bekendmakingT BEKENDMAK1NG. fio. *673. Zaterdag 28 Mei 1881. Algemoen Nieuws- en Advertentieblad v o o r Zeeuwsch-Vlaanderen RRA1VIISC1IOUWIAG. BINNEN LAND. 21e Jaargang ABONNEMENT. Per drie maandsn binnen Ter Neuzen f 1, geheele Rijk 1,10. Dcor geheel Belgig f 1,40. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaara, teuren en Brievenbuakoudera. Door het Postdireo- advertentiEn. Van 1 tot 4 regtla f 0,40. Voor elite regel mear f 0,10 Grootere letters worden naar plaatsnnmte berekend. Advertentien gelieve men aan de:i Uitgever in te sender uiterlijk Dinsdag en Vrijdag uHiulddag DRIE urcu, SJlt blad renk'hljnt Dludag- en Vrljdagavoud blj A. h. C. DRONT te Tcr Neuzen. In den loop der volgende week sal, ingevolge Art. 35 der verordening op de brandweer, aan de huizen der ingezetenen in de kom dezer ge meente eene brandschouwing plaats hebben. Ter Neuzen, 27 Mei 1881. Burgemeester en Wethouders aldaar, J. A. VAN BOVEN, Burgemeester. J. DIELEMAN, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GRAAUW brengen ter kennis van belanghebbenden, dat ter gelegenheid der kermis in deze gemeente op den 6eD en 7en Jnni H&nstaande, uithoofde der in naburige gemeenten van Belgie heerscbende pokken—epidetnie, geene moziekanten, onder welk voorwendsel ook, tot uitvoering van muziek zullen worden toegelaten, terwijl aan tappers of hsrbergiers de toelating daarvan sal verboden zijn. Tot opluistering der kermis zullen op boven- vermelde dagen verschillende volksspelen worden gehouden, als Op den len kermisdag: Eene luisterijke Gaaischieting door de societeit „de Friezen," Kikvorsclien rijt'en, Strooplikken, Zaklaopen, llaringbijten, Wit en /wart loopen, Hastklimmen enz. Op den 2en kermisdag: Gaaisebleting en Ringsteking te paard. Door de zorg van bet Gemeentebestuur zal aan eene afzonderlijke commissie worden opgedragen, gemelde volksspelen op voldoende wijze te regelen. Gedaan ten Raadhuize van Graauw, den 24 Mei 1881. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. VERHAEGEN, Burgemeester. P. A. BAART, Secretaris. .F*oIitieU Dverzicht, De geschiedenis van den dag bepaalt zioh in de laatste dagen tot enkele berichten en geruchten, die pas wereldkundig geworden, door den telegraaf bf onjuist, ongegrond, of onwaarscbijnlijk genoemd, bf bepaald weersproken worden. Ook is er geen gebrek aan tegenstrijdige berichten, want terwijl een Engelsch blad uit Konstantinopel verneemt, dat de oorlogstocrustingen in Thessalie voortduren en dat in Macedonia de gisfing toeneemt, wordt aan een ander blad medegedeeld, dat de klachten der Grieksche regeering over het samentrekken van Turksche troepen in Thessalie, door de Turksche regeering ongegrond worden genoemd, en zij, sedert de grensregeling door Griekenland is aangenomen, geeuerlei versterking naar Thessalie gezonden heeft. Dit bescheid der Turksche regeering deelden de gezanten der vreemde mogendheden te Athene aan de regeering van Griekenland mede. Tengevolge van de aanneming van het wets- ontwerp tot wijziging van het kiesstelsel, zal de aanstaande Fransche Kamer 590 inplaats van 531 leden tellen. Het oordeel der bladen is zeer ver- 3chillend over deze beslissiifg der Kamer en Gambetta moet het bij de tegenpartij zeer ontgelden, nu bet weder bleek, dat hij meer dan oait de Fransche staatkunde beheerscht. In Italie is de kabinetcrisis nog altijd onopgelost. De Koning heeft met verscheidene personen onder- handeld zonder gunstig gevolg en is er erg mede verlegen. Omtrent de voorgenomen reis van Msgr. Czacki, Nuntius te Parijs, naar Rome, was daar niets bekend. In Engeland is met overgroote meerderhsid de Iersche landwet in tweede lezing aangenomen. Bij de derde leziug zal zij in de Eugelsche conserva- tieve partij een geduchten tegenstander vinden. Er zijn reeds over de 500 amendementen aangekondigd. De heer Charles Rusell brengt er een 50, de beer Givan een 70, de beer Litton een 80 tal ter tafel, terwijl verscheidene andere leden er van 20 tot 40 stuks voor hunne rekening hebben genomen, Het zou kwalijk overdrijving te noemen zijn, wan- ueer men beweerde, dat er op het oogenblik in een gedeelte van Ierland burgeroorlog woedt. Wij vinden in de bladen verslag van eeu3 expeditie, verleden Zaterdag in bet district New-Pallas (graaf- schap Limerick) ondernomen, door 250 Engelscbe soldaten met 6 offieieren en 150 politie-agenten, teneinde eenige deurwaarders te beschermen bij het op straat zetten van eenige kwade betalers. On- middelijk werden er signaalvuren ontstoken op de omliggende heuveltoppen en het volk hep in grooten j getale te wapen. De troepen vonden bun marsch belemmerd, doordien eene brug, welke zij moesten overtrekken, vernield was. Toen zij met veel raoeite aan de overzijde der rivier beland waren, zagen zij j zich bedreigd door een hoop gepeupel, vele dui- l zenden sterk. Eene bloedige botsing werd slecbts voorkomen door het nobele gedrag van een zekeren pastoor O'Donnell, die met levensgevaar hat volk terughield. Hetzelfde herhaalde zich bij den terug- marsch. Inmiddels werd het doel van den tocht I niet eens bereikt, want in de hoeven, waar de executie moes plaats hebben, bleek geen enkel stuk goed meer te vinden, en voor de deurwaarders dus niets te doen trouwens, de verkooping zou toch niet hebben kunnen doorgaan, wegens gemis aan koopers. Het merkwaardigste van dezen kleinen veldtocht is evenwel, dat de Engelsche troepen het hoofd stieten tegen een kasteel, dat, beboorlijk geproviandeerd, eene bezetting had van eenige hon- derden boeren, gewapend met zeiseu, booivorken en enkele geweren. Daar de Engelsche troepen geen kans zagen om, zonder geschut, deze sterkte stormenderhand te nemen, zoo hebben zij het beleg er voor geslagen, teneinde de bezetting door honger tot overgave te dwingen. Hier hebben wij dus eene Iersche veste, formeel door eene Engelsche strijdmacht belegerd! Ter Nenzen, 27 Mei. In de beden gehouden zitting van den gemeen- teraad albier is met algemeene stemmen benoemd tot onderwijzer met akte voor het handteekenen aan de openbare lagere school iir de kom der ge meente, de heer Sejus Stratemeijer, te Veendam, op eene jaarwedde van f 700. Door het bestuur der waterkeering van deu calamiteusen polder Nieuwe Neuzen is heden aan- besteedhet berstel, de vernieuwing en bet onder- houd tot 30 April 1882, van de aarde-, krarn-, rijs- en steenglooiingwerken, het maken van werken tot dijksverbetering enz., waarvan de begrooting bedroeg f 13765, Hiervoor is ingescbreven door de heeren A. van der Beek, te Zaamslag, voor f 13400; C. Boot, te Ter Neuzen, voor f 12380; D. de Jong, te Ter Neuzen, voor 12325; D. Tholens, te Hoek, voor 12265 en 12065; C. van der Hooft, te Ter Neuzen, voor f 11775. Met zekerbeid kunnen wij mededeelen, dat met den verbouw van het post- en telegraafkan- toor alhier, waarvan de heeren Scheele en Walraven onlangs aannemers zijn geworden, weldra een begin zal worden gemaakt. Maandag aanstaande zal de telegraafgeleiding enz. naar een der bovenzalen van het tegenover het kantoor leegstaand gebouw der infirmerie worden overgebracht, alwaar men, zoolang den verbouw duurt, kantoor zal houden. Tijdens de verbouwing zal van I de te kantore bestaande brievenbus geen gebruik kunnen worden gemaakt vandaar dat aan den ingang bij het hek eene hulpbus zal worden geplaatst. Axel, 27 Mei. Jl. Dinsdag is bij de Ned. Hervormde gemeente alhier beroepen de heer W. J. G. Aalders, predikant te Maartensdijk, classis Amersfoort, zijnde dit het achtste beroep, sedert de vacature van nu bijna een jaar. In de jl. Dinsdagavond geopende buitengewone vergadering der Provinciale staten van Zeeland zijn de aanbangige stukken, als een subsidie-aanvraag. voor de stoomtrammcn BreskensMaldeghem en WalsoordenHulst, het conversieplan en een rogle- ment op de tramwegen naar de nieuw gevormde afdeelingen verzonden. Van Gedep. Siaten zijn nog twee voorstellen in- gekomen, welke in behandeling komen, als het conversievoorstel zal zijn aangenomen. Heteerste strekt, ora Gedep. Staten te machtigen een bedrag van boogstens 550,000 op prolongatie uit te zetten in het tijdvak tusschen bet ontvangen van het bedrag der nieuwe geldleening en het aflossen der oude. Het tweede voorstel bevat de tenge volge der conversie noodige veranderingen in de begrooting der provincie. De koers tegen welken de Amsterdamsche bankiers de nieuwe leening nemen, is nog geheim. De geloofsbrieven van het nieuw gekozen lid, den heer A. Smit, burgemeester van Vlissingen, zijn onderzocht, goedgekeurd en na eedsaflegging nam hij zitting. Heden houden de Staten weder een zitting. Het Staatsblad no. 45 bevat de tusschen Nederland en Belgie op 9 Februari 1881 gesloten overeenkomst tot verbeteriug van de betonning en bebakening der Schelde. De Minister Van Lijnden heeft jl. Woensdag in de zitting der Tweede Kamer vsrklaard, dat Minister Visseriug, wegens gezondheidsredenen ont- slag aan Z. M. den Koning heeft gevraagd, dat de beschikking op dat verzoek is sangehouden tot na afloop van een weldra te verstrijkeu verlof door Z. M aan den Minister toegestaau, en dat, i TER NEIJZENSCHE COLIRANT

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1881 | | pagina 1