m itTriiTni^mTn mm nAim i »Tnt TER NEUZENSCHE COURANT. BURGER,LUKE STAND BINNENLAND, Wo. 1680. Woensdag 22 Juni 1881. 21e Jaargang BIJVOKGSEL Algemeen Nieuws- en Adverteolieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Zaterdag 18 Juni 1881. No. 1679. TerNeuzen, 21 Juni QEMENQDE BERICHTEN. H U L S T, BOSCH'\APELLE. C LI N G E. VAN DE Tot directeur der Zeeuwsche spoorboot-maat- schappij is benoemd de heer P. L. de Bruijne, te Middelburg, thans boekhouderder maatschappij. Te Aardenburg zijn bij een arbeider des nachts uit eene kist een paar gouden oorbellen en onge veer f 8 aan geld ontvreemd. Te Amsterdam wordt een karoessel verwacht, bestaande uit scheepjes die, in beweging gebracht, schommelen als het ranke bootje op de golven. Te Katwijk aan Zee is bij het baden een Leidsch student in de theologie verdronken. Te Driel, in den Bommeler- waard, heeft een landbouwer 12 gouden munt- stukken gevonden, alien zeer fraai en ongescbonden en betrekking hebbende op Frankrijk, Holland, Utrecht en Gslderland. Een eigenaar van een mallemolen, op de kermis te Numansdorp nam 's avonds, denkende een teug uit een flesch wijn te nemen, een teug uit een flesch met loog. De man zal het wellicht met den dood moeten be- koopen. Onder de gemeente Leidschendam is eon vrouw door een molenwiek getroffen en daardoor zoo ernstig gewond, dat zij binnen weinige oogen- blikken bezweek. Te Oud-Vosmeer viel eene reeds bejaarde vrouw, bezig zijnde een muur te witten, van de ladder, en stierf onmiddelijk. Naar de Zutph. Ct. verneemt, vermiste men Zaterdag eene som van ongeveer f 3000 op het paleis des Konings op het Loo. Bij een der mindere beambten is huiszoeking gedaan. Tot nog toe is niets meer bekend. In New-York is een fabriek van kunstig nagemaakte honig ontdekt. Te Dresden zijn 20 socialisten tot drie dagen opsluiting ver- oordeeld, omdat zij van een uitstapje naar buiten zijn teruggekomen ieder met een roode bloem in een knoopsgat, hetgeen werd beschouwd als een republikeinsche demonstrate. Ztj zijn tegen dit vonnis in beroep gekomen. Of het getal 13 ook ongeluk aanbrengt! Zoo wel de Foxhall, die thans, als de Robert the Devil, die in het voor- gaande jaar den Grand Prix bij de wedrennen van Longchamps heeft gewonnen, waren beiden ingesclireven als no. 13. Te Breda is uit Roosendaal gevankelijk bin- nengebracht, Julis Victor Guillemin, oud26jaren, die, den 9 Mei 11. uit de gevangenis te Sedan ontslagen, na vele wisselingen zich den 23 Mei 11. te Winterswijk heeft opgehouden, vervolgens te Tholen is aangehouden en eindelijk aan de Rijkspolitie te Roosendaal is overgeleverd, Er bestaat sterk ver- moeden, dat deze persoon de dader is van den moord op het dienstmeisje te Zuidwolde. Een bij hem gevonden scheermes, Duitsch bankpapier, Belgisch goud en kenteekenen van nog meer bezwarenden aard, geven tot dit vermoeden aanleiding. Aanbesteding Op Vrijdag 24 Juni 1881, des voormiddags ten 10 ure, aan het gebouw van het Provinciaal Be- stuur te Middelburg, van Het maken van paalwerk en van een ijzeren. baak voor den registrerenden getijmeter bij Bruinisse aan het vaarwater „het Zijpe," be- hoorende tot de zeewerken in Zeeland. (Raming f 620.) Deze aanbesteding zal geschieden bij enkele in- schrijving, volgens 441 der Algemeene Voor- scbriften, gewijzigd bij beschikking van den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid van 17 Janu- ari 1881 no. 6, afdeeling Waterstaat A. Van 1 tot 15 Juni 1881. TER NEUZEN. Huweljjks-aangiften. 7 Juni. Nicolaas Wensveen, oud 24 jjm. en Katie Harris, oud 18 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 3 Juni. Jan Jacobus Micbielsen, oud 27 j., jm. en Sara Maria Vel, oud 23 j., jd. Geboorten. 2 Juni. Adriana Cornelia, d. van Jacobus Deij en van Laurina van Aalst. 4 Juni. Johannes Adrianus Cornells, z. van Johannes Adrianus van Rompu en van Angelina Cornelia van den Bulck. 10 Juni. Gerardus Reiner, z. van Leendert Wieland en van Hendrika Adriana Scheela. 11 Juni. Sara Maria, d. van Adrianus van Driel en van Pieternella de Smidt. 13 Juni. Camillus Edemondus, z. van Gustavus Josephus Goetkals eu van Rozalia Verdurmen. 14 -Juni. Emma, d. van Alexander Plasschaert en van Elodie Melanie Dumoleijn. Overlijdeu. 8 Juni. Neeltje Hamelink, oud 8 j., d. van Dirk en van Cornelia Donze. 10 Juni. Angelus Jaoobus de Pauw, oud 1 j- z- Tan Adolphus Constantinus en van Jobanna van de Velde. IB Juni. Pieter Willem Kaan, oud 16 j., z. van Willem Anthouie en van Maria Pieternella du Pree. Geboorten. 1 Juni. Johannes Seraphinus, z. van Eduardus Leonardu3 de Bruijn en van Maria Ludovica Thomaes. 3 Juni. Aloysius Marinus, z. van Adrianus Mariuus Boone en van Johanna Vonck. 15 Juui. Cornelia Mattheus, z. van Mattheus de Kraker en van Cornelia de Jonge. Overlqden. 5 Juni Alpbonsus van Vlierberghe, oud 17 j., z. van Elorimondus van Ylierberghe. 13 Juni. August Augustinus Boeijan, oud 4 j z. van Pieter Jacobus Boerjan. Geboorten. 4 Juni. Christiaan, z, van Christiaan Riemens en van Janna Yerstraten. 12 Juni. Maria, Louisa, d. van Johannes Levinus Destombes en van Apolonia Janssen. Huwelijks-voltrekkingen. 3 Juni. Levinus Vermont, oud 25 j., jm. en Maria Clementina van Hoeck, oud 26 j., jd. Jozef de Bock, oud 24 j., jm. en Marie Adolphine van Esbroek, oud 21 j., jd. Geboorten. 1 Juni. Petrus, z. van Martinus Uijtten- daele en van Seraphina de Vlieger. 3 Jnui. Maria Gedula, d. van Eduardus Reijns en van Constantia Rolsens. 10 Juni. Mathilda Louisa, d. van Johannes Jaoobus van Dorsselaer en van Johanna Geijse. 13 Juni. Hyronimus, z. van Donates van de Kelen en van Clementina Cornelisseus. Overlijdeu. 2 Juni. Johanna de Zwart, echtg. van een geldelijke census. Voor de eersle wordt ge- steld het doorloopen van de vier klassen der lagere school, voor de andere een minimum van ongeveer tien gulden. Een stortvloed van amendementen was op de nieuwe kieswet ingediend, die echter all© verWorpen zijn. Met groote meerderheid ver- klaarde de Kamer zich tegen het algemeen stem- recht. Zij verwierp namelijk de amendementen van Fortis en anderen, strekkende, om tot het kies- recht alle Italianen toe te laten, die in het genot van hunne burgerlijke rechten en meerderjarig zijn. Over een amendement, om ook aan de vrouwen het kiesrecht toe te kennen, werd gestemd door het opsteken der handen. Het bleek, dat de voor- steller de eenige was, die zijr.e handen ten gunste van het amendement had omhoog gehouden. Ten slotte werd art. 1, zooals hot door de regeering en de commissie was voorgesteld, met eene meerder- heid van 26 stemmen aangenomen. Het ministerie wordt hierdoor bevestigd. Om zich ook in den Senaat van da meerderheidte verzekeren, heeft de regeering 36 niauwe Senatoren benoemd. Iu Irankrijk is de beweging over de verwerping der nieuwe kieswet door den Senaat veel kalmer geworden. De regeering zal nu voorstellen, voor sommige arrondisaementen wegens toene- ming der bevolking het aantal afgevaardigden te vermeerderen. Ondanks de dubbele nederlaag door Gambetta geleden, blijft men toch tegen den herfst, als de nieuwe Kamer bijeerkomt, een kabinet Gambetta tegemoet zien. Door den Senaat is met eenige wijzigingen het voorstel tot het invoeren van leerplicht in eerste lezing aangenomen. Buiten de schooluren zal er nu voor de godsdieustleeraars zal daar blijven tot het einde van den zomer, om dan naar Moskou te vertrekken Wij zullen nu wel weder spoedig van nieuwe aanslagen hooren. Te Londen zal in het midden der volgonde masnd een groot socialistisch congres gehouden worden. Oflicieel wordt medegedeeld, dai reeds niet minder dan 115 Ieren krachtens de Iersche dwangwet, in hechtenis zijn genomen. Toch verklaarde Mi nister F\>rster, die van zijne reis in Ierland is terug gekomen, dat de beweging niet veel te baduiden had. De Iersche land wet zal zeer zeker door het Lagerhuis worden aangenomen, doch wat het Hooger- huis doen zal, is lang zoo zeker niet. Bij verwerping zal Gladstone altreden, zoodat de toekomst in elk geval zeer onzeker is. De commissie voor dc Trans vaal heeft hare taak aanvaardt. De algemeene verwachting is, dat de Transvaal in haar geheel aan de Boeren zal worden teruggegeven. In Kaaplaud wordt de grondwet gewijzigd, om hot gebruik van de Hollandsche taal in hot Parlement toe te staan. Volgens berichten uit Berlijn is de toestaud van Bismarck onrusiwekkend. Als hij wear beter wordt, gaat hij naar het bad Kissingen. De heer J. A. Yalentijn, telegrafist der tweede klasse te Vlissingen, is met ingaug van 1 Julia, s. als zoodauig overgeplaatst naar Ter Neuzeu. Aan het festival te St. Nicolaas, op de Zon- dagen 26 Juni en 3 Juli a. s., zullen 67 muziek- en zangmaatschappijen deelnemen. Neuzens Man- nenkoor, dat bij de lotiug voor de optredmgsbeurt uxuuuiocvuiviiivaovuuvJiu|y£ilCuCl to JJ01UC1L Het stoomschip Prinses Elisabeth, Zaterdag- namiddag te vijf uren te Vlissingen aangekomen, heeft Vrijdag na het vertrek van Qaeeubro een barge aangevaren, die onmiddelijk zonk en waarvan de opvarende vermoedelijk zijn verdronken. Het stoom schip heeft daarbij zelf belaugrijke lekkage bekomen, zoodat men ter voorkoming van zinken, het schip op een nabijzijnde bank gezet heeft. De bekomen schade werd met eigen middelen tijdelijk gerepa- reerd, het schip leeg gepompt en door een sleepboot in vlot water gebracht, waarna de reis met 120 passagiers is voortgezet. 30 passagiers hadden met de sleepboot het schip verlaten. Men weet dat de gemeenteraad van Veere besloten heeft den beroemden beker van Maximiliaan van Bourgondie te verkoopen. De commissaris des Konings in Zeeland heeft evenwel dit raadsbesluit ter vernietiging voorgedragen, omdat de bepalingen van den giftbrief inhouden, dat de gemeente zich onder geen omstandigheden van het geschenk mag ontdoen. Zondagnamiddag bij het afkomen van Ant- werpen van eenige zeiljachten naar Bath is door een wiudbui, ter hoogte van het fort Frederik (Helgie) het jacht Trio, bemand met 5 personen, omgeslagen, waarbij een persoon te water geraakte, en, hoewel spoedig, levenloos opgehaaid. De plaatsing der dukdalven is geschied. Hier- van zijn geplaatst in ft na,uw van Bath 3 en aan Saeftingen 2 sluks; alhoewel ze nu zijn gesteld, moet er nog zeer veel bijwerk aan geschieden zooals bewormnageleu, bouten aanbreugen enz. enz. Te Marum (prov. Groningen) is in het begin

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1881 | | pagina 5