Yertrst fler Merenmail naar Oost-Inflle. BU1TENLAND. andere boot ook een vriend of bloedverwant heeft plaats genomen. Ofechoon dit natuurlijk zoovcel moge- lfjk yoorkomen wordt, kan het dus vooral wauneer de tijd dringt, wel mogelijk zijn, dat echtgenooten van elkaar gescheiden worden. Dat gaat wel eens niet aiders 1 Is de eerste boot vol, dan kapt men de lorn wen en de tweede komt aan de beurt; in de laatste boot neemt de kapitein plaats en wat er dan omgaat in zyn riel, als hij het fraaie echip, waarop heel zijn koop, soma heel zijae toekomst gebouwd was, moet prijigeven en zooals nu, enkele uren later voor zijne •ogen in de golven ziet verdwijnen, dat kan slechts •en zeeman beseffen, dat beselfen zelfs de passagiers niet, die wellicht toch ook een goed deel hunner bezittin- gen zien yerdwijnen in den eeuwig geopenden afgrond, die zich sluit zoodra hij zijn buit verslond en zich •yen gretig weer opent, zoodra een nieuwe buit bem wacht. Zoo gaat het by elke echipbreuk, zoo ongeveer moet bet ook aan boord van de Koning der Nederlanden xyn gegaan. Zoolang mogelijk houdeu de booten een zelfdeu koers; maar de booggaande golyen onttrekken baar onderling aan het gezicht en doen haar wijd mitesudryven. POSTER IJ EN Vik Brindisi, 3 Nov. 5,35 's avonds. Vi& Amsterdam, 4 Nov, 5,35 's avonds. Vi& Napels, (Fransche mail) 11 Nov. 7,30's avonds. Yi& Napels, (Alaats. Nederl.) 14 Nov. 7,30's avonds. De Fransche pakketbooten doen Riouw, Banka en Palembang niet aan. RECHTSZAKEN. Arrondissenients-rechtbank te Miiidelburg. De rechtbanK heefi in hare zilting van 29 Oot. het volgende vonnis uitgesprokeu L. Th. A. B., oud 21 j., yrouw van J. B. B., te Philippine, ter zake van vijf waubedrijveu van eenvoudige diefstal; veroordeeld tot 45 dagen eenzame opslui- ting c. e. Kantongerecht te Hnlst. Zitting van 27 October. L. A. y. D., P. D., J. D. en B. D., alien te Wachte- beke, beklaagd van diefstal van gras; vrijgesproken. (NB. Verzet tegen een vonnis van 28 Juli 1881 bij verstek gewezen waarbij zij waren veroordeeld ieder tot 6 dagen gevangenisstraf en solidair in de kosten). 2. P. d. K., te CliDge, ter zake van overtrading van het reglement op het bevisschen der Schelde en Zeeuwsche stroomen; by verstek veroordeeld tot eene geldboete van j 10, subsidiair gevangenisstraf van S dagen en in de kosten. 8. J. H. D. Bz., te Graauw. 4. J. F. v. D. JFz., te Graauw. 5. J. F. v. G. JFz., te Graauw. 6. J. H. Tz., te Graauw. 7. P. v. D., te Clinge. Van no. 3 tot en met 7 alien ter zake als no. 2; veroord. bij verstek ieder tot eene geldb. van 10, subs, gevang. van 3 dagen en in de kosten. 8. E. v. V,, te Stoppeldijk, ter zake van het viseohen met den heDgel in eens anders viechwater zonder de vereischte vergunning; bij verstek veroord. tot eene geldb. van 3, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 9. P. S., M. S„ A. L. S., L. H., J. v. C. en M. v. C., alien te Terhoole, J. F. B. en E. B., beiden te Stoppeldijk, alien ter zake van het gaan over eens anders met rijpe of rijpende vruchten bezetten grond zonder daartoe gerechtigd te zijn; veroord. ieder tot eene boete van 0,50, subs, gevang. van 1 dag en solid, in de kosten. 10. A. v. K., te Stoppeldijk, ter zake als voren; veroord. tot eene geldb. van f 3, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten.. 11. H. d. J., te Hontenisse, ter zake van het laten loopen en grazen van vee op een publieke dykveroord. tot eene geldb. van 10, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 12. C. A., te HecgBtdyk, ter zake van overtrading der wet op het ijkwezeD; veroord. tot eene geldb. van 0,50, subs, gevang. vac 1 dag en in de kosten. 13. J. F., te Clinge, ter zake van het niet muil- banden van houden voor een voertuig gespannen, waar- van hij geleider was; bij verstek veroord. tot eene geldb. van f 3, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 14. G. S., te St. Gillis, ter zake van vier ver- schillende overtredingen der wet op de jacht en vis- sohery; bij verstek veroord. tot vier geldb. ieder van f 20, iedere geldb. te vervangen bij wanbetaling door gevang. van 7 dagen en in de kosten. Landbouwberichten4 Naar men uit New-York melde brengt de statistiek betreffende den oogst van tarwe, mat's en katoen, door het dep. van landbouw openbaar gemaakt, eene kleine verandering in de vroegere ramingen. Zij stelt de opbrangst van tarwe op ongeveer 400 millioen bushels, of 80 millioen beneden verleden jaar. Gevoegd bij den ouden voorraad verkrijgt men eene be.schikbare hoeveelheid van 441 millioen bushels, of nagenoeg 154 millioen boven de vermoedelijke consumptie. Volgens dezelfde opgaven zal de opbrengst van katoen 5,998,000 balen bedragen, doch in handelskringen wordt deze raining te laag geacht. Mais wordt geschat op 1,157,805,000 bushels, of 5 millioen minder dan verleden jaar. Naar men meldt, hebben de heeren H. L. Goldschmit Zoon te Groningen de voorgaande week 407 stuks koeien en jongvee naar Rusland en Oostenrijk uitgevoerd, om daar als fokvee te dienen. De St. Huiberts beestenmarkt te Gorinchem was Yrijdag jl. druk bezocht. De aanvoer wordt geschat op 6 it 7000 stuks. Op lagere prijzen was er veel handel. Uit Atrecht wordt gemeld, dat de werkzaam- heden aan de kanaaltunnel wegens de ingetreden temperatuursveranderingen gestaakt zijn moeten worden. De Franschen waren aan hun zijde verleden week nog onafgebroken bezig, terwijl de Engelscben den arbeid toen al gestaakt hadden. Waarschijnlijk zal het werk nu niet eer bervat worden dan tegen het aanstaande voorjaar. Het kost veel moeite, menschen te vinden, die in zulk een nauwen onder- aardschen gang willen werken. Prinses Marie—Clementine, Aartshertogin van Oostenrijk, is overleden in den gezegenden ouder- dom van 83 jaar. Zij was de dochter van den laatsten Duitschen Keizer van de dynastie Habsburg— Lotharingen. Haar zeven zusters had zij overleefd. Te Weenen was zij in 1798 geboren nit het tweede huwelijk van Keizer Frans II met Prinses Marie Therese, dochter van Koning Ferdinand van Napels. In 1816 was zij gehuwd met Prins Leopold van Bourbon die in 1851 stierf. Haar dochter is Prinses Carolina Augusta, in 1844 met Prins Henri van Orleans, Hertog van Aurnale gehuwd. Verleden week stapte in het station te Fon- taine-l'Eveque een vreemdeling af, vergezeld van zes kinderen, 9, 8, 6, 5, 2 jaar en 5 maanden oud. Hij volgde den weg naar Bergen, waar hij een inwoner van Charleroi, Jaquemain, ontmoette, aan wien hij voor eenige oogenblikken het jongste kind toevertrouwde. Jacquemain nam het kind aan; de vreemdeling verwijderde zich daarop en keerde niet meer terug. De zes verlaten kinderen werden bij eenige lief- dadige personen ingenomen, en rervolgens naar bet stadhuis gebracht. Het oudsle kind, een meisje, kan lezen en schrijven. Zij heeft den naam van haar vader en zijne woonplaats geschreven: /rM. Cahut, van Frunay (Frankrijk)." Zij verhaalt dat hare moeder, ongeveer negen maanden geleden, de 1 echtelijke woning verlaten heeft. Tot nutoe beeft men den vader niet teruggevonden. De ex-Keizerin Eugdnie bevindt zich sedert verscheidene dagen in Frankrijk bij den vicomte Aguado op het kasteel Sivry. Donderdag jl. bezocht zij het gewezen keizerlijk paleis van Fontainebleau, en Vrijdag bracht zij den dag te Parijs door, waar zij een aantal kunstvoorwerpen, welke haar eigen- dom zijn en in een kleinen, gesloten winkel bewaard worden, bezichtigde. De haren der Keizerin zijn geheel wit geworden. Zij bewaart natuurlijk het strengte incognito. GEMENGDE BERICHTEN. le s Hertogenbosch hebben zes der voornaamste koffiehuishoudera met het oog op de invoering der drankwet besloten, het tarief van gedistilleerd te verhoogen. Te Roermond is de sohoensmeer- fabriek van de heeren Geelen Co., vroeger het oude mannenhuis, door brand vernield. De schade wordt op f 20,000 begroot; alles was verzekerd. Te Oud-Vroenhoven, nabij Maastricht, is een acht- jarig kind, dat zich, alleen gekleed in een hemd, te dicht bij het vuur had gewaagd, door het vlam vatten van (lit kieedingstuk verbrand. Voor de gemeente Kampen wordt de scbade, bij den jongsten storm aan hare eigendommen aangericht, door B. en W. op f 25,000 geraamd. Te Nieuw— Beierland is eene boerercschuur met woning afge- brand. De vlammen grepen zoo snel om zich heen, dat van al wat in de schuur opgehoopt was, niets gered is kunnen worden. Alles was ver zekerd. Bij eene verkooping van schilderijen te Antwerpen (collectie van den heer John David) bracht een stuk van Koekkoek 2000; een Winter - gezicht van Schelfhout 7500 en een schilderij van H. ten Kate f 900 op. Bij de opgravingen rondom het Pantheon te Rome heeft men een aarden pot gevonden, bevattende meer dan 1000 goudstukken uit de 14e eenw. In Amerika zijn eenige roovers, die in den nacht van 22 September een spoortrein te Arnkansas aanvielen en beroofden, veroordeeld tot een tuchthuisstraf van zeventig jarenDe Brusselsche politic heeft een dieven- bende aangehouden, bestaande uit kinderen van b 13 jaren, 6 meisjes en 4jongens. Die jongen zakkenrollers stalen portemonnaies op de markten en openbare plaatsen. 4 hunner waren door hun ouders zelven aangezet om diefstal te plegen. Over een treurige gebeurtenis te's Hage die een achtenswaardige familie in rouw gedompeld heeft, meldt de Haagsclie kroniek der N. Gr. Ct.: Een veelbelovend officier moet in de societeit, waar een hazardspel, Baccarat geheeten, zeer en vogue is, een belangrijke geldsom in een nacht hebben verloren en zich daarna hebben doodgeschoten. Wordt het niet hoog tijd, vraagt de schrijver, dat de commissarissen onzer societeiten maatregelen nemen opdat de fatsoenlijke plaatsen, die het vereenigings- punt heetten te zijn van achtenswaardige personen, niet ontaarden in speelholen. Onlangs hebben twee menschen in Amerika geen Indianen, maar beschaafde heeren, een tweegeveciit gehouden boven het meer Ontario. Elk zat in een luchtbol en schoot op die des anderen. 't Gevolg was, dat de een zonk en de vechtlustige luchtreiziger met moeite gered werd, terwijl de andere bol wegdreef en spoorloo3 is ver- dwenen. Dus weder een nieuwe soort n Amerikaansche tweegevechten." In de Waschstraat te Berchem, bij Ant werpen, heeft een jongen van 17 jaar, na een afschuwelijke mishandeling aan een 5jarig kind te hebben doen ondergaan, dat kind uit het raam geworpen. Door een toeval had een vrouw dit gezien en het kind in haar voorschoot opgevangen. Een stoel stond voor het venster om aan een ongeluk te doen gelooven, maar het gruwelfeit schijnt onbetwistbaar. De crinoline is te New—York weder in de mode gekomen en prijkt daar weder in haar oude pracht. Bedaard en langzamerband haalden de Amerikaansche dames weder haar geliefkoosden //huepelrok'" uit de oude rommelkamer, waarin hij jaren achtereen verbannen was geweest. Eerst kwamen de nauwe crinolines, toen wijder en bij de opening van het wintersaizoen hadden zij weder den ouden omvang gekregen. Nabij Hoorn is opgevischt het lijk van zekeren D., knecht aan de boterfabriek aldaar. I let gelaat was verminkt door sneden in ver- schillende richtingen aangebracht, en de verslagene hield een geopend mes in de band. Men weet nog niet, of hier aan eene misdaad dan wel aan zelfmoord te denken valt. De overledene laat eene weduwe met 4 kinderen na. Een oude boer, zekere Geert Gaasbeek, ging jl. Zaterdag naar Utrecht, om bij 'a rijks be- taalmeester eene som van f 2100 te ontvangen, bem toekomende wegens onteigende gronden, ten behoeve van de spoorweglijn AmersfoortNijmegen. De gelden werden hem ter hand gesteld en ge- borgen op eene daartoe reeds den vorigen dag in orde gebrachte plaats in 's mans kleedingstukken. Tot zijn grooten schrik kwam hij echter op zijne terugreis aan het station Driebergen tot de ont- dekking, dat de gelden verdwenen zijn. Op welke wijze en waar is hem onbekend. Binnen de gemeente Breda bevinden zich niet minder dan 260 kofliehuishouders, tappers en slijters. Dit getal zal bij de werking der drank wet een niet geringe vermindering moeten onder-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1881 | | pagina 2