1ER NEUZENSCHE COURAIT. flo. 1704, Woensdag 14 September 1881. Algemoen Nieuws- en Advertentieblad v o o r Zeeuwsch-Vlaanderen- Algemeen Nieuws- eu Advertentieblad voor Zeeuwseh-Vlaanderen. 21? Jaargaug Lsam* BUVOBGSEL Zaterdag 10 September 1881. No. 1703. Landbouwberichten In de week van 29 Aug. tot 5 Sept. 1881, werden in de provincie Noord -Brabant 2 gevallen van miltvuur waargenomen, beide met doodelijken afloop; andere besmettelijke veeziekten kwamen in dit gewest niet voor. Als een voorbeeld van een buitengewoon beschot meldt men, dat op een akker te Amerongen 9 kilogr. aardappelen zijn verkregen van een stronk. QEMENGDE BERIOHTEN. Te Haarlem is overleden de heer Mr. P. M. G. van Hees, gewezen algeraeene secretaris van de maatschappij tot Nut van 't Algemeen; de be- grafenis van den overledene had Dinsdag in alien eenvoud plaats. De eursus 1881/82 der kweek- scbool voor machinisten te Amsterdam is aange- vangen met 100 leerlingen, waaronder 54 nieuw aangekomen jongelingen. Uit Maastricht wordt geklaagd, dat de in den afgeloopen winter door watersnood bezoclite Limburgers, nog steeds wachten op de uitkeering van de hun toegezegde onder- steuning. Te Deventer is een schippersmeisje, dat in een bootje stond om zich te wasschen, in het water gevallen eu verdronken. Terwijl iemand onder Zundert zijn paard naar den stal wilde brengen, sloeg hij met de kolf van het ge- laden geweer, dat hij in de hand hield, naar het dier; daardoor ging het schot af, dat hem zoodanig in het onderlijf trof, dat hij aau de gevolgen is overleden. Te Hellevoetsluis is een timmerman zoodanig door een makker mishandeld, dat er vrees bestaat voor zijn leven. De drijfveer bij den dader was nijd, omdat de ander meer verdiende dan hij. De landbouwerswoning van P. Gerrits te Over- Asselt is met den geheelen inboedel, die niet verzekerd was, en twee geiten afgebrand. Een 5jarig jongentje, uit Yenlo, dat door zijn kinderloozen oom en tante te Swalmen werd opgcvoed, is onder een ijzeren pomp gevallen, die het kind omtrok, en waaronder het den dood vond. In de gemeente Havelte en Dalen wordt thans zeer veel ijzer-erts opgedolven, om later naar Duitschland te wordeu versclieept, waarvoor inder- tijd overeenkomsten zijn gemaakt. De hoedanig- heid is uitmuntend. De eerste witte olifant is in Europa verschenen en bevindt zich in de mena gerie van Sanger, die zich thans te Londen be vindt. Koning Kalakaua heeft nu kennis gemaakt met al de vruchten der nieuwere beschaving, tot een spoorwegongeluk toe. Op zijn reis naar Madrid ontspoorde de trein, waarin hij zich bevond, maar zonder dat er iets beschadigde. De Koning stelde veel belang in het geval, liet zich alle bizonder- heden mededeelen en vroeg, of er in Spanje dik- wijls spoorwegongelukken voorkwamen. „Slechts bij uitzondering, antwoordde de beambte, en ditmaal ter eere van Uwe Majesteit." //Zoo," zei Kalakaua gevat, ,/dan reis ik op den terugweg incognito." Een koetsier te Birmingham, die f 12 in de week verdiende, heeft onlangs van zijn moeder, die zeer gierig was en een groot vermogen bijeen- gaarde, een jaarlijksch inkomen van f 24,000 gcerfd. De gelukkige erfgenaam is daarmee echter niet zoo blijde als men verwachten zou, en is eer verlegen onder zijn rijkdom. Hij heeft zijn beroep zoo lief gekregen, dat hij het niet wil opgeven, en ging, zoodra hij hoorde dat hij een rijk man was geworden, naar zijn patroon, om hem te smeeken hem toch niet uit zijn dienst te ontslaan. Mijnheer de koetsier neemt het er nu goed van, maar ver- vult nog steeds zeer nauwgezet zijne plichten. Eenige Brusselaars, die dezer dagen een rijtoer maakten, werden op den weg van Meysse, boven Laeken, door een troep Bohemers tegenge- houden, die hun eene zekere som gelds afeischten, om hen te laten voortrijden; de Brusselaars hebben moeten betalen. Men heeft moeite om te denken dat zulks mogelijk is op eene plaats, eenige uren van de hoofdstad. Een schrikkelijk ongeluk is te Berlijn gebeurd, waarbij drie menschen het leven verloren. Op het terrein van de Omnibus-maatschappij aan den hoek der Friedenstrasse, bevond zich een 100 meters lang gebouw, dat tot huisvesting van 64 aan de maatschappij toebehoorende paarden was ingericht. Nu werd in de laatste dagen, een halven voet van den grondmuur, een gleuf gegraven, waarin een telegraafdraad gelegd moest worden. Drie arbeiders hadden de gleuf tot een meter diepte uitgegraven, toen het gebouw plotseling begon te wank.elen, naar de zijde der straat instortte en de drie arbeiders begroef, die op de plaats dood bleven. In de stallen bevonden zich twaalf paarden waarvan slechts een bedolven, doch later gered werd. In Duitschland worden allerlei soorten van collis per post vervoerd, zelfs met visschen en gevogelte. Onlangs nu zou een gans, waarvan het adres zoek geraakt was, door de postadministratie tot dekking van de kosten verkocht worden. Toen een beambte het dier bij den hals greep om het naar een poelier te brengen, viel een pakket, dat onder zijn vleugels verborgen was geweest, op den grond. Dit pakket bleek bij onderzoek 3580 mark aan bankbiljetten te bevatten. De zondarlinge expediteur wordt ijverig opgespoord. Tijdens haar verblijf te Edinburg gaf Koningin Victoria eene kleine receptie. Een der lampen van de zaal begon te stoomen; de Koningin stond op en draaide de pit af. Algemeene verbazing. Een hofdame riep//Hoe, Uwe Majesteit zelf ver- waardigt zich.//Och ja," zeide de Koningin, ,/als Mijne Maj. had geroepen: ,/de lampstoomt," dan had een mijner hofdames tot den kamerheer gezegd: „zie eens, mijnheer, de lamp stoomt"; de kamerheer zou tot den eersten kamerdienaar hebben gezegd: //Sir, de lamp der Koningin stoomt"; deze zou een bediende hebben geroepen en de lamp zou nog stoomen. Ik draaide maar liever zelf de pit naar beneden." volg zijn van het streven van Rusland om alle slavische volken onder zijn scepter te brengen, welk streven na de benoeming van Iguatieff tot Minister weder meer op den voorgrond is gekomen. In Rusland heeft men groote verwachtingen van de samenkomst der Kei ers en andere ge- kroonde hoofden. Men acht daar thans de wereld- vrede gewaarborgd, Frank rijk schijnt door zijn staatslieden aau de wereld het bewijs te willen leveren, dat rustige rust in de staatkunde gelijk is aan den dood in het leven. Pas zijn de veelbewugen verkiezingen achter den rug of de verschillende Ministers en Gambetta trekken van stad tot stad om redevoeringen te houden over de beste staatkunde, die de belangen van alle standen in de maatschappij bevordert en haar steun vindt in vrijheid en recht. Van Neubourg reisde Gambetta naar Evreux en van daar naar Honfleur om een haven in te wijden. Te Evreux gebruikte hij een outbijt op het liaad- huis eu sprak van het balcon de saamgepakte bevolking toe. Te Honfleur woonde hij twee feestmalen bij, waarvan een hem door de arbeiders was aangeboden. Overal, maar hier in het bizonder s namiauags ten is,uo, *pr0-en o,zt> uur. Vertrek van Mechelen 's morgens ten 6,50 en 10,40 uur, 's namiddags ten 1,47 en 6,10 uur. Vertrek van St. JNicolaas 's morgens ten 8,05 en 11,50* uur, 's namiddags ten 3,15 en 7,30 uur. Aankomsl te Ter Neuzen 's morgens ten 9,20 uur, 's namiddags ten 1,05, 4,80 en 8,45 uur. Voor de kermis, welke alhier a. s. Maandag een aanvang neemt, hebben zich o. m. aangemeld voor een standplaats: Wed. Bakker, schouwburg- tent; R. Mullens, groot theater metamorphose en pantomime; C. Spork, kabinet van mechanische wassenbeeldenC. Spork, werptent bijgenaamd het spel van Ledderom; Hopfner, panorama; J. Levis, panorama en P. Ackermans, goocheltent. Jl. Zaterdag werd alhier eene eerste publieke verkooping gehouden der goederen, door duikers van Brouwershaven opgehaald uit het bij Baarland gestrande Engelsche stoomschip Cosmopolitan, be- staande uit 156 vaten melasse, welke werd verkocht voor f 1110; van 60 balen Manilla-hennep, eene hoeveelheid jute, 2 vaten katoen-olie en verdere stukgoederenzoomede eenige tuigage enz., de. opbrengst was f 9753, alzoo te zamen f 10863. doch bracht niettcmin zijn dagelijks bezoek in het Paleis in het Voorhout en ontving 's middags den heer Mazel, den Nederlandschen minister-resident in Portugal, ten gehoore. Dinsdag gevoelde de Prins zich nog ongesteld, doch zonder dat zijn toestand tot bezorgdheid aan- leiding gaf. Zelfs bleef hij voornemens den volgen- den dag naar Moskau te vertrekkeu. 's Avonds en 's namiddags was hij onrustig en Woensdag- ochtend had ziju toestand reeds een ernstigen keer genomen. Men bleef dien dag tusschen hoop en vrees gesliugerd, daar koorts en kalmte elkander afv.isselden. Toen echter hevige benauwdheden volgden, werden de Prins eu de Prinses von Wied met den toestand van hun vader in kennis gesteld. Zij kwamen reeds den volgenden nacht, vergezeld van Prinses Hendrik, die te Neuwied vertoefde, op het Huis de Pauw, aan. Donderdagochtend eerst werden zijne kinderen bij den Prins toegelaten. Ten 10 ure verergerde de toestand en was alle hoop verloren. De Prins nam toen afscheid van zijne kinderen, Prinses Hendrik en zijne geheele omgeving. Zijn geest was helder tot het laatste. Tot sommigen TER NEIIZENSI1HE COliRANT VAN DB 1 x. -i U - O wvl|

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1881 | | pagina 5