BU1TENLANU felegraphische berichten, RECHTSZAKEN. Arrotidisseiueuts-recUtbiiiik te Midilelburg. QEMENGDE BErTcHTEN. lieett een meeting belegd, waarin door hem een Voordrac'nt gehouden werd ter aanbeveling ran de postspaarb&nk. Een talrijk publiek, mannen en rrouwen, wnonde de voordracht bij. Van ver- schillende zijdui ondervond de heer Croese onder- steuning, om op deze wijze de goede zaak te bevordcren. Naar wij vernemeD, zou Willern Verliagen, die eenigen tiid geleden naar Amerika was gevlucht, na zich in Nederland aan brandstichting te hebben schuldig gemaakt, op aanvrage van den heer Bur- lage, den Nederlandschen consul-generaal te New- York, den 7 Juli 11. naar het consulaat aldaar worden gebracht, om aan de Nedeilandsche autoriteiten te worden uitgeleverd. Is 't niet verbazend In ons land worden omstreeks 4300 krankzinnigen in de verscliillende gestichten verplcjd onder leiding of toezicht van sleclits 25 geneesheeren, een getal dat niet ten onrechte gdieel onvoldoende wordt geacht. Van die verpleegden bevinden zich te 's Hertogeobosch 534, te Guudewater 490, te Zutfen 456, te's Hage 165, te Roiterdam 210, ie Dordrecht 213, te Delft 297, te Meerei.berg 884, te Amsterdam 138, te Utrecht 385, te Franeker 202, te Deventer 196 en te Maastricht 77 krankzinnigen. De rethtbank heeft in hare "itting van 19 Juli de volgende vonnissen uitgesproken F. d. V., arbeider te Kapellebrug (St. Jausteen), veroordeeld tot 1 maand celstraf en eeue geldboete van 50. P. A. M., arbeider te St. Janateen, veroord. tot 15 dagen celstraf en eene geJdb. v&n 50. F. B„ arbeider te Koewacht, veroord. tot een eelstraf van 3 dagen. C L. y. P., arbeider te St. Jausteen, vrijgeeproken. P. d. V., arbeider te Kapellebrug (Clinge Zeelaud), veroord. tot 15 dagen celstraf en eene geldb. van 50. F. d. V., arbeider te Kapellebrug (St. Jausteen), veroord. tot een celstraf van 2 maandeu en eene geldb. van 50. C. v. O.. weduwe van A. d. B., te Kauter (Clinge Zealand), veroord. tot een celstraf var, 8 dagen. P. d. V., arbeider te Clinge (Zeelaud), veroord. tot een celstraf van 1 maand en eeue geldb. van 50. P. J. V., arbeider te St. Jausteen, veroord. tot 15 dagen celstraf. P. J. V., arbeider te St. Jansteen, veroord. tot een celstraf van 15 dagen. A1 deze vonnissen ter zake van belastingovertredingeu. Zitting van 22 Juli. E. C., te Bouchaute (Belgie) en J. F. v. H., te Philippine, landbouwers, ziju na in verzet te zijn ge- komen van het veroordeelend vonnis dd. 14 Juni jl., veroord. ieder tot een celstraf van 6 maandeu en in de kosten, benevens tot vergoeding van de door beleedigde parlij geledene kosten en schaden ad/150, alsmede in de kosten gevallen op den rechtskuudigen bijstand door den recbter op 56,57 bepaald. Meu herinnert zich wellicht nog den diefstal, die eenigen tijd geleden te Antwerpen gepleegd werd bij den geldwisselaar Godding, door twee Engelschen. Deze individuen, genaamd John Wilson en II. irlubscher, zijn door de Antwerpsche recht bank veroordeeld lo. elk tct 5 jaar gevangenisstraf en 500 fr. boete en 2o. solidair tot teruggave van de 47,000 fr. of een jaar gevangenisstraf, behalve de kosten van het geding. De Parijsche politie, heeft op de aanduiding der gerecbtelijke politie van Brussel, een drievou- dige belangrijke aanhouding gedaan, die in verbaud staat met den diefstal van juweelen, te Brussel gepleegd, ten imdeele van den heer Sturbelle. Men denkt dat men thans de hand gelegd heeft op den eigenlijken dader van dien stoutmoedigen diefstalhet zou zekere Eduard Maurin zijn, bijge- naamd Edouard le Marseillais, die te Parijs is aangehouden, even als zijn vader en eene vrouw, met wtlke hij leefde, zekere Marchal. Alle drie hebben te Brussel gewoond op het tijdstip dat de diefstal gephegd is: zij hadden een gemeubileerde woning in gebruik in de Van der Elststraat, nabij den Boulevard de la Senne. Dr. Schliemann in Duitschland is thans met behulp vau vier opzichters van de Koninklijke galerij gereed gekomen met de etalage van zijne uit Troye medegebrachte schattcn, ten getale van 4300 nommers. Zij zullen in het benedengedeelte en op de eerste etage van het nieuwe kunstnijverheids museum ieder een groote zaal bevatten. De gouden vcorwerpen zijn nog niet uitgepakt, aangezien daarvoor een brandkast met zware glasoverdekking vervaardigd moet worden. De politieverordening, volgens we'ke dames alleen in gezelschap van beeren de Wiener-cafe's te Berlijn mogen bezoeken, heeft daar weder een uieuw metier, dat der vEarenfuhrer" doen ontstaan. Deze bertnleiders, rneest broodelooze jongeliedeD, wier costuum nog even den toegang tot de cafe's gedoogt, verdenen den kost door aan „C3S dames," door hun geleida het bezoek van een cafe mogelijk te maken, tegen eene tegemoetkoming. Deze schadevergoeding bedraagt al naar den tijd van den n cht 50 Pf. tot 1 Mk. en vrije vertering. Het gebeurt wel eeus dat een #Barenfuhrer" op den iiacht 5- 6 Mk. verdient, want, zoo als van ztlf sprcekt, verlaat hij de dame zoodra dtze een ander iieer gevonden heeft aie zich bij haar aansluit, om op nieuw zijn bekende route af te wandelen. Dat deze „Barentunrer" met hun pover voorkomen tot den glans van de pracntige cafe's bijdragen, kail men juist niet zeggen, het bezoek der dames alleen was niet zoo onaangenaain als met derge- lijke geleiders. De gemeenteraad van Vlissingen heeft de con'cessie voor de duinwaterleiding verlcend aan den heer Gruber te Utrecht. Als een bewijs van den belangrijken uitvoer van vruchten uit Nederland naar het buitenland mag gelden dat Dinsdag van Breda naar -Rotterdam 12,000 kiio frambozen werden verzouden. Op de Stadhouderskade te Amster dam roldeu een paar werklieden, die zich ds weelde vergunden in een open rijtuig rood te toeren, al vechtend uit bun voertuig. Zij waren haiidgeineen geraakt, omdat de eeu de aardigheid had gehad den ander een brandende sigaar in den zak te stoppen. A. Wtapper te Grave, kreeg twist met den zoon van zijne twecde vrouw, welke zoo hoog liep, dat nij dezen mtt een mes een sttek toebracht in den onderbuik, zoodat den onge lukkige de ingewatiden uit het lichaam hingen. De wonde is doodelijk. De dader, die reeds dikwijls met de justitie kennis heelt gemaakt, is onmiddelijk in hechtenis genomen. l\j Breda is een militair van het 6e regiment inf, terwijl hij met een zijner kameraden aan het stceien was, met de borst in zijn bajouet gevallen, waardoor hij eene levensge- vaarlijke verwonding bekwamzijn toestand is hoogst bedenkelijk. Den 21 dezer was htt 50 jaar geleden dat Leopold I te Brussel werd inge- liuhligd als Kouing der Belgen. In de groote steden des lands werd die gebeurtenis herdacht door bet uitsieken van vlaggen en het zingen van Te Dr ums in de kerken. Het getal slaciitoffers in Amerika, tengevolge van de vreeselijke hitte bedraagt in het geheel reeds circa 600. Priiis Bismarck heett als naar gewoonte, bij zijn aankomst te Kissingen zich zelf en zijn hond doen wegen. Beide zijn zwaarder geworden sints 1880. Bismarck weegt 113$ kilo en zijn bond 53$. In het drooge dok te Antwerpen is een stelling ingevallen, met het ongelukxig gevolg dat een werkman gedood en 3 andere gewond werden. Vrijdagnacht, bij het uitdraaien der straat- lantaarns, vond een Haarlemsche aansteker een man hangende aan een lantaarnpaal in het voile licht. Met behulp van een btwoner dier buurt werd de man dadtlijk afgesncden, en men bevond toen, dat hij nog leefde. Het was een verversknecht, die wegtns huiaelijke twist een eind aan zijn leven bad willen maken. Den volgenden dag bezocht hij de plants, waar hij hangende gevonden was, om zijn stopmes te halen, dat hij had laten liggen. Zandvoort zal weldra een punt van overeen- komst met de groote badplaatsen meer hebben. De heer Krelage toch heeft eenige bloemenmeisjes aangesteld, belast met het verkoopen vaD bouquetjes aan de badgasten en bezoekers van Zandvoort. De meisjes zullen in uniform gekleed gaan en staan onder toezicht der dames Henny, te Zandvoort. Een pas te Rotterdam gevestigd winkelier, die bizonder van rekiame werk maakt, zond op een Zondagochtend een man de straat op, gekleed in een lang wit hemd, dat tot op den grond sleepte, met een enorine slaapmuts op het hoofd, op welke kleedingstukken de artikclcn met groote letters werden aanbevoien. De kerkgangers vonden zich door deze verschijning ontslicjit en de politie Vtrbood haar. De vcrige week was te Helder op de kermis ecu zoogenaamde wilde te zien, die met de tanden levende konijntjes den buik openscheurde. Na al hetgeen in de laa'ste jaren over veredeling van het volksvermaak g: schreven werd, zou men uiogen liopen, dat dergeiijke walgelijke vertooningen voor goed in den ban gedaan waien. Het geineente- bestuur van den Helder schijnt er echter anders over te denken en heeft deze sooit van kermis- vermaak niet belet. De wilde had dan ook aan- houdend druk bezoek; het volk verdrong zich en stond met open mond te kijken. Vrijdagavond is J. N. te Kapelle gearresteerd ais verdacht van oplichting en valschheid in geschrifte. Hij is des avonds naar het htiis van arrest te Goes en den anderen dag naar de gevangenis te Middelburg overgebrachtr Bij notaris Mulock llouwer te Go's moet hij op een valsch bewijs en op naatn van burgemeester Caboort, te Kloelinge, een som gelds hebben afgehaald en ontvangen. Een twee en tachtigjarige landbouwer te Pulna, wien reeds vroeger verhaald was, dat de wtreld in dit jaar zou vergaan, maakte zich zoo bcangst toen hij de komeet. zag, dat hij 's moiyens vroeg naar den zolder ging en zich daar, in de meening dat het oogenblik gekomen was waarop de wertld zou vergaan, met een scheermes den hals afsneed. Toen men hem later vond, leefde hij nog, maar overleed toch binnen enkele uren aan de bekomen verwonding. 's Grnrenhage, 26 Juli. Tn de zitting der Eeiste Kamer vau heden is met 36 tegen 8 stemmen het verleenen van subsidien aan de polders Hoog- hemaal en Oijen aangenomen. De Miiiister Van Lijnden verklaarde, dat den dienst over 1880 een oveischot van 24 ton zou oplevercn. De diseussien over bet Amsterdamsch kanaal- ontwerp ^s aangevangen. Verschillende sprekers bestreden net ontwerp; de beer Van Naameu ver- dedigde het. Morgen vocrtzelting. Zeetfjdiniien /an 22 tot en met 25 Juli ziju in deze haven bin- oemiekomen, bestemd voor Gent: 22 Eng. stoomb. Richard Moxon, kap. Wocdhaed, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Norma, kap. Tasker, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Victory, kap. Lumley, van Lor.den met stukg Duitsche brik Mecklenburg, kap. Kruli, van Sundswal met hout. Duitsche brik Sophia, kap. Nels, van Riga met hout. 23 Juli. Eng. schooner Excel, kap, Davies, van Port- tuadock, met leien. 24 Juli. Eng. schooner Via, kap. Thomas, van Buryport met kolen. Russische schooner Oliria, kap. Jonsson, van Raumo met hout. 25 Juli. Duitsche brik Leda, kap Schmidt, van Sundswal met hout. Eng. stooaab. Romeo, kap. Spink, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Whimbrel. kap. Booth, van Liverpool met stukg. Eng. stoomb. Stantons, kap. Watson, van Londeu met stukg. Eng. stoomb. Aber deenshire, kap. Bartlett, van Goole met stukg. Vaa 22 tot en met 25 Juli ziju uit deze haven ver- trokken komende van Gent: 22 Juli. Duitsche driem. schooner Louise, kap. Haaok, naar Dautzig met chigory. Noordsche schooner Bertha, kap. Jensson, op avontuur met ballast. Noordsche schooner Elisabeth, kap. Sehleinhege, naar Anrthuis met zemelen. 23 Juli Zweedsche bark Gustaf Adolf, kap. Ohlsson, naar Sundswal met ballast. Noordsche schooner Centauri, kap. Dahle, naar Engeland met ballast. Eng. stcomb. Richard Moxon, kap. Woodhaed, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Norma, kap. Tasker, naar Goole met stukg. Duitsche stocnib. Wipper, kap. Eritsch, naar Eirth of Forth ledig. 24 Juli. Eng. stoomb. Victory, kap. Lumlye, naar Londeu met stukg. In deze haven zijn binnengekomen om aau den spoorweg alhier te lossen en te laden: 22 Juli. Eng. stoomb. Woodstock, kap. Fulton, vau Middlesbro met ru>.v ijzer (na gelost te hebben opge- varen naar Gent). 23 Juli. Eng. stoomb. John Blad-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1881 | | pagina 2