«1« tolhuizen sterke drank getapt werd. Yoor de •iganaars der tollen, dat zijn inzonderheid provin ce an gemeente, zal de mindere opbrengst misschien ean reden te meer zijn, om op alle wegen de tollen af ta schaifeu. Bij Min. besluit is vastgesteld de 808e Staats- lstarij. Zij bestaat uit 21,000 loten, 10,500 prijzen •n 2 preroien. De eollecte wordt geopend op Maan- dag 28 November en gesloten op Zaterdag 10 Dacember a. s. De trekking van de le klasse kagint op 27 December, terwijl de laatste 100 nom- ■ara op Zaterdag 18 Maart 1882 worden getrokken. Onze oude bekende hondenscheerster te's Elage vaor de tachtig en zooveelste maal veroordeeld wegens misbrnik van sterken drank, hebben we ainta eenige weken gemist op het bankje der be- acbuldigden. Hare plaats echter werd Irouwinge- ■omen door zekeren Batteljde, eeu man ongeveer van denzelfden smaak en thans veroordeeld wegens aitoefening van 't zelfde beroep aan den publieken weg voor de 62e maal. De proevers hebben ,de bak" er voor over. Nu evenwel de Minister heeft bepaald dat de onver- beterlijke dronkaards en dus de bij herhaling ver- oordeelden, voor eenigen tijd naar Veenhuizen en de Ommerschans kunnen gezonden worden, nu is bnn een koud stortbad overvallen. Mocht het tot genezing dienen dan was des wetgevers doel bereikt, die door zijue wetten niet wil wreken, maar afschrikken en verbeteren! j door middel van valsche sleutels en braak, eene som van ongeveer 40 00 fr. gestolen te hebben, ten nadeele van een zijner kameraden, die met hem in hetzelfde kofHehms diende, Hij was nog in t bezit van 600 fr. in bankbiljetten, afkomstig van den diefstal en die hij tusschen de voenng van zij hoed verborgen had. le Brussel hebben deze week vijftig melk- meisjes terechtgestaan, die hare melk al te zeer hadden verdund. Zij werden tot boeten van tus schen de 50 en 100 fr. veroordeeldde recidivisten onder haar kregen een week gevangenisstraf. Deze laatste straf werd ook toegepast op eene boerin, die margarine, met eene dunne laag boter bedekt, voor echte boter had verkocht. Gemengde Berichten. Dezer dagen werd de omtrek van het //.The atre de la Monnaie" te Brussel in upschudding gebracht door een verschrikkelijken slag, een gas- ontploffing in het „Cafe Riche," waar eenige werk- lieden waren bezig geweest in de kelders der restauratie een tweeden meter te plaatsen. Of onvoorzichtigheid de oorzaak der ramp was, weet men niet; de ontploffing was zoo hevig, dat de gebeele vloer in stukken sprang, al de ruiten der beneden- en le verdieping verbrijzeld werden en de vensters van al de naburige huizen ernstig zijn beschadigd. Gelukkig zijn geen persoonlijke onge- lukken te betreuren. De kok, die door een kel- dervenster trachtte te ontvluchten, doch daartoe te wel gedaan bleek, heeft een oogeublik van angst en gevaar doorstaan, doch toen hij een weinig van schrik bekomen was, gelukte het hem zich onge- deerd door de deur te verwijderen. Daar de ver- brijzelde glazen der naburige huizen alien spiegelglazen wareu van groote waarde, is de stoffelijke schade zeer aanzienlijk. De Keizerin van Oostenrijk, eeu groot lief- hebster van jagen en paardrijden, houdt een troep van 50 h 60 jachthonden. In het lustslot te Godoio bekomen deze beesten een beter verblijf dan menig mensch heeft, met een badkamer, keuken, slaap- kamer, enz. Iedere hond heeft zijn eigen ligplaats en alle worden 's morgens gepord door den pikeur die //op!" roept. Dan gaan de vrienden een bad nemen, al naar het weder is koud of warm en vervolgens maakt heel de kostschool onder bege- leiding van dienaars met zweepen een waudeling. Soms wil er dan wel eeus een kostganger uit de rij loopen, om een stuk wild te snappen. In 't geheel maakt men drie tochten per dag. Om vier uur eet men. De pikeur treedt dan met op- geheven zweep in de eetzaal, wordt met veel geblaf verwelkomd, doch eerst als hij zijn wapen laat zakken, wagen het de genoodigden toe te tasten. In een oogenblik zijn de troggen met vleesch en brood schoon leeg en men maakt er even weinig plichtplegingsn als aan een open tafel. Met zweep- geklap wordt op 't bepaalde uur den hondeu aau- gezegd, dat het bereid is. Zoo gaat het voort tot den tijd, dat de Keizerin de dieren noodig heeft voor de jacht. Te Schaffen bij Diest ging een meisje langs den spool weg, toen juist eeu trein aankwam. De moeder, die het gevaar bemerkte, snelde ter harer hulp, doch zij kwam een oogeublik te laat om haar kind te redden; op eenige sciireden van de baan zag zij het meisje door den trein verpletterd worden. De dood was oogenblikkelijk. De Brusselsche politie heeft in een herberg op de Koolmarkt een koffiehuisbediende, Karel H., .awl 19 jaren, aangehouden, die beschuldigd wordt Gremeenteraad van Ter Neuzen. Zitting van Vrijdag 28 October. Voorzitter de heer J. A. van Boven. Tegenwoordig 7 leden. Afwezig de heeren Mr. Dronkers, De Jonge, De Smidt en Fercken. De notulen der twee vorige vergaderingen worden, nadat die door den secretaris zijn gelezen, door de vergadeiing goedgekeurd. Alvorens tot de behandeling der gemeentebe- grooting voor lbo2 over te gaan wordt op een voorstei van den heer Donze besloten, een tweede gemeente—veldwachter aan te stellen. Daar de tegenwoordige titularis J. Hirt wegens ouderdom niet meer in staat is den dienst in zijnen geheelen omvang waar te nemen, zal aan den Commissaris das Kouings voorgesteld worden, dat het den wsnsch van den Raad is de tegenwoordige veldwachter te behouden voor het loopend werk, tegen eene bezoldiging van 200, en zijn schoouzoon I. H. Mullid te benoemen voor den activen dienst tegen eene bezoldiging van 300. Bij de behandeling der begrooting worden de wijzigingen aangenomen, welke door Burg, en Weth. daarin zijn gemaakt, nadat zij ter lezing bij de leden was rondgezonden. De inkomsten zijn als volgt vastgesteld: Hoofdst. I. Outvangsten wegens vroe- gere diensten. 912,764 II. Ink. van gem. eigend. en bezittingen 1688,77 III. Belastingen en heffingen 14404, u IV. Ink. van versch. aard en toev- baten 14226,43 V. Buitengewoneontvangsten Samen. 31231,96£ De uitgaven zijn als volgt vastgesteld Hoofdst. I. Huishoudeiijk bestuur f 4584 n II. Kosten betr. hebbende op P1- belastingen 1133,— h 111. Kosten van onderh., aan- leg en vern. van de openb. geb.wegen, bruggen, veren, vaaiten, stratenplantsoenen pleinen, en andere plaat sen tot geineenen dienst van alien bestemd 3190, IV. Kosten van onderh., aan- leg en vern. van de overige gem. eigend. en de daarvoor verschuldig- de lasten24 u V. Kosten van politie, schutte- rij, brandweer en straat- verlichting 2467,— n VI. Kosten geneesk. diensten armwezenu 5017 a VII. Kosten lager onderwijs, kunsten en wetensch. 9746,44 a VIII. Ren ten en afloss. van geld- leeningen2087,50 n IX. Andere uitgaven, niet tot de vorige hoofdstukken behoorende H 746,10 H X. Onvoorzieue uitgaven 2236,924 Samen. 31231,96$ Ingevolge de wijzigingen door het Dagel. bestuur voorgesteld, werd in hoofdstuk I de jaarwedde van den klerk ter secretarie van 150 op 100 bepaald; in hoofdstuk II werd de beloouing van den schatter op 25 en van de herschatters op f 30 gesteld, voor het bepalen van de huurwaarde der localen waariu sterken drank in bet klein wordt verkocht; in hoofdstuk III werd de jaarwedde van de beambten op de begraafplaats op /170 en die van den vuilnisman op 150 gesteldde laatste neemt de verplichting op zich alsdan elken dag de vuilms op te halen in plaats van driemaal per week zooals thans geschiedt. Bij de behandeling van hoofdstuk V, afdeeling I, deelt de voorzitter mede, dat van den keurmeester van vee en vleesch R. Scheele het verzoek was ingekomen, om hem wegens ouderdom ontslag te verleenen en in zijne plaats zijn oudsten zoon te benoemen; tegen dit verzoek werd geen bezwaar gemaakt en werd aan den verzoeker eervol ontslag verleend en in zijn plaats benoemd R. Scheele Jr Bij afdeeling IV van hetzelfde hoofdstuk werd het bedrag voor de straatverlichting op f 1500 be paald; deze verhooging komt voor, doordien eenige lantaarns zullen geplaatst worden op den toegangs- weg naar het spoorwegstation. Bij deze bespreking doet de heer Joz. de Feijter het voorstei om op het gehucht Sluiskil eenige lantaarns des avonds te doen branden, daar vooral bij het uitgaan der school gevaar bestaat voor ongelukken. De voor zitter geeft in overweging om dit voorstei bij het Dagel. bestuur nader te overwcgen en in een volgende vergadering daarvan den uitslag mede te deelen; dienovereenkomstig werd besloten. Bij hoofdstuk VI werd de post voor verplegingskoe- ten van krankzinnigen van 480 op 540 gesteld. Bij hoofdstuk VII werd de post jaarwedde onder- wijzers van 7330 op 7430 gebracht, ingevolge een met algemeene stemmen aangenomen voorstei van den heer Harte, om de jaarwedde van den onder»ijzer (met hoofdacte) P. J. van de Sande met honderd gulden te verhoogen. Na dit besluit werd eveneens, op een voorstei van den voorzitter, besloten, om aan bovengenoemden onderwijzer eene gratificatie te verleenen van 50, als vergoeding yoor de waarneming van hoofd der school" in dit jaar, tijdens de langdurige ziekte van den hoofd- onderwijzer. In hetzelfde hoofdstuk werd de post van net instandhouden van schoollokalen en onder- wijzerswoningen van 300 op 400 bepaald, en bij afdeeling V, op een voorstei van den voor zitter, de toelage aan het muziekgezelschap Apollo van f 50 op 75 gebracht, terwijl op voorstei van den heer Donze eene toelage werd ver leend van 25 aan het zanggezelscbap Neuzens Mannenkoor. Nog werd door den voorzitter medegedeeld, dat door Burg, en Weth. op de inkomsten der be grooting was gebracht eene som van 1000 als opbrengst van vergunningsrechten, bedoeld in art. 6 der wet op den Ileinhandel in sterken drank. De begrooting wordt daarua met algemeene stem- men aangenomen. Pvog wordt door den voorzitter aan de orda gesteld 1°. bet geveu van officieele nameu aan de straten. Op verzoek van den voorzitter wordt dit punt tot eene volgende vergadering verdaagd 2°. het behandelen van het supletoir kohier op den hoofdelijken omslag. Dit kohier werd tot een bedrag van 135,264 vastgesteld; •i°. bet behandelen van het supletoir kohier op de honden. Dit kohier werd tot een bedrag van f 13,25 vastgesteld. Ingekomen waren a. het verslag van den landbouw van Neder- land over 1879; J^eDtl vatl het bestuur der visscherijen op de ochelde en Zeeuwsche stroomen over 1880; c. eenige provinciale— en staatsbladendeze in gekomen stukken zullen ter secretarie voor de leden ter lezing worden nedergelegd. PP,een vraa^ van ^en heer Grenu of nog niets bekeud was, omtrent de aanvrage voor grand tot het bouwen van een tweede openbare school in de kom der gemeente, antwoordt de voorzitter, dat de beslissing daarop spoedig wordt ingewacht. Te- vens deelt de voorzitter mede, dat door het Dagel. estuur in overleg is getreden met de bevoegde autoriteiten om het gemeente-ziekenhuis voorloopig als school in te richten. Naar aanleiding van eene opmerking van den heer Dees, dat de beerkarren steeds geplaatst worden op de plaats, welke daarvoor niet is aan- gewezen, beloofd de voorzitter, dat daarin zal voor- zien worden. De vergadering wordt hierna gesloten.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1881 | | pagina 2