BUITENLAN1). QEMENQPE BERICHTEN. 6. P. 9., te Stoppeldijk, ter zake van jachtwet overtrading, het in gesloten jachttijd pogen om wild te bemachtigen, zouder consent of maohtiging; veroord. tot eene boete van 10, subs, gevang. van 3 dagen an in de kosten. 7. P. d. W., koopman te1 Clinge, ter zake van overtreding der verordening op de buurtwegen enz. fti Zeeland; bij verstek veroord. tot eene boete van f 3, subs. gevang. van 1 dag en in de kosten. 8. J. R. wed. G. v. D., F. v. d. K., C. D. en A. D., alien te St. Jansteen, beklaagd van eukele dief- stal van dennentakkende eerste veroord. tot eene boete van f 0,50, subs, gevang. van 1 dag en in de koBten, de overigen vrijgesproken. 9. C. v. d. W. en Ph. R., beiden te Koewacht, beklaagd van diefstal van klaver zijn vrijgesproken. 10. F. v. G., te Hontenisse, ter zake als vcren; veroord. tot eene boete van 1, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 11. L. A., te Vracene, ter zake van overtreding der reglementen op het voerwezenbij verstek veroord. tot eene boete van 5, subs, gevang. van 3 dagen en in de kosten. 12. 8. J., te Graauw. 13. J. B., te Kieldrecbt. 14. W. K., te Graauw. 15. J. d. R., te Hontenisse. 16. F. d. R., te Hontenisse. 17. T. 11., te Graauw. Van no. 12 tot en met 17 alien ter zake van over treding van het reglement op de visscherij op de Sohelde en Zeeuwsohe stroomen; veroord. bij verstek ieder tot eene boete van f 10, subs, gevang. van 3 dagen en in de kosten. 18. P. F. d. B., te Hontenisse. I 19. P. J. K te Hontenisse. No. 18 en 19 beiden ter zake als voren; veroord. ieder tot eene boete van 10, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 20. C. T., schipper te Graauw. 21. A. M., visscher te Graauw. 22. P. J. v. d. H schipper te Clinge. No. 20, 21 en 22 alien ter zake van het des nachts zeilen met een visschers-vaartuig geen zee- of stoom- schip zijnde, waarvan zij gezagvoerder waren, zonder een helder wit licht aau den top te voeren; veroord. ieder tot een geldb. van /10, subs, gevang. van 3 dagen en in de kosten. Landbouwberichten. Eene koe van den lahdman Hentrich, in het dorp BieJen, nabij Nordhausen, heeft onlangs niet mii,der dan vijf kalveren (2 zwarte en 3 bruine) geworpen. Alle vijf dieren waren goed ontwikkeld, maar kwamen vijf weken te vroeg ter wereld, en dood. Brussel, of liever de geheele Vlaamsche bevolking van Belgie, heeft Zondag feest gevierd ter cere van Conscienne, den grooten schrijver. Duizenden zijn opgekomen om hem te liuldigen. Voor den schrijver had een revue plaats van 200 geuootschappen. Men trok naar zijne womng, het bekende Musee Wirtz. Ook Nederland was daarbij vertegenwoordigd. De commissie voor het bekende album zond vier leden: de heeren De Veer, Aiberdingk Thijm, Colinet en Bom; de Maatschappij van letterkunde de heeren Heutf, Sijthoff en F. Franzen; ,/Hooger zrj or.s doel" een deputaie van zeven leden met de banier. Eenige belangstellenden sloten zich hierbij aan. Van elk genootschap verkreeg de voorzilter toegang tot den tuinde afgevaardigden, de comite's uit den vreemde, de leden van het hoofdcoiiiite giugen vooraf, en zoo in de open lucbt ontving de eerbiedwaardigf grijsaard deze vertegenwoordigers van duizenden zijner taalgenooten. Hij werd natuurlijk bartelijk toegesprokeu. In*het Beursgebouw werd de eigenlijke feestrede gehouden, waarbij een keurig concert werd uitgevoerd. Vefschillende geschenken vverden hem aangeboden, terwijl hij als het ware begraven werd onder bloe- men, lauweren en kransen. Pes avonds bad er concert op de markt plaats, die tevens verlicbt was. Conscience was daar met 800 medegeuoodigden de gast van de stad Brussel. vEigen Haard" be vat een goed portret van den jubilaris met een bijschrift van Aiberdingk Tbijm. Het Album, dat gistereu door eenige Noord- Nederlanders aan Conscience zou worden aangebuden, is van rood Marokijn met vergulde stem pels en zwaar zilveren slot, waarop de letters H. C. zijn *augfcbracht. In dat album scbreet o. a. Z. K. H. Alexander, der Nederlanden, Prins van Oranje: /rDe taal is ganscb bet ifolk." Nicolaas Beets: ^Conscience, hondermaal de Vriend zijns Volks gebleken, Der fraaie letteren en der deugd, Leze in eens Kunstbroers naam diens Vriendschap en een teeken, Dat hij zich in zijne eer als in zijn werk verheugt." De beer Hubrecht, secretaris-generaal van het departement van binnenlandscbe zakeu, is naar Brussel afgevaardigd als vertegeuwoordiger der IVederlandscbe regeering bij bet Consciencefeest. Te Antwerpen zijn dezer dagen 116 Rus- siscbe joden scbeep gegaan naar Amerika. Het Israelietenbond betaalt bun overtocht en voorziet in hunne behoeften. Dit genootschap heeft reeds in Franknjk en Belgie aanmerkelijke sommen ver- zameld ter ondersteuning van de vervolgde joden in Rusland, en nog onlangs van een onbekende een gift van 1,000,000 frs. ontvangen. Het onweer van verleden week heeft in ver- scbillende streken van Belgie groote verwoestin- gen aangericht. Te Luik was de regen zoo hevig, dat in weinige oogenblikken de boulevards veranderd waren in rivieren; bijna al de kelders werden overstroomd en zekere huizen stonden gelijkvloers onder water. De tuinen in den omtrek der stad, zijn bijna alle totaal verwoest. Men vreest voor eene overstrooming van de Maas en de Ourthe. Te Haversin is de biikscm gevallen op de hof- j stede van Poti, die in weinige oogenblikken geheel in brand stond. Niets is kuunen gered worden van de gebouwen, het vee of de meubelen. De familie Poti, die aan tafel zat, had slechts den tijd in allerijl het huis te verlaten. De brand was zoo hevig en j had in weinige oogenblikken zulke groote uitbreiding genomen, dat een rondleurder, die zijnen wagen in de schuur had geplaatst om hem tegen den regen te beschutten, den tijd niet meer bad hem nog te redden. Het Bcrlijnsche Aquarium heeft dezer dagen eenige ,/vliegeiule handen" ontvangen. Deze merk- waardige zoogdieren hebben de grootte vaD een kleineu hond, een vosachtigen kop en een sterk vlies tusschen de voor— en achterpooten. In een toestand van rust, hangt de vliegende bond aan zijn achterpooten en gebruikt, ook in die 'aoudiug zijn voedsel, dat uit fruit, wortelen, melk en zemelen bestaat. Het volksbijgeloof bescbouwde hen lang als tfVampyrs," die slapende menschen het bloed uit- zogenmaar de vliegende hond is een echt vegetarier, doet geen schepsel kwaad en wordt spoedig zeer vertrouwelijk jegens zijn bezoekers; zijn vleesch wordt iu zijn vaderland (Afrika en Azie) als een lekkernij beschouwd en moet even zoo goed smaken als dat van patrijzen. i De bergverschuivingen in Elm houden nog steeds aan, ofschoon men hoopt dat geen grooter verwoestingen zullen aangericht worden. Zoo werd 1 den 19n gemeld, dat weder een groot stuk van den top langzaam kwam afschuiven en den volgenden dag lag bet in brokstukken in het dal verspreid. Het gevaar voor het dorp Elm is overigens veel geringer. Rouher werkt op het kasteel Arenenberg met Keizerin Eugenie aan de uitgave der gedenkschriften van Napoleon III. Het eerste dee! is reeds voltooid. De medewerking van den vroegeren vice Keizer dient vooral tot schifting der staatkundige brieven, daar er geene openbaar zullen worden gemaakt, die aan een gekroond boofd moeiliikheden zouden knnnen berokkenen. Een uitgever te Edimburg zal de gedenkschriften ter perse leggen. De vol- gende maand zal hij geheel of gedetltelijk in het bezit zijn van bet manuskript. Generaal Chester A. Arthur, die nu als President der Vereenigde Staten optreedt, is te Vermont, graafsehap Franklin, den 5 Oct. 1830 geboren. Zijn vader, een predikant der baptistrn, was als jong mensch van 18 jaar uit Ierland ge- komen. Generaal Arthur is twee jaren onder- meester geweest; toen hij 500 dollars bespaard bad, ging hij te New-York in de rechten stu- deeren. Hij ondergeheidde zich weldra als een der eerste leiders van de republikeinsche partij. In den oorlog was hij kwartiermeester-generaal van den staat New-York. In 1872 werd hij door Grant tot collector van de haven van New-York benoemd; zijn ontslag nit die betrekking in 1878 door President Hayes heeft veel opschudding ver- wekt; hij werd als een groote hinderpaal beschouwd voor de hervorming van den civielen dienst, die door President Hayes vruchteloos werd beproefd. Generaal Arthur vestigde zich weder als advocaat te New-York. Hij was een vriend van Senator Conkling, beslist tegenstander van Garfields her- vormingspolitiek en behoorda tot de partij der zoogenaamde 7/stalwarts." Men zal zich herinneren, dat Guiteau als een grond voor zijn moordaanslag heeft opgegeven, dat hij wilde, dat Arthur Presi dent werd. De President heeft zijn intrek genomen bij den Senator Jones van Nevada. Het Staatsblad no. 154 bevat een besluit tot vernietiging van het besluit van den gemeenteraad van Veere, betreffende den verkoop van den aan die gemeente behooreuden beker van Maximiliaan van Bourgondie. Het op de reede van Vlissir.gen liggende wrak van het barkschip Lasker is Vrijdag door middel van torpedo's zoo goed als vernield en opgeruimd. Tot leerlingen aan de inrichting ter opleiding van vrouwelijke verloskundigen te Amsterdam zijn geplaatst de dames J. C. Steketee, van St. Maarfensdijk en A. A. Steketee, van Scherpeni8se. De Chr. Ger. gemeente te Harder- wijk heeft een predikant, den beer Jugt, die sedert 25 jaren blind is. Hij vervult echter zijn ambt nog steeds met ijver en nan wgezetheid, en treedt zelfs in andere gemeenten als predikant op. Te Maastricht wordt de sergeant A., van het 3e bat. 2e reg. inf., menagemeester der orderofficieren bij zijn korps, vermist. Zijn meisje, die een kleine erfenis heeft bekomen, is met hem verdwenen. Te Amsterdam ontstond twist tusschen een moeder en dochter. Het meisje sprong in bet water en verdronk. Te Zevenhoven kwam door een onge- lukkig toeval het dochtertje van W. O oud 10 maanden, met een pot kokende koffie in aanraking, en wel zoo, dat bet deerlijke brandwouden bekwam een paar dagen later is het, aan de gevolgen overleden. Het ook hier te lande welbekende cirkus Mijers is in de Engelsche stad Hertford ge heel door brand vernield. Al het mateiieel en al de wagens zijn verbrand; de paarden en de meeste an dere dieren zijn gered.Te Verdun trof de bliksera een compagnie, die op marsch was. V ier soldaten warden gewond, een daarvan bezweek dadelijk. De Hamburgsche schouwburg-directeur Pollini heeft een uitnemende aanwinst gedaan in een koetsier bij eene rijtuigvereeniging, die in 't bezit is van een buitengewoon fraai, helder en omvangrijk tenor- geluid Door zijne zorg geniet deze zanger nu de vereischte muzikale opleiding. De typhus is uitgebroken in de stallen der maatschappij der Brusselscbe tramways, honderd paarden zouden reeds bezweken zijn. Het gemeentebestuur heeft onmiddelijk eene commissie benoemd, om den toe stand te onderzoeken en de noodige maatregelen te nemen. Te Wraza, een aanzienlijke fabriek- stad in Bulgarije, heeft een vresselijke brand gewoed, waardoor twee honderd vijftig huizen in de asch werden gelegd en verscbillende huisgezinnen van alles beroofd werden. De bank van New—York heeft een wissel van 2,400,000 dollars uitbetaald, getrokken door Jay Gould op Thomas Scott. Jay Gould was 32 jaar geleden doodarm. In den morgen van 23 dezer ontstond er te Wageningen in het huis, bewoond door den winkelier en kleermaker S. brand. De man was niet te huis en de vrouw met de kinderen lagen nog te bed. De buren bemerkten den brand, die ontstaan was in den winkel en badden spoedig bet geluk bet vuur te stuiten, zoodat de brandspuit, die weldra aanwezig was, geen water behoefde te geven. Omtrent bet ontstaan van den brand ver- keert men in onzekerheid. Een en ander was tegen brandschade verzekerd. Een ingezetene van Arnhem, die onlangs aan het station altlaar, op een trein sprong die zich juiat in beweging zette, eu op die wijze de reis mee maakte, is deswege vtroordeeld tot betaliDg van boete en van de gerecbtskosten. De

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1881 | | pagina 2