Teiegraphische berichten du Coq H6rcn, tot 2170 fr., zegge twee duizend vier honderd zeventig frank de vieikante meter. Den 300,ten verjaardag van de nederlaag der onoverwinnelijke vloot wensclit men in En- geland te herdenken door de oprichting van een monument voor Francis Drake en zijn krijgsmak- kers. De plek waar het gedenkteeken zal worden opgericht, is de Hoe te Plymouth, in het voile gezicht van de Sound, waar de Engelsche vloot ver- zamelde alvorens uit e loopen om slag te leveren aan de Spanjaarden. QEMENQDE BER1CHTEN. De gemeenteraad van IJzeudijke heeft de jaar wedde van den burgemeester en den secretaris van f 550 op f 800 gebracht. Woensdagnacht werd in een huis van een landbouwer onder Groede ingebroken en uit den kelder ontvreemdeen groote hoeveelheid boter, spek, vleesch en twee potten met brooddeeg. De dader, zekere J. G., te Oost- burg, in wiens woning nog een groot gedeelte van het gestolene werd gevondenis gearres- teerd. De gemeenteraad van Bergen op Zoom heeft concessie verleend tot aanleg van een stoom- tram door de stad naar bet Tholensche veer, doch her verleenen eener subsidie verworpen. Een milicien kreeg bij het exerceeren in de Maliebaan te 's Hage van een sergeant een tik met de sabel op dtn arm, welke ongelukkigerwijze met bet scherp gedeelte aankwam en den milicien een wond toe- bracht. De man werd eerst naar de kazerne en van daai naar het hospitaal gebracht. De sergeant kreeg onmiddelijk provoost. Te Coevordeu zijn vier flinke buizen, waarvan twee in de Friesche straat verbrand. Door den sneltrein van Venlo naar Keulen zijn bij Kaldenkirchen een zesjarig knaapje de beide beenen afgereden. Het kind bevond zich op de lijn om zijn vader, die wissel- wachter is, het middagmaal te brengtn. Bij eene dezer dagen op het bureau van den burger- lijken stand te Leiden gedane geboorte-aangifte onderteekende een der getuigen, bij gemis zijner btide armen, de akte met zijn voet, iets wat zeker zelden zal voorkomen. Het was namelijk de voet- kunstenaar /professor Pierre," die op de Leidsche kermis te zien was. Als fundeerwerk voor bet centraaistation, dat te Amsterdam zal gebouwd worden, zijn o. a. gebezigd 8687 p&len, elk ongeveer 16 meter lang. Door middel van toestellen, door stoom werkende, werd gemiddeld een el paal per minuut ingeheid. Te Roermond zijn twee knechts van den kleermaker Stoks in verzekerde bewaring genomen, wegens brandstichting in de werkplaats van hun baas, Een 60jarig werkman is in de stoomweverij van de Haarlemsche katoen-maat- schappij in aanraking gtkomen met de stoom machine waardoor belangrijke verwonding en hersendrukking is ontstaan, aan de gevolgen waarvan hij in het gasthuis is overleden. De dienst van het over- zetten tusschen Antwerpen en het Vlaamsch-hoofd zal op morgen, 3 Augustus, overgebracbt worden naar de nieuwe Zuidkaai. Het eerste vertrek heeft plaats van Antwerpen, ten 5 ure des morgens. Bij de herstelling van de stedelijke bibliotheek van Mainz heeft men te Frankfort onder een pak ina- nuscripten een aantal uitgaven gevonden, die nog ten tijde van Gutemberg moeten zijn gedrukt. Te Lyon heeft een doofstomme voor eene commissie met succes het baccaJaureaats-examen afgelegd. Een krankzinnige te Beriijn, Griniert genaamd, vermoordae zijne moeder. Na den moord maakte hij een kort uitstapje, bracht den nacht door in een spoorweg wagon en keerde 's morgens naar de stad en naar zijne woning terug alwaar hij den portier vroeg zijne moeder te spreken. De misdaad was inmiddels ontdekt en de ongelukkige werd gearresteerd. Te Zutphen logeert een gez n man, vrouw en kinderen nu reeds bijna drie weken lang onder den blooten hemel. Eerst had het zijn domicilie in een drooge sloot opgeslagen, doch het vele regenwater heeft het van daar verdreveu. Het ongelukkige gezin moet oorspron- kelijk van een goeden „komaf" zijn en is door een rechtelijk vonnis uit zijne woning gezet, zonder een nieuw onderdak te hebben. Te Amsterdam brandde eene eerst sedert kort voltooide en pas betrokken huizinge geheel af. Ongelukken had men toen niet te betreurcn, doch toen des morgens de gevel van het ver- brande huis instortte, werd noodlottigerwijze een man, die een handkar in de straat voortduwde, getroffen door een steenboop, zoodat hij voor doocl werd opgenomen. Een knaap, die zich ook in de nabijheid bevond, werd zwaar gekwetst, doch be- vindt zich thans buiten gevaar. De politie in den Haag waarschuwt het publiek op nieuw om op zijne hoede te zijn legen Louis Grenade, koopman in kleeren enz., oud 29 jaren, wonende aldaar, Gedempte Graclit 201. Uit verschillende oorden des lands werden wedcr klachten ontvangen over door dezen man gepleegde feiten, niet volkomen onder het bereik der strafwet vallende. In bet justitiepaleis te Brussel is op klaar- lichten dag een jonge boosdoener ontvlucht. Hij vroeg aan een gendarme op een zekere plaats ge bracht te worden, en terwijl deze aan de deur wachtte, kroop hij door het raampje van de retirade en liet zich van een hoogte van drie meters op den grond vallen. Hij vluchtte vervolgens door de gangen van bet justitiepaleis en toen de gen- •darme zijn afwezig'neid bemerkte, was hij reeds spoorloos verdwenen. Zijn signalement werd on middelijk naar alle richtingen gezonden en naar men meldt, zou de vluchteling reeds aangehou- den zijn. Dat niet alle mensehen bij hun huwelijk denken dat het een levenskwestie is, bewijst het volgende Te Brusstl bood zich een bruidspaar, dat niet zeer jong meer was, op het gemeentehuis van St. Joostten-Noode aan en verzocht den dienstdoenden schepenen de formaliteiten van bet huwelijk te vervulien. Het paar had echter vergeten getuigen me6 te brengen. Daarenboven was de bruidegcm erg dronken en zeer slecht gekleed. Men verzocht het paar een weinig frissche lucht te gaan scheppen en 's middags met getuigen terug te komen. Op het vastgestelde uur verscheen het paar op het gemeentehuis, doch slechts met eenen getuige; men had er ge^n tweede kunnen yinden. De biuide- gom was daarenboven nog meer dronken dan's mor gens. De plechtigheid moest dus weer noodzakelijk uitgesteld worden. Men moet nog opmerkeri, dat de biuidegom denzelfden morgen zijne bruidskleeren naar de bank van leening had gebracht en bet was het geld dat bij daar had ontvangen, dat hij opgedronken had. Te Beriijn zal binnenkort eene tentoonstel- ling van ruokbenoodigheden geopend wordenallerlei pijpen, tabaksdoozen en dergelijke zaken zullen er te zien zijn. De liefhebbers van rooken wordtn uitgenoodigd, gebruikte en doorgerookte pijpen en mondstukken op de tentoonstelling te zenden, voornamelijk die, waaraan eenige historische waarde verbonden is. Ook barnsteenen mondstukken en meerschuimen koppen, die door bunne qualiteit, kleur of vorm uitmunteD, zullen in dank ontvan gen wordtn. Z. M. heeft benoemd tot ontvanger der belas- tir.gen en accijnsen te Domburg G. G. van But- tingha Wichers, thans te Brouwershaven. Gemeenteraad van Ter Neuzen. Zitting van Vrijdag 29 Juli. Voorzitter de heer J. A. van Boven. Tegenwoordig de heeren De Jonge, Jac. de Feijter, Donze, Grenu en Moes. De secretaris leest de notulen der vorige verga dering, welke worden goedgekturd. De voorzitter legt over de rekening van de inkomsten en uitgaven dezer gemeente over 1880 met de noodige beseheidenj is besloten haar ter fine van onderzoek te stellen in h&nden eener commissie, samengesteld uit de beeren Dees, Grenu eu Moes. Met algemeene stem men worden de na volgende rekeningen over 1880 goedgekeurd: a. van het burgerlijk Armbestuur over 1880, bedragende in ontvangsteu f 3404,73 en sluitende met een saldo van f 11,54. b. van den grintweg Ter NeuzenHoek, welke een uitgaaf vorderde van f 1090,77 tegen f 1131,00 ontvangst. c. der plaatselijke schoolcommissie, belooptnde in uitgaaf f 39,00. d. der brandweer; deze rekening was in uit gaaf f 209,78$ en wees een goed slot aan van f 15,21£. De ingekomen geloofsbrieven van de nieuw benoemde raadsleden de heeren Harte, Grenu, Mr. Dronkers en Fercken worden in handen ge- steld en onderzocht door eene commissie, bestaande uit de leden Jac. de Feijter, Donze en Moes. De commissie brengt bij raonde van den heer De Feijter haar rapport uit, dat strekt tot toe- lating; de vergadering beslist desgelijks. Het verzoek van L. llamelink en E. J. Levie, om eene schutting te plaatsen achter hun woonhuis, wordt op de gewone voorwaarde toegestaan. Op verzoek van A. Tholens, om gemeentegrond in erfpacbt te verkrijgen, voor het leggen van een stoep, afgesloten met ijzeren hekwerk, aan de voorzijde van zijn logement over eene lengte van 10 en eene breedte van 2 meters 50 centimeters, wordt be sloten, die grond in erfpacht af te staan, Naar aanleiding van een schrijven door Ged. Staten, is door Burgem. en Weth. in de verordening op de begraafplaats en bet begraven van lijken eenige wijzigingen gebracht, welke met algem. stemmen worden goedgekeurd. Aangezien de gemeentekas toelaat om de vroeger geleende f 4000 te verrekenen, wordt besloten de begrooting over 1881 daarnaar te wijzigen. Wordt besloten te beschikken voor een bedrag van f 61,85 uit de post van onvoorziene uitgave. Voor kennisgeving worden aangencmen: 1°. Eenige brieveu van Gedep. Staten tot goed keuring van vroeger genomene raadsbesluiteu. 2°. Het proces-verbaal van het opnemen der boeken en kas van den gemeente—ontvanger, waaruit blijkt, dat bij de opneming in kas was de sotn van 4607,98. 3<>. De mededetling door Burgem. en Weth., dat bij de aaubesteding voor de straatverlichting gedu- rende 1881/82 het minst is ingeschreven door P. Allaart, voor f 8,25 per duizend uren verlichting. Een ingekomen adres van J. Sas wordt, als geschreven op ongezegeld papier, ter zijde gelegd. De voorzitter zegt, dat tot zijn leedwezen het hoofd van de openbare school in de kcm der gemeente ernstig ongesteld is. In verband daarmede en wegens het ontslag nemtn van den kweekeling De Kok hebben Burgem. en Wetb. besloten onverwijld een oproeping te doen tot bet aanstellen van een hulponderwijzer op eene jaarwedde van f 600. Da vergadering geeft hare goedkeuring daaraan. De heer Harte vraagt aan den voorzitter hoe het thans staat met de aanvrage aan bet Rijk om den grond voor het stichten van een tweede school in de kom dezer gemeente. De voorzitter geeft daarop ten antwoord, dat nog steeds voor het ver krijgen daarvan wordt gecorrespondeerd. De heeren Grenu en Donze geven als hunne meening te kennen, dat het beter zou zijn, om spoediger tot het ge- wenschte doel te geraken, de benoodigde grond van particulieren te koopen. Niets meer te bebandelen zijnde, wordt de ver gadering geeloten. Ifieetilclineen- Van 29 Juli tot en met 1 Aug. ziju in deze haven b;c- ■lengekomen, bestemd voor Gent: 29 Juli. E'g. stoomb. Victory, kap. Lumley, van Louden met stukg. Eng. stoomb. Killarney, kap. Ritfort, van Gooie met stukg. Eng. stoomb. Rosa, kap. Dumberley, van Goole met stukg. Russische schooner Alma, kap. Mattson, van Kramfors met hout. Nederl. schooner Lijne Jacobs, kap. Van Dijk, van Gotteuburg met hout. Nederl. tjalk Ge'oroeders Nyhuis, kap. Leffers, van Rudkjobiu met graan. 30 Juli. Duitsche brik Niclot, kap. Fretwurst, van Sundswal met hout. Duitsche stoomb. Concurrent, kap. Allwardt, van Riga met slippers. 31 Juli. Eng. stoomb. Bit tern, kap. Deijer, van Liverpool met stukg. Russische driem. schooner Lintu, kap. Salminern, van Herno- s.and met hout. Duitsche schooner Christiane, kap. Christensen, van Riga met vlas. Eng. sloep The Frances, kap. Cowie, van Londen met lijnkoeken. 1 Aug. Eng. stoomb. Stantons, kap. Watson, van Lon den met stukg. Eng. stoomb. Romeo, kap. Spink, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Norma, kap. Tasker, van Goole met stukg. Va» 29 Juli tot en met 1 Aug. zijn uit deze haven ver- trokken komende van Gent: 29 Juli. Duitsche bark Sonntag, kap. Westphal,

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1881 | | pagina 2