flo. 1678. Woensdag 15 Juni 1881. 21 e Jaargang. Algemoen Nieuws- en Advertentieblad v o o r Zeeuwsch-Viaanderen. BEKENDMAKING. A ANBESTKDING. d INN EN LAND. i)v kateftibn. AAN B EST EDEN: Het herstellen der verdedigingswer- ken van de gemeenteiijke los- en laadplaats aan den Kleme Huissens- polder. (Raming f 480, Ter Neuzen, 14 Juni A B 0 N N K M E N T. Per drie msanden binnen Ter Neuzen f 1,Door het <eheele Rijk 1,10. Dcor geheel Belgie f 1,40. Men abonneert zicb bij alle Boekhandelaara, PoBtdireo- miren en Brieven'ouskouders. Van I lot 4 regele f 0,40. Voar elke regel mesr f 0, O-reotcre Setter# word en naar plnatsrmmte berekend. Advortent'ieS gelieve men aan den Uitgever in te read*- uiterlijk Dinsdag en Vrijdag uHiuidilag WESIE urea. SPtj triad Tep*i'bl|nt Blnadaf* en Trljda^avond bij Ji. Si. a N T te Tee Neucn. fflj dcze aanranl behoort een hljruetael De aaiibesleding van de levering van petroleum enz., aangekondigd tegen Dondcrdag, den 16« a. s., zal eerst plaats vinden op Zaterdag, den 18® dezer, mede des morgens te 11 uren. Ter Neuzen, 14 Juni 1881. Burgemeester en Wetiiouders aldaar, J. A. VAN BOVEN, Burgemeester. J. DIELEMAN, Secretaris. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ZAAMSLAG, zullen, op Vrijilag den 24»ten Juni 1881, des voormiddags te 9 uren, in het geineente- huis aldaar, in bet openbaar, bij enkele inschrijving, onder nadere goedkeuring van den gemeenteraad, Het bestek ligt ter lezing ter secretarie der ge- meente, en is tegen dadelijke betaling der kosten ad f 0,25 per heAlografiscb atschrift, aldaar ver- krijgbaar. Aanwijzing op IHusdug en DondertUg te voren, telkens des voormiddags te 9 uren. Informatien te bekomen bij uen beer J. Mulder, waterbouwknndig Opzichter aihier. Zaair.slag, den 10 Juni 1881. L. VAN DIXHOORN, Burgemeester. ,E. H. WORTMAN, Secretaris. JPolitielt Overzicht. Gebeel in overeenstemming met hetgeen men van de buitenlandsche staatkunde van Rusland ten op- zicbte van het weder op den voorgrond tredende Oostersche vraagstuk verwacht, heeft de regeering bum tegenspreken, dat Rusland onverschillig zou zijn tegenover de Bulgaarsohe crisis, of het besluit van den Vorst zou misprijzen. Geenszins. De Russische regeering is overtuigd, dat de Vorst van Bulgarije bij zijne verklarinsr, dat bij onder de tegenwoordige omstandigheden zijne taak niet kan vervullen, eenc diepgewortelde, op de ervaring be- rustende overtuiging volgt, en dat hij plichtver- geten zou handelen, zoo bij voortging, een als ge- vaarlijk erkenden staat van zaken met zijne vera-it- woordelijkheid te dekken. De Russische regeering wenschf, dat de Bulgaarsche natie, bet eerlijke woord van den Vorst vertrouwende, hem trouw verknocht blijve en ontoegaukelijk moge zijn voor de inblazingen van eerzuchtige woelgeesten, die bet land in eene regeeringloosbeid kunnen storten, die het ten ondergang zou brengen. Deze wensch der Russische regeering, die slecbts als een begin barer ijveriga bemoeiingen te beschpuwen is, zal echter niet vervuld worden. De Bulgaarsclie be- voiking zal den Vorst bet gevraagde vi-rtrouwen weigeren, daar zij voor ongesbhomh-n handhaving der grondwet is. Ook Engeland, althans de Minister Gladstone, beeft zich met goedkeuring van Lord Granville in een open schrijven onbepaald voor- stander verklaard van de vrijheid der Balgaarsche natie en de handhaving barer rechten, die het Berlijner tractaat haar verleende. Intusschen hebben de verkiezingen plaats voor de dubbele Kamer, die te Sistowa zal bijeenkomen, om over het voorstel van den Vorst te besluiten, en is dientengevolge de opgewondenheid groot. In Rusland bebben weder eenige hooggeplaatste ambtenaren hun ontslag genoinon en is er weder sprake van eene wijziging in het Ministerie. Daar de Rijkskanselier Gortschakoff onwel is en bet bed moet houden, zou Ignatief tot Minister van buiten landsche zaken en Schouwalotf tot Minister van biunenlandscbe zaken benoeind worden, waardoor het stelsel, vrede in het binnenland door oorlog en afleiding in het buitenland, nog meer versterkt zou worden Met de verklaring van den nieuwen Minister van oorlog, dat de Keizer hem tot onvoor- waardelijken plicbt had gesteld, onraiddelijk maat- regelen te nemen ter verinindering der uitgaven, moet men het dan ook zoo nauw niet nemen. Te meer als de Minister daaraan toevoegt, dat hij met Gods bulp deplannen des Keizers ten uitvoor liooptte brengen, die mooten strekken, om Ruslandsgewapende macbt op zoodanige hoogte te houden, als met het, oog op de tegenwoordige omstandigbeden door de staatkundige behoeften des rijks wnrdt geeischt, zonder dat daardoor echter van het, volk te veel belasting wordt gevorderd. De beriohten der laatste dagen over aansiagen op het leven van Czaar Alexander III, die zieli te Galschina gebeel van de wereld afzonderde, is weder met een vermeerderd. Een paar uur voordat hij die plaats verlaten zou, heeft men eene dynainiet- icijn ontdekt, die van bet telegraafkantoor uitging en naar den spoorweg leidde, waar&an Gatschina gelegen is. Het geheeie persoueel van het tele graafkantoor is naluurlijk terstond in liechtenis genomen. In Frftnkrijk beeft de Senaat zijne werkzaam- beden bervat met de behandoiing van het wetsont- weip tot invoering der groote kiesdistricteu. Er hebben slechts twee sprekers voor en twee tegen gesproken. Met groote raeerderheid, 34 steminen, heeft de Senaat besloten, niet tot de habandeling der artikelen over te gaan, zoodat het ontwerp zonder heftigen strijd verworpen is. Het besluit werd genomen bij geheime stemming en na op- roeping der leden. Bismarck is nu werkelij'k ongesteld. Hij lijdt aan rhuinatiscbe aandoeningen in de beenen en oepaalt zicb aileen tot iiut afdoen der meest dringende zaken, daar iiij steeds geuoodzaakt is, in liggende bouding te blijven. In Afghanistan wordt gevochten. Rusland be- loofde Engeiand onzijdig te blijven. Van de 142 kiezers voor leden van de Tweede Kamer der Staten—Gemiraai in deze gemeente hebben heden 107 kiezers hunne Steminen uit- gebracht. Bij de periodieke aftreding in 1877 hebben 100 kiezers van de 125, in 1879 103 kiezers van de 139 hun stembdjet ingelaverd. Te Hoek bebben heden van de 49 kiezers 35 gestemd. Onze lezers ontvangen bij dit numiner als bijvoegsel het ontwerp van wet tot regeling van den kleinliandel in sterken drank en tot beteugeling van openbare dronkenschap, zooals dit den 24 Mei 11. door de Twesde Kamer is aangenomen, en naar wij hapen, spoedig door de Eerste Kamer zal worden goedgekeurd, om, volgens art. 31 dier wet met 1 November van dit jaar in werking te treden. Aan eene uitnoodiging om de kunstverzameling, heden aihier tentoongesteld in hat Ncderlandsch logement bij den beer Batenburg, te bezichtigen, bebben wij voldaan. Zonals men weet, beeft de beer Henri Boogaerts te's Hertogenbosch, sedert eenigen tijdeene uitvinding gedaan, om van origineele schilderijen reproduction te vervaardigen, die bet origineele zoo getrouw en volkomen weergeven, dat, wij zijn er van overtuigd, menig kunstenaarsoog zich in zijn oordeel zou bedriegen. Om die Nederlandsche uitvinding algemeen be- kend te maken, wordt deze tentoonslelling gehouden, en wij zijn overtuigd, dat alien die kunst lief hebbeu en waardeeren van deze gelegenheid gebruik zul len maken. Een twaalftal scliilderijen zijn ter bezichtiging gesteld, waaronder de beroeradede Herfst van Rocliussen, de Cliristuskop van Ittenbach, de ledige plaats van .Devriendt, de serenade van Robert, tevens zijn er van Portaels, Serrure, Meerts, Gerard enz. De teutoonstelliug is slechts tot morgeii Woens dag avond geopend. Een ieder heeft toegang, ook hen, die geene uitnoodiging ontvingeu. Axel, 11 Juni. Voor de op Donderdag 23 dezer te Axel te houden landbouwtentoonstelling zijn reeds een zestigtal paardon en ruim veertig stuks hooinvee aangegeven. De tentoonstelling zal worden opge- luisterd door de harmonien van Hulst en Ter Neuzen, die respecticvelijk om 1 en 2 uur des natniddags aldaar zullen aankomen. Deze gezelschappen zullen achter- eenvolgons door de feestcommissie en de deelnemers aan de ringrijderij te paard van het station afgehaald en naar het tentoonstellingsterrein geleid wordeir, alwaar na hunne aankorast de ringrijderij zal plaats hebben. Na adoop der tentoonstelling zullen de inuziekgezelschappen zich op de imrkt doeu boo- ren, alwaar om zes uur ook mastklimining zal plaats hebben. Zaumsl&g, 13 Juni. Tengevolge van het aan Mej. W. de Vos verleend eervol ontslag, is, iu- gevolge besluit van den gemeenteraad, de waarnmxing der gemeenteiijke betrekking van verloskundige, tijdelijk opgedragen aan Dr. W. J. Arends aihier, te rekenen van den 16 dezer, die dit heoft aan genomen. Z. M. heeft met ingang van 13 Juni e. k. lo. aan Mr. S. Vissering, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als Minister van Finantieu, met dankbetuigiug voor de vele en gewicbtige diensten door hem aan den Koning en den lande bewezen; 2o. den Minister van Binnenlarxdsche Zaken Mr. C. Tlx. baron van Lijnden van Sandenburg benoemd tot Minister van Finantien ad interium.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1881 | | pagina 1