buitenlaneT nieuwe wereld ging, dagelijks met de landverhuizers Terkeerd, ik heb gezien hoe zij behandeld werden en ik heb gezien wat zij te eten kregen. Ik ben in New-York tegenwoordig geweest bij de aankomst der booten van alle lijnen en ik heb gereisd met een boot der KoninklijkeS'oomboot- mautschappij van Amsterdam. Overal heb ik met de landverhuizers gesproken en ik geloof een goed werk te verrichten door wereldkundig te maken, dat, wat het eten en de behandeling aan bcord betreft, de Amsterdamsche booten voor de beste niet behoeven onder te doen. Als Ameterdammer doet het mij goed dit te kunnen verklaren, doch ik schreef dat niet dan na zeer nauwgezet onderzoek. De passagiers, die met de Amsterdamsche booten aankomen, verklaren zonder onderscheid, dat zij uitstekeud behandeld werden en wat het voedsel betreft, ik ben overtuigd, dat niemand iets beters verlangen kan. Bij aankomst der boot te New-York komt de agent der Kon. Ned. stoomb.-maatsch. aan boord met twee vertrouwde Hollandsch sprekende bedien- den, die door een uniformpet, voor de passagiers gemakkelijk kenbaar zijn. Deze gaan met de land verhuizers naar Castle Garden, geven hun alien mogelijken raad en verlaten hen niet, voor dat alien aan hun adre3 geexpedieerd zijn. Van hoe- veel waarde dit is voor landverhuizers, die zonder Engtlsch te kunnen spreken in New-York aan komen, kan slechts hij begrijpen, die New-York kcnt en gezien heeft hoeveel roofvogels gereed staan om landverhuizers uit te zuigen. De Kon. Ned. stoomb.-inaatsch. is de eenige die dit systeem heeft ingevoerd. Alle andere maatschappijen zien niet meer naar de passagiers om, nadat ze aan Castle Garden geland zijn. Lnndbouw berichten« HoiiteiiDse. Met de tarwe ziet het er hier ook slecht uit. Vele is geschoten en de vorige week bovendien niet goed droog biunengebracht, daar op beter weder niet te wachten was. De haver is veel uitgewaaid en voor zoover ze door zware btgroeiing tegen den grond lag, is ook hieraan ontkieining van den korrel zichtbaar. Paarden- en duivenboonen beloven in't algemeen geen groot beschot. De aardappels zijn bij den overvloedigen regen niet vooruitgegaan, hoezeer de smaak puik blijft, zijn er nog al zieke knollen. De suikerpenen verlangen naar droogte om te kunnen doorgroeien, even als paardenpenen, man gels en wortels. 't Ziet- er dus ook in deze gemeente voor den landbouwer niet zeer rooskleurig uit. Op den Engelschen Noord-Oosterspoorweg bij Burn Hill, is een brug, die dwars over den -weg liep, plotseling ingestort, juist toen een personen- trein in aanloeht was. Gelukkig zag de machinist de brug inzakken, en door het onverwijld georuik van den Westinghouse rem, gelukte het hem den trein op een paar ellen afstands van de puinhoopen, die den weg versperden, tot staan te brengen, en zoo een vreesehjk ongeluk te voorkomen. De grondvtsten van de brug waren, naar men ver- oiiderstelt, ondermijnd door de zware regens. Het bericht van het huis dat in den bran- denclen berg van Solingen zou verdwenen zijn en waarbij verschillende personen het leven zouden verloren hebben, wordt nu weder tegengesproken. De berg brand nog even fel als voorheen, m3ar er heelt zich niets bizonders bij voorgedaan. Dezer dagen is men weder begounen met massa's water over den berg te storten en is men tot de ont- dekking gekomen, dat de gloed aanmerkelijk ver- miuderd is, zoodat men daarmede zal voortgaan. Wat de oorzaak van ilezen bergbrand is, heeft men echter nog niet kunnen ontdekken. In het krankzinnigengesticht le Montr&l in Canada hadden, -inds jaar en dag, twee vrouwe- lijke verpleegden dezelfde eel rntt elkandtr gedeeld, zander dat de ongelukkigen ooit een woord met elkander wisselden. De eene, Gertrude Roberts, zut steeds in droefgeestig gepems verzonken, terwijl bare iotgenoote, Delia Poirier, daarentegen den geheelen dag liederen zong. Eenige dagen geleden, des murgens te vier uren, hoorde em der oppassers het gewone gezang, wat luider dan anders en geaccompagneeid door een vreemdsoortig geluid, waarvan hij den oor- sprong niet kon raden. Een enkele blik door het raampje van den eel deed hem echter van schrik tereigdeinzen. Daar stond de krankzinnige Delia Poirier in het nauwe vertrek, steeds luide hare liede ren zingende, terwijl zij daarbij met een plank de rnaat sloeg op het lijk van hare ongelukkige gezellin, waaraan bijna geen menschelijke vorm meer te herkennen was; het hoofd was op minstens een dozijn plaatsen gescheurd, terwijl alle overige lichaamsdeelen letter!ijk stukgehakt waren. De moordenaarster had zich van haar wapen, een plank van drie voet lang en drie duim dik, met zooveel kracht bediend dat de stukken er afge- vlogen waren. Met een zegevierenden glimlach wees zij de lieden die haar vastgrepen op het door haar verrichte werk, dat volgens haar zeggen de geheele menschheid ten goede zou komen. Zij had toch een afschuwelijken draak gedood, die haar vertrek was binnengedrongen en zonder hare af- doende tusseheukomst nog veel kwaad had kunnen uitrichten. QEMENQDE BERIGHTEN. De opening der jacht in Zeeland is door Gedep. Staten bepaald op 10 Sept. e, k. In een weide te Yerseke werd Zondag morgen een rund dood gcvondeu, zonder dat men de oorzaak daarvan kon ontdekken. Weder eeu der veteranen van 1815 minder. Jan Budding, die als vrijwilliger bij de huzaren bij Waterloo streed, is Vrijdag te Geldersch Veenendaal in bijna 90jarigen ouderdom overleden. De lijken van den beer Broekman, uit Vianen, en van diens echtgenoote en zuster zijn te Martigny ter aarde besteld. Opnieuw hebben zich onder het garnizoen te Bergen op Zoom gevallen van roodvonk voorgedaan. In den nacht van 25 op 26 Augustus heeft in een woning te Amsterdam weer een brutale diefstal met iubraak plaats geliad. De dief heeft zich door het raam toegang verschaft en heeft, behalve drie zilveren horioges en gouden sieraden, 90 gulden uit een secretaire geuomen, die in de siaapkamer stond. De beruchte inbreker Gerardus Janssen heeft zich kort na een voor den reehter-commissaris onder- gaan verhoor, in zijne eel in de gevangenis te 's Bosch opgehangen. Te Vecssen is een anderhalf jarig kind, dat eemge oogenblikken zonder toezioht was geiaten, in een zoogenaamde aallput geraakt en daar in omgekomen. Vrijdag morgen vroeg is op de Zuiderzee door eeu hoos een visseherschuit omge- slagen. De opvarenden zijn gelukkig gered kunnen worden door een schipper, die in de nabijheid was. Aan het station te Veuloo is de dienstdoende wis- selwachter E. Lammers, bij liet raiigeeren tusschen de buffers geraakt, hetgeea oumiddelijk deii dood ten gevolge had. Te Scharl (Westergo) is een 3jarig kintlje, door de rnoeder uit het oog verloren, spelende in een moddersloot geraakt en gestikt. Eeu oude jongejulfrouw te Neuilly is op aauklacht der buren, eerst door den vrederechter en later in hooger beroep, door het gerechtshof der Seine ver- oordeeld om de 54 honden en 33 katten, waar- voor haar huis eeu asyl was, van daar te vtrwijderen. De buren, van het geblaf en geraouw verlost, slapen nu weer mstig. De Spaansche politie heeft een veertigtal brandstichters in hechtenis ge- nomen, die reeds geiuimen tijd van zich deden spreken. Een predikant in Pomineren heeft zich van de elfecten der kerkekas weten mcester te maken en is daarmee op de loop gegaan. Zijn WelEcrw. heeft er echter niet lang pleizier van gehad, maar is te Weenen gepakt en aan de Prui- sische autoriteiten overgeleverd. In Engeland worden dagelijks 50 mtllioen spelden gemaakt, in Fraukrijk 10 miliioen en in geheel Europa minstens 80 miliioen. Spelden slijten uiet en breken zelden en toch hoort men ieder oogenblikoch toe, leen me eens even een speld! Fink onthaald. De huzaren, die bij de wed- rennen te Bussum de orde haudhaafden, keerdeu des nacuts te 12 ursn terug in de kazerne te Amsterdam, die zij te 6 uren 'a morgens verlaten hadden. Zij kregen dien dag vanwege hot btstuur niets anders te eten en te drinken dan den broodje en een glas bier, dat hun des morgens v dor 8 uren werd uitgereikt. Hoewel onze Hcllandscae dienstboden het reeds ver in coquetterie hebben gebracht en er steeds op uit zijn oin de dames in kleeding na te apen, hebben zij het nog niet zoover gebracht als de keukenprinses die dezer dagen te Dusseldorf in zijde en fluweel gekleed en per as hare diensten kwarn aanbieden. De heer des huizes, die niet dacht dat zulk een dame om de vacante betrekking zou komen, liet haar in het salon, en vroeg wat zij verlangde. Niet weinig verwonderd stond hij te kijken, toen hij hoorde dat ^mevrouw" om de plaats als keukenmeid kwam solliciteeren. Met een „Ieder zijn smaak" stond de dame op, toen zij vernam dat mijnheer zulke dames niet kon gebruiken, stnpte gracieus in het rijtuig en gaf den koetsier een ander adres op, waar zij wilde beproeven cf men zulke deftige dienstboden wel kon gebruiken. Donderdagnacht hoorde de echtgenoote van den landbouwer H. Heidema te Hooger Smilde in de scbuur een xerdaeht gedruisch. Ofschoon haar echtgencot afwezig was, was ze moedig ge- noeg om terstond een onderzotk in te stellen. In de schuur vond zij niets, maar de op een kier staande kelderdeur openende, zag zij daar een vreemdeling. Zij sloot nu de deur en ijlde heen ora de hulp harer buren in te roepen. De indringer achtte het verkieslijker hunne komst niet af te wachten; hij beukte de deur met zooveel geweld, dat de sluiting bezweei, en koos het hazepad. Op een concert in het krislallen paleis te Louden wilde iemand, die op het orktst gezeten had, zich naar de zaal begeven, sprong, om er spoedig te wezen, over de leuning, maar zag daarbij het zeil van een ververschingskraam voor den vloer der zaal aan, en viel er door. Hij kwam met zooveel kracht op een groote kotfiekan te- recht, dat hij zijn ruggegraat brak, en den vol- genden dag overleed. Verleden week werd te Borssele eene erfenis verdeeld van tenvoudige arbeidslieden, na afloop waarvan zich eene handeling voordeed, die wel ge- tuigt van liefderijke en onbaatzuchtige gezindheid. Nevens de wettige kinderen en erfgenamen n.L bestond ook eene natuurlijke, niet erkende spruit, die, zooals men weet, volgens den zin van het Burgerlijk Wetboek niet mag erven in gevallen i als het onderwerpelijke, tenzij eene uiterste wilsbe- schikkirtg daarin voorzie. Dit laatste nu had geen plants geiiad, zoodat de buiten-echt gtborene niet in aanmerkiiig kwam Vermoedehjk docm dit let bewogen, kwamen de erfgenamen overeen een deel van hun schat af te zonderen en daarmede den uitgeslotene te begiftigen. Gemeenteraad van Ter Neuzen. Zitting van Vrijdag, 26 Augustus. Voorzitter de heer J. A. van Boven. Verdtr tegenwoordig de heeren Mr. Dronkers, Jac8. de Feijter, Fercken, Donze, De Smidt, Harte, Dees en Grenu. De notulen der vorige zitting zijn, na lezing, goedgekturd. Aan de orde is de behandeling der gemeente- rekening over 1880. Namens de commissie van onderzoek brengt de heer Grenu verslag uit van hare bevinding, en adviseert tot voorloopige vast- stelliiig der rekening, in ontvang met f 42959,79 en in uitgaaf met 43351,47. Daartoe wcrdt met algtmeene stemmen besloten. Respectivelijk worden in behandeling genomen en goedgekeurd: a. de begrooting van het Burgerlijk arinbestuur voor 1882, in ontvang en uitgaaf beiden met f 2987,60, tot veorziening waarin een snbsidie van f 2900 uit de gemeente fondsen is aangevraagd; b. de begrooting voor het beheer van den grindweg Ter NeuzenHoek voor 1882, met een eindeijfer van 1045,23, waarin door de gemeente zal worden bijgedragen f 335; en C. de begrooting der brandwter voor 1882, met een eindeijfer van f 285. Aan den Raad wordt aangtboden (art. 203 ge meente wt t) een ontwerp begrooting van deplaatselijke iukomsten en uif.gaven voor 1882 met bt trekkelijke besciieiden, in ontvang en uitgaaf geraamd op 29714,70. Deze zal voor de ingezetenen op

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1881 | | pagina 2