TER REUZENSCHE COURANT. No. 1695 Zaierdag 6 Augustus 1881. 21c Jaargang Aigemoen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Viaanderen. Algemeen Nieuws- en Advertenliehlad voor Zeeuwsch-Viaanderen. BURGERLIJKE STAND - BIJVOEGSEL Woensdag 3 Augustus 1881. No. 1692. Kantongerecht te Ter Weuzen. Kantongerecht te Hulst. HULST, AXEL. BOSCHKAPELLE. TER NEUZENSCHE COIJRANT ABONNKMKNT Per drie maanden binnen Tor Neuzen f 1,Door het geheele Rijk 1,10. Dcor geheel Belgie f 1,40, Men alionneert zich bij alle Boekhtndelaars, Postdirec teuren en Brievenbushouders. 0 AI5VKETENTI t N. Van 1 tot 4 regela f 0,40. Voor elke regel meer f 0,10. Grootsre letters worden naar plaatsruimte horekend. Advertentieu gelieve men aan den Uitgever in te zendcn uiterlijk Dinsdag en Yrjdag nain(di>'a| I*Silt nren. SSll S»Iki8 vcnebtljnt Dinsdag. en Vrljdagatoud bij Jt. E. t. 8BOKT te Tee Keniea. Slj deze coiirant behoort een bljroegsel. vaste agentschappen op te richten tot verspreiding A. E. van der Kemp verkregen respeclivelijk 25 en der nihilistische beginselen. De nihilistische partij 22 stemmen, terwijl het aftredend lid, de beer T'olitieli Overzicht. heeft zich hiermede als staatkundige rnacht onder D. E. de Vos, 1 stem bekwam. In Engeland heeft in het Lagerbuis de Minister de verschillende volken der wereld gecanstitueerd, Stoppeldyk, 3 Augustus. Tot lid van den ge- medegedeeld, dat de Khedive van Egypte geen Haar ontbreekt nu ncg slechts het martelaarscliap meenteraad is lierbenoemd de heer P. P. Boeding vrees voor een militairen opstand, noch den wensch om in te gaan. met 25 stemmen. De heer Mangnus verkree* 19 voor een gewapende bescherming te kennen ge- geven bad. Hij wist niet, dat Frankrijk een mede- BINNEN LAND. "xt.iW'YCjrp^ Ool- V>- t?ilincr stemmen. Zaa"islaer 4 Augustus P" de ,r vm VAN DE Zitting van 28 Juli. Veroordeeld: 1. W. v. H., werkman te Sas van Gent, ter zake van enkele diefstal van mc9t, ge- pleegd onder verzachtende omstandigheden; in eene boete van f 1, sub3idiair 1 dag gevangenisstraf 2. C. P. v. A., arbeider te Westdorpe, ter zake van het visschen in eens anders visehwater zonder viachacte en schriftelijk bewijs van vergunning; in 2 boeten elk van f 3, subs. 1 dag gevang. voor elke boete, met bevel tot teruggave der overtuigingsstukken aan den eige- naar of rechthebbende. 3. F. de C., te Westdorpe, ter zake van het ver- voeren van eieren van een geelgors; in eene boete van f 0,50, subs. 1 dag gevang. Allen in de koslen van het geding. VHjStesproltenJ. V., werkman te TerNeuzen, de kosten te dragen door den staat. Zitting van 28 Juli. 1A. v. D., P. D., J. D., B. D., alien te Wachte- beke Belgie, ter zake van het te zamen plegen van diefstal van te veld etaand grasbij verstek veroordeeld ieder tot 6 dagen gevangenisstraf en solidair in de kosten. 2. J. F. de V., te Graauw, ter zake van het houden eener muzieknitvoering in zijne herberg, zonder de vereischte vergunning; bij verstek veroord. in eene boete van 3, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 3. J. M., te Graauw, ter zake als voren; veroord. in eene boete van 3, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 4. P. F. D., te Graauw, ter zake als vorenveroord. bij verstek in eene boete van f 3, subs, gevang. vau I dag en in de kosten. 5. W. E. v. d. E., te Graauw, ter zake alt voren; veroord. in eene boete van f 3, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 6. A. S., te St. Nicolaas, ter zake van bet uit- oefenen van zijn beroep als muziekant in eene herberg te Graauw, zonder bekomen vereischte vergunning; bij verstek veroord. in eene boete van f 8, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 7. C. E. de K en F. F., te Antwerpen, ter zake als voren, bij verstek ieder veroord. in eeue boete van f 3, subs, gevang. van 1 dag en solidair in de kosten. 8. J. C., te Graauw, beklaagd als voren; vrij- gesproken. 9. P. B., L. 8., E S., J. B., P. K., J. B„ A. V. en H. v. d. B., alien te Graauw, ter zake van over- treding van het herberg reglement van Graauw; bij verstek veroord. ieder in eene boete van 2, subs, gevang. van 1 dag en solidair in de kosten. 10. F. B., te Beler (O.-Vlaanderen), beklaagd van aan een wagen bespannen met 2 paarden op een pro- vincialen grindweg bezigen van den korteu dissel; ontslagen van rechisvervolging. 11. D. H., te Hulst, beklaagd van overtreding van het reglement op de straatpolitie te Hulstvr jgesproken. 12. E. de 8., L. v. H., te Clinge, ter zake van het zoeken van eieren van waterwild; ieder veroord. in eene boete van f 5, subs, gevang. van 1 dag cn solidair in de kosten. 13. P. W. en C. L. M., te Clinge, ter zake van overtreding van bet politie reglement dier gemeente; bj verstek veroord ieder in eene boete van 2, subs, gevang. van 1 dag en solidair in de kosten. 14. L. P., te St. Jansleen_ ter zake van overtreding van het reglement op de herbergen aldaar; veroord. in eene boete van f 3, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 15. J. F. V., te Hontenisse, ter zake van het los laten loopen van een paard op den publieken weg; veroord. in eene boete van f 10, subs, gevang. van 1 dag en in de hosten. 16. E. K., te Hontenisse, beklaagd van het stellen van wildstrikken; vrijgesproken. Van 16 tot 31 Juli 1881. TER NEUZEN. Huwelyks-voltrekkingen. 28 Juli. Pieter Lamor6, oud 35 j., jm. en Susanna Maria van Minnen, oud 24 j., jd. Geboorten. 16 Juli. Jozina Cornelia, d. van Nioolaas Harte en van Johanna Geertruida Dierijck. 20 Juli. Anna Katbarina, d. van Marinus Muller en van Antonina de Priester. Pieter Jan, z. van Dirk van den Berge en van Elisabeth van der Hoeven. 25 Juli. Daniel, z. vau Adriaan de Zaeuw en van Elisabeth Jolijt 28 Juli. Janna Cornelia, d. van Jan de Mul en van Elisabeth Dej. 29 Juli. Adriana, d. van Johannes Cornelis Meeusen en van Neeltje Vermeule. 30 Juli. Louisa, d. van Pieter Jacobus de Moor en van Amelia Willems. Overlijden. 16 Juli. Jan Pikkaart, oud 3 m., z. vau Cornelis en van Elisabeth van de Wege. 17 Juli. Adriana Wisse, oud 7 m., d. van Minikus en van Wilhelmina Maria van Maelsaeke. 18 Juli. Cornelia Maria van Maelsaeke, oud 3 m., d. van Johannes en van Helena Sara van der Wiele. 21 Juli. Cornelia Catharina van Hecke, oud 23 j., d. vau Cornelis Johannes en van Carolina Kielman. 25 Juli. Catharina Lansen, oud 4 m., d. van Cornelis en van Neeltje de Smidt. 26 Juli. Marijn Adriaansen, oud 66 j., weduwc. van Catharina Verlinde. Geboorten. 18 Juli. Christina Jacoba, d. van Ludovicus Johannes Beugels en van Christina Hendrika van dec Brande. Augustinus Petrus Josephus, z. van Alphonsius Johannes de Wilde en van Petroneila Maria JanssenB. 23 Juli. Petrus Franciscus, z. van Alexander Cornelis Baert en van Colletta Theodora van Gijsel. 24 Juli. Frederica Virgenie Francises, d. van Felix Johannes de Bruijn en van Jeannette van der Vlies. 30 Juli. Jacobus Wilhelmus, z. van Joseph Hubert Besemer en van Maria Johanna Keis- zinger. Overlijden. 16 Juli. Jeanetta Vermeulen, oud 4 m., d. van Francies en van Philomena Maria Strobbe. 17 Juli. Alexander Adolph de Schepper, oud 28 j., echlg. van Francises Frederica van den Brande. 23 Juli. Augustus Volleman, oud 5 j., z. van wjjlen Petrus en van Adolphina Tberesia Seraphina Pinguet. Van deze gemeente is nog geen opgaaf ontvangen. Geboorten. 19 Juli. Augustus, z. van Jobannis Verdurmen en van Maria Paulina de Poorter. 28 Juli. Veneranda Cecilia, d. van Alphonsus Maria de Poorter en van Philomena Verdurmen. en Amenka Itusiana enxei junncn uoor ue ommeeie iv,CU)CuB zeker hee, net ederlandscfle volk m gedachten bescUrijvingen. Het Russische volk verdient in Sas van Gent. Bij do herstemming voor drie insterainenj het volgende: Europa vertrouwen en sympathie, en het zal beide leden van den gemeenteraad heoben van de 58 Sire1 verwerven zoodra de tirannieke rogeering zal om- kiozers 55 hun biljet ingelevard. Gko'.en zijn ;/Toen ter exp3ditie van Atjeh het geluk mij begun- vergeworpen worden. Teneinde de buitenwereld de heeren P. Wouters met 43, J. Verssnatlel, at - atigde en ik, dank z\j de opoffering en bizondere bekend te maken met Ruslands waren staat, be- tredend lid, met 35 en L. Bruggeman, aftredend plichtsbetrachtiug van mijn ondergescbikten van land- noemd het uitvoerend comite Ilartmann tot buiten- lid, met 34 stemmen. en zeemacht, de Nederlaadsolie vkg hoog mocht houdeu, getyoon gedelegeerde om in Europa en Amerika De heeren D. W. Coninck Westenberg en Mr. E. durfde ik niet hopen, dat, behalve de vele groote be-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1881 | | pagina 5