flio. 1715. Zaterdag 22 October 1881. 21e Jaargaog. Algemoen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. BINNEN LAND abonnkment. Per drie mnandsn binnen Ter Neuzen f 1,Boor hei jeheele Rijk 1,10. Dcor geheel Belgie f 1,40. Men ationneert zich bij alle Boekhandelaars, Postdireo- teuren en Brievenbuskouders. »li Mad versehljnt Dlnad*(- en Vrijdagavond ADVERTBNTlfiN. Van 1 tot 4 regela f 0,40. Voor elke regel meer f 0,10, Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend, Advertentien gelieve men aan den Uitgever in te zendan uiterlijk Dinadag en Vrijdag nnmlddng BRIE area. Bl| deze coaraat behoort een bljvoepel. In Egypte is ook een Engelsch pantserschip aangekoinen. De Turksche commissarissen hebben )v»»rzicht" hunne zending volbracht en wachten thans op het In Frankrijk houden de bladen zich onledig met bevel van den Sultan om terug te keeren. Volgens beschouwingen over den loop der zaken na het een bericht uit Rome zouden zij echter Egypte onderhoud tusschen Grevy en Gambetta. Na het njet verlaten, voor dat de Fransche en Engelsche bezoek van den tegenwoordigen eersten Minister, pantserschepen zijn vertrokken. Julles Ferry bij Gambetta, ligt het in den aard der zaak, dat ailes een kalm verloop zal hebben. Kalm is ook de afloop geweest der met grooten ophef aangekondigde monstervergadering over de Tuniseesche zaken. Zij werd door 2000 personen Ter Neuzen, 21 October. Gisteren heeft te Sas van Gent de openbare bijsrewoond. De vergadering besloot bijna eenparig verkooping plaats gehad van eene hofstede metge- het Ministerie en Gambetta in staat van beschuldi- bouwen, alsmede erf, tuin, boomgaard, bouw- en ging te stellen. Zij is daarop rustig uiteengegaan, weilanden, alles gelegen in den Autrichenpolder, roepende: Leve de commune! Leve de maatschappe- gemeente Westdorpe, in vier perceelen, gezamenlijk lijke omwenteling! Uit Tunis wordt gemeld dat ter grootte van bijna 28 hektaren. Deze hofstede, generaal Saussier het opperbevel der troepen heeft zooals boven omschreven is, werd in 1870 aangekocht aauvaard en deze van drie zijden tegen de heilige voor eene som van omstreeks f 61,000; alsnu is stad oprukken. Ook Ali-bey, broeder van den dezelve in eene massa verkocbt voor f 32,400. Bey en bevelhebber der Fransche troepen, is be- Hoe de waarde der landerijen ook in deze streken gonnen aanvallenderwijs te werk te gaan. Hij is gedaald en daarvoor tegenwoordig geen kooplust moet de onderwerping verkregen hebben van vier i bestaat, bewees de publieke veiling, op jL Dinsdag stammen, misschien een gevolg van de hulp, die J albier, van eene hofstede met versckillende gebouwen hij van de Franschen bekomen heeft. en erf, boomgaard, bouw- en weiland, dijken, Uit Rusland wordt gemeld, dat bet staatkundige tuinen enz., samen ter grootte van ruim 94 hektaren, proces wegens het drukken en verspreiden van al hetwelk werd ingezet op f 300 per 44 aren een nihilistisch blad in openbare zitting is begonnen. 56 centiaren (Gentsch gemet), benevens voor boom- Het geldt hier een adelijke dame, Marie Krylord, prijzen 2150; daar er volstrekt geen bod werd van 37 jaar, en vier jongelieden uit den beschaafden gedaan, had de verkooping geen voortgang, die stand van 24 tot 30 jaar, die beschuldigd worden als nu andermaal is bepaald op den 8 November a. s. de geheime drukkerij te hebben opgericbt, die in j v., die zeven jaren geleden te Koewacht Januari 1880 ontdekt werd en waar genoemd blad ter perse lag. De valsche deelgenoot, die de politic had ingelicht, werd in Februari daarna met een dolk doorboord op het ijs der Newa gevouden. den zoon van zijn buurman G. door een ge- weerschot het leven benam, is beden door bet gereehtshof te 's Gravenhage ter zake van moed- willigeu doodslag tot 20 jaren tuchthuisstraf ver- Vdor de voorlezing der akte van beschuldiging oordeeld. Dat deze misdaad met voorbedachten verklaarde de president, dat Minister Ignatieff rac]e zou gepleegd zijn achtte het bof niet voldoende besloteii had bet proces met gesloten deuren te rechtens bewezen. behandelen. Het talrijk publiekmoest daarop de gerechtszaal verlaten. Met betrekking tot de onder- bandelingen van Rusland met andere mogendheden om een wereldpolitie op te ricbten, drijft de een Neue freie Presse den spot met de verklaring van het Journal de St. Petersbourg, dat Rusland niemand dwingen wil om een verdrag tot uitlevering van staatkundige misdadigers te teekenen. Het is zeer grootmoedig, zegt het blad, dat het afziet van zulk een „dwang," waartoe het overigens vermoedelijk ook heden het noodige gezag in Europa niet meer hebben zou. De tijden van Czaar Nicolaas zijn voorbij. De handhaving der maatscliappehjke orde is, zooals het Russische blad terecht opmerkt, zeker de plicht van alle beschaafde volken, doch elke staat behoort zulks te doen in overeenstemming met zijn eigen behoeften en inzichten. De Keizer en de Keizerin zijn met hunne kinderen weder van Peterhof naar Gatscbina overgevaren. Vooraf badden alle bladen aanzegging gekregen, aangaande de aanstaande beweging des Keizers bet stilzwijgen te bewaren. Ongeveer 300 Bosniers hebben een klaagsclirift ingediend bij de Russische regeering over den duldeloozen druk van Oostennjks bestuur in Bosnie. De klagers verzoeken Ruslands tus- schenkomstteneinde zonder bloedvergieten de vrijheid te kunnen berwinnen! Steeds komen er tegenstrijdige berichten over de samenkomst tusschen de Keizers van Oostenrijk en Rusland. In de najaarsvergadering der Provinciale Staten van Zeeland, welke den 1 November zal worden geopend, zullen drie voorstellen van Gede- puteerde Staten worden behandeld. Een daarvan strekt tot wijziging van de instructie voor den griffier der Staten in dien zin, dat deze voortaan, bij afwezigbeid, outstentenis of ziekte, niet meer zal worden vervangen door een lid der Gedeputeerde Staten maar door een der ambtenaren van de Provinciale griffie. Een tweede voorstel dient tot wijziging der begrootiug voor 1882 tengevolge van den nieuwen Provincialen waterstaatsdieust, en eindelijk het derde tot wijziging van het reglement op de tramwegen. Naar men verneemt, heeft dezer dagen de onderteekening plaats gehad der overeenkomst tusschen den Staat der Nederlanden en de Kon. maatsckappij ffDe Schelde" te Ylissingen, waarbij, onder voorbehoud van goedkeuring der Staten- Generaal, aan genoemde maatschappij de exploitatie wordt opgedragen van een gedeelte der haven- werken aldaar. Voor enkele dagen werd in de nabijbeid van Vlissingen op eeii gevaarlrjke bank in zee, yDe Wandelaar," een lichtboei geplaatst, die 40 dagen nacht en dag door kan branden; van tijd tot tijd wordt de voorraad gas aangevuld. De plaatsing van deze lichtboei is een proef, die bij welslagen zal worden uitgebreid en van groot nut voor de zeevarenden kan worden. De harde storm ie intustchen voor de boei te inachtig geweest. Zij is te Knocke (Belgie) op het strand gedreven, een vrij aanzienlijke afstand van de plaats, waar zij gelegd is! De boei zal herplaatst worden. Bij de jl. Dinsdag te Amsterdam gehouden verkiezing voor een lid van de Tweede Kamer is gekozen Jhr. Mr. J. W. H. Rutgers van Rozenburg. De hear F. van Dixlioorn, hoofdonderwijzer aan de gemeenteschool te Katwijk a/d Rijn, heeft Woensdag jl. met goed gevolg te Utrecht examen voor bet lager onderwiji in de Engelsche taal afgelogd. Bij vonnis van het Hoog Militair Gereehtshof, in hooger beroep gewezen, is G. V., marechaussea te paard, veroordeerd tot 6 maanden militaira gevangenisstraf, wegens het als beambte van politie in de uitoefening van zijn post tegen iemand ge- bruiken van geweld, door deze moedwillig te slaan en te verwonden, zonder dat daardoor ziekte of beletsel om te weaken van meer dan 20 dagen is ontstaan, gepleegd onder verzachtende om- standigheden. Deze week werden aan de stallen van wijlen Z. K. H. Prins Frederik der Nederlanden te 's Kage door den notaris, den heer Dietz, in tegen- woordigbeid van een talrijk publiek een vijfentwintig- tal koets— en rijpaarden verkocht. De prijzen der paarden varieerden tusschen f 150 en ruim f 400. Een tweespan paarden brachten zelfs ge zamenlijk f 900 op. De twee ten verkoop aange kondigde poneys werden echter niet verkocht. Het is bekend, dat van het verhandelde ter internationale konferentie voor de zeevisscherijen geen verslagen kunnen gegeven worden, omdat *de leden zich verbonden hebben geen berichten aan de bladen te geven." Toch bevatten, zooals het Hdbl. terecht opmerkt, de Engelsch# bladen bij herhaling uitvoerige be richten over de konferentie en het ontleent daaraan, dat de voorstellen, door Engeland gedaan, voor de visscherij op de Noordzee grootendeels in de vorige week zijn goedgekeurd, dat het onrwerp aan de goedkeuring der zeven verschillende regeering is onderworpen en vermoedelijk deze week een inter nationale regeling zal tot stand komen. Het ontwerp telt 26 artikels. Daarbij wordt voor elke visscherboot de verplichting opgelegd een nummer en merk te voeren, met den naam van de haven, waar zij thuis behoortevenzoo de boeien, vat8n en netten. De scbeepspapieren moeten den bonw en de tonnemaat van het scbip nauwkeurig aanwijzen en de namen van reeder en schipper. De visschers zijn verplicht bun papieren te ver- toonen aan de bevelbebbers van kruisers en andere aangewezen overheden. Er zijn strenge bepalingen gemaakt omtrent de uitoefening der visscherij in elkanders nabijbeid; bet wegbalen en doorsnijden van netten en de teruggaaf van gevonden voorwerpen. Het toezicht wordt opgedragen aan kruisers eu agenten van elke natie, die met elkander in be trekking treden De bevelhebbers der kruisers krijgen macht van scheidsrecbters. De rechter in elk der landen heeft de bevoegdbeid overtredingen van de konventie te straffen, met verdubbeling TER AEEZENSCHE (II ISA\T. J. G. BRO JIT te Ter Neuea.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1881 | | pagina 1