Tatrek fa brievemnall naar Oost-Inflie. moordaanslag POSTER IJ EN GEMENGPE BERICHTEN. op den president der Vereenigde Stateu James Abraham Garfield. aftrek der verplichte uitkeeringen en stortingen, ale zuivere winst over een bedrag van f 18,425, volgens de bestaande overeenkomsten aldus aan te wenden4/s gedeelte af te schrijven van de ten laste der rekening ^erven van vrijlen Z. K. H. Prins Hendrik" overgeschreven nadeelige saldo's der jaren 1876 tot en met 1879, te zamen f 1,606,272 f 34,740; gedeelte af te schrijven op het nadeelig saldo over bet jaar 1875 ad f 383,233 8,685. Ji. Zaterdag werd door de concessionarissen van den stoomtramweg Breskens-Maldegbem bij den agent van het Ministerie van Financien te Amsterdam een waarborgsom van f 10,000 gestort, voor de richtige nakotuing hunner verplichtingen. Naar men verneemt, is door het hoofdbestuur der rijkstelegraaf aan alie ambtenaren eene circulaire gericht, waarin hun wordt aangekondigd, dat voortaan ten strengste verboden is bij hunne betrekking eenige andere zaken waar te nemen, zelfs niet wanneer deze zaak winkel, kleinkandel enz. ten name hunner echtgenoote staat. Hun die be- zwaar maken zich aan die verbodsbepaling te onderwerpen, staat slechts een weg open, nl. ont- slag te nemen. Gisteren morgen ten 8 uur is te Gent een schrikkelijke brand ontstaan in de metsersstraat, tegen de fabriek van den heer Dierman. De fabrieken van de heeren Coddtns en Van de Walle zijn geheel afgebrand terwijl verschillende aanpalende huizen belaugrijke schade bekwamen. Vi3, Napels, (Fransche mail) 8 Juli 7,30 'savonds. Vi& Napels, (Maats. Nederl.) 11 Juli 7,30 'savonds. ViA Brindisi, 14 Juli 5,35 'savonds. ViA Amsterdam, 15 Juli 5,35 's avonds. De Fransche pakketbooten doen Riouw, Banks en Palembang niet aan. Het Staatsbiad no. 70 bevat de wet tot inrichting van den postpakketdienst. Met het stoomschip Prinses Marie van de Maatscbappij Zeeland is Zondagmorgen de ex-Keizerin van Frankrijk Eugenie te Ylissingen aangekomen. Zij vertrok direct daarop naar Duitschland. Op een badplaats in Duitsch- land overleed eergisteren Mr. F. W. Baron Van Zuylen van Nievelt, president der rekenkamer, op ruim 68jarigen leeftijd. De machines voor den stoomtramweg zijn te V lissingen aangekomen. Het tarief voor den tram Middelburg-Vlissingen zal bedragen le klasse 25 en 2e klasse 20 cent. Retour le klasBe 40 en 2e klasse 30 cent. De bruid te Sibculo, bij Hardenberg, die vdor eenige dagen bij ongeluk door een gt weerschot van haar breeder in den rug werd getroffen, is na een hevig lijden bezweken. Te Breda is een in staat van faiilissement verklaard koopman, II. L. v. B., op verlangen van een zijner scliuldeischers, in gijzeling gesteld. Te lJinuiden bestaan plan- nen tot het aanleggen van eene rechtstreeksche stoomtramweg-verbinding tusschen IJmuiden en Zandvoort. De knechl van den landbouwer K. Boersema te Zuidhorn is door de hitte in Let hooiland plotseling ongesteld geworden en een paar uur later overleden. De dienstmeid bij de familie Mr. II. te Veendam, las voor eenige dagen in de courant, dat er geprofeteerd was, dat in 1881 de wereld zou vergaan. Zij heeft zich deze onheil- spellende tijdiug zoo sterk aangetrokken, dat zij sedert aanhoudend leed aan aanvallen van zwaar- moedigheid en thans is zij volslagen krankzinnig. Een jongmensch van bijna 17 jaren te Kuilen- burg waagde zich met het baden te ver in de rivier en verdronk. Te Herkingen is door den raad met algemeene stemmen tot ondsrwijzer aan de openbare school benoemd iemand, die thans de betrekking van veldwachter te Geervliet bekleedt. Te Raamsdonk is een 22jarige boeren arbeider, die terwijl hij aan 't hooien was gmg baden, in het Oude Maasje verdronken. Nabij Brigel, in Grauwbunderland, zijn in de vorige week 1300 schapen met hun herders door een lawine overvallen en alien omgekomen. Als een bizonderheid wordt gemeld, dat te Liverpool van Boston op ^en enkel schip zijn aangebracht 1019 stuks rund- ree. Nog nooit werd zulk een massa vee op-een enkel schip aangevoerd. Op reis stierf slechts £en dier. De studentenfeesten in Utrecht zijn tot het einde toe door sclioon weder begunstigd. Er is gerecipieerd, gedanst, gcillumineerd, schoone muziek gemaakt; er waren prachtige costumes te zien, uit ouden tijd van de heeren, niet minder fraaie uit deze dagen van de dames. De oude, stijve Bisschopsstad was in rep en roer. Een toost van een der reiinisten, die Nederland gaarne nog lang door het huis van Oranje en liefst door Willems uit' dat huis schijnt geregeerd te willen zien, werd als volgt uitgebracht. Bij een glas champagne sprak hij: Ik drink bier met plezier Op koning Willem vierl Toen men hem opmerkte, dat daaraan een ver- keerde uitlegging zou kunnen gegeven worden, riep hij uit: A1 geeft het veel geschrijf, Ik drink op Willem vyf! Nog erger, rneende men. En hij repliceerde: Ten spijt van het gekles Drink ik op Willem zeal Ho! Hoi Hoi Niet zoo hard van stall Ja, 'k hoop in myn leven Te drinken op Willem zeven! En op zijn stoel zakkende, dronk hij het vijfde glas champagne ad fundum en stamelde: A1 was 'tin den nacht 'k Dronk op Willem dcht I Hij was op! En toen stond een zijner vrienrlen op en vervolgde: Hij kan er niet meer tegen, lliea drink ik Willem negenl Ja, sterker nog, mijne heeren: Hij kan geen glas meer zien, Diet drink ik Willem tienl Vrijdag morgen werd een bijna 80jarige iu- gezetene van IJselmuiden, Vos, tusschen Masten- broek en Karnpen door den trein overreden, daar hij, onvoorzichtig genoeg, den weg traclitte over te steken, terwijl men bezig was den trein te ran- geeren. De ongelukkige is in zorgvollen toestand naar het ziekenhuis te Kampen overgebracht alwaar hij Zondag aan de bekomene wonden is overleden. Te Sappemeer kregen tWee kinderen van den sraid Janzen, een jongeije van negen en een meisje van zeven jaren oud, twist met elkander, waarop de eerste zijn zusje een duw gaf, dat zij in het Hoofddiep storte. Dit zag haar andere broer, ook negen jaren oud, die onmiddelijk het bijna zinkende meisje te hulp school wier redding hem ook gelukte. Verleden week heeft de correctioneele recht- bank van Gent ui'spraak gedaan in de zaak van Van Oosteghera, burgemeester te Ledeberg, be- klaagd van bij middel van braak gedrongen te zijn in de bureelen van den gemeente—ontvan- ger, De Noyette. Die inbraak geschiedde onder voorwendsel van de gemeentekas na te zien. Toch wist de burge meester dat de ontvanger afwezig was, en dat hij, om de kas te vinden, het geheele huis moest door- snuffelen; ook is hij, tot tweemaal toe, onverrichter zake vertrokken. De rechtbank beeft eene verzachtende omstan- digheid aangenomen: namelijk dat de gemeente- ontvanger uit eerbied voor de wet, zijn huis niet had mogen verlaten!!!! Maar de man wist niet eens dat er bij hem zou ingebroken worden. Dank aan die verzachtende omstandigheid is de burgemeester slechts veroordeeld tot dertig francs boete en de kosten van 't proces. De vrijwillige bongerlijder Griscom begint al zwakker te worden. Donderdag, zijn zeven en twintigsten vastdag, had hij niet minder dan dertig pond van zijn gewicht verloren. Gemiddeld ge- bruikt hij vijf kilo water per dag. De honger virtuous houdt nog vol, dat hij het vijf en vijftig dagen kan uithouden; de tijd zal echter moeten leeren of hij zijne krachten niet een weinig over- chat heeft. Met afgrijzan vervulde een ieder het bericht, dat jl. Zaterdagavond op den president der Vereenigde Staten een moordaanslag was gepleegd. President Garfield was een man voor wien iedereen de hoogste achting koesterde, omdat hij, zonder het bepaald te zoeken, door studie en ijver van de laagste tot de hoogste trap van eer was gestegen. In hem hoopte men een president gevonden te hebben, die alle trappen der maatschappij doorloopen hebbende, en daardoor met de behoeften van alle standen door en door bekend, ook alien zoo welen recht te doen wedervarefli. Helaas, de moordende hand van een afgunstige, ontnam hem naar men vreeist de gelegenheid to toouen, dat men zich niet in zijne hoop bedrogen had. Hij werd getroffen al hoopt man nog op zijn behoud. Geheel vertrouwbaar zijn de berichten nog niet. Vooreerst komen zij van zoo verre en ten tweode lijden zij onder den indruk van het gebeurde, dat daar ginds een onbeschrijfelijke paniek heeft ver- oorzaakt. Intusschen wordt met zekerheid als de mcorde- naar aangewezeneen Canadeesch Franschman Guiteau genoemd, die gedongen moet hebben naar den post van consul te Marseille. We spreken dus niet ten onrechte van een afgunstige. Geruchten zeggen dat Guiteau krankzinnig is, doch o. i. hebben deze in vergelijking met de aiidile berichten weinig waarde, en zouden wij zeer genligM zijn mSer getoof te bechten aan particuliere berichten, dat hij slechts krankzinnig- heid voorgeeft. om daardftor zijn straf te ontgaan, of ten minste te verzachthn. Wafe de politie niet spoedig bij de hand geweest, hij had zijn straf reeds lang ohtvalhgen, want, het gepeupel trachtte hem te ^lynchen/' Volgens een ander bericht uit New-York, fnoet hij zelfs bekend hebben dat zijn moordaanslag met voorbedachten rade is geschied,ja dat hij nog een medeplichtige had, doch deze is nog niet gearreste'erd. Nadere berichten rheldende moordaanslag op den president Garfield had ten 9 uur 's morgens aan het station van den Baltimore en Potomac spoorweg plh'ats. De president, die op weg was om een bezoek aan zijne vrouw te Longbranch te brengen, liep gearrad met den staats-secretaris Blaine naar de exprestrein, toen plotseling twee schoten op hem werden gelost, die hem aan den rechterarm en aan de rechterzijde boven den heup troffen. Men bracht den gewonde terstond in het Witte huis, waar hem de cerste geneeskundige hulp verleend werd. Het gelaat van Garfield was aschgrauw, de pols sloeg slechts 53 slagen; de geneesheeren schenen te twijfelen aan zijn behoud. Het verwijderen van de kogels was wegens de groote zwakte van den ge- kwetste niet mogelijk; men vergenoegde zich daarom inspuiting met inorphium te doen tot vermindering van de pijn, die den lijder gevoelde. Te 3 uur 's namiddags vermeenden de geneesheeren dat er een inwendige bloedstorting had plaats gehadj men hield de verwonding voor doodelijk en twijfelde aan het behoud van den president. Tegen den avond bemerkte men eenige verbete- ring; de geneesheeren zijn nu van oordeel dat de toestand hoop op genezing geeft. De moordenaar heet Charles Jules Guiteau. Hij is in Illinois gcboren en was met weinig sue- ces aavccaat te Chicago. Hij wordt algemeen ge- schilderd als een beginselloos avonturier, die, tot waanzinnigheid toe, naar beroemdheid haakte. De voornaainste bladen houden hem voor een dolle man, die een onordelijk leven leidde, een ontevredene van de republikeinsche partij, die omdat hij geen be trekking kon krijgen geheel en al gek is geworden en, uit wraakzucht een moordaanslag op het hoofd van den staat pleegde. In het bulletin gisteren verzonden omtrent den toestand van den President, wordt door de genees heeren medegedeeld, dat zij, wegens de noodzake- lijkheid van volledige rust voor den patient, v<5or 7 ure de wonden niet nader zullen onderzOeken. Zeetijdin^en. Van 1 tot en met 4 Juli zijn in deze haven bin* nengekomen, bestemd voor Gent: 1 Juni. Eng. stoomb. Richard Moxon, kap. Wood- haed, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Zaimis, kap. Wilkinson, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Victory, kap. Lumley, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Colletis, kap. Erensch, van Londen met stukg. 2 Juli. Zweedsche brik Augustiaus, kap. Westin, van Westerwick met hout. Duitsche schooner Elizabeth, kap. Schleinhege, van Riga met slippers. 3 Juli. Duitsche brik MiDna, kap. Steiuartb, van Riga met hout. Duitsche driem. schooner Louise, kap. Haaok, van Riga met vlas. Duitsche brik Johann Friedrich,

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1881 | | pagina 2