TER NEUZENSCHE COURAMT BU1TENLAND. Alnemeen iVieuws- en Ailvertentielilad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. BINNENLAND BIJ V OEGBEL berichten dan onmiddelijk in die sociteit ter lezing die door insluiping uit een winkel vewchillende zullen worden opgehangen. t RECHTSZAKEN. Arrondissenients-rechtbank te tliddelburg. De reohtbank beeft in hare zitting van 12 Juli het volgend "onnis nitgesproken lo. P. v. G., oud 80 jaar, te Kapellebrug (Clinge) 2o. P. F. d. B„ oud 31 jaar, 3o. A. d. B„ oud 26 j., 4o. J. d. B„ oud 29 jaar. alien te Kapellebrug (Sint Jansteen), zijn alien vrijgesproken ter zake van onderlinge moedwillige mishandeling. Naar men uit Luik schrijft, zullen de aldaar te vieren onafhankelijkheidsfeesten den 24 dezer beginnen met de opening van verschillende ten- toonstellingen van werktuigen, tuinbouw, enz. Het Hof wordt den 25 verwaeht, wanneer ook een Congres van nijverheid zal plaats hebben en HH. MM. in het stadhuis een banket zal worden Zaterdag 16 Juli 1881. No. 1687. TerNeuzen, 16 Juli. Yele advertentien, die ons voor het bijblad van heden nog werden toegezonden, zijn ingevolge onze aankondiging van gisteren niet geplaatst. Allen, die eenigszins bekend zijn met het technisch gedeelte van eene courant, zullen begrijpen, dat het voor eene drukkerij met betrekkelijk klein personeel als de onze, eene onmogelijkheid kan genoemd worden twee dagen achter elkander een aangeboden, gevolgd door een gondelleest op de courant uit te geven op het gewoon formaat. Maas en een vuurwerk. Het pogramma behelst Naar wij vernemen is door de brigade mare- nog verscheidene andere zaken. chaussee alhier proces—verbaal opgemaakt, ten De Belgische Koning heeft de commissie laste van J. Wolfert, arbeider in den Catspolder, van beoordeelaars benoemd, door welke de konink- wegens het onbevoegd uitoefenen der geneeskunde; lijke prijs van 25,000 fr. voor het beste werk en het afleveren van samengestelde geneesmiddelen. over <je verbetering der Belgische zeehavens zal Het geneesmiddel was tegen rumathiek en, zijn worden toegekend. De commissie bestaat uit wij wel ingelicht, bestond het uit wormen op zeven leden: drie Belgen en vier vreemdelingen lijpolie; eemge personen hebben dit onfeilbaar (2 Duitschers, 1 Engelschman en 1 Nederlander; middel tegen den geringen prijs van f 1,25 het de ingenieur Dirks te Amsterdam.) fleschje gekocht, tot schade van hun lichaam enEenige dagec geleden gingen te Tavers, in bem"9- het kanton Beaugency (Loiret), tien kinderen, van Sas van Gent, 15 Juli. Gisteren heeft alhier welke de oudste twaalf jaar telde, in de Loire door burgemeester en wethouders de aanbesteding baden. De eerste vijf, die te water gingen, zcnkeu plaats gehad vanhet bestraten van het markt- eciiter onmiddelijk in een kolk weg. Op het liulp- plein en de Weststraat met voorhanden zijnde geschreeuw der anderen schoot men toe; twee der keien, benevens het metselen van riolen met bij- kinderen werden bijna onmiddelijk opgehaald, maar levering van materialen. Bij opbod werd het werk konden ondanks alle pogingen niet meer worden gemijnd door den beer R. Walraven, te Ter bijgebracht. Twee anderen werden eerst des nachts Neuzen, voor f 2400. gevonden, het vijfde in het geheel niet. Grttauw, 13 Juli. Dinsdag jl. des avonds om- Paula Mink, de eens zoo gevierde ster aan streeks half acht uur werd alhier, op last der communistenhemel, heeft na hare laatste ver- rechterlijke macht, ter aarde besteld het reeds in oordeeling te Marseille van de politie de waar- verresaauden staat van ontbinding verkeerend lijk 3Chuwing gekregen, dat zij als vreemdelinge zij van zekeren Petrus Meijs, oud ongeveer 30 jaar, ,s een Poolsche het land zal worden uitgezet, arbeider wonende te Hontenisse, hetwelk op indien zij nogmaals in handen der politie valt. Graauwsch grondgebied, in een sloot achter de Daarop heeft Paula Mink openlijk verklaard: Liniedijk nabij het fort de Moerschans was gevonden. behoor tot hen die breken, maar niet buigen. De ongelukkige had zich Maandag, den 4 Juli {n Frankrijk bestaan de vrouwen voor de wet 11., naar men zegt, aldaar met gras maaien bezig ge- niet. Slechts door hare mannen behooren zij tot houden en werd na dien tijd vermist. hare natie. Ik ga' dus met een Franschman De tentoonstelling van melknijverheid te Gent hertrouwen, ten einde de rechten eener Pransche is o. a. bezocbt door dien Belgischen Minister van te bezitten en met meer moed, meer geestkracht binnenlandsche zaken, die met veel belangstelling dan ooit de worsteling te kunnen voortzetten voor een en ander bezichtigde. de handhaving van de rechten des volks en de De heer Marlet van Hontenisse hield eene belang- volkomen vrijmaking van mijne broeders, de werk- wekkende voordracht over zuivelbereiding, waarbij lieden. Wij zullen eens zien, of men mij dan nog allerlei werktuigen voor boter en kaasbereiding ten zal kunnen uitdrijven toon gesteld waren. De heer A. P. Marlet ontving een opdracht van den Amerikaanschen vertegenwoordiger om hem een nauwkeurig rapport bctreffende het Hollandsche vee in te zencten. Ee jyiiddelbnrg is een schildersknecht, die op Gisteren heeft aan het gebouw van Het i een hoogen ladder bezig was een gevel te schilderen, Provinciaal bestuur te Middelburg de aanbesteding j cj00f breken van den sport, waarop hij stond, plaats gehad vanhet verhoogen van den Oost- ac|,terovrer gevallen, waarduor hij zware wonden havendam te Breskens, behoorende tot de haven-1 hoofd en de beenen bekwam. Door den werken in de provincie Zeeland. (Earning 18,250)wathtmeester der marechaussee te Helmond is proces- minste inschrijver de heer J. v. d. Hoek te verbaal opgemaakt tegen den landbouwer P. van K., voorwerpen hadden ontvreemd, is proces-verbaal opgemaakt. Zekere Jorissen heeft een tapper bij Eoermond, die weigerde 's nachts na twaalven te tappen, twee messteken toegebracht. De woestaard bevindt zich in hechtenis. Te Valkenswaard zijn drie woningen verbrand. Van de inboedels kon bijna niets gered worden. Bij het afbreken van een huis aan de gedempte Oude Gracht te Haarlem is de zolder ingestort, waarop vijf personen aan het werk waren. Allen werden gewond. Van Heurek, die dezer dagen uit de gevangenis te Antwerpen ontvluehtte, is weder gearresteerd. Volgens de laatste statistieke opgaven van Belgie zijn er slechts 58 pCt. van de 100 inwoners, die lezen en schnjven kunnen. Van de 50,000 mili- ciens waren er nauwelijks 10,000 die konden schrij- De pokziekte in Londen is ongewijfela ven. Of er een galante Pranschman zal gevonden wor den, die deze oude Megaera aandurft? GEMENGDE BERICHTEN. Middelburg voor f 18,470 De werkzaamheden aan den stcomtramweg van Vlissingen op Middelburg zijn zoo ver ge.vorderd dat Donderdag jl. een eerste proetrit over de ge- heele lijn werd gedaan. l)e locomotief is echter meermalen ontspoord. De rails moeten op enkele plastsen worden verlegd, zoodat de dag der opening nog niet te bepaleu is. Tot conducteur is de heer G. H. den Haan aangesteld. Als een bewijs van de spanning, die in de aldaar, wegens het in dienst hebben van een meisje, oud 10 jaar, dat hij koeien liet drijven tegen een loon van 10 'sjaars. Tussclien Warmond en Leiden heeft eene vrouw in een 3e klasse-wagen van een spoortrein het leven geschouken aan ecu kind. Zij is te. Leiden ouder geneeskundige be- handeling gesteld. Moeder en kind zijn welva- rend. Bene vrouw in Oranjewoud had zich aan ,'tafnemen; vorige week waren 452 patienten in de speciale ziekenhuizen opgenomen, 87 waren overleden en 486 waren ontslagen; 962 bleven onder behandeling. A1 de Duitsche bladen, die niet bij de Eussische postkantoren zijn besteld, worden niet meer bezorgd. Men wil op die practi- sche wijze de verspreidiug van kwaad stichtende buitenlandsche geschriften tegen gaan. Te La Villette zijn 300 varkens bezweken, die naar de markt vervoerd werdsn, en onderweg in den spoor trein gestikt, zijn. Het ongezonde vleesch der dieren is terstond vernietigd. Een spekslager te Hal- berstadt die trichineus en met gekeurd spek heeft verkocht, tengevolge waarvan meer dan honderd personen ongesteld werden en vier overleden, is tot 3 jaren gevangenisstraf veroordeeld en onmiddelijk naar de gevangenis overgebracht. Een ontzettende gebeurtenis had den 15 Juli aan de spoorbrug te Vlake plaats. De wachter dier brug, Fietcler, een 'oraat en oppassend man, zag een zijner kinderen in't kanaal vailen. Zonder zich te bedenken sprong hij te water om het te redden, doch moest die poging met den dood be- koopen, daar hij onmiddelijk zonk om niet weder boven te komen. Het kind werd gered. Eene treurende weduwe met 8 kinderen en zwanger van haar 9e blijft in kommervolle orastaudig- heden staren op het zoo droevig verlies van haren echtgenoot en verzorger. Het lijk is reeds opge- vischt. De doodschouw zal wel de oorzaak van dezen plotselingen dood, die ieders deelneming wekt, aan 't licht brengen. Zondagmorgen werd van Middelharnis eene vrouw gevankelijk naar Eotterdam vervoerd, onder verdenking van haar kindje, 6 weken oud, te hebben vermoord. Eeeds eenige weken scheen de vrouw het kind aan zijn lot over te laten, zoodat de buren soms kwarnen om het kind te reinigen. Zaterdag- morgen hoorden de buren het kind hevig schreien wat langzamerhand ophield. Toen -zij de woning wilden binnendringen, vonden zij de deur en ramen gesloten. De man, die inmiddels van zijn werk tehuis kwam, deed op raad der verzamelde menigte aangifte bij de politie, zoodat het lijkje en de moeder naar het gemeentehuis gebracht werden, waar het lijkje door een geneeskundige geschouwd werd, die verklaarde dat het kind verstikt of gesmoord was. Naar men verneemt, moet de ontaarde moeder hare misdaad dadelijk bekend hebben. Te Maastricht begon dezer dagen de heilig- domsvaart of tooning der relieken in de St. Serva- tiuskerk aldaar. Deze plechtigheid, die om de zeven jaren wordt gehouden, duurt 14 dagen en lokt duizenden geloovigen en tal van kunstkenners naar die stad. Niettegeustaande de krochten der St. Servaaskerk hersteld zijn en bezichtigd kunnen worden, is de toeloop niet zoo groot als vroeger; wellicht ten gevoige van minder gunstig weer en omdat ook te Aken tegelijkertijd een heiligdoms- vaart plaats heett. Zooals men weet hebben alle militaire signalen hunne bizondere beteekenis. Zoo vroeg onlangs een luitenant aan een rekruut wat de juist geblazen eenige oogenblikken van de woning verwijderd. In dien tiid beroofde haar 12jarig dochtertje zich door reveille beteekende. Deze wist het niet en de otficier hoofdstad bestaat in zake de *Rijnvaart-kwestie, I ophang.ng van het leven. Bij afwezigheid der zeide het hem voor„Luie kerel heb je nog niet verdiei t vermelding, dat het bestuur der societeit j moeder had het kind een glas gebroken, men gist lang genoeg geslapen? en vroeg toen nogmaals; De Groote Club" aldaar, de noodige maatregelen dat vrees voor straf de oo.zaak der wanhopige dood „nu wat beteekent het. de rekruut antwoordde: heeft genomen om van de openbare beraadslaging I is geweest. - Te Dordrecht is eene kleine bende „Luie kerel heeft u enz. „Lzel ik heb met u in de" Eerste Kamer over het kanaalwetsontwerp jeugdige dieven aaiigehouden, waarvan de jongste maar je gezegd! „Jawel m«r ik kan toch met elk uur telegrafische berichten te ontvangen, welke 7 en de oudste 13 jaren telt. Tegen deze knapen, „je zeggen tegen een luitenant. VAN DE

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1881 | | pagina 7