BUITEELAND. BURHERLiJKE STAND GEMENGDE BERICHTEN. H U L S T, AXEL. October 1880 tot April 1881, volgens nauwkeurig phouden aanteekeningen het water ongeveer 30 e. M. te hoog stood om met eeuige vrucht te kunnen bebouwen, dan valt bet lichtelijk te be- grijpen, dat het groote meerendeel der vergadering den heer Hombach dankbaar was voor de verstrekte ■aededeelingen en zijn genomen plan, om de ver gadering voor te stellen een persoon te zoeken, om die te belasten met het ontwerpen, teekenen en begrooten der vereisckte werken, om later met deze gegevens in eene vergadering te bespreken of ingelanden genegen zijn het hunue bij te dragen, tot het daarstellen der stoombemaling. Wij willen hopen, dat alsdan aller oogeu zullen geopend zijn en het plan zal aangenomen worden, opdat wij van een machtigen vijand, die toch voortdurend zoo een enorme schade aanricht, zullen bevrijd worden. Vrijdag jl. heeft door het bestuur der water- keering van Ellewoutsdijk en Borssele de aanbe- steding plaats gehad van: 1100 scheepston steen- bestorting aan den oever van Borssele, waarvan de raming bedroeg f 4250. Er is ingeschreven door I. van Male Dzte Breskens, voor f 4085; P. Mouthaan, te Zierik- zee, voor f 3695; H. Hage, te Middelburg, voor f 3417; C. van de Velde, te Borssele, voor f 3400; D. de Jong, te Ter Neuzen, voor f 3355 en P. A. van de Veide, te Ter Neuzen, voor f 3350. Te Heinkenszand heeft eene deurwaarders- executie plaata gehad, onder bijstand van de rijks- en de gemeente-veldwaeht, welke met groote moei- lijkheid gepaard ging. De bewoner der woning, zekere J. K., verzette ziclr Maandag, door met messen, stoelen en spaden om zich heen te slaan, zoo heftig, dat de gezamenlijke politie—en jslstitie- macht besloot, tot voorkoming van erger, de execntie te staken. Het werk werd echter mat versterkte politiemaclit, hervat, en nadat de geexecuteerde in verzekerde bewaring genomen was, tot een einde gebracht. De bekende zaak van den graanhandelaar V. B. te Breda, die door de Haagsche rechtbank wegens poging tot omkooping van een openbaar ambtenaar hij had den intendant van Gendt, die, naar hij meende, met de herkeuring zou worden belast van eene reeds een paar malen afgekeurde partij erwten, welke hij had te leveren, een bankbiljet van f 100 over de post toegezonden was veroprdeeld tot 6 weken eenzame opsluiting, f 50 boete en verbeurd- verklaring van het bewuste bankbiljet, werd de vorige week voor het gerechtshof te 's Hage in hooger beroep behanueld. Mr. D. van Eck, die den be- klaagde als raadsman ter zijde stond, drong op vrijspraak aan; het O. M. achtte daarentegen eerder eenige verzwaring van straf noodig en wilde den duur der celstraf gebracht zieg op 45.dagen. Het hof heeft in zijn vonnis dezen eisch toegewezen en V. B. 45 dagen celstraf opgelegd. De Belgische Minister van oorlog heeft een cir- culaire aan de militaire overheden gezonden om hunne aandacht te vestigen op het invoeren van het spel, in zekere garnizoensteden, waarbij de officieren soms groote verliezen ondergaan, die niet in verhouding zijn met hun fortuin. De Minister beveelt de overheden aan maatregelen te nemen om dit misbruik te doen ophouden. De woltentoonstelling in het Crystal—Palace bij- Londen is gister geopend. Onder de inzenders komen ongeveer 60 buitenlanders voor, waaronder 34 Duitschers en 8 Hollanders. Zij werd geopend door den hertog en de hertogin van Connaught. Graaf Miinster, de Lord-Mayor en tal van aan- zienlijke personen waren tegenwoordig. De tentoon- stelling is nog in onvolkomen toestand. Tal van voorwerpen zijn nog niet uitgepakt, andere nog op weg. De bekrooningen zullen in Augustus worden toegekend. In Marienbad werd dezer dagen een nogal zonderling jubild gevierd. Een beer uit Hamburg bad vijft'g jaren achtereen die badplaats bezocht en werd daarmede nu door zijne mede—badgasten geluk geweuscLt. Het gemeentebestuur vereerde liem een prachtig album met gezichten uit Marienbad, terwijl hem 's avonds een ovatie werd gebracht. Het gberuik der baden schijnt iemand tocb niet veel te helpen, indien men vijftig jaren achtereen die kuur moet herhalen. Terwijl de bewoners even afwezig waren, wist te Herby een varken de woning binnen te dringen en kwam in een vertrek waar een kind in een wieg lag. Het varken liep tegen de wieg aan en wierp deze omver, waardoor het kind op den grond viel. Het dier verslond het hoofdje van den kleine en liet het verder liggeii. Het varken lag gerust in de kamer te knorren, toen de ouders terug kwamen en zagen welk een onbeil het dier ver- oorzaakt had. Uit Ierland worden weder verschillende on- lusten gemeld, die veel stof tot bezorgdheid geven. Te Holly Park werd een pachter, die naar de kerk ging, op klaarlichten dag vermoord, omdat hij den vorigen dag de hoeve had betrokken, waaruit. een ander verdreven was. Een agent der politie werd in de nabijheid van Dromoliague aangegrepen en ontkkjed, waarna men hem in het water wierp. Nadat hij met veel moeite naar den overkant was gezwommen, werd hij door een aantal vrouwen afgewacht en door haar niet zeer zachtzinnig be- handeld. De agent werd daarna nog genoodzaakt naar Cork te loopen, welke stad ruim drie uren van Dromoliague verwijderd ligt. Een diamantslijper te Amsterdam liet op de Blauwebrug een kostbareu steen vallen, die ou- gelukkigerwijze in het water terecht kwam. Ondanks alle inspanning is men er niet in geslaagd hem weder te voorschijn te halen.Een geacht burger van Zwammerdam, de timmerman en ntiolenmaker P. v. D. viel van een aanzienlijke hoogte, terwijl hij bezig was in den watermolen van den bijinen- polder. Zwaar gekwetst en bewusteloos werd hij huiswaarts gebracht, zijn toestand is zorgelijk. Te Zeveuhuizen (Groningen) heeft een jongen van 17 jaar een knaapje van 11 jaar in een ti^ist zoo- dauig met een mes verwond, dat het kind in levensgevaar verkeert. Te's Hage was een kleine jongen alleen te huis gelaten. Hij sprang uit een raam en is daarbij ernstig bezeerd. Een sjouwer- man te Zwolle heeft zich zoodanig te buiten ge- gaan aan sterken drank, dat hij kort daarna is gestorven. Te Venlo is de aldaar wonende 7 Oja- rige, pas gepensioneerda postkondukteur E. Tho mas, die meer dan 30 jaren den postdienst tusschen Nederland en Pruisen waarnam, in een roeibootje stappende in de Maas terecht gekomen. Hcewel hij dadelijk op het droge werd gebracht, gaf hij toch onmiddelijk den geest. Het groote vat, dat on- langs door de tentoonstellingbezoekers te Frankfort zoo zeer bewonderd werd, is dezer dagen voor zijn wijnkelder te Biidesheim aangekocht door zekeren heer Johann Baptist Sturm. Het vat heeft den aanzienlijken inhoud van 15,000 liters. Op 1 Januari 1881 was de bevolking van Brussel 166,366 zieieu, 78,606 van het mannelijk, 86,760 van het vrouwelijk geslacht. In den Acclimatie- tuin te Parijs is vdor eenige dagen een giraffe geboren. Eenige uren na de geboorte was het dier, van de schoft gemeten, 1^ meter hoog. Uit de cellulaire gevangenis te Charleroi is vdor eenige dagen iemand ontsnapt en zoo beleefd ge- weest zijn gevaugenispakje aan den directeur terug te zcnden. In de maand Mei zijn over Hamburg 16,798 landverhuizers vertrokken, tegen 8703 in Mei 1880. Ket aantal landverhuizers via Hamburg van 1 Jauuari tot 31 Mei bedroeg 92,550, tegen 25,936 in diezelfde maanden van het vorige jaar. Een krankzinnige vrouw te Erden, bij Barmen, heeft onlangs haren man in een aanval van woede in den hals gebeten, waarna hij eenige dagen later insgelijks krankziunig werd en tot zulk eene hevige razernij verviel, dat men hern in een krankzinnigen- huis heeft moeten opsluiten. Den 25 Mei werd ten huize van den heer v. S. in de Kerkstraat te 's Gravenhage een pakje met coupons verraist. Welke moeite men ook aanwendde, het geldswaardig papier werd met teruggevonden. Thans is men echter tot de ontdekking gekomen, dat de sehoonmaakster, die dien dag aldaar werk- zaam was, de coupons gevonden en bij verschil lende winkeliers gewisseld had. De politie heeft de daderes in arrest genomen. In het dorp Yiersen lagen drie kindereu, van 5, 3 en 1 jaar, op bed, toen eensklaps de legerstede in brand stondbet oudste wist te ontkomen, maar de beide jongsten zijn levend verbrand. De ouders zijn ter verantwoording ge- roepen, die voorgeven dat het vuur ontstaan kan zijn door dat de kinderen met luciters gespeeld hebben. Te Berlijn beeft een jongen van 11 jaar zich opgehangen, omdat hij door den vader onderhouden was over het wegnemen van 1 Mark; de knaap beweerde dit gedaan te hebben, omdat zijn zakgeld te gering was. Na de vermaning ging bij bedaard naar bed en zeide den volgenden morgeu aan zijn zevenjarig zusje, dat hij zich ging ophangen. Tegen den middag volvoerde hij dit plan met een drooglijn 's middags vond men hem dood. Zaterdag sprong in een groote vlasspinnerij te Barcelona de stoomketel met een vreeselijke slag uit elkaiuier. Drie werklieden en de zona van den eigenaar der fabriek welke in de nabijheid v^n den ketel stond, werden op slag gedood, terwijl verscheidene werklieden ernstige verwondingen be- liepen. Het gebouw heeft eveneens veel geleden en het zal geruimen tijd duren vooraleer het werk weder kan hervat worden. Op denzelfden dag had in een kruitfabrjek iu dezelfde plaats nog een ohtploffing plaats, waardoor twee vuurwerkmakers werden gedood. Te Milwaukee (Vereenigde Staten) is voor eenige dagen een ineisje van 13 jaren, Annie Myrthe geuaamd, gestorven ten gevolge van te veel touwtje spiingen. Zij had honderd-twee bogten gemaakt en de herhaalde schokken veroorzaakten een congestie, waaraan zij overleed. Een harer vriendinnen, di^s met haar wedijverde, verkeert in hoogst bedenkelijken toestand. In Chicago wil weder iemand Dr. Tanner gaan nadoen. John Grescom wil vijf en veertig dagen vasten en is Zaterdag met die liefhebberij om niets te eten begonnen. Tal van doctors zijn steeds in de nabijheid van den vrijwillige;n honger- lijder, die volgens zijn zeggen uit een wetenschappe- lijk oogpunt die proef wil doorstaan. Toen het bericht, dat de groote.Derby-prijs het eerst door een Amerikaansch paard gewonnen was, per telegraaf te New-York aankwam, heerschte daar een onbeschrijfehjk enthousiasme in de socie- teiten der sport-ciubs, een geestdrift, die zich wel- dra meedeelde aan de geheele burgerij. Velen lieten er hun bezigheden voor in densteek en beschouwden den dag als een nationalen feestdag. The New-York Herald, het orgaan van de publieke opinie bij uitnemendheid, stelt voor, een bronzen beeld van Iroquis op te richten in het voornaamste park van New-York. „Er staan daar zegt het blad een groot aantal monumenten van allerlei soort van wezens, meerendeels van menschen maar geen monument zou meer oprechte en sym- patbieke bewonderaars trekken dan een prachtig standbeeld van den eersten Amerikaansche winner van den Derby." Bespottelijk Van 16 tot 31 Mei 1881. Huwelijks-voltrekkingen. 18 Mei. Matthijs Cornells Volleman, oud 31 j., jm. en Anna Maria van den Broek, oud 27 j., jd. Jan Franciea van den Broek, oud 31 j., jm. en Maria Isabella Blommaert, oud 28 j., jd. Leonardus Blommaert, oud 22 j., jm. en Maria Coleta Buijsrogge, oud 20 j., jd. Aloysins Pieters, oud 36 j., weduwn. en Elisabeth de Maat, oud 47 j., wed. Overlijden. 18 Mei. Dorothea Sophia Jourit, oud 29 j., d. van Johannes Laurentus. 21 Mei Een ale levenloos aangegeven kind van het ra. geslacht van Matiheus Josephus Wauters en van Cornelia Philomena de Wolf. 31 Mei. Marie Christine Stipo, oud 64 j., echtgen. van Hendrikus Beumer (van 's Her- togenbosch.) Huwelijks-aangiflen. 21 Mei. August de Wijn. oud 25 j., jm. en Seraphiua van Waes, oud 30 j., jd, Huwelijks-voltrekkingen. 19 Mei. Cornelis Boeqe,

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1881 | | pagina 2