BU1TENLANIX prijs van het vette vee op de voornaamste markten van Belgie als volgt: Ossen 77 centiemen tot fr. 1,07, stieren, koeien en rnnderen 67 tot 87 centiemen; afslag 5 cen tiemen. Alles per kilo levend gewieht. De markten waren sterk bezet. Voor Tette kalvers en varkens bleven de prijzen onveranderd. De prijs van het vlas heeft weiuig verandering ondergaan. Er werd per drie kilos besteed: te Aalst fr. 3,50 tot fr. 4,50; te Waregem fr. 3,75 tot fr. 4,50te St Nicolaas fr. 4,26; te Deiiize fr. 3,00 tot fr. 4,00; te Thielt fr. 4,54; te Sot- tegem fr. 3,70 tot fr. 4,70; te Brugge fr. 4,50. De Brusselsche correspondent van een Luiksch blad schrijft het volgende over den Koning der Sandwich-eilanden Het schijnt dat Koning Kalakaua, bij zijn vertrek uit Brussel, eene moeilijkheid gehad heeft, zooals Mustapha-bey te Parijs. Men weet dat men dezen laatste in het Grand— HAtel een rekening had voor- gelegd van 37,000 fr. In het Hotel de Belle-Vue heeft men Koning Kalakaua, voor de eenige dagen, die hij aldaar doorgebracht heeft, 18,000 fr. gevraagd. De Koning heeft de rekening een weinig gepeperd gevonden, en zijn consul-generaal gelast 100 fr. aan te bieden per dag en per man. Dit voorstel is echter niet aangenomen. Koning Kalakaua is, naar men verzekert, niet zeer tevreden geweest over zijn verblijf te Brussel, en indien hij een ridderorde had om uit te deelen, zou hij er niet zeer vrijgevig mee geweest zijn. Alhoewel Koning Kalakaua slechts over 50,000 onderdanen regeert, had men hem toch te Brussel wat meer eer kunnen bewijzeu. Gelukkig hebben wij geen weerwraak te vreezen, daar het leger van den Koning der Sandwich-eilanden slechts uit 70 man bestaat, waarvan zelfs niet alien een volledig costuum dragen. De bloemententooustelling, welke eerstdaags te Antwerpen wordt geopend, belooft prachtig te zijn. Behalve de Belgische bloemisten en menig- vuldige bloemenliefhebbers, zullen er prachtvolle inzendingen zijn uit Holland, Duitschland, Frank rijk, Engeland enz. Uit al de geslachten en hoofd- soorten van rozeu zullen er meer dan 3000 ver- scheidenheden worden ingezonden. De zeldzaamste orchideen, waaronder verscheidene die voor de eerste maal bloeien, zijn ter inzending aangegeven; de prachtigste palmboomen van Afrika en Zuid-Amerika, de sago- of cycastronken van de Kaap de Goede Hoop, de dacaena's van China, de aralia's van Australie zullen er in voile pracht schitteren. Nooit zal de Flora in Antwerpen eene pracht vertoond hebben, zoo zeldzaam en zoo bewonderens- waardig als men ooit zal te zien krijgen. De jury bestaat uit de kunstigste Nederlanders Engelschen, Franschen, Duitschers, Italianen Span- jaarden en Belgen, op dit gebied. Eenigen tijd geleden is gebleken, dat zekere Edmunt Galley, die in Engeland 45 jaar geleden wegens medeplichtigheid aan moord to't deportatie was veroordeeld, geheel onschuldig was aan het feit. In het Lagerhuis werd zoozeer op het geven van schadevergoeding aan Galley aangedrougen, dat de Minister Harcourt, ofschoon nadrukkelijk verklarend8, dat daarmede geen antecedent werd gaboren, en dat het alleen geschiedde op verant- woordelijkheid van het Huis, beloofde aan dien drang gevolg te zullen geven, Het driemaandelijksch bericht van het Engel- sche genootschap ter onderzoeking van Palestina deelt belangrijke ontdekkingen mede, die het in de laatste maandeu gedaan heeft. Dicht bij de plaats wa&r, naar Mr. Condor veronderstelt, Christus ge- kruisigd is en die nu nog de plaats der steeniging heet, heeft hij een eenzaam, in de rots gehouwen Joodsch graf gevonden, dat uit den Herodiaanschen tijd afkomstig is. Wellicht, schoon volstrekt niet zeker, het „nieuwe graf in den hof." Mr. Bardsley heeft onlangs den „put van Jacob" weergevonden. Een andere ontdekking is die van de aloude stad der HethiteD, Kades, welker ligging wordt aange- wezen door een drie duizend jaar oud Egyptisch geschrift. Het bericht meldt ook, dat het onlangs ontcijferd Hebreeuwsch opschrift van het badwater Siloam dagteekent uit den tijd van Salomo. Den luitenant Condor, die thans Oost-Palestina onder- zoekt, is verzocht een afgietsel in pleister te raaken van het opschrift te Siloam, en den afdruk zoo spoedig mogelijk naar Engeland te zenden. Alofs, de moordenaar van de wed. Bruls te Smeermaes, is door de rechtbank van gezworenen te Tongeren veroordeeld ter dood, uit te voeren door onthoofding op een openbaar pleiu te Tongeren. Vierhonderd mannen, met geweren gewapend, begaven zich MaandagDacht naar de gevangenis te Franklin, in Georgie, waar zij de uitlevering eischten van een gevangenen, zekeren Waldrop, die een jonge vrouw op laaghartige wijze vermoord had. De cipidr, bevreesd door de bedreiging dat, zoo hij niet onmiddelijk aan hun verlangen voldeed, van de gevangenis geen steen op den anderen zou blijven, leverde den misdadiger uit, die daarop door de verwoede mannen, waaronder ook de echtgenoot van het slachtoffer, op de plek waar de gruwel- daad gepleegd was, nabij het dorpje Newnan, aan een paal gebonden en levend geroosterd werd. Aan Waldrop wordt in zeker opzicht nog veel ver- loren. Hoewel noch slechts 23 jaar oud, laat hij toch, om zijn verlies te betreuren, niet minder dan vijf weduwen na! Het herstel van president Garfield schijnt boven alien twijfel zeker. Hij onderging een tweede operatie, die volkomen gelukte en gunstig gevolg had. Dat de president iemand is van groote geest- kraciit wist men reeds; de wijze waarop hij de ge- volgen van zijne zware verwonding doorstond, heeft bewezen, dat ook zijne lichaamssterkte niets te wenschen overlaat. De geneesheeren maken reeds toebereidselen om hem uit zijne ziekenkamer naar een schip te brengen, waarmede hij de Potomac kan afvaren en de versterkende zeelucht kan in- ademen. Hoe meer het gevaar verdwijnt, dat de president aan de natie en aan zijne familie vdor den tijd ontrukt zal worden, des te minder wordt de ijver om het Garfield-fonds op de gewenschte hoogte van een kwart millioen dollars te brengen. Vele inteekenaars hebben alleen onder voorwaarde ingeschreven, dat Garfield aan zijne woning zou sterven. Men mag zich echter met de hoop vleien, dat als Garfield genezen is, hij onder dankbetuiging de invalidtn—aalmoes zal weigeren, zoolang hij nog bekwaam is voor zijn ambt. QEMENQDE BERICHTEN. Het standbeeld van Van der Werff, de vorige week in de fabriek van de heeren Enthoven te 's Hage gegoten, is thans geheel van den vorm ontdaan. Daarbij is gebleken, dat het geheele werk met den besten uitslag bekroond is. Pieter de Lange, oudste inwoner der gemeente Numans- dorp, is in den ouderdom van 101£ jaar over- leden. Een eenvoudig middel om vee te redden uit een brandenden stal, dien de dieren doorgaans niet willen verlaten, is: ze te blinddoeken Een beschonken persoon te Arnhem eischte van een 75jarig grijsaard een boterham, onder het uiten van hevige bedreigingen. De oude voldeed ter- stond aan dien eisch, waarop de dronkaard de linkerhand van zijn weldoener greep en hem het grootste deel van een der vingers afbeet. Het gemeentebestuur van Bergen op Zoom heeft be- sloten tot oprichting van twee nieuwe scholen: £en voor meisjes en fien voor jongens. Den 24 September zal de vereeniging lijkverbranding hare algemeene vergadering houden te's Graven hage. Onder begeleiding van den heer H. Meijering, leeraar bij de vrije gereformeerde gemeente te Nieuw- Amsterdam, vertrekken in deze maand, uit ver- schillende Drentsche gemeenten, tal van personen naar Noord-Amerika. Te Dokkum had men ter gelegenheid van de landbouw-tentoonstelling aldaar, een eerepoort opgericht, en wel op zoo soliede wijze, dat zij den volgenden dag, den dag waarop zij voor het eerst voor goed zou prijken, geheel tegen den grond lag. Te Phiershil werd bij de ope ning der stem bus voor de verkiezing van gemeente- raadsleden een briefje gevonden, ingevuld met de volgende bijbeltekstenPsalm 58 2; Spreuken 10 9; Job 34 4. Onder de gemeente Alem c. a., op het gehucht Maren, zijn eene geheele bierbrouwerij met nog drie nabij gelegen woonhuizen door onvoorzichtigheid afgebrar.d. In het laatst der vorige week is de hitte in Nocrd— Atherika weder zoo groot geweest, dat op vele plaatsen de thermometer boven do honderd graden stond, en weder verseheidene personen aan zonne- steek bezweken zijn. De vraag is gerezen of, nadat de slag bij Sedan op 2 September thans 10 jaren achtereen feestelijk is gevierd, dit voortaan niet nagelaten moest worden. Men schijnt hiervan echter ternggekomen te zijn. De bakkerskuechts hebben te Toulon het werk ges'aakt. De maire heeft zich verplicht gezien bij den maritimen prefect 60 man aan te vra'gen, daar anders de inwoners den volgenden dag geen versch brood konden be- komen. Bij Blackburn zijn twee sneltreinen in botsing gekomen. Vijf personen werden gedood en 30 meer of minder zwaar gekwetst. Jansen, de beruchte inbreker en brandbrieven- schrijver aan den burgemeester te Beers, houdt op het oogenblik te Grave alle gemoederen in spanning. Zaterdag nu bevonden zich in een herberg op den grooten weg naar Mill vier personen uit Grave en een persoon, die aan de kasteleiues verdacht voor- kwam en op J. geleek. Zij zoud haar zoon dadelijk naar Grave, ten einde de marechaussde te waar- schuwen. Kort daarop trad de brievenbesteller G. van de gemeente Escharen, binnen, die een gesprek met J. aanknoopte, waarin deze mededeelde dat hij een verver uit 's Hertogenbosch was en naar Nijmegen ging one werk te zoeken. Hij verliet dadelijk daarop het huis. De brievenbesteller, ge- volgd door de andere vier personen, snelde hem na en had het geluk of liever ongeluk hem te grijpen met de woorden: ^Jansen, als je naar Nijmegen moet, ga je verkeerd." De man rukte zich onmiddelijk los, haalde een revolver te voor- schijn en vuurde twee schoten op G. af, die een schampschot aan het been en een in de lies ontving en nederstortte. Toen de andere personen Jansen wilden volgen, keerde deze zichom en dreigde iedereen neer te schieten die hem wilde aanraken. Deze per sonen, bevreesd het lot van G. te ondergaan, deinsden af, waardoor Jansen de gelegenheid had zich te ver- wijderen. Toen dus de marecuaussee kwamen, was de vogel gevlogen. Daarna is Zondagnacht te Beers in een boeren woning ingebroken. De dief had zich door het dak een weg gebaaud. De vrouw des huizes, gerucht hoorende, riep haar man en knscht, waarop de inbreker, zijn plan verijdeld ziende, met luide stem riep: vAls jelui buiten durft komen, schiet ik jelui dood!" Denkelijk is J., wel vermoedende dat men hem in de omstreken van Escharen en Mill zocht, te Beeis opnieuw zijn geluk gaan beproeven. De wonden van den brievenbesteller zijn niet gevaarlijk. De Zoeloe—kaffer, die onlangs uit een kei mis- tent te Leiden ontsnapte, is te Gouda weer aan den haal gegaan, maar ditmaal werd hij door de politie achtervolgd, die in hem den schuldige zocht van een paar diefstallen, die op de Goudsche kermis waren gepleegd, meestal uit ongesloten winkelladen. Aan het politie-bureau ontpopte hij zich als een 22jarig Kaagsch jongeling, ondanks zijn nog jeug- digen leeftijd reeds een oude bekende van de justitie. Een ingezetene te Delfshaven jammerde Zondag-ochtend, dat hem een som van f 400 was ontvreemd, juist het bedrag dat hij dezer dagen heeft te betalen. Een agent van politie bracht rapport aan den commissaris, die den bestolene ont- bood. Deze liet zich nog eens uitnoodigen, en was, eindelijk verschijnende, zoo in de war, dat het oorspronkelijk genoemde bedrag van lieverlede werd gereduceerd tot ongeveer de helft. Intusschen is er procesverbaal opgemaakt. Als curiositeit uit den laat3t gevoerden ver- kiezingsstrijd in het kanton Dokkum deelt de Pr. Fr. Ct. mede, dat in de gemeente O. een ingezetene vol verbazing over zijne eigene grootheid uitriep: „is 't net mal; leze en skriwe kin ik net; hwent „nei skoale h'ak net gien, en nou stelle se my ^koudaat as lid fen 'e ried!!" Dit raadslid in spe, dat lezen nog schrijven kan en toch een der uitverkorene was, bracht het werkelijk nog tot her- stemming, gelukkig niet verder. Wie een hond den staart afkapt, schrijft een dierenvriend, doet zooveel als iemand, die een sprekend schepsel de tong uitrukt. De hond spreekt met zijn staart zoo duidelijk, dat ieder, die

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1881 | | pagina 2