BU1TENLAND. <te minste bedreiging worden afgeleid. De proc.- gen. Jhr. Mr. Van den Bergh wees er op, dat het roorgeven van beech, door niets was gesteund •f gestaafd. De besch. had zich meermalen be- ireigingen tegen de familie 6. doen ontvallen, an had zelfs naar eene gelegenheid gezocht, om aan die bedreigingen uitvoering te geven. Alles nagaande, was hem uit verschillende omstandig- heden gebleken dat besch. met voorbedachten rade en met volkomen bewustzijn heeft gehandeld. Hij had zich te vergeefs afgevraagd, of ook ver- zachtende omstandigheden konden worden ingeroepen, hij had ze niet kunnen vinden. Zijn requisitoir atrekte ten slotte tot schuldigverklaring aan moord en veroordeeling van beschuldigde tot levenslange tuchthuisstraf. De verdediger Mr. Enderiein besprak de verklaringen, door de getuigen afgelegd, zoo indertijd voor den kantonrechter te Axel als thans voor het hof. Hij wees op het verschil in die verklaring, en hechtte meer aan de opgaven van 1874. Daaruit meende hij te kunnen aantoonen, dat er provocatie van de zijde des verslagenen heeft bestaan. Pleiter geloofde niet, dat zijn client met voorbedachten rade heeft gehandeld, maar dat bij uit wettige zelfverdediging was te werk gegaan. Hij wees er ook op, dat hoezeer de deskundigen oor- deelden dat het schot a bout portant was gelost, de getuigen nu hebben verklaard, dat de beschuldigde wel 15 passen van den verslagene was verwijderd. Overtuigend bewijs was er misschien, maar wettig bewijs van schuld was er naar zijn gevoelen ten deze niet aanwezig. Hij geloofde daarorn, dat op de verklaringen der getuigen noch eene veroordeeling wegens moord noch eene ter zake van doodslag zal kunnen volgen. De uitspraak werd bepaald op 20 dezer. Namens den Koning is door den Minister van Waterstaat Handel en Nijverheid tot weder- opzeggens, aan den heer E. Vde Groof te Hans- weert, vergunning verleend tot den aanleg en het gebruik eener electrische geleiding tusschen Hansweert en Wemeldinge. Volgens men bericht, is van de zijde der Engelsche afgevaardigden op de visscherijconferentie, die op het oogenblik te 's Hage gehouden wordt, het voorsf el gedaan, om alle visschersvaartuigen te verplichteu zoowel op het vlak als aan de zijdeu van het schip een groot, duidelijk zichtbaar ambts- halve geregisteerd numiner te dragen, opdat bij botsing of bij het voorkomen der gebruikelijke vechtpartijen om den buit, alle vreemde visschers terstond te herkennen en aan te geven zijn. de straat op, waar men eiudelijk met groute moeite er in slaagde de vlammen te blusschen. Het dienst- meisje hetft zulke brandwonden bekomen, dat men voor haar leven vreest. Een afgrijselijke misdaad is te Dainpremy gepleegd Eene vrouw, reeds moeder van vijfkinde- ren, heeft haar zesde kiud op verschrikkelijke wijze om het leven gebracht en het lijkje in den oven verbrand. Die vrouw was door haar man verlaten en verkeerde in zeer ellendigen toestand. De justitie heeft een onderzoek ingesteld. Zekere Grognard, oud 56 jaar, wonende te Bra, heeft dezer dagen zijne vrouw zoodanig mis- handeld, dat de ongelukkige overleden is. Grog nard leverde zich over aan dronkenschap. Na zijne misdaad had hij zijn intrek genomen bij een buurman, en hij had zelfs nog een vriend naar huis gezonden, om het geld dat hij bezat, te gaan halen. \<5or hij echter de grenzen over was, werd hij door de gendarmerie aangehouden. Het kleinste kind van Grognard, een meisje van 6 jaar, was in de kamer aanwezig, toen hare moeder ver- moord werd. GEMENGDE BERICHTEN. RECHTSZAKEN. Arrondissements-rechtbaiik te Jliddelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 11 October het volgende vonnis uitgesproken D. v. G., oud 35 j., boerenknecht te Graauw, ter zake van openbare schennis van de eerbaarheid; ver- oordeeld tot 45 dagen cellulaire gevangenisstraf en f 8 boete of 1 dag cell, gevang. De sluiting der tentoonstelling van fraaie kunsten te Brussel is bepaald op Zondag 16 October a. 8. Op die tentoonstelling bevindt zich ook een groot bloemenschilderij, vervaardigd door den schil- der De Heuau, die zonder armen geboren is. Het stuk, waarom zich dagelijks een menigte verdringt, moet in alle opzichten een kunstwerk zijn. Indien het bericht waar is, dat te Elm op nieuw de huizen zouden zijn ontruimd, omdat men voor een nieuwe bergstorting vreesde, dan zullen de verschrikte bergbewoners thans wel weer zijn gerustgesteld, door een verslag van den hoogleeraar Alb. Heim te Zurich, volgens wieu geen groote aard- en steenstortingen meer te duchten zijn. Van alle zijden (ook van Nederland) komen aan- zienlijke bijdragen in tot leniging van de ramp. De rechtstreeksche schade wordt geschat op 1^ millioen franc. Te Antwerpen wilde in het Cafd Leopold in de van Leriusstraat, een Duitsche dienstbode het licht aansteken. Zij trok de hanglamp naar be- neden, deze viel op den grond, de brandende lucifer •ntsnapte aan hare hand en viel op de petroleum, die op den grond verspreid lag. In een oogwenk atond de dienstbode in lichtelaaie vlam en vluchtte Bij de winterdienstregeling op de lijn Vlissingen- Roosendaal en op die Rotterdam—Vlissingen aan- vangende 15 October a. s., wordt in den loop der treinen niet de minste wijziging gebracht. De Goereesche loodskotter no. 3 is op de hoogte van Dungeness door een stoomschip in den grond geloopen, twee loodsen verloren hierbij het leven de verdere bemanning is gered en te Rotterdam aangebracht. Eenige plcinen te Amsterdam zullen als proef electrisch verlicht worden. Als het goed gaat en het contract met de gascompagnie is atgeloopen, wil men de gansche stad op die wijze verlichten. Het vijfjarig zoontje van zekeren D. B. te Aalsmeer, was jl. Maandag voor het eerst naar school geweest. Te huis gekomen zijnde, wilde hij zijn vader gaan vertellen, dat hij terug was, doch geraakte toen in het water en is ver- dronken. De bij het station te Westervoort dienstdoende spoorwachter is door de politie in arrest gebracht, daar de man zoo dronken was, dat hij niet op zijn beenen kon staan. In de nabijheid van Zuidlaren is een oud man, die veel misbruik van sterken drank maakte, geheel ver- koold op het vuur gevonden. Te Haarlem is een beruchte dief Paulus S. aangehouden; hoewel eerst 41 jaren oud, heeft hij reeds meer dan 20 jaren wegens diefstal in het tuchthuis doorgebracht en eerst onlangs was hij ontslagen. Thans had hij bij een winkelier te Haarlem een stuk japonnenstof ontvreemd ter waarde van ongeveer f 20. Dezer dagen hebben in Engeland onderscheidene bokspartijen plaats gehad, in een van welke den der strijders zoo toegetakeld is, dat hij den volgenden dag overleed. De politie kwam iierhaaldelijk te laat op het terrein. De gemeente Middlesbrough (Engeland) vierde dezer dagen haar vijftigjarig bestaan. In 1831 pas ontstaan, telde zij toen 154 inwoners en heeft er thans 72000. Te Brussel is eeu brutale diefstal gepleegd ten nadeele van een koffiehuisbediende wonende op den Treurenberg. De dief heeft 17 premieloten van de stad Brussel en een som van 2000 fr. aan goud en bankbiljetten meegenomen. In de kerk St. Loup te Namen, zijn deze week de juweelen van het O. L. Vrouwe- beeld geroofd en 4 offerblokken opengebroken. De politie doet onderzoek. Te Montelimar bij Avignon (Frankrijk) is eene geheele familie door het gebruiken van giftige paddestoelen ziek geworden en drie personen zijn na een afgrijselijk lijden gestorven. Te Rakos Palsta (Hongarije) had een boer zijn zeis tegen een boom laten staan, in welks schaduw zijn kind van 8 maanden lag te slapen, terwijl zijn vrouw op het gras zat. In zijn af- wezigheid viel de zeis om; de scherpe kaut kwam op de keel van het kind terecht en sneed deze door. Toen de vader terugkeerde en zijn bebloed kind zag, trok hij, krankzinnig van woede, zijn mes en doorstak zijn vrouw, die hij van achte- loosheid beschuldigde. Daama hing hij zich op aan een boom. Bij een spoorwegwachter te Oisterwijk is door inbraak o. a. gestolen een horloge. Het toeval wilde dat juist de commissaris van politie te Tilburg in den wickel van een horlogemaker aldaar stond, toen daar iemand binnenkwam om een horloge te verkoopen. Nadat de horlogemaker verklaard had geeue horloges van onbekeuden te koopen, bood de commissaris van politie zich aan hem naar een liefhebber te brengen, die het horloge wel zoude nemen. De man volgde naar het politie- bureau, waar hij van zijn horloge werd afgeholpen, nadat hij al spoedig bekende het voorwerp te Oisterwijk te hebben gestolen. Ook zijn handlanger, die in de nabijheid stond te wachten, werd spoedig ingerekend, en beide personen zijn naar Breda getransporteerd. Dezer dagen werd door de Rijks-politie in een slaapstede in de Keizerstraat te Breda aange houden N. D., gepensioneerd Oost-Indisch soldaat, bij zich hebbende twee kiudercn, een jongen van 13 en een meisje van 11 jaren. Die kinderen had hij gestolen om er zich een #middel van be staan" mede te verschaffen. Het tweetal behoorde te Bergen op Zoom te huishet waren kinderen van zekere weduwe v. L. De kleinen verzekerden der politie, dat ze door D. waren medegenomen, met het doel om ten zijnen behoeve te bedelen. In plaats dat de kerel de kinderen nog belioorlijk voedde, liet hij ze gebrek lijden en verteerde het opgegaarde geld aan den drank. -A-finibestedingr. Op Vrijdag, 21 October 1881, des voormiddags ten 10 ure, aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Middelburg, van: Het eenjarig onderhoud van de Rijks contr'escarpe te Iholen, behoorende tot de zeewerken in Zeeland. (Raining f 725.) Deze aanbesteding zal geschieden bij enkele inschrijving, volgens 441 der Alsemeene Voor- schriften, gewijzigd bij beschikking van den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid van 17 Januari 1881 no. 6, afdeeling Waterstaat A. Zeet|jdingen. Van 11 tot en met 13 Oct. zijn in deze haven bin- nengekomen, bestemd voor Gent: 11 Oct. Noordtche brik Dan, kap. Berg, van Skudrkjor met hont. 13 Oct. Eng. stoomb. Miaca, kap. Goundry, van New-Castle met stukg. Van 11 tot en met 13 Oct. z(jn uit deze haven ver- trokken komende van Gent: 11 Oct. Duitsche biik Johanna Emilie, kap. Domcke, naar Gothenburg met ballast. 12 Oct. Eng. stoomb. Vigilant, kap. Smith, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Romeo, kap. Drurey, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Killarney, kap. Empson, naar Goole met stukg. 13 Oct. Eng. stoomb. Bittern, kap. Cotter, naar Liverpool met stukg. In deze haven is binnengekomen om aan den spoorweg alhier te lossen en te laden: 12 Oct. Eng. stoomb. John Bladworth, kap. Ritfort, van Goole met kolen. Uit deze haven is vertrokken na aan den spoor weg te hebben gelost en geladen 12 Oct. Eng. stoomb. Jutland, kap. Viveasb, naar Londen met stukg. Van 11 tot en met 13 Oct. werden langs de Oost- sluizen alhier 50 binnenvaartuigen op- en 45 afgeschnt. #07de Staatsloterlj. HANDELiSiRicHTEN. Dordrecht, 13 October. ■a———*—' 4e Klasse. Trekking van 11 Ootobar. Prijzen van 100 en daarboven, 2000 no. 20557. 1500 5477 18648. 1000 7917 20143. 200 10798. 100 1619 12174 12859 13690 16027 19189. Trekking van 12 October. 25000 no. 16008. 1000 4161 16678. 400 10395 15219. 200 1056 8600 8798. 100 1674 19418. Trekking van 13 October. 5000 no. 4854. 100 15025. Bij beperkte aanvoer ruimde Tarwe tegen vorige prija lang- laam op. Brnineboouen 50 cent lager. Pnike Zeenwsche en Vlaamache Tarwe f 12,50 a f 18,50, mindere 11,25 a f 12,25, nieuwe 11,25 12,25. Rogga nieuwe Zeenwsche en Vlaamache 8,20 a 8,60. Over- maaasche J 8,10 a J 8,30. Oerat Zeeuwtche en Vlaamache winter 6,50 a 7,10. Overmaaaache 5,50 a 6,60. Zeenwacbe en Vlaamache zomer f 6,10 a 6,30. Over maaaache 5,00 a 5,70. Haver dunne 2,50 a 3,80. Dikke f 3,00 a f 4,50. Paardenboonen f 7,50 a f 8,00. v

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1881 | | pagina 2