Kim EN LAND. Telegraphische berichten Landboaw berichten GEMENGDE BERICHTEN. INGEZONDEN STUKKEN. HANOELSBERICHTEN. De uitvoer van vee naar Eugeland is thans zoo gering als slechts zeklen bet geval was. In de eerste 5 maanden van dit jaar werden uit Rotterdam nitgevoerd slechts ruitn 16 ruuderen en kalveren en 12,700 schapen. Nog verleden jaar werden in hetzelfde tijdvak 41,000 schapen nitge voerd. Twee eigenaardige kontrasten zijn te Schie dam te zien geweest. In de mouterij van den heer A. Daalmeyer aldaar had namelijk een kip een ongewoon groot ei gelegd, dat 105 wichtjes woog; een dag later legde een kip van A. van Vliet een ongewoon klein ei dat een gewicht had van 3 wichtjes. Het was tegelijk met een groot ei door een zijner kippen voor het eerst na het broeden gelegd. Als een beproefd middel om de muggen uit huis en stalling te verdrijven, wordt aanbevolen het branden van een weinig hooi, hetwelk men, na er de vlam te hebben aaugebracht, slechts behoeft te laten dampen. Door dezen dampgeur zal dit zingend, stekend, ja zelfs venijnig insekt zich aanstonds verwijderen. Het Hbl. van Antw. deelt de volgende bizonder- heid mede: Indien de heer Sturbelle, te Brussel, daags na den juweelenditfstal, ten zijnen huize gepleegd, goed aandacht gegeven had op de nieuwsgierigen, die voor zijn winkel bleven staan, zou hij gezien hebben dat een geacht winkelier zic.h tusscLen die menigte bevond, met een stok in de hand met zilveren gedreven handvatsel, die tot de gestolen voorwerpen Sehoorde. Ziehier hoe de man aan dien stokge- komen was. Tien dagen te voren had zekere Alfred Flichet, die zich oitgaf voor koffiehuisknecht eene kr.mer bij hem geliuurd en had deze onmiddelijk betrokken. Den nacht van den diefstal was die persoon met pak en zak verhuisd, had den stok in kwestie op d.e kainer vergeten en de winkelier had hem eenvoudig meegenomen toen hij uitging. Door de aanhouding en de bekentenissen van Flichet zijn die bizonderheden aan het licht gekomen. Jesse Helfmann, op wie het doodvonnis wegens deelnetning aan den vroeger gepleegden moord op Keizer Alexander II nog altijd rust, heeft uit haren kerker te Petersburg een verzoekschrift om gratie aan Keizer Alexander III gericht. Alge- meen is men van gevoelen, dat Z. M. het doodvonnis zal wijzigen. Uit Amerika komen talrijke berichten om- trent de groote warmte die daar in de vorige week heerschte. Te Cincinnati wees de thermometer den 12 dezer op 104 gr. Er waren 99 gevallen van zonnesteek en 40 lijders stierven. Velen vielen dood neer op straat. Alles staat stil inde fabrieken en bij de openbare werken. Te St. Louis stierven 23, te Pittsburg 21 personen aan zonne steek. Veel vee stierf in de spoortreinen en in vele westelijke steden stond het werk buitenshuis volkoinen stil. Bij Desmoines, in Iowa, veroor- zaakte een waterhoos groote schade en in dien geheelen Staat hebben zware stormen gewoed, waardoor bruggen vernield en overstroomingen veroorzaakt werden, zoodat het spoorwegverkeer werd gestremd. Zes personen verdronken en veel personen in de ondergeloopen valleien moesten met booten van de dakers liunner woningen gered worden. Te Middelburg is een ,/eenig kind" van veertien maanden, terwijl de moeder zich eenige oogen- blikken verwijderd had, in eene waschkuip ge vallen en verdronken. Op last der Utrechtsche politie is een tent, die aldaar op de kermis stond, gesloten, omdat de ondernemer o. a. pnbliceerde, dat daann te zien was: wMet laatste oordeel." Een echtpaar dat den 13 dezer met den pleizier- trein den Haag bezocht, werd bij zijne aankomst aldaar door de politie in bewaring genomen, wegens den staat van dronkenschap waarin man vn vrouw beiden verkeerden. Tegen den tijd van vertrek werden zij weder vrijgesteld en mochten de t;rug- reis ondernemen. Onder Winterswijk is een man door den bliksem zwaar verminkt. Men vreest voor zijn leven. Te Aduarderzijl (Groningen), is een knaap van 15 jaar zoodanig door de hitte bevangen gewordeu, dat hij kort daarop bezweken is. -Eenige ingezetenen van Bergen op Zoom zullen een stoomtrainliju van daar aanleggen over Woensdrecht, Ossendrecht, Putte en Zantvliet naar Antwerpen. Bij het verlateu der Oude Kerk te Amsterdam kreeg een bruidspaar twist over het al dan niet voor hen bestemde rijluig. De bruid gaf haar jeugdigen echtvriend een fikschen oorveeg. Daarna reed men naar de bruiloft. Te Buiten- post hebben eenige ellendelingen, landwerkers, aan een jongentje van 12 jaar zooveel sterken drank gegeven, dat het kind voor dood naar huis is gedragen. Er schijnt in de //berekening" wanneer de wereld zal vergaan, een vergissing te zijn ge- slopen. Thans schijnt vast te staan dat dit eerst in 1884 zal plaats hebben! Misschien, dat echter ook hier het spreekwoord gelden zalVan uitstel komt afstelTe Saarbrucken is eene vrouw, zelf moeder van 6 kinderen, die een pleegkind op de schande'ijkste wijze liet uithongeren tot 10 jaren tuchthuisstraf veroordeeld. Men is van plan in Amerika een nationale dankzeggingsdag te bepalen, zoodra de president Garfield geheel buiten gevaar is. Het Garfield-fonds bedraagt 136,000 dollars. Zijn vrienden denken, dat hij het geld niet zal aannemeu. Een gendarme Van Gelderen, op de Nederlandsche grens dienst doende, zette bij bet binnentreden van een berberg zijn geladen gewter af, doch zoo, dat het schot afging en den herbergier, Boten genaamd, doodelijk trof. In sommige deelen van Duitscbland hebben de postboden ten platten lande, om tegen alle aanvallen beschut te zijn, een karabijn ontvangen, terwijl zij nog ten overvloede een signaalhoorn krijgen, om hulp te roepen indien zij voor de overmacht moeten zwichten. Zaterdagavond miste men te Vlissingen het negenjarig zoontje van den Belgischen loods Van Outrijve, en toen de ouders een jongeren broeder ondervraagden, kwam de mededeeluig er uit, dat aijf. broeder op den Nieuwendijk, zonder door iemand te zijn opgemerkt, in het water was ge vallen. Na eenig zoeken vond men het lijk aan een paal geklemd. Te Rotterdam worden pogingen aangewend om het bier meer tot volksdrank te maken. Er is o. a. een net bierhuis geopetid, waar een bekende Haarlemsche brouwerij gelegenheid geeft een goed glas bier voor 4 cent te bekomen. Die gelegen heid trekt reeds velen en onder dezen ook ge- lukkig vele flinke handwerksliedeu. Een jeugdig Berlijnsch barbier was Zondag- avond „aan den rol geraakt" en na vele oinzwer- vingen, zonder zelf recht goed te weten hoe, in een danshuis van een dorpje in den orntrek terecht gekomen. Hier wekte de stedeling, door zijne sierlijke en ongedwongen houdiug tegenover de dansende schoonen, zoodanig de ijverzucht der mannelijke dorpsjeugd op, dat het niet lang duurde of hij werd eenvoudig de deur uitgesmeten en ver- volgens door een veldwachter, die hem onder den blooten hemel in bewusteloozen toestand vond liggen, in de daos gestopt. Wie beschrijft nu den schrik van onzen armen Figaro," toen hij bij liet eerste bleeke morgenlicbt, een weinig uit zijn roes outwaakt, een lijk op het stroo naast zich uitgestrekt vond. Door den ontzettenden gil op- merkzaam gemaakt, waarschuwde een bezemmaker, die in de nabijheid van de gevangenis ai vroeg in de weer was, de politie dat het daar niet pluis was, die zich nu eenskiaps herinnerde dat in de zellde eel drie dagen geleden het lijk van een zelfmoordenaar door haar gedepoueerd was. Toen men de deur opende, vond men den armen jonk- man tengevolge van zijn vreeselijke ontmoeting in zulk een ellendigen toestand in een hoek neder- gehurkt, dat zijn leven zoowel als zijn verstand beiden groot gevaar loopen. Vrijdagavond jl. trok een bruiloftstoet door de Marktstraat te Brussel; bruid en bruidegom ouders, getuigen enz,, alien hadden diep in het glaasje gekeken en op zeker oogenblik ontstond een algemeene twist. De politie moest tusschen- beide komen en al de bruiiofsgasten werden naar den amigo gebracht. De krans van oranjebloesem der bruid werd bij den portier in bewaring gegeven en de bruiloftsgasten brachten den nacht in de gevangenis door. Z. M. heeft benoemd tot ontvanger der directe belastingen, in- en uitgaande reehten en acciju- sen te Weesp den heer W. van Nouhuijs, thans te Hulst. Aan de Redactie der Ter Neuzensche Courant. Mijnheer de Rcdacleurt Heden voormiddag bevind ik mij ten 5,53 uur (stads torenklok) aan de aanlegpluats der Provin- ciale stoomboot, en ontwaarde, dat de boot juiat naar Vlissingen was vertrokken. Bij herhaiing is door mij geconslateerd, datte vroeg wordt afgevaren, wat groot nadeel voor bet reizend publiek kan berokkenen. Zeer zelilen zijn beambten van justitie of politie aanwezig, om tegen dergelijke feiten te waken. Sta mij mitsdien toe, over eene geringe plaatsruimte in uw veel gelezen blad te beschikken. Ik vlei mij, dat de medtdeeling van't bovenstaande aauleiding zal geven, dat reizigers niet lauger de dupe worden van willekeur. Onder dank betuigimr, teeken ik mij hoogachtend Uw dw. Dienaar, SCHUIJLENBURG. Ter Neuzen, 19 Juli 1881. Zoetijd i 11 gen. Van 15 tot en met 18 Juli zjjn in deze haven bin- nengekomen, bestemd voor Gent: 15 Juli. Eng. stoomb. Victory, kap. Luraley, van Londen met stukg. Eng. stoomb. John Blad worth, kap. Drurey, van Gooie met stukg. Eng. stcomb. Colletiskap. Frenschvan Londen met stukg. Eng. stoomb. Zaimis, kap Wilkinson, van Goole met stukg. 16 Juli. Zweedsche schoouer Olof, kap. Janssonvan Kotka met hout. Deensche driem. schooner Hans Christensenkap. Schmidt, vau Kotka met hout. Russische schoouer Freda, kap. Liudblom, van Riga met hout. Russische bark Nimrod kap. Gampervan Windan met slippers. 17 Juli. Nederl. schooner Gezina, kap. Meijer van Dantzig met hout. 18 Juli. Zweedsche brik Pouliukap. Funckvan Bjorueborg met hout. Noordsohe bark Harmonia, kap. Olsen van Kronstadt met hout. Eng. stoomb. Stantonskap. Watson, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Romeo, kap. Spink, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Bit tern, kap. Dijer van Liverpool met stukg. Eng. stoomb. Aberdeenshire, kap. Bartlett, vau Goole met stukg. Vaa 15 tot eu met 18 Juli zijn uit deze haven ver trokken komende vau Gent 15 Juli. Eng. driem. schooner Tar kap. Pnermaiu, naar Louden met ballast. Duitscha schooner Jacobine, kap. Wessels, op avoutuur met ballast. 16 Juli. Eng. stoomb. Victory, kap. Lumley, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. John Blad worth, kap. Drurey naar Goole met stukg. 17 Juli. Eng. stoomb. Zaimis, kap. Wilkinson, naar Goole ledig. Eng. stoomb. Colletis, kap. Frenschnaar Louden met stukg. Russische bark Nicolai Lebedaff, kap. Leim, naar Grimsby met ballast. Russische bark Donatus, kap Troberg, uaar Leith met ballast. Duitsche brik Minna, kap. Steinarth, naar Leith met ballast. Duitsche brik Carl Gustav. kap. Kretzmer, op avontuur met ballast. 18 Juli. Duit sche brik John Friederich, kap. Kell, naar Riga met dakpanueu. Duitsche brik Elise, kap. Dreijer naar Eugeland met ballast. Deensche schooner Mette kap. /lessen- naar Eugeland met ballast. Eng. schooner Ossena, kap. Moen, uaar Zweden met ballast. In deze haven zijn binnengekomeu om aau den spoorweg alhier te lossen en te laden 15 Juli. Eng. stoomb. Glencoekap. Muttit, van Middlesbro met ruw ijzer. 17 Juli. Eng. stoomb. Jutland, kap. Fisk, vau Louden met stukg. 18 Juli. Eng. stoomb. Lady Hilda, kap. Fames, van Middlesbro met ruw ijzer. Eng. stoomb. Glenmore, kap, Lennard, van Middlesbro met ruw ijzer. Uit deze haven is vertrokken na aan den spoor weg te hebben geiost en geladen 16 Juli. Eng. stoomb. Glenooe, kap. Muttit, naar Middlesbro ledig. Van 15 tot en met 18 Juli werden lnngs dc Oost- sluizeu alhier 35 binueuvaartuigen op- en 30 afgeachut. Rotterdam, 18 Juli. De aauvoer blijft steeds klein, de kooplust is ook niet opge- wekt, waardoor maur moeielijk heden vorige prijzen te bedingen waren. Rogge 30 a 50 cent lager. Gerst 10 a 20 cent lager. Paardenboonen 10 a 20 cent lager. Zeeuwache en Vlaamsehe Tarwe J 9,70 a J 10,50, inindere/7,80 8,90. Ro^ge, 8,40 a 8,70, mindere 7,50 a f 8,30.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1881 | | pagina 2