Yertrek der talmmnail naar Oosl-Iai. BU1TENLAN1). niet minder dan eventjes 2500 meters vdor zijn die zijn makker te hulp schoot, werd door het hij, na zich met alle macht verzet te hebben, einde- tegenstander van het eind. Voor lief hebberij reed dier op de horens genomen en eenige malen in j lijk op de camera obscura toesnelde eir die met de overwinnaar nog eens een paar duizend meter verder. Te ongeveer vijf uren was alles geeindigd. Toen vertrokken de Koning en de Koningin, die met belangstelling den wedren hadden gevolgd, onder daverend gejuich der menigte, die ook bij hun komst de vorstelijke personen luide verwelkomde. POSTER IJ EN. Vii Brindisi, 25 Aug. 5,35 's avonds. Via Amsterdam, 26 Aug. 5,35 's avonds. Via Napels, (Fransche mail) 2 Sept. 7,30's avonds. Vi& Napels, (Maats. Nederl.) 5 Sept. 7,30's avonds. De Fransche pakketbooten doen Riouw, Banka en Palembang niet aan. Landbouvvberichten. De grootste vetweider der gansche aarde woont in Noord-Amerika en zijn naam is Gillett. Zijne kudde heeft hij zelf aangefokt van de beste toorten van hoornvee en daardoor is hij in 't bezit geraakt van een eigenaardig en uitmuntend ras, begeventoen een nachtlichtbij de wieg van het dat in alle opzichten van de bestaande rassen afwijkt. jooggte kind geplaaist, omviel en het vuur aan de Hij heeft thans over de 3000 koeien, ossen en stieren, benevens ongeveer 700 kalveren en daaren- de geheele kamer in brand. De moeder, die hare boven mest hij nog een groot aantal varkens op fcinderen wilde redden, bekwam erge brandwonden. zijn uitgestrekte landerijen. Zijn weidevelden leveren j jonggte kinddat in de wieg sliepwerd erg uitstekend gras en klaver; daarenboven wordt er verbrand en is eenige uren later, te midden der vreeselr de noodige mais verbouwd, welke mede ais vee voeder wordt gebezigd. Hier ed elders wordt op hinderen de bezitting des heeren Gillett houtgewas gevonden, bosschen vormende ter oppervlakte van vele acres, bezweken. Be toestand der moeder is gevaarlijk; waarm het vee des zomers een schuilplaats zoekt gedurende het heete seizoen, en alleen bij zware koude wordt het in loodsen en schuren een onder- komen verschaft. Hij heeft tot stelsel aangenomen het geheel en al in de vrije natuur te laten, zoodat slechts voeder wordt gegeven indien de weidevelden niet genoeg voor het grazend vee opleveren, en dit bestaat hoofdzakelijk in hooi en mais; daarbij wordt zorg gedragen dat allerwege een voldoende hoeveel-. heid zuiver water aanwezig is. Zijn methode is hoogst eenvoudig; hij laat de dieren als 'ware aan de natuur over, en het kalven der koeien, voor de fokkerij gebezigd, maakt daarop geen uitzondering. Deze wijze van handelen levert zeer gunstige rssultaten op, want de gezondheids- toestand van zijn veestapel is uitmuntend en sterf- gevallen komen zejdzaam voor. Van den vroegen ochtend tot des avonds zit hij in den zadel om zich te vergewissen van den toestand, waarin het vee zich bevindt. Eenige weinige personen zijn het hoofd omver stiet, waardoor de operatie voor- loopig uitgesteld moest worden. Op het strand van het eiland Norderney waagden zich onlangs vier dames en een badvrouw te ver in zee, waar- door zij in levensgevaar verkeerden. De badvrouw en twee dames werden gered, maar de beide. anderen, twee zusters uit Reiclienbach, in Silezie, verdronken. Ook het roeien begint nu een uit- spanning voor dames te worden. Te Frankfort ten minste is sprake van de oprichting van een dames- roeiclub. Er hebben zich reeds twaalf dames aan- gemeld. Te Ixelles zal in den loop van September het gedenkteeken voor Wiertz worden onthuld. Het is vervaardigd door den bseldhouwer Jacques Jacquet. Een blad van Gent had onlangs een advertentie geplaatst, waarin gemeld werd dat men een volledig tafelservies kon bekomen, mils men een postwissel van 20 fr. overzond. Het blad meldt thans dat die annonce, ter goeder trouw opgenomen, uitging van bedriegers, en verwittigt zijne lezers dat 17 brieven met postwissels zich nog in handen der Engelsche postadministratie bevinden. De opzenders er van kuiineu het gestorte geld terugbekomen, met zich te wenden tot den Belgischen consul te Londen of tot de Engelsche postdirecteuren. Een kantoorlooper bood dezer dagen bij een inwoner van Brussel een wissel aan van 225 fr. De schuldenaar greep zonder te betalen den wissel uit de handen van den kantoorlooper en wierp hem in 't vuur. Toen de man zijn geld eischte, zeide de andere: „Gij weet wel dat ik u betaald heb." De kantoorlooper begaf zich naar den commissaris van politie, die den zonderlingen be- taler deed roepen. Deze beweerde dat hij den wissel betaald had, doch de looper bewees dat hij wegambtenaren bij de uitoefening van hun dienst het geld niet gekregen had. Op de vraag waarom hij het leven verliezen als in Belgie. Men heeft daar den wissel verbrand had, antwoordde de schuldenaar ook nog het ongelukkige ge'oruik om langs de dat hij altijd zoo handelde. De politie hield daarop loopplanken, terwijl de trein in beweging is, de een huiszoeking en vond in 't huis van den be- kaartjes op te lialen of te knippen en menig con- drieger een aantal wissels, die noch versoheurd noch ducteur is reeds bij die werkzaamheden van de verbrand waren. Er is proces-verbaal opgemaakt. de lucht geworpen, tot hij als een vormlooze massa neerviel. Te Berlijn is een Bus, die zich vorst G. noemt, in hechtenis genomen, wegens bedrog ge- pleegd tegenover een winkelier aldaar. Hij had, door het vertoonen van eeu brief, waarin zijn moeder, Prinses G., beloofde hem binnen een paar dagen 18,000 roebel te zullen zenden, van den winkelier juweelen ter waarde van 8000 mark op crediet weten te verkrijgen. De juwelier gaf, toen hij geen betaling kreeg, de zaak aan, en vorst G. werd gevangen genomen. Hij bleek al de papieren van dien vorst te be- zitten, maar of hij werkelijk vorst G. is, dan wel die papieren gestolen heeft, is nog niet zeker. Het is echter reeds gebleken, dat Prinses G. niet bestaat, en dat de brief dus door een medeplichtige van den man geschreven moet zijn. Men schrijft uit LoncinEen verschrikkelijk ongeluk veroorzaakt door de petroleum heeft alhier plaats gehad. Eene familie bestaande uit vader, moeder en drie kinderen, hadden zich te ruste meedeelde. In weinige oogenblikken siond vuur eenige uren pijnen, overleden. twee meisjes, waren aangetast en zijn ook aan De twee andere mede door het hunne wonden er is weinig hoop op genezing. Er is bijna geen land waar zooveel spoor- plank gevallen en heeft het leven verloren. Sedert gen inwoner van de voorstad St. Martin een aantal jaren berekent men dat er gemiddeld te Doornik, weduwnaar met twee kinderen, had twee en vijftig beambten het leven verliezenvan de gekwesten houdt men maar geen statistiek, omdat dit te veel werk zou verschaffen. Ernstig wordt geklaagd, dat de regeering geen bepalingen maakt, waarbij gevaarlijke evolutien, zooals het loopen langs de planken en andere, worden. GEMENGDE BERICHTEN. Door den gemeenteraad van Bergen op Zoom onder hem op gelijke wijze werkzaam, en zijn onkosten zijn derhalve uiterst gering. is afwijzend beschikt op het adres van den heer J. P. Bredius, om 30 M2. grond op de parade- reeds lang getracht betrekkingen aan te knoopen met eene dienstmeid, wonende in de rue Roc St. Het meisje wilde echter van den weduw naar niets hooren. Deze besloot zich te wreken en voor eenige dagen, toen het meisje de vensterluiken verboden vaIt De woning harer meesteres sloot, loste hij twee revolverschoten op haar. Zij bekwatn gelukkig 1 slechts eene lichte wonde aan het oor. De mis- dadiger werd onmiddelijk achtervolgd en door twee gendarmen aangehouden. De heer Bernhardt Brockmann te Berlijn plaats (het terrein waar men een concertzaal met dra Door de,e uitvinding wordt het iederen mm wil doen verrijzen) in erfpaclit te bekomen. j heeft een ziekbed met zelfwerkend drinktoestel uit- Te Mechelen op de Dyle, ngeluk plaats gehad ge ou(UtLnotaris van Rotterdam, de heer W. S Burger Wz., is overledeu. Als beschermer van heeft een ong l de zoogenaamde Waterpoort. i Tengevolge van herstellinsr aan een brug wordt de de kunst maakte hij zich in de stad zijner inwouing overtocht over de rivier gemaakt door middel van fee.r verdienstelyk. - De restauratie van het an- i. itieke stadhuis te Venlo heeft eindelijk haar beslag een boot. Verleden week moest een bruiloftspaar met de andere genoodigden, ten getale van 18 per sonen, overgezet worden. Hetzij de boot te zwaar geladen was of door een ander toeval, de boot had nauwelijks het midden der rivier bereikt, of zij kantelde om en de 18 personen vielen in't water Door de hulp van de schippers werden 15 personen gered, doch twee gehuwde vrouwen alsmede een knaap van 10 jaar verdronken jaminerlijk. Het onderzoek naar den juweelen-diefstal, ten nadeele van den heer Sturbelle te Brussel, wordt nog alt, d voortgezet. Het grootste gedeelte der gestolen voorwerpen zijn teruggevonden, doch er ontbieken nog eenige van groote waarde. De dieven maken deel uit van een welingerichte bende; verscheidene onder hen bevinden zich in handen der justitie, doch tot nu toe is het opperhoofd aan alle nasporingen ontsnapt. Te Nimes heeft evenals te Marseille een bloedig tooneel bij een stierengevecht plaats gehad. Twee toreadors waren gezamunlijk met een stier bezig, met welken zij de handen vol itadden. Een van hen struikelde en werd letterlijk onder de lioeven van het getergde dier fijngemalen; de ander, gekregen. Eene ministerieele aanschrijving houdt de goedkeuring daarvan in, zoodat met de restauratie eeu aanvang kan worden gemaakt, onder genot van een subsidie van het rijk. In den toestand van den Leidschen moordenaar is nu weder een ongunstige wending gekomen, doordat hij door eeu hevige pleuris is aangetast. Uit den Kinder- huissingel, te Haarlem, is opgehaald het lijk van een 32jarigen schipper, die werd vermist. Hij laat eene weduwe en drie kinderen acliter. Dezer dagen is te Passy het huwelijk voltrokken van de bekende tooneelspeeister mile Agar (Florence-Leo- nide Charviu) met den heer Marris. Een reken- graag Engelsch belastingschuldige heeft uitgecijferd, dat H. M. de Koningin een verinogen bezit van 180 a 190 millioen gulden. Haar jaarlijkseh iu- komeu is bijna 5 millioen, waarvan zij de helft oplegt met eene rente van 3 pCt. Een lucht- reiziger, Adolphe genaamd, is verleden week te Montpellier opgestegen, doch is sedert dat oogen- blik niet meer gezieu. Men vreest, dat de ballon naar zee gedreven en de luchtreiziger verdronken is. Een misdadiger te Preston, die gefotogra- feerd moest worden, had daar zoo zeer tegen, dat zwaren zieke, die zich zonder hulp van zijn oppasser niet bewegen kan, mogelijk alle boudingen aan te nemen en te drinken, zonder de hulp van een op- passer. Door een lichten druk met den vinger kan de zieke aan het toestel den vereischten stand geven. In een vorig nummer werd door ons melding gemaakt van een verschrikkelijk misdrijf, dat te Groede had plaats gehad, namelijk dat een man een zijner kinderen levend had begraventhans is gebleken, dat de man het slachtoffer is geweest van het bijgeloof; het tweede kind namelijk, waarvan zijn vrouw beviel, even na het eerste, was gelieel in een net gewikkeld, iets meer dan een „helm;" de omstanders beweerden nu, dat het geen kind maar een vogel was, of een ^zuuger (zuiger), althans iets vreemdsoortigs, dat veel on- heil kon teweeg brenger. en zoo spoedig mogelijk moest verwijderd worden, waarom de man zich haastte het onder den grond te stoppen. Later vernam hij dat het een werkelijk kind moest ge weest zijn, waarom hij het opgroef ora het te doen begraven zooals het behoorde. De ongelukkige is voorloopig op vrije voeten gesteld. Op een der dorpen van ons vaderland had onlangs de volgende ontmoeting plaats: Een arm vrachtboertje dacht zich eens van eene ferine partij booi te voorzien, van een der schelven zijns rijken buurmans. Op zekeren nacht gaat hij op weg en begint bij't inaanlicht van een u i '/owr V/PrtllP notoi 11 k I )u rootonnn tin ito >1 hat an.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1881 | | pagina 2