en Ter Neuzen; 2e pr. voor idem aan J. de Feijter Jacz. te Ter Neuzen, alsmede le pr. voor de beste baatgevende of kalf- dragende koe en le pr. voor het schoonste stuk rund van 1 tot 2 jaar oud; le pr. aan J. van Boven te Ellewoutsdijk, voor het schoonste rund- vee van buiten de kantons Hulst en Ter Neuzen; le pr. aan F. Dieleman Pz. te Hoek, voor het schoonste kalf van tot 1 jaar oud. De uit- geloofde premie voor het grootste getal aangebracht rundvee van een en denzelfden eigenaar werd toe- gekend aan J. van Boven te Ellewoutsdijk, voor die van varkens aan W. van Wiiigeren te Hulst. Geen premien konden worden toegekend voor den schoonsten dekhengst, schoonste ruinpaard, schoonste veulen bene den het jaar, grootste getal paarden minstens 3 stuks, schoonsten springstier minstens een jaar oud, 2® pr. voor het schoonste stuk rundvee van buiten de kantons Hulst en Ter Neuzen, 2e pr. voor het schoonste rund vnn 1 tot 2 jaar oud, 2e pr. voor het schoonste kalf van tot 1 jaar oud en voor het grootste getal aangebrachte schapen. Als cene zeldzaamheid kan worden medege- deeld, dat te Maastricht ter bezichtiging is gesteid een varken dat 600 kilo zwaar en 2 meter lang is. Het heeft een omtrek om den buik van 2,20 meter en een breedte op den rug van 0,70 meter. Het is afkomstig van het landgoed van gra&f de Glaes, te Oost—Eijsden. Als een bewijs voor de belangrijkheid van den uitvoer van schapen naar Engeland, kan dienen, dat in de vorige maand met de wekelijksche van Amsterdam afvarende stoomschepen meer dan 23800 stuks daarheen zijn verzonden. De boomteeltkring van Belgie is van plan om in September 1882 te Gent een groote tentoon- stelling van groenten te houden. maar kreeg geen antwoord. Men vond het echtpaar Bellot dood in hun bed liggen; ze hadden vergeten een gaskraan te sluiten en waren gestikt. Een familie van vijf personen, man, vrouw en drie kinderen, zou Dinsdagavond te Amsterdam naar haar koperen bruiluft rijden, doch bij de hooge brug aan de Lijnbaansgracht over de Egelantiers- gracht stortte het paard met het rijtuig te water. De ontsteltenis in de buurt was groot, doch de gevolgen van het ongeluk niet minder. Terwijl toch de bruidegom met twee kinderen nog Itvend te voorschijn werden gtkaald, zijn de bruid en een 7jarig kind jammerlijk verdronken. Het paard werd nog levend opgevischt. Voor de Parijsche rechtbank stond iemand uit Nederland, zich noemende Smits, terecht wegens verscheidene diefstallen. Winkels en uitstallingen koos hij vooml tot zijn arbeidsveld. Voor de rechtbank verklaarde hij nog voor korten tijd burgemeester te zijn geweest in eene Nederlaudsche gemeente, waar hij buitendieu wegens zijn groot vermogen, een paar tonnen gouds, naar bij opgaf zeer in aanzien was. De rechtbank heeft hem veroordeeld tot een maand gevangenisstraf. Een geheimzinnige zaak houdt de Brussel- sche politie bezig. Een joiigraeusch van 18 jaren die, naar zijn zeggen, Pattau heet en op driejarigen leeftijd door rondreizende Zigeuners te Brussel ge- stolen zou zijn, is, na bijna geheel Europa rond- gezworven te hebben, nadat hij de bende ontvlucht was, aldaar teruggekomen om zijne familie op te sporen. Alles doet echter gelooven, dat hij niet te Brussel geboren is; want het onderzoek van de registers van den burgerlijken stand heeft geen grond opgeleverd om zijn identiteit te onldekken. Het onderzoek wordt intusschen voortgezet. Lefroy, die terechtstond wegens den moord op Gould gepleegd in een spoorwegrijtuig op de Brighton- baan, is door het hof van assises te Maidstone schuldig bevonden en ter dood veroordeeld. GEMENGDE BERICHTEN. Voor hen, die er belang in stellen, kunnen wij mededeelen, dat jl. Woensdag ook hier voor het eerst proces-verbaal is opgemaakt wegens dronken- schap, ingevolge de op 1 Nov. in werking getreden Drankwet. De persoon, die deze treurige eer te beurt viel, was eertijds een oppassend echtgenoot en vader, doch sedert geruimen tijd is hij als dronkaard bekend. Te Maastricht is het eerste proces-verbaal naar aanleiding der wet tot beteuge- ling van de openbare dronkenschap, opgemaakt tegeneen agent van politie. Te Naarden is een werkman, die boven een schuur aan ;t werk was, doodgevallen. Het panorama-gebouw, in den tuin van bet paleis voor Volksvlijt, te Amsterdam zal weldra geopend worden. Het beleg van Parijs, geschilderd door Garnier, zal daar worden vertoond en ook des avonds bij electrisch licht te zien zijn. Bij het in den Haag gehouden examen voor klerk bij de rijkstelegraaf zijn geslaagd twee vrouwelijke en vijftien mannelijke candidaten. Te Rotterdam zijn twee gevallen van gewijzigde pokken voorgekomen. Een dezer patienten kwam per 8chip uit Bilbao, de ander per Duitsch schip uit zee. Te St. Geertruid bij Maastricht is de rijksveldwachter Warenburg, aldaar gestationeerd, door een strooper in het been geschoten, op het oogenblik dat hij hem met drie anderen op hun cngeoorloofde jacht betrapte. Twee van hen zijn aan de justitie overgeleverd. In de maand Februari a. s. zal het Koninklijk Conservatoire te Brussel zijn 50jarig bestaan herdenken. De grootste lading petroleum, die ooit door een schip naar Europa is aangevoerd, bracht het te Brouwers- haven voor een paar dagen aangekomen schip, de Donald Mackay, aan. Het had aan boord 16,045 ronde barrels. Men verzekert, dat een jongeling uit het Leopoldskwartier te Brussel in een enkelen nacht, met het baccaratspel, eene som van 227,000 fr. verloren heeft. Bij Albert Delpit te Parijs diende een 35- jarige rneid, die getrouwd was met zekeren Bellot, van de Parijsche garde. Mevr. Delpit, die zeer aan haar meid gehecht was, had haar vergund met haar man een der vetrekken van het apparte- ment in de rue Taitbout als slaapkamer te gebruiken. Eergisterenmorgen werd mevr. Delpit vroeg wakker door een benauwden stank; zij riep haar meid, In de dujjh n nabij Bockanje is een coypou of moerasbever gevangen en gedeod, een dier, dat in de gematigde streken van Z.-Amerika tehuis behoort. Van den snuit tot het einde van den staart is het een meter lang. Waarschijnlijk was het gevonden exemplaar afkomstig van een schip, dat nabij onze kust is vergaan. Te 's Gravenhage doet zich op 't gebied van begrafenissen iets nieuws voor, dat navolging verdient. Doer den directeur der's Gravenhaagsche Begrafenis-vereeniging zijn namelijk ingevoerd metalen doodkisten, die tot nog toe hier te lande niet in gebruik en bijna onbekend waren. Zij staan in verschillende grootte gereed en kunnen hermetisch gesloten worden door een afzonderlijk binnendeksel, waarin esn ruit is aangebracht, zoodat de belanghebbenden den overledene tot het laatste oogenblik voor de begrafenis kunnen aanschouwen. Door deze hermetische sluiting kan geen bedorven lucht enz. van het lijk verspreid worden. Zondag had er in Zevenhuizen een zeer treffend sterfgeval plaats. De predikant Cremer moet tijdens den dienst ongesteld zijn geworden; althans hij viel in den preekstoel en tuimelde bij de trap neer. Men droeg hem in huis en zond dadelijk om een geneesheer; doch deze, Dr. Schonfeld van de Leek, kon slechts het overlijden van den ge- kefden leeraar constateeren. Dinsdagmorgen zijn twee boerinnen uit Wouw, die zich naar Bergen op Zoom begaven, op den eenzamen weg door een onbekend manspersoon aangehouden, met de bedreiging: ;/Uw geld of uw leven!" De boerinnen, ofschoon van schrik ontsteld, waren toch zoo verstandig het eerste te prefereeren. Bij hunne aankomst te Bergen op Zoom stelden zij de politie met het voorgevallene in kennis, welke oogenblikkelijk de noodige maatregelen nam om den booswicht in handen te krijgen, doch tot hiertoe zonder gevolg. Bij het laden van een in het Westerdok te Amsterdam liggend stoomschip, is een vat rum, terwijl het werd opgeheschen om aan boord ge- nomen te worden, uit de strop op de zolderschuit terug gevallen, met gevolg, dat den bodem uit het vat sprong en de geheele inhoud, 570 liter, over het dek in het water stroomde. Een derge- lijke rum—grog zal wel tot de zeldzaamheden be- hooren. Op de gewone wijze waren er minslens 185000 grogjes van te maken. Naar wij veruemen, is de vermoedehjke dader van den moord te Veere de suikerbakkersknecht R. Met wonden aan de handen en bebloede kleederen is deze bij een kennis te Middelburg gekomen, waar men hem verbond. Hij gaf voor aan een vechtpartij te hebben deelgenomen. Bij onderzoek moet de onwaarheid van dit voorgeven zijn ge- bleken. Den volgenden dag is It. per spoor ver- trokken. Hij had vroeger relatien met den ver- moorde en heeft ook wel eens bedreigingen tegen hem geuit. Zijn tegenwoordige verblijfplaats is bij de justitie niet bekend. Te Antwerpeu heeft men het laatst zijn spoor ontdekt. Voor de vele bewijzen van deelne- ming bij het overlijden van onze broeder en behuwdbroeder betuigen wij onze kartelijken dank. Ter Neuzen, Uit aller naam, 11 November 1881. M. J. LEVI. De Notaris A. Jf. van Rijsoort van Hears, te Hulst, zal in het openbaar preseuteeren te ver- koopen: 4 Op Maandag den 14 November 1881, des namiddags ten 2 uren, ten verzoeke van het Bestuur van den polder „de Clinge" ge meente Clinge: 90 stuks KANADA BOOMEN, staande te groeien langs de lange Nieuwstraat, gemeente Clinge, aan de zijde van het water, en 12 stuks KANADA BOOMEN, staande te groeien in de Molenstraat, ge meente Clinge. O Op Dinsdag den 15 November 1881, des namiddags ten 2 uren, ten verzoeke van den WelEdelen heer D. F. PH. SEIJDLITZ, grondeigenaar, wonende te Hulst: 20 KANADA BOOMEN, en 42 mijten PROPPEN, groeiende en zich bevindende op het gekeerd Kanada bcsch in het galgenstraatje, op het schietplein en weidje, nabij de stad Hulst. Te vergaderen op gemeld gekeerd bosch. 3 Op Diusdag den 32 November 1881, des voormiddags ten 10 uren, ten verzoeke van den HoogWelGeboren heer Jhr. Mr. TH. SERRARI8, Advocaat-Generaal bij het Gerechts- hof te 's Hertogenbosch en wonende aldaar. 60 zware E8SCHEN-, 7 OLMEN- en 3 KANADA BOOMEN, staande te groeien aan den Langendamscheu dijk, gemeente Graauw. Te vergaderen aan de doorsnede bij den Zandberg. En na afloop daarvan ten verzoeke van THEODORUS BORM, landbouwer, wonende in de gemeente Graauw. 12 stuks KANADA BOOMEN, staande te groeien bij den Langendamschen dijk, gemeente Graauw; en 4 Op Woensdag den 23 November 1881, des voormiddags, ten 10 uren, ten verzoeke van Mevrouw de weduwe VOGELVANGER, grond- eigenares, wonende te Hulst. op de hofsteae bewoond door M. Bauwbns, in deu Melopolder, gemeente Graauw, be- staande in: 10 koopen STEEN. 90 koopen HOUT, als: Planken, Kepers, Stijlen, Balken enz. En 2 koopen IJZER, als: Leenen, Duimen, Grendels, Krammen enz. H®"* De Koopers voorzien zich van gegoede borgen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1881 | | pagina 2